1988 w filmie - 1988 in film
|
|||
---|---|---|---|
Lata w filmie |
---|
1870 |
Poniżej znajduje się przegląd wydarzeń w 1988 roku w filmie , w tym najbardziej dochodowe filmy, ceremonie wręczania nagród i festiwale, lista filmów wydanych na ekrany i znaczące zgony.
Najbardziej dochodowe filmy
10 najlepszych filmów wydanych w 1988 roku na całym świecie brutto to:
Ranga | Tytuł | Dystrybutor | Brutto na całym świecie |
---|---|---|---|
1 | Rain Man | MGM | 354 825 435 $ |
2 | Kto wrobił królika Rogera | Disney | 329 803 958 USD |
3 | Przybywać do Ameryki | Najważniejszy | 288 752 301 $ |
4 | Krokodyl Dundee II | 239,606,210 | |
5 | Bliźnięta | uniwersalny | $216,614,388 |
6 | Rambo III | TriStar / Carolco | 189 015 611 $ |
7 | Ryba zwana Wanda | MGM | 177 889 000 $ |
8 | Koktajl | Disney | 171 504 781 zł |
9 | Duża | Lis | 151 668 774 $ |
10 | Die Hard | 140 767 956 $ |
Wydarzenia
- 10 października – Batman oficjalnie rozpoczyna zdjęcia w Pinewood Studios w Buckinghamshire .
Nagrody
Złota Palma (Festiwal Filmowy w Cannes)
- Pelle the Conqueror (Pelle erobreren), reżyseria Bille August, Dania
Złoty Lew (Festiwal Filmowy w Wenecji)
- La leggenda del santo bevitore (Legenda o świętym pijącym), reż.Ermanno Olmi, Włochy/Francja
Złoty Niedźwiedź (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie)
- Red Sorghum (Hong gao liang), reżyseriaZhang Yimou, Chiny
1988 Filmy szeroko publikowane
Styczeń marzec
kwiecień–czerwiec
lipiec–wrzesień
październik–grudzień
Wybitne filmy wydane w 1988 roku
Stany Zjednoczone, o ile nie określono inaczej
#
- 18 Znowu! , wyreżyserowany przez Paula Flaherty , z udziałem George'a Burnsa , Charliego Schlattera , Tony'ego Robertsa , Anity Morris i Red Buttons
- 1969 , w reżyserii Ernesta Thompsona , z udziałem Roberta Downeya Jr. , Kiefera Sutherlanda i Winony Ryder
A
- Otchłań (L'Œuvre au noir), reżyseria André Delvaux , z udziałem Gian Marii Volonté – ( Francja / Belgia )
- Ponad prawem , w reżyserii Andrew Davisa , ze Stevenem Seagalem i Pam Grier . w rolach głównych
- Przypadkowy turysta , reżyseria Lawrence Kasdan , z udziałem Williama Hurta , Kathleen Turner , Geeny Davis i Billa Pullmana .
- Oskarżony , wyreżyserowany przez Jonathana Kaplana , z udziałem Jodie Foster i Kelly McGillis – ( Kanada )
- Akcja Jackson w reżyserii Craiga R. Baxleya , z udziałem Carla Weathersa , Craiga T. Nelsona , Vanity i Sharon Stone
- Przygody barona Munchausena , reżyseria Terry Gilliam , z udziałem Johna Neville'a , Erica Idle'a , Sarah Polley , Olivera Reeda , Umy Thurman i Jonathana Pryce'a – ( UK )
- Akira , reżyseria Katsuhiro Otomo , głosy Mitsuo Iwata , Nozomu Sasaki , Mami Koyama , Taro Ishida , Mizuho Suzuki i Tesshō Genda ( Japonia )
- Alice (Něco z Alenky), reżyseria Jan Švankmajer , z udziałem Kristýny Kohoutovej ( Czechosłowacja )
- Alien Nation , w reżyserii Grahama Bakera , z udziałem Jamesa Caana i Mandy Patinkin
- Aloha Summer , reżyseria Tommy Lee Wallace , z udziałem Chrisa Makepeace , Yuji Okumoto , Don Michael Paul , Tia Carrere , Andy Bumatai i Lorie Griffin
- Amsterdamned , reżyseria Dick Maas , z udziałem Huuba Stapela , Monique van de Ven , Serge-Henri Valcke , Hidde Maasa i Wima Zomera ( Holandia )
- And God Created Woman , wyreżyserowany przez Rogera Vadima , z udziałem Rebeki De Mornay , Vincenta Spano , Franka Langelli i Donovana Leitcha .
- Inna kobieta , wyreżyserowany przez Woody'ego Allena , z udziałem Geny Rowlands , Mii Farrow , Iana Holma i Gene'a Hackmana .
- Spotkanie ze śmiercią , w reżyserii Michaela Winnera , z udziałem Petera Ustinova (jako Herkules Poirot ), Lauren Bacall , Piper Laurie , Johna Gielguda , Hayley Mills i Carrie Fisher
- Ariel , reżyseria Aki Kaurismäki , z udziałem Turo Pajala , Susanny Haavisto i Mattiego Pellonpää ( Finlandia )
- Arthur 2: On the Rocks , reżyseria Bud Yorkin , z udziałem Dudleya Moore'a , Lizy Minnelli i Kathy Bates
- As Tears Go By (Wong gok Kaa mun), reżyseria Wong Kar-wai , z udziałem Andy Lau i Maggie Cheung – ( Hong Kong )
- Ashik Kerib , w reżyserii Dodo Abashidze i Siergieja Paradżanowa , z udziałem Jurija Mgojana , Sofiko Chiaureli , Ramaza Czkhikvadze i Konstantina Stiepankowa ( Związek Radziecki )
- Aviya's Summer (HaKayitz Shel Aviya) w reżyserii Eli Cohena z Gilą Almagor i Kaipo Cohenem – ( Izrael )
b
- Bad Dreams , w reżyserii Andrew Fleminga , z udziałem Jennifer Rubin
- Bambi
- Bat*21 w reżyserii Petera Markle , z udziałem Gene'a Hackmana i Danny'ego Glovera
- Plaże , wyreżyserowany przez Garry'ego Marshalla , z udziałem Bette Midler i Barbary Hershey
- The Bear (L'Ours) w reżyserii Jean-Jacques Annaud , z udziałem Barta Niedźwiedzia , Youk Bear , Tchéky Karyo , Andre Lacombe i Jack Wallace - ( Francja )
- Bear Ye One Another's Burden (Einer trage des anderen Last), reżyseria Lothar Warneke , z udziałem Jörga Pose i Manfreda Möcka ( Niemcy Wschodnie )
- Bestia , wyreżyserowany przez Kevina Reynoldsa , z udziałem George'a Dzundza i Jason Patric
- Sok z żuka , w reżyserii Tima Burtona , z udziałem Michaela Keatona , Aleca Baldwina , Geeny Davis , Catherine O'Hary i Winony Ryder
- Zdradzona , wyreżyserowana przez Costa-Gavras , z udziałem Debry Winger i Toma Berengera
- Big , w reżyserii Penny Marshall , z udziałem Toma Hanksa , Elizabeth Perkins , Johna Hearda i Roberta Loggii .
- The Big Blue , reżyseria Luc Besson , z udziałem Rosanna Arquette , Jean-Marc Barr i Jean Reno – ( Francja / Stany Zjednoczone / Włochy )
- Big Business , w reżyserii Jima Abrahamsa , z udziałem Bette Midler , Lily Tomlin , Freda Warda i Michaela Grossa
- Big Time , musical w reżyserii Chrisa Bluma , z udziałem Toma Waitsa
- Big Top Pee-wee , wyreżyserowany przez Randala Kleisera , z udziałem Paula Reubensa , Valerii Golino , Penelope Ann Miller i Krisa Kristoffersona
- Biloxi Blues , w reżyserii Mike'a Nicholsa , z udziałem Matthew Brodericka i Christophera Walken
- Bird , w reżyserii Clinta Eastwooda , z udziałem Forest Whitaker i Diane Venora
- Black Eagle , wyreżyserowany przez Erica Karsona, z udziałem Sho Kosugi i Jean-Claude'a Van Damme
- Blind Justice , aka Hold My Hand I'm Dying , reżyseria Terence Ryan , z udziałem Olivera Reeda
- The Blob , wyreżyserowany przez Chucka Russella , z udziałem Kevina Dillona i Shawnee Smith
- Bloodsport , wyreżyserowany przez Newta Arnolda , z udziałem Jean-Claude'a Van Damme'a i Foresta Whitakera
- Bloodstone , w reżyserii Dwighta H. Little'a , z udziałem Rajinikanth
- Błękitna Iguana w reżyserii Johna Lafii z Dylanem McDermottem , Jessicą Harper , Jamesem Russo , Pamelą Gidley i Tovah Feldshuh
- La Bohème , w reżyserii Luigiego Comenciniego , z udziałem Barbary Hendricks i Luca Canonici
- The Boost , wyreżyserowany przez Harolda Beckera , z udziałem Jamesa Woodsa , Seana Younga , Stevena Hilla i Amandy Blake
- Braddock: Missing in Action III w reżyserii Aarona Norrisa , z udziałem Chucka Norrisa , Aki Aleonga , Yehudy Efroni i Rolanda Harraha III
- Brain Damage w reżyserii Franka Henenlottera , z udziałem Ricka Hearsta i Johna Zacherle
- Bright Lights, Big City , w reżyserii Jamesa Bridgesa , z udziałem Michaela J. Foxa , Kiefera Sutherlanda , Phoebe Cates i Dianne Wiest
- Bull Durham , wyreżyserowany przez Rona Sheltona , z udziałem Kevina Costnera , Susan Sarandon i Tima Robbinsa
- Kuloodporny , w reżyserii Steve'a Carvera , z udziałem Gary'ego Busey
- Burning Secret , wyreżyserowany przez Andrew Birkina , z udziałem Klausa Marii Brandauera i Faye Dunaway – ( Wielka Brytania / Niemcy Zachodnie )
- Buster , wyreżyserowany przez Davida Greena , z udziałem Phila Collinsa i Julie Walters – ( UK )
C
- Caddyshack II , w reżyserii Allana Arkush , z udziałem Jackie Mason , Dyan Cannon , Robert Stack , Dina Merrill , Chevy Chase i Dan Aykroyd
- Zadzwoń do mnie , reżyseria Sollace Mitchell , z udziałem Patricii Charbonneau
- Camille Claudel , reżyseria Bruno Nuytten , z udziałem Isabelle Adjani i Gérarda Depardieu – ( Francja )
- Candy Mountain , reżyseria Robert Frank i Rudy Wurlitzer , z udziałem Kevina J. O'Connora , Harrisa Yulina , Toma Waitsa , Bulle Ogiera i Robertsa Blossoma ( Szwajcaria / Kanada / Francja )
- Cannibal Tours , reżyseria Dennis O'Rourke ( Australia )
- Kanibale (Os Canibais), reżyseria Manoel de Oliveira , z udziałem Luísa Miguela Cintry ( Portugalia )
- Przypadkowy seks? , w reżyserii Geneviève Robert, z udziałem Lei Thompson , Victorii Jackson , Stephena Shellena , Jerry'ego Levine'a , Mary Gross i Andrew Dice Clay
- Kot, który chodził samotnie (Koshka, kotoraya gulyala sama PO sebe), kierowany przez Ideya Garanina, z udziałem Walentina Ponomariowa , Jelena Sanayeva , Gieorgij Burkow , Nikolay Karachentsov , Inna Czurikowa , Nogon Shumarov , Anna Kamenkova i Nikolai Burlyayev ( ZSRR )
- Celia , reżyseria Ann Turner , z udziałem Rebeki Smart ( Australia )
- Chicken and Duck Talk (Gai tung aap gong), wyreżyserowany przez Cliftona Ko , z udziałem Michaela Hui , Ricky Hui , Sylvii Chang , Lowell Lo i Lawrence Ng ( Hong Kong )
- Child's Play , wyreżyserowany przez Toma Hollanda , z udziałem Catherine Hicks , Chrisa Sarandona , Brada Dourifa i Alexa Vincenta
- Chilsu i Mansu (칠수와 만수), wyreżyserowane przez Park Kwang-su , z udziałem Ahn Sung-ki i Park Joong-hoon ( Korea Południowa )
- Chithram (Zdjęcie), reżyseria Priyadarshan , z udziałem Mohanlala – ( Indie )
- Chocolat , reżyseria Claire Denis , z udziałem Isaacha De Bankolé , François Cluzet i Giulii Boschi ( Francja / Kamerun )
- The Chocolate War , w reżyserii Keitha Gordona , z udziałem Johna Glovera , Ilan Mitchell-Smith , Wallace Langham , Doug Hutchison , Jenny Wright i Bud Cort
- Chór dezaprobaty , wyreżyserowany przez Michaela Winnera , z udziałem Anthony'ego Hopkinsa i Jeremy'ego Ironsa – ( UK )
- Cinema Paradiso , reżyseria Giuseppe Tornatore , z udziałem Philippe'a Noireta – zdobywcy Oscara , BAFTA i Złotego Globu dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego – ( Włochy )
- Clara's Heart , wyreżyserowany przez Roberta Mulligana , z udziałem Whoopi Goldberg i Neila Patricka Harrisa
- Clean and Sober , wyreżyserowany przez Glenna Gordona Carona , z udziałem Michaela Keatona , Morgana Freemana i Kathy Baker
- Koktajl , wyreżyserowany przez Rogera Donaldsona , z udziałem Toma Cruise'a , Bryana Browna i Elisabeth Shue
- Cocoon: The Return w reżyserii Daniela Petrie , z udziałem Don Ameche , Wilforda Brimleya , Hume'a Cronyna , Courteney Cox i Jessiki Tandy
- Kolory , wyreżyserowany przez Dennisa Hoppera , z udziałem Roberta Duvalla , Seana Penna i Maríi Conchity Alonso .
- Jadąc do Ameryki , w reżyserii Johna Landisa , z udziałem Eddiego Murphy'ego , Arsenio Hall , Jamesa Earla Jonesa , Madge Sinclair , Shari Headley i Johna Amosa .
- Consuming Passions , reżyseria Giles Foster , z udziałem Jonathana Pryce'a – ( UK )
- Cop , wyreżyserowany przez Jamesa B. Harrisa , z udziałem Jamesa Woodsa i Lesley Ann Warren
- The Couch Trip , w reżyserii Michaela Ritchie , z udziałem Dana Aykroyda , Charlesa Grodina , Donny Dixon , Mary Gross i Waltera Matthau
- Critters 2: The Main Course , w reżyserii Micka Garrisa , ze Scottem Grimesem , Liane Curtis , Donem Keithem Opperem , Barrym Corbinem i Tomem Hodgesem
- Krokodyl Dundee II , reżyseria John Cornell , z udziałem Paula Hogana i Lindy Kozłowski – ( Australia )
- Crossing Delancey , w reżyserii Joan Micklin Silver , z udziałem Amy Irving i Petera Riegerta
- A Cry in the Dark (aka Evil Angels) w reżyserii Freda Schepisi , z udziałem Meryl Streep i Sama Neilla – ( Australia / Stany Zjednoczone )
D
- Da , w reżyserii Matta Clarka , z udziałem Barnarda Hughesa i Martina Sheen
- Dadah is Death , reżyseria Jerry London , z udziałem Julie Christie i Hugo Weaving – ( Australia )
- Quackbusters Kaczora Daffy , w reżyserii Grega Forda i Terry'ego Lennona , głosy Mel Blanc , Julie Bennett , Roy Firestone i BJ Ward
- Damnation (Karhozat), reżyseria Béla Tarr , z udziałem Miklosa B. Szekely ( Węgry )
- Taniec w kurzu , reżyseria Henri Duparc , z Bamba Bakary (film o poligamii z Wybrzeża Kości Słoniowej )
- Dangerous Liaisons , w reżyserii Stephena Frearsa , z udziałem Glenna Close , Johna Malkovicha , Michelle Pfeiffer , Umy Thurman i Keanu Reevesa .
- The Dawning , wyreżyserowany przez Roberta Knightsa , z udziałem Anthony'ego Hopkinsa , Hugh Granta i Rebeki Pidgeon – ( UK )
- Days of Eclipse (Dni zatmeniya) w reżyserii Aleksandra Sokurowa , z udziałem Aleksieja Ananisznowa ( ZSRR )
- Dead Heat , wyreżyserowany przez Marka Goldblatta , z udziałem Treata Williamsa i Joe Piscopo
- The Dead Pool , wyreżyserowany przez Buddy'ego Van Horna , z udziałem Clinta Eastwooda , Liama Neesona , Patricii Clarkson i Jima Carreya
- Dead Ringers , reżyseria David Cronenberg , z udziałem Jeremy'ego Ironsa i Geneviève Bujold – ( Kanada / Stany Zjednoczone )
- Dead Solid Perfect , wyreżyserowany przez Bobby'ego Rotha , z udziałem Randy'ego Quaida , Kathryn Harrold i Corinne Bohrer
- The Deceivers , reżyseria Nicholas Meyer , z udziałem Pierce Brosnan , Saeed Jaffrey i Shashi Kapoor – ( Indie )
- The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years , reżyseria Penelope Spheeris , dokument z udziałem Aerosmith , Kiss , Motörhead i Ozzy Osbourne
- Szklana pułapka , w reżyserii Johna McTiernana , z udziałem Bruce'a Willisa , Bonnie Bedelii , Reginalda VelJohnsona i Alana Rickmana
- Dirty Rotten Scoundrels , wyreżyserowany przez Franka Oza , z udziałem Steve'a Martina , Michaela Caine'a i Glenne Headly
- Distant Thunder , wyreżyserowany przez Ricka Rosenthala , z udziałem Johna Lithgowa i Ralpha Macchio
- Distant Voices, Still Lives , reżyseria Terence Davies , z udziałem Pete'a Postlethwaite'a – ( Wielka Brytania )
- DOA , w reżyserii Annabel Jankel i Rocky'ego Mortona , z udziałem Dennisa Quaida i Meg Ryan
- Doin' Time on Planet Earth , wyreżyserowany przez Charlesa Matthau , z udziałem Nicholasa Strouse'a, Andrei Thompson , Marthy Scott , Adama Westa , Hugh Gillina i Matta Adlera
- Dominick i Eugene , w reżyserii Roberta M. Younga , z udziałem Toma Hulce'a , Raya Liotty i Jamiego Lee Curtisa .
- Dragons Forever (Fei lung maang jeung), reżyseria Sammo Hung i Corey Yuen , z udziałem Jackie Chana i Sammo Hunga – ( Hong Kong )
- Dream Demon , wyreżyserowany przez Harleya Cokelissa , z udziałem Jemmy Redgrave – ( UK )
- The Dressmaker , wyreżyserowany przez Jima O'Briena , z udziałem Joan Plowright i Billie Whitelaw – ( Wielka Brytania )
- Drowning by Numbers , wyreżyserowany przez Petera Greenawaya , z udziałem Joan Plowright , Juliet Stevenson i Joely Richardson – ( UK )
mi
- Earth Girls Are Easy , reżyseria Julien Temple , z udziałem Jeffa Goldbluma , Geeny Davis , Damona Wayansa i Jima Carreya .
- Eight Men Out , reżyseria John Sayles , z udziałem Johna Cusacka , Davida Strathairna , Johna Mahoneya , Michaela Rookera , DB Sweeney i Charliego Sheena
- Ósme szczęście (Baat seng bou hei), reżyseria Johnnie To , z udziałem Chow Yun-fat – ( Hong Kong )
- Elvira, Pani Ciemności , reżyseria James Signorelli , z udziałem Cassandry Peterson
- Ernest Saves Christmas , wyreżyserowany przez Johna R. Cherry III , z udziałem Jima Varneya
- The Everlasting Secret Family , w reżyserii Michaela Thornhilla , z udziałem Arthura Dignama , Marka Lee , Heather Mitchell , Dennisa Millera , Johna Meillona , Paula Goddarda i Anny Volskiej
- Everybody's All-American , w reżyserii Taylora Hackforda , z udziałem Dennisa Quaida , Jessiki Lange , Timothy'ego Huttona , Patricii Clarkson i Johna Goodmana
F
- Faceless , reżyseria Jesús Franco , z udziałem Helmuta Bergera , Brigitte Lahaie , Telly Savalas , Christophera Mitchuma i Stéphane'a Audran ( Francja )
- Far North , wyreżyserowany przez Sama Sheparda , z udziałem Jessiki Lange , Charlesa Durninga i Tess Harper .
- Feds , w reżyserii Daniela Goldberga , z udziałem Rebecci De Mornay i Mary Gross
- A Few Days with Me (Quelques jours avec moi), reżyseria Claude Sautet , z udziałem Daniela Auteuila i Sandrine Bonnaire – ( Francja )
- Pierwsze kangury , reżyseria Frank Cvitanovich , z udziałem Dennisa Watermana – ( Wielka Brytania / Australia )
- A Fish Called Wanda , wyreżyserowany przez Charlesa Crichtona , z udziałem Johna Cleese , Jamiego Lee Curtisa , Kevina Kline'a i Michaela Palina – ( UK / USA )
- Flesheater , w reżyserii iz udziałem Billa Hinzman
- For Keeps , w reżyserii Johna G. Avildsena , z udziałem Molly Ringwald , Randalla Batinkoffa i Kennetha Marsa .
- The Fox and the Hound , w reżyserii Arta Stevensa , Teda Bermana , Richarda Richa , głosy Mickeya Rooneya i Kurta Russella
- Frantic , reżyseria Roman Polański , z udziałem Harrisona Forda , Emmanuelle Seigner i Betty Buckley .
- Fresh Horses , w reżyserii Davida Anspaugha , z udziałem Molly Ringwald i Andrew McCarthy
- Piątek 13 część VII: Nowa krew w reżyserii Johna Carla Buechlera , z udziałem Lara Parka Lincolna i Kevina Blaira
- Fright Night Part 2 , wyreżyserowany przez Tommy'ego Lee Wallace'a , z udziałem Williama Ragsdale'a i Roddy'ego McDowall
- Maszyna do owoców , w reżyserii Philipa Saville'a , z udziałem Emile Charlesa , Tony'ego Forsytha , Roberta Stephensa , Robbiego Coltrane'a i Bruce'a Payne'a ( Wielka Brytania )
- Full Moon in Blue Water , w reżyserii Petera Mastersona , z udziałem Gene Hackmana i Teri Garr
- Funny Farm , wyreżyserowany przez George'a Roya Hilla , z udziałem Chevy Chase i Madolyn Smith
g
- The Gamble , reżyseria Carlo Vanzina , z udziałem Matthew Modine , Faye Dunaway i Jennifer Beals – ( Włochy )
- Georgia , reżyseria Ben Lewin , z udziałem Judy Davis – ( Australia )
- Miasto duchów w reżyserii Richarda McCarthy'ego (pod pseudonimem Richard Governor), z udziałem Franca Luza , Catherine Hickland , Jimmiego F. Skaggsa i Bruce'a Glovera
- Ghosts… of the Civil Dead , wyreżyserowany przez Johna Hillcoata , z udziałem Davida Fielda , Chrisa DeRose , Nicka Cave'a i Dave'a Masona ( Australia )
- The Good Mother , w reżyserii Leonarda Nimoya , z udziałem Diane Keaton i Liama Neeson
- Gorillas in the Mist , w reżyserii Michaela Apteda , z udziałem Sigourney Weaver i Bryana Browna
- Gotham (aka) Umarli nie mogą kłamać , reżyseria Lloyd Fonvielle , z udziałem Tommy'ego Lee Jonesa i Virginii Madsen
- Grave of the Fireflies (Hotaru no Haka) w reżyserii Isao Takahaty , z udziałem Tsutomu Tatsumi, Ayano Shiraishi, Yoshiko Shinohary i Akemi Yamaguchi ( Japonia )
- The Great Outdoors , w reżyserii Howarda Deutcha , z udziałem Dana Aykroyda , Johna Candy'ego i Annette Bening
h
- Lakier do włosów , w reżyserii Johna Watersa , z udziałem Ricki Lake , Divine , Jerry Stiller , Sonny Bono i Deborah Harry
- Halloween 4: Powrót Michaela Myersa , wyreżyserowany przez Dwighta H. Little'a , z udziałem Donalda Pleasence'a , Ellie Cornell , Danielle Harris i Michaela Patakiego
- Garść pyłu , wyreżyserowany przez Charlesa Sturridge'a , z udziałem Jamesa Wilby'ego i Kristin Scott Thomas – ( UK )
- Wojna Hanny , w reżyserii Menahema Golana , z udziałem Ellen Burstyn , Maruschki Detmers , Anthony'ego Andrewsa , Donalda Pleasence'a i Davida Warnera
- Hanussen , reżyseria István Szabó , z udziałem Klausa Marii Brandauera – ( Węgry )
- Hatya , reżyseria Kirti Kumar, z udziałem Govindy i Neelam – ( Indie )
- Nawiedzone lato , reżyseria Ivan Passer , z udziałem Philipa Anglima , Laury Dern , Alice Krige , Erica Stoltza i Alexa Wintera .
- Hawks , w reżyserii Roberta Ellisa Millera , z udziałem Timothy'ego Daltona i Anthony'ego Edwardsa – ( Wielka Brytania )
- Serce psa (Sobachye serdtse), reż. Władimir Bortko , z udziałem Jewgienija Jewstigneyeva , Borysa Płotnikowa , Władimira Tołokonnikowa i Niny Rusłanowej ( ZSRR )
- Heart of Midnight , w reżyserii Matthew Chapmana , z udziałem Jennifer Jason Leigh
- Heartbreak Hotel , wyreżyserowany przez Chrisa Columbusa , z udziałem Davida Keith
- Hellbound: Hellraiser II , wyreżyserowany przez Tony'ego Randela , z udziałem Clare Higgins , Ashley Laurence i Kennetha Cranhama ( Wielka Brytania / USA )
- Bohater i terror , wyreżyserowany przez Williama Tannena, z udziałem Chucka Norrisa , Brynn Thayer , Steve'a Jamesa i Jacka O'Hallorana
- Hero Hiralal , reżyseria Ketan Mehta , z udziałem Naseeruddina Shaha i Sanjany Kapoor ( Indie )
- High Hopes , wyreżyserowany przez Mike'a Leigh , z udziałem Phila Davisa , Ruth Sheen i Lesley Manville ( Wielka Brytania )
- High Spirits , wyreżyserowany przez Neila Jordana , z udziałem Petera O'Toole'a , Steve'a Guttenberga i Daryl Hannah
- Hobgoblins w reżyserii Ricka Sloane'a , z udziałem Toma Bartletta, Paige Sullivan, Stevena Boggsa, Kelley Palmer, Billy'ego Franka i Darana Norrisa
- Hope and Pain , reżyseria Yoji Yamada , z udziałem Hiroko Yakushimaru ( Japonia )
- Hot to Trot , w reżyserii Michaela Dinnera , z udziałem Boba Goldthwaita , Virginii Madsen , Jima Metzlera i Dabneya Colemana
- Hôtel Terminus: Życie i czasy Klausa Barbie (Hotel Terminus: Klaus Barbie, sa vie et son temps), reżyseria Marcel Ophüls – ( Francja )
- Dom na Carroll Street w reżyserii Petera Yatesa , z udziałem Kelly McGillis i Jeffa Danielsa
- Jak poeci cieszą się życiem (Jak básníkům chutná život), reżyseria Dusan Klein , z udziałem Pavela Kříža ( Czechosłowacja )
i
- Illegally Yours , w reżyserii Petera Bogdanovicha , z udziałem Roba Lowe i Colleen Camp
- I'm Gonna Git You Sucka , wyreżyserowany przez Keenen Ivory Wayans z udziałem Keenen Ivory Wayans
- Wyobraź sobie: John Lennon , reżyseria Andrew Solt , film dokumentalny o Johnie Lennonie
- W tłumie , w reżyserii Marka Rosenthala , z udziałem Donovana Leicha i Joe Pantoliano
- Iron Eagle II w reżyserii Sidneya J. Furie z udziałem Louisa Gossetta Jr.
- To nie mogło się tutaj wydarzyć , wyreżyserowany przez Jacka Bonda , z udziałem Pet Shop Boys – ( UK )
- It Takes Two , reżyseria David Beaird , z udziałem George'a Newberna , Leslie Hope , Kimberly Foster i Barry'ego Corbina .
J
- Johnny Be Good , wyreżyserowany przez Buda Smitha, z udziałem Anthony'ego Michaela Halla , Roberta Downeya Jr. i Umy Thurman
- Wyrok w Berlinie , reżyseria Leo Penn , z udziałem Martina Sheena , Sama Wanamakera , Maxa Gail , Heinza Hoeniga , Carla Lumbly , Maxa Volkerta Martensa, Joshua Sinclair, Jutty Speidel , Harrisa Yulina i Seana Penna
K
- Kabzaa , kierowany przez Mahesh Bhatt , z udziałem Raj Babbar , Sanjay Dutt , Amrita Singh , Paresh Rawal i Alok Nath ( Indie )
- Kamilla and the Thief (Kamilla og Tyven) w reżyserii Grete Salomonsen , z udziałem Veroniki Flåt , Dennisa Storhøi , Agnete Haaland i Mortena Harketa ( Norwegia )
- Kansas , wyreżyserowany przez Davida Stevensa , z udziałem Matta Dillona i Andrew McCarthy
- Killer Klowns z kosmosu , w reżyserii Stephena Chiodo , z udziałem Granta Cramera , Suzanne Snyder , Johna Allena Nelsona , Royal Dano , Michaela Siegela , Petera Licassi i Johna Vernona
- Pocałunek , reżyseria Pen Densham , z udziałem Joanny Pacuły i Meredith Salenger – ( Stany Zjednoczone / Kanada )
- The Kitchen Toto , w reżyserii Harry'ego Hooka , z udziałem Boba Pecka , Phyllis Logan i Edwina Mahindy
- Mistrz Kung-Fu (aka Le Petit Amour), reżyseria Agnès Varda , z udziałem Jane Birkin i Charlotte Gainsbourg – ( Francja )
L
- Lady in White , reżyseria Frank LaLoggia, z udziałem Lukasa Haasa , Len Cariou , Alexa Rocco i Katherine Helmond
- The Lair of the White Worm , wyreżyserowany przez Kena Russella , z udziałem Amandy Donohoe , Petera Capaldi i Hugh Granta – ( UK )
- Ziemia przed czasem , reżyseria Don Bluth , głosy Gabriela Damona , Candace Hutson , Judith Barsi i Willa Ryana
- Krajobraz we mgle (Topio stin omichli), reżyseria Theo Angelopoulos , z udziałem Michalisa Zeke , Tania Palaiologou i Stratos Tzortzoglou ( Grecja )
- Last Rites , w reżyserii Donalda P. Bellisario , z udziałem Daphne Zuniga , Toma Berengera i Anne Twomey .
- Ostatnie kuszenie Chrystusa , reżyseria Martin Scorsese , z udziałem Willema Dafoe , Harveya Keitela , Barbary Hershey , Harry'ego Deana Stantona i Davida Bowie
- Legenda o świętym pijącym (La Leggenda del Santo Bevitore), reżyseria Ermanno Olmi , z udziałem Rutgera Hauera – nagroda Złotego Lwa – ( Włochy / Francja )
- Licencja na prowadzenie , wyreżyserowany przez Grega Beemana , z udziałem Coreya Haima , Coreya Feldmana , Carol Kane i Richarda Masura
- Life is a Long Quiet River (La vie est un long fleuve tranquille), reżyseria: Étienne Chatiliez , z udziałem Benoît Magimel , Hélène Vincent , André Wilms , Daniel Gélin , Catherine Jacob i Patrick Bouchitey (Francja)
- Lata świetlne (Gandahar), reżyseria René Laloux , z udziałem Pierre-Marie Escourrou ( Francja )
- Diabeł (Il Piccolo Diavolo) w reżyserii iz udziałem Roberto Benigniego , z Walterem Matthau i Nicolettą Braschi ( Włochy )
- Little Dorrit , wyreżyserowany przez Christine Edzard , z udziałem Dereka Jacobiego i Aleca Guinnessa – ( UK )
- Little Nikita , wyreżyserowany przez Richarda Benjamina , z udziałem Sidneya Poitiera , River Phoenix , Richarda Bradforda i Richarda Lyncha
- Mała Vera (Malenkaya Vera), reżyseria Vasili Pichul , z udziałem Natalii Negody ( ZSRR )
- Love and Fear (Fürchten und Lieben|Trois Soeurs), reżyseria Margarethe von Trotta , z udziałem Fanny Ardant , Greta Scacchi i Valeria Golino – ( Niemcy Zachodnie / Francja / Włochy )
m
- Mac and Me , w reżyserii Stewarta Raffilla , z udziałem Christine Ebersole , Jonathana Warda i Tiny Caspary
- Madame Sousatzka , reżyseria John Schlesinger , z udziałem Shirley MacLaine – ( UK )
- Maison Ikkoku: Ostatni rozdział w reżyserii Tomomi Mochizuki , z udziałem Sumi Shimamoto i Isseia Futamaty ( Japonia )
- Maniac Cop , wyreżyserowany przez Williama Lustiga , z udziałem Toma Atkinsa , Bruce'a Campbella , Laurene Landon , Richarda Roundtree , Williama Smitha , Roberta Z'Dara i Sheree North
- Mapantsula , reżyseria Oliver Schmitz , z udziałem Thomasa Mogotlane'a ( RPA )
- Żonaty z mafii , wyreżyserowany przez Jonathana Demme , z udziałem Michelle Pfeiffer , Matthew Modine , Deana Stockwella , Olivera Platta , Mercedes Ruehl i Aleca Baldwina
- Maskarada , w reżyserii Boba Swaima , z udziałem Roba Lowe , Meg Tilly i Kim Cattrall
- Memories of Me , wyreżyserowany przez Henry'ego Winklera , z udziałem Billy Crystal i Alan King
- Men Behind the Sun (hēi tài yáng), wyreżyserowany przez TF Mou , z udziałem Gang Wanga, Hsu Gou, Tie Long Jin, Zhao Hua Mei, Zhe Quan, Run Sheng Wang, Dai Wao Yu i Andrew Yu ( Hongkong )
- Posłaniec śmierci , reżyseria J. Lee Thompson , z udziałem Charlesa Bronsona , Trish Van Devere , Laurence'a Luckinbill i Johna Irelanda .
- Midnight Crossing , w reżyserii Rogera Holzberga , z udziałem Faye Dunaway , Daniela J. Travanti , Kim Cattrall , Johna Laughlina i Neda Beatty'ego .
- Bieg o północy , w reżyserii Martina Bresta , z Robertem De Niro , Charlesem Grodinem , Yaphet Kotto , Johnem Ashtonem i Dennisem Fariną .
- Milagro Beanfield War , w reżyserii Roberta Redforda , z udziałem Rubéna Bladesa , Sônia Braga , Christophera Walkena i Melanie Griffith
- Miles from Home , wyreżyserowany przez Gary'ego Sinise'a , z udziałem Richarda Gere'a i Kevina Andersona
- Miracle Mile w reżyserii Steve'a De Jarnatta , z udziałem Mare Winningham i Anthony'ego Edwardsa
- Brakujące ogniwo w reżyserii Davida Hughesa i Carol Hughes, z udziałem Petera Elliotta i Michaela Gambona
- Mississippi Burning , wyreżyserowany przez Alana Parkera , z udziałem Gene Hackmana , Willema Dafoe , Frances McDormand , Brada Dourifa i R. Lee Ermeya .
- Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack (Kidō Senshi Gandamu: Gyakushū no Shā), reżyseria Yoshiyuki Tomino , z udziałem Tōru Furuya i Shūichi Ikeda ( Japonia )
- Moderns , w reżyserii Alana Rudolpha , z udziałem Keitha Carradine'a , Lindy Fiorentino i Johna Lone'a
- Mondo New York , reżyseria Harvey Nikolai Keith, z udziałem Joey Arias , Rick Aviles , Charlie Barnett , Joe Coleman , Emilio Cubeiro, Karen Finley , Dean Johnson , Phoebe Legere , Lydia Lunch , Ann Magnuson , Frank Moore i John Sex
- Monkey Shines , w reżyserii George'a A. Romero , z udziałem Jasona Beghe , Johna Pankowa i Stanleya Tucciego .
- Moon over Parador , reżyseria Paul Mazursky , z udziałem Richarda Dreyfussa , Raúla Juliá i Sôni Braga
- Moonwalker w reżyserii Jerry'ego Kramera, Jima Blashfielda i Colina Chilversa , z udziałem Michaela Jacksona
- Elegia moskiewska w reżyserii Aleksandra Sokurowa ( ZSRR )
- Moving , wyreżyserowany przez Alana Mettera , z udziałem Richarda Pryor
- Mr North , w reżyserii Danny'ego Hustona , z udziałem Anthony'ego Edwardsa , Roberta Mitchuma , Lauren Bacall , Virginii Madsen i Anjelicy Huston
- Nauczyciel muzyki (Le maître de musique), reżyseria Gérard Corbiau , z udziałem José van Dama , Anne Roussel i Philippe Voltera ( Belgia )
- Mój sąsiad Totoro (Tonari no Totoro), reżyseria Hayao Miyazaki , głosy Chika Sakamoto , Noriko Hidaka i Hitoshi Takagi ( Japonia )
- Moja macocha jest kosmitką , wyreżyserowany przez Richarda Benjamina , z udziałem Kim Basinger , Dana Aykroyda i Alyson Hannigan .
- Mystic Pizza , wyreżyserowany przez Donalda Petrie , z udziałem Annabeth Gish , Julii Roberts i Lili Taylor
n
- Naga broń: z akt oddziału policji! w reżyserii Davida Zuckera , z udziałem Leslie Nielsen , Priscilli Presley , George'a Kennedy'ego i OJ Simpsona
- The Navigator: A Medieval Odyssey , w reżyserii Vincenta Warda , z udziałem Chrisa Haywooda , Marshalla Napiera , Paula Livingstona i Jaya Laga'aia ( Nowa Zelandia )
- Nekromanta , reżyseria Dusty Nelson , z udziałem Elizabeth Kaitan
- Nowe przygody Pippi Pończoszanki , w reżyserii Kena Annakina , z udziałem Tami Erin , Eileen Brennan , Dennisa Dugana , Dianne Hull , George'a DiCenzo , Johna Schucka i Dicka Van Pattena ( Szwecja / Stany Zjednoczone )
- A New Life , wyreżyserowany i z udziałem Alana Aldy , z Ann-Margret , Johnem Shea , Halem Lindenem i Veronicą Hamel
- Noc z życia Jimmy'ego Reardona , reżyseria William Richert , z udziałem Rivera Phoenixa , Ann Magnuson , Meredith Salenger , Ione Skye , Louanne Siroty , Matthew Perry'ego i Paula Koslo
- Night of the Demons , w reżyserii Kevina S. Tenneya , z udziałem Williama Gallo , Hala Havinsa , Amelii Kinkade , Cathy Podewell i Linnei Quigley
- Koszmar z ulicy Wiązów 4: Mistrz snów w reżyserii Renny'ego Harlina , z udziałem Roberta Englunda , Lisy Wilcox i Danny'ego Hassela
O
- Off Limits , w reżyserii Christophera Crowe'a , z udziałem Willema Dafoe , Gregory'ego Hinesa i Freda Warda .
- Oliver & Company , reżyseria George Scribner , głosy Joey Lawrence , Billy Joel i Dom DeLuise
- Na srebrnym globie w reżyserii Andrzeja Żuławskiego z Andrzejem Sewerynem ( Polska )
P
- Malowane twarze (Cat siu fuk), reżyseria Alex Law , z udziałem Sammo Hung – ( Hong Kong )
- Paperhouse , reżyseria Bernard Rose , z udziałem Bena Crossa , Glenne Headly i Elliotta Spires ( Wielka Brytania )
- Wyspa Pascali , wyreżyserowany przez Jamesa Deardena , z udziałem Bena Kingsleya i Helen Mirren – ( UK )
- Podaj amunicję , w reżyserii Davida Beairda , z udziałem Tima Curry'ego , Lindy Kozłowski , Annie Potts i Billa Paxtona .
- Patty Hearst , wyreżyserowany przez Paula Schradera , z udziałem Natashy Richardson i Ving Rhamesa
- Permanent Record , w reżyserii Marisy Silver , z udziałem Pameli Gidley , Michelle Meyrink , Keanu Reevesa i Jennifer Rubin
- Phantasm II , w reżyserii Dona Coscarelli , z udziałem Jamesa LeGrosa , Angusa Scrimma , Reggie Bannister i Pauli Irvine
- Upiór śmierci , reżyseria Ruggero Deodato , z udziałem Michaela Yorka , Edwige Fenech , Donalda Pleasence'a i Antonelli Ponziani ( Włochy )
- Plain Clothes , w reżyserii Marthy Coolidge , z udziałem Arliss Howard i Suzy Amis
- Lider plutonu , w reżyserii Aarona Norrisa , z udziałem Michaela Dudikoff
- Police Academy 5: Assignment Miami Beach , wyreżyserowany przez Alana Myersona , z udziałem Bubba Smith , Davida Grafa , Michaela Winslowa , Leslie Easterbrook , Marion Ramsey , Janet Jones , Lance'a Kinseya , Matta McCoya , GW Baileya i George'a Gaynesa
- Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap), wyreżyserowany iz udziałem Jackie Chana , z Maggie Cheung , Lam Kwok-Hung i Billem Tungiem – ( Hongkong )
- Poltergeist III , reżyseria Gary Sherman , z udziałem Heather O'Rourke , Toma Skerritta i Nancy Allen
- Pound Puppies and the Legend of Big Paw , w reżyserii Pierre'a DeCellesa , z udziałem Brennan Howard , BJ Warda , Nancy Cartwright i Tony'ego Longo
- Powaqqatsi , reżyseria Godfrey Reggio , film dokumentalny bez dialogów
- Presidio , w reżyserii Petera Hyamsa , z udziałem Seana Connery'ego , Marka Harmona i Meg Ryan
- Książę Pensylwanii , wyreżyserowany przez Rona Nyswanera , z udziałem Keanu Reevesa , Freda Warda , Amy Madigan i Bonnie Bedelii .
- Prison , w reżyserii Renny'ego Harlina , z udziałem Viggo Mortensena , Lane'a Smitha , Chelsea Field , Lincolna Kilpatricka i André De Shieldsa
- Więzień Rio , reżyseria Lech Majewski , z udziałem Stevena Berkoffa – ( Polska / Wielka Brytania / Brazylia )
- Pulse , wyreżyserowany przez Paula Goldinga, z udziałem Cliffa De Younga , Roxanne Hart , Joey'a Lawrence'a i Matthew Lawrence'a
- Pumpkinhead , w reżyserii Stana Winstona , z udziałem Lance'a Henriksena , Johna D'Aquino i Kerry Remsen
- Punchline , wyreżyserowany przez Davida Seltzera , z udziałem Sally Field , Toma Hanksa i Johna Goodmana
- Purple People Eater , reżyseria Linda Shayne , z udziałem Neila Patricka Harrisa , Neda Beatty , Shelley Winters , Thory Birch , Dustina Diamonda i Peggy Lipton
- Kot w butach , wyreżyserowany przez Eugene'a Marnera , z udziałem Christophera Walkena i Jasona Connery
Q
- Qayamat Se Qayamat Tak (Od katastrofy do katastrofy), wyreżyserowany przez Mansoora Khana , z udziałem Aamira Khana , Juhi Chawla , Dalipa Tahila i Aloka Natha ( Indie )
r
- Rain Man , w reżyserii Barry'ego Levinsona , z udziałem Dustina Hoffmana , Toma Cruise'a i Valerii Golino – Akademia i Złoty Glob (dramat) dla najlepszego filmu i Złotego Niedźwiedzia (za 1989)
- Rambo III , wyreżyserowany przez Petera MacDonalda , z udziałem Sylvestra Stallone i Richarda Crenna
- Rattle and Hum , wyreżyserowany przez Phila Joanou , rockumentary z udziałem U2
- Red Heat , wyreżyserowany przez Waltera Hilla , z udziałem Arnolda Schwarzeneggera i Jamesa Belushi
- Rented Lips , wyreżyserowany przez Roberta Downeya seniora , z udziałem Martina Mulla , Dicka Shawna , Jennifer Tilly i Roberta Downeya Jr.
- The Rescue , w reżyserii Ferdinanda Fairfaxa , z udziałem Kevina Dillona , Marca Price , Neda Vaughna , Christine Harnos , Iana Giattiego , Charlesa Haida , Edwarda Alberta , Timothy Carharta , Michaela Gatesa Phenicie , Mela Wonga i Jamesa Cromwella
- Powrót żywych trupów , część II , w reżyserii Kena Wiederhorna , z udziałem Jamesa Karena , Thoma Mathewsa , Dany Ashbrook , Marsha Dietlein , Phila Brunsa i Michaela Kenworthy'ego
- Return to Snowy River , w reżyserii Geoffa Burrowesa , z udziałem Toma Burlinsona , Sigrid Thornton , Briana Dennehy , Nicholasa Eadie , Bryana Marshalla i Marka Hembrow ( Australia )
- Robowar , reżyseria Bruno Mattei , z udziałem Reb Brown i Catherine Hickland ( Włochy )
- Rocket Gibraltar , reżyseria Daniel Petrie , z udziałem Burta Lancaster , Suzy Amis , Patricii Clarkson , Frances Conroy , Sinead Cusack , Johna Glovera , Billa Pullmana i Kevina Spaceya .
- Roots: The Gift , wyreżyserowany przez Kevina Hooksa , z udziałem LeVara Burtona i Louisa Gossetta Jr.
- Rouge (Jin Zi Kau), reżyseria Stanley Kwan , z udziałem Leslie Cheung i Anity Mui – ( Hong Kong )
- Run for Your Life , reżyseria Terence Young , z udziałem Davida Carradine'a , Lauren Hutton i Franco Nero – ( Włochy )
- Running on Empty , w reżyserii Sidneya Lumeta , z udziałem Christine Lahti , Judda Hirscha , River Phoenix i Marthy Plimpton
S
- Salaam Bombaj! w reżyserii Miry Nair , z udziałem Shafiqa Syeda , Hansy Vithal , Chandy Sharma , Raghuvir Yadav , Anity Kanwar i Nany Patekar ( Indie / Wielka Brytania )
- Salome's Last Dance , wyreżyserowany przez Kena Russella , z udziałem Glendy Jackson , Stratford Johns , Nickolas Grace , Douglas Hodge , Imogen Claire i Imogen Millais-Scott ( Wielka Brytania )
- Salsa , w reżyserii Boaza Davidsona , z udziałem Draco Rosy , Rodneya Harveya , Magali Alvarado i Mirandy Garrison
- Sathya , reżyseria Suresh Krissna , z udziałem Kamala Haasana , Amaly , Rajesha , Nassar , Bahadoor , Vadivukkarasi , Vaali i Raja Krishnamoorthy ( Sri Lanka )
- Satysfakcja w reżyserii Joan Freeman, z udziałem Justine Bateman i Liama Neesona
- Szkoła Daze , w reżyserii iz udziałem Spike Lee , z Laurence Fishburne i Giancarlo Esposito
- Scrooged , reżyseria Richard Donner , z udziałem Billa Murraya , Karen Allen , Carol Kane , Alfre Woodard , Johna Glovera i Bobcata Goldthwaita .
- Sekret Sahary , wyreżyserowany przez Alberto Negrina , z udziałem Michaela Yorka i Andie MacDowell
- Wąż i tęcza , wyreżyserowany przez Wesa Cravena , z udziałem Billa Pullmana , Cathy Tyson , Zakesa Mokae i Paula Winfielda .
- Seven Hours to Judgment , w reżyserii Beau Bridges , z udziałem Beau Bridges , Rona Leibmana i Julianne Phillips .
- Siódmy znak , w reżyserii Carla Schultza , z udziałem Demi Moore , Michaela Biehna i Jürgena Prochnowa .
- Shadows in the Storm , w reżyserii Terrella Tannena , z udziałem Mii Sary , Michaela Madsena i Neda Beatty
- Shakedown , czyli Blue Jean Cop , wyreżyserowany przez Jamesa Glickenhausa , z udziałem Petera Wellera i Sama Elliotta
- Ona ma dziecko , wyreżyserowany przez Johna Hughesa , z udziałem Kevina Bacona , Elizabeth McGovern i Aleca Baldwina
- Shoot to Kill , czyli Deadly Pursuit , w reżyserii Rogera Spottiswoode'a , z udziałem Sidneya Poitiera , Toma Berengera i Kirstie Alley
- Short Circuit 2 , w reżyserii Kennetha Johnsona , z udziałem Fishera Stevensa , Michaela McKeana , Cynthii Gibb , Jacka Westona i Tima Blaneya
- Krótki film o zabijaniu w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z Mirosławem Baką , Krzysztofem Globiszem i Janem Tesarzem ( Polska )
- Krótki film o miłości (Krótki film o miłości) w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z Grażyną Szapołowską i Olafem Lubaszenko ( Polska )
- Slugs , w reżyserii Juana Piquera Simóna , z udziałem Michaela Garfielda i Kim Terry
- Duch Sodomy , reżyseria Lucio Fulci , z udziałem Ala Clivera ( Włochy )
- Niektóre dziewczyny , w reżyserii Michaela Hoffmana , z udziałem Patricka Dempseya i Jennifer Connelly
- Soursweet , wyreżyserowany przez Mike'a Newella , z udziałem Sylvii Chang i Danny'ego Duna ( Wielka Brytania )
- Space Mutiny , reżyseria David Winters , z udziałem Reb Brown , Cisse Cameron , Cameron Mitchell , James Ryan , John Phillip Law , Graham Clark , Billy Second i Rufus Swart ( Republika Południowej Afryki )
- Spellbinder , wyreżyserowany przez Janet Greek , z udziałem Tima Daly'ego , Kelly Preston i Ricka Rossovicha
- Spike of Bensonhurst , w reżyserii Paula Morrisseya , z udziałem Sashy Mitchell , Ernesta Borgnine'a , Anne Desalvo , Sylvii Miles , Talisy Soto i Ricka Avilesa .
- Split Decisions w reżyserii Davida Drury'ego, z udziałem Craiga Sheffera , Jeffa Faheya , Jennifer Beals i Gene'a Hackmana
- Stand and Deliver , wyreżyserowany przez Ramóna Menéndeza , z udziałem Edwarda Jamesa Olmosa i Lou Diamond Phillipsa
- Stars and Bars , wyreżyserowany przez Pata O'Connora , z udziałem Daniela Day-Lewis
- Stealing Heaven , wyreżyserowany przez Clive'a Donnera , z udziałem Dereka de Linta i Kim Thomson – ( Wielka Brytania )
- Kradzież domu , w reżyserii Stevena Kampmanna i Williama Portera, z udziałem Marka Harmona i Jodie Foster
- Stormy Monday , w reżyserii Mike'a Figgisa , z udziałem Melanie Griffith , Tommy'ego Lee Jonesa , Stinga i Seana Beana
- Historia kobiet (Une affaire de femmes), reżyseria Claude Chabrol , z udziałem Isabelle Huppert – ( Francja )
- A Summer Story , wyreżyserowany przez Piersa Haggarda , z udziałem Jamesa Wilby'ego , Imogen Stubbs i Susannah York – ( UK )
- Sunset , w reżyserii Blake'a Edwardsa , z udziałem Jamesa Garnera , Bruce'a Willisa , Malcolma McDowella , Kathleen Quinlan i Mariel Hemingway
- Sur (South), reżyseria Fernando E. Solanas , z udziałem Susú Pecoraro , Miguel Ángel Solá , Philippe Léotard i Lito Cruz ( Argentyna )
- Sweet Hearts Dance , w reżyserii Roberta Greenwalda , z udziałem Dona Johnsona , Susan Sarandon , Elizabeth Perkins i Jeffa Danielsa
- Sweet Lies , w reżyserii Nathalie Delon , z udziałem Treata Williamsa
- Przełączanie kanałów , w reżyserii Teda Kotcheffa , z udziałem Kathleen Turner , Burta Reynoldsa i Christophera Reeve'a
T
- Taffin , wyreżyserowany przez Francisa Megahy, z udziałem Pierce'a Brosnana , Raya McAnally i Alison Doody – ( Irlandia )
- Opowieści ze szpitala Gimli , reżyseria Guy Maddin , z udziałem Kyle'a McCullocha ( Kanada )
- Talk Radio w reżyserii Olivera Stone'a , z udziałem Erica Bogosiana , Ellen Greene i Aleca Baldwina
- Tapeheads , wyreżyserowany przez Billa Fishmana , z udziałem Johna Cusacka i Tima Robbinsa
- Telefon , reżyseria Rip Torn , z udziałem Whoopi Goldberg , Severn Darden , Elliott Gould , John Heard i Amy Wright .
- Tequila Sunrise , reżyseria Robert Towne , z udziałem Mel Gibson , Michelle Pfeiffer , Kurt Russell , Raúl Juliá i Arliss Howard , JT Walsh
- Świadectwo , reżyseria Tony Palmer , w biograficznym filmie o Dymitra Szostakowicza wystąpili Ben Kingsley - ( UK )
- They Live , wyreżyserowany przez Johna Carpentera , z udziałem Roddy'ego Pipera , Keitha Davida i Meg Foster .
- Cienka niebieska linia , reżyseria Errol Morris , film dokumentalny o Randall Dale Adams
- Things Change , wyreżyserowany przez Davida Mameta , z udziałem Joe Mantegna , Don Ameche , Roberta Prosky'ego i Williama H. Macy'ego .
- Tiger Warsaw , reżyseria Amin Q. Chaudhri, z udziałem Patricka Swayze , Piper Laurie i Mary McDonnell
- Czas przeznaczenia , wyreżyserowany przez Gregory'ego Nava , z udziałem Williama Hurta , Timothy'ego Huttona i Melissy Leo
- Czas Cyganów (Dom za vešanje) w reżyserii Emira Kusturicy , z udziałem Davora Dujmovića i Bory Todorovića ( Jugosławia )
- Czas przemocy (Vreme na nasilie), reżyseria Ludmil Staikov , z udziałem Yosifa Sarchadzhieva ( Bułgaria )
- Zabić księdza (Le Complot), reżyseria Agnieszka Holland , z udziałem Christophera Lamberta i Eda Harrisa – ( Francja )
- Tommy Tricker i Stamp Traveller w reżyserii Michaela Rubbo , z udziałem Lucasa Evansa, Anthony'ego Rogersa, Jill Stanley, Andrew Whiteheada, Paula Popowicha i Rufusa Wainwrighta ( Kanada )
- Trylogia Torch Song , wyreżyserowana przez Paula Bogarta , z udziałem Harveya Fiersteina , Anne Bancroft , Matthew Brodericka i Briana Kerwina .
- Dotyk śmierci , reżyseria Lucio Fulci , z udziałem Bretta Halseya , Ria De Simone i Al Cliver ( Włochy )
- Tougher Than Leather , w reżyserii Ricka Rubina , z udziałem Darryla McDanielsa , Josepha Simmonsa i Jam Master Jaya .
- Track 29 , wyreżyserowany przez Nicolasa Roega , z udziałem Theresy Russell , Christophera Lloyda i Gary'ego Oldmana .
- Tucker: The Man and His Dream , wyreżyserowany przez Francisa Forda Coppolę , z udziałem Jeffa Bridgesa , Joan Allen , Martina Landaua i Lloyda Bridgesa
- Twins , wyreżyserowany przez Ivana Reitmana , z udziałem Arnolda Schwarzeneggera i Danny'ego DeVito
- Two Moon Junction , w reżyserii Zalmana Kinga , z udziałem Sherilyn Fenn , Richarda Tysona , Kristy McNichol , Louise Fletcher i Burla Ivesa
U
- Nieznośna lekkość bytu , w reżyserii Philipa Kaufmana , z udziałem Daniela Day-Lewisa , Juliette Binoche i Leny Olin
- The Unholy , reżyseria Camilo Vila , z udziałem Bena Crossa , Neda Beatty , Williama Russa , Jill Carroll , Hala Holbrooka i Trevora Howarda
- Urusei Yatsura: Ostatni rozdział , wyreżyserowany przez Satoshi Dezaki , z udziałem Fumi Hirano i Toshio Furukawy ( Japonia )
V
- The Vanishing (Spoorloos), reżyseria George Sluizer , z udziałem Gene Bervoets ( Holandia / Francja )
- Vchera (Wczoraj), reżyseria Ivan Andonov , z udziałem Hristo Shopova i Georgi Staykova ( Bułgaria )
- Verónico Cruz , reżyseria Miguel Pereira , z udziałem Juana José Camero i Gonzalo Moralesa ( Argentyna )
- Vibes , wyreżyserowany przez Kena Kwapisa , z udziałem Jeffa Goldbluma i Cyndi Lauper
- Vice Versa , reżyseria Brian Gilbert , z udziałem sędziego Reinholda , Freda Savage'a i Corinne Bohrer
W
- Wojna i pamięć , miniserial telewizyjny w reżyserii Dana Curtisa , z udziałem Roberta Mitchuma , Polly Bergen , Victorii Tennant i Harta Bochnera
- War Party , w reżyserii Franca Roddama , z udziałem Billy'ego Wirtha i Kevina Dillon
- Watchers , wyreżyserowany przez Jona Hessa, z udziałem Coreya Haima , Michaela Ironside , Barbary Williams i Lali Sloatman – ( Kanada / Stany Zjednoczone )
- Woskowa , w reżyserii Anthony'ego Hickoxa , z udziałem Zacha Galligana , Deborah Foreman , Davida Warnera , Michelle Johnson i Dany Ashbrook
- We Think the World of You , w reżyserii Colina Gregga , z udziałem Gary'ego Oldmana , Alana Batesa , Maxa Halla , Liz Smith i Frances Barber .
- Kto wrobił królika Rogera , w reżyserii Roberta Zemeckisa , z udziałem Boba Hoskinsa , Joanny Cassidy i Christophera Lloyda .
- Willow , wyreżyserowany przez Rona Howarda , z udziałem Vala Kilmera , Warwicka Davisa , Joanne Whalley , Jean Marsh i Billy Barty
- Without a Clue , wyreżyserowany przez Thoma Eberhardta , z udziałem Michaela Caine'a i Bena Kingsleya – ( UK )
- Kobiety na skraju załamania nerwowego (Mujeres al borde de un ataque de nervios), reżyseria Pedro Almodóvar , z udziałem Carmen Maury , Antonio Banderasa i Juliety Serrano – ( Hiszpania )
- Working Girl , wyreżyserowany przez Mike'a Nicholsa , z udziałem Melanie Griffith , Harrison Ford i Sigourney Weaver – Złoty Glob dla najlepszego filmu (muzyka lub komedia)
- A World Apart , reżyseria Chris Menges , z udziałem Barbary Hershey i Jodhi May – ( UK / Zimbabwe )
- World Gone Wild , wyreżyserowany przez Lee H. Katzin , z udziałem Bruce'a Derna i Michaela Paré
- The Wrong Guys , w reżyserii Danny'ego Bilsona , z udziałem Louiego Andersona , Richarda Lewisa , Richarda Belzera , Tima Thomersona , Briona Jamesa , Franklyna Ajaye , Art LaFleur , Biff Manard , Timothy Van Patten , Ernie Hudson i John Goodman
- Wichrowe Wzgórza (Arashi ga oka), reżyseria Yoshishige Yoshida , z udziałem Yūsaku Matsudy ( Japonia )
Tak
- Yasemin w reżyserii Harka Bohma z Ayse Romey i Uwe Bohmem w rolach głównych
- Młody Einstein , w reżyserii iz udziałem Yahoo Serious – ( Australia )
- Young Guns , w reżyserii Christophera Caina , z udziałem Emilio Estevez , Kiefer Sutherland , Lou Diamond Phillips , Charlie Sheen , Dermot Mulroney i Casey Siemaszko
Z
- Zombi 3 , reżyseria Lucio Fulci i Bruno Mattei , z udziałem Deran Sarafian ( Włochy )
Urodzenia
- 7 stycznia – Haley Bennett , amerykańska aktorka i piosenkarka
- 12 stycznia – Andrew Lawrence , amerykański aktor
- 6 lutego – Anna Diop , amerykańska aktorka urodzona w Senegalu
- 13 lutego – Erica Mendez , amerykańska aktorka głosowa
- 17 lutego – Nagita Slavina , indonezyjska aktorka, prezenterka telewizyjna, producentka filmowa i piosenkarka
- 20 lutego – Rihanna , piosenkarka z Barbadosu, autorka tekstów i aktorka
- 14 marca – Stephen Curry , amerykański koszykarz
- 27 marca – Brenda Song , amerykańska aktorka, piosenkarka i modelka
- 27 marca – Holliday Grainger , angielska aktorka
- 6 kwietnia – Mike Bailey , angielski aktor
- 10 kwietnia – Haley Joel Osment , amerykański aktor
- 14 kwietnia – Chris Wood , amerykański aktor
- 18 kwietnia – Allison Williams , amerykańska aktorka
- 18 kwietnia – Vanessa Kirby , angielska aktorka
- 23 kwietnia – Carla Quevedo , argentyńska aktorka
- 25 kwietnia – Sara Paxton , amerykańska piosenkarka i aktorka
- 27 kwietnia – Lizzo , amerykańska piosenkarka, aktorka i flecistka
- 30 kwietnia – Ana de Armas , kubańsko-hiszpańska aktorka
- 1 maja – Anushka Sharma , indyjska aktorka
- 17 maja – Nikki Reed , amerykańska aktorka i pisarka
- 2 czerwca – Awkwafina , amerykańska aktorka, komik, scenarzysta, producent i raper
- 4 czerwca – Li Man , chińska aktorka
- 5 czerwca – Nuh Omar , pakistański pisarz i reżyser
- 7 czerwca – Michael Cera , kanadyjski aktor
- 9 czerwca
- Lauren Landa , amerykańska aktorka głosowa
- Mae Whitman , amerykańska aktorka
- 23 czerwca – Isabella Leong , piosenkarka, aktorka i modelka z Hongkongu
- 12 lipca – Christine Marie Cabanos , amerykańska aktorka głosowa
- 19 lipca – Cherami Leigh , amerykańska aktorka głosowa
- 20 lipca - Julianne Hough , amerykańska tancerka, aktorka, piosenkarka i autorka tekstów.
- 16 sierpnia – Rumer Willis , amerykańska aktorka
- 24 sierpnia – Rupert Grint , angielski aktor
- 27 sierpnia – Alexa PenaVega , amerykańska aktorka i piosenkarka
- 12 września – Matt Marsians , amerykański producent płytowy
- 22 września – Sana Saeed , indyjska aktorka
- 3 października – Alicia Vikander , szwedzka aktorka
- 4 października – Melissa Benoist , amerykańska aktorka, piosenkarka i tancerka
- 8 października – Glen Powell , amerykański aktor
- 18 października – Tessa Schram , holenderska aktorka i reżyserka
- 21 października – Mark Rendall , kanadyjski aktor
- 29 października – Devon Murray , irlandzki aktor
- 6 listopada – Emma Stone , amerykańska aktorka
- 9 listopada – Nikki Blonsky , amerykańska piosenkarka i aktorka
- 9 listopada – Lio Tipton (do 2021 przypisywany jako Analeigh Tipton), amerykańska modelka i aktorka
- 22 listopada – Jamie Campbell Bower , angielski aktor i piosenkarz
- 1 grudnia – Zoe Kravitz , amerykańska aktorka
- 2 grudnia – Alfred Enoch , angielski aktor
- 7 grudnia – Emily Browning , australijska aktorka
- 14 grudnia – Vanessa Hudgens , amerykańska aktorka i piosenkarka
- 16 grudnia – Anna Popplewell , angielska aktorka
- 17 grudnia – Rin Takanashi , japońska aktorka i modelka
Znaczące zgony
Miesiąc | Data | Nazwa | Wiek | Kraj | Zawód | Wybitne filmy |
Styczeń | 3 | Joie Chitwood | 75 | nas | Kaskader, Aktor | Żyj i pozwól umrzeć |
7 | Michela Auclaira | 65 | Francja | Aktor | ||
7 | Trevor Howard | 74 | Wielka Brytania | Aktor | ||
8 | Boyd Morgan | 72 | nas | Kaskader, Aktor | ||
16 | Ballard Berkeley | 83 | Wielka Brytania | Aktor | ||
19 | Brygida Boland | 75 | Wielka Brytania | Scenarzysta | ||
25 | Colleen Moore | 88 | nas | Aktorka | ||
Luty | 1 | Heather O'Rourke | 12 | nas | Aktorka | |
5 | Emeric Pressburger | 85 | Wielka Brytania | Pisarz, reżyser | ||
8 | Allan Cuthbertson | 67 | Wielka Brytania | Aktor | ||
10 | Ron Ellis | 47 | nas | Kaskader, Aktor | ||
Marsz | 3 | Lois Wilson | 93 | nas | Aktorka | Kryty Wóz |
5 | Alberto Olmedo | 54 | Argentyna | Aktor i komik | ||
6 | Jeanne Aubert | 82 | Francja | Aktorka | Posiadłość | |
7 | Robert Livingston | 83 | nas | Aktor | ||
12 | Karen Steele | 56 | nas | Aktorka | ||
13 | Steno | 71 | Włochy | Reżyser, scenarzysta | ||
13 | Johna Holmesa | 43 | nas | Aktor | ||
13 | Oliwka Carey | 92 | nas | Aktorka, scenarzystka | ||
23 | Reg Lye | 75 | Australia | Aktor | ||
27 | Renato Salvatori | 55 | Włochy | Aktor | ||
31 | Manuel Silos | 82 | Filipiny | Aktor, Reżyser | ||
kwiecień | 1 | Jim Jordan | 91 | nas | Aktor | |
5 | Alf Kjelli | 68 | Szwecja | Aktor, Reżyser | ||
6 | Jana Klemensa | 77 | Wielka Brytania | Aktor, scenarzysta, reżyser | ||
7 | Albert S. Rogell | 86 | nas | Dyrektor | ||
11 | Jeff Donnell | 66 | nas | Aktorka | ||
11 | Jesse L. Lasky Jr. | 77 | nas | Scenarzysta | ||
15 | Kennetha Williamsa | 62 | Wielka Brytania | Aktor, pisarz | ||
21 | Diament IAL | 67 | nas | Pisarz, Producent | ||
22 | Irena Rich | 96 | nas | Aktorka | ||
28 | Andrzej Cruickshank | 80 | Wielka Brytania | Aktor, pisarz | ||
Może | 1 | Paolo Stoppa | 81 | Włochy | Aktor | |
5 | George Rose | 68 | Włochy | Aktor | ||
12 | Paweł Osborn | 86 | nas | Scenarzysta | ||
15 | Andrzej Duggan | 64 | nas | Aktor | ||
15 | Greta Nissen | 82 | Norwegia | Aktorka | ||
18 | Anthony Forwood | 72 | Wielka Brytania | Aktor | ||
18 | Daws Butler | 71 | nas | Aktor głosowy | ||
21 | Barbara Laage | 67 | Francja | Aktorka | ||
29 | Vladimír Menšík | 59 | Czechosłowacja | Aktor | ||
30 | Ella Raines | 67 | nas | Aktorka | ||
czerwiec | 2 | Raj Kapoor | 63 | Indie | Aktor, Reżyser, Producent | Awaara |
5 | Michael Barrington | 63 | Wielka Brytania | Aktor | Czarna Pantera | |
11 | Nathan Cook | 38 | nas | Aktor | Wakacje National Lampoon | |
16 | Kim Milford | 37 | nas | Aktor, Kompozytor | ||
22 | Dzień Dennisa | 77 | nas | Piosenkarz, aktor | ||
lipiec | 7 | Jimmy Edwards | 68 | Wielka Brytania | Aktor, pisarz | |
12 | Joshua Logan | 79 | nas | Pisarz, reżyser | ||
22 | Patricka Newella | 56 | Wielka Brytania | Aktor | ||
25 | Judith Barsi | 10 | nas | Aktorka | ||
25 | Douglas Hickox | 59 | Wielka Brytania | Dyrektor, Zastępca Dyrektora | ||
27 | Larry'ego Clemmonsa | 81 | nas | Animator, Pisarz | ||
sierpień | 1 | Florencja Eldridge | 86 | nas | Aktorka | |
5 | Colin Higgins | 47 | nas | Reżyser, producent, scenarzysta | ||
5 | Ralph Meeker | 65 | nas | Aktor | ||
7 | Wilfred Jackson | 82 | nas | Animator | ||
8 | Alan Napier | 85 | nas | Aktor | ||
11 | Anna Ramsey | 59 | nas | Aktorka | ||
17 | Wiktoria Shaw | 53 | Australia | Aktorka | ||
23 | Jack Sher | 75 | nas | Pisarz, reżyser | ||
24 | Leonard Frey | 49 | nas | Aktor | ||
26 | Miltona Sperlinga | 76 | nas | Scenarzysta | ||
wrzesień | 5 | Gert Fröbe | 75 | Niemcy | Aktor | |
6 | Harolda Rossona | 93 | nas | Operator filmowy | ||
11 | John Sylvester Biały | 68 | nas | Aktor | Legenda o Sennej Kotlinie | |
12 | Stephen B. Grimes | 61 | Włochy | Projektant produkcji | ||
14 | Louis Quinn | 73 | nas | Aktor | ||
20 | Roy Kinnear | 54 | Wielka Brytania | Aktor | ||
21 | Henryk Koster | 83 | nas | Reżyser, scenarzysta, producent | ||
21 | Christine Norden | 63 | Wielka Brytania | Aktorka | ||
październik | 1 | Lucien Ballard | 84 | nas | Operator filmowy | |
1 | Pavle Vuisić | 62 | Jugosławia | Aktor | ||
4 | Margaret Lacey | 76 | Wielka Brytania | Aktorka | ||
6 | Don Terry | 86 | nas | Aktor | ||
9 | Edwarda Chodorowa | 84 | nas | Scenarzysta | ||
11 | Morgan Farley | 90 | nas | Aktor | ||
11 | Bonita Granville | 65 | nas | Aktorka | ||
12 | Ken Murray | 85 | nas | Aktor, Producent | ||
13 | Melvin Frank | 75 | nas | Pisarz, reżyser | ||
14 | Mary Morris | 72 | Szwajcaria | Aktorka | ||
24 | Valerie Taylor | 85 | Wielka Brytania | Aktorka, scenarzystka | ||
25 | Eric Larson | 83 | nas | Animator | ||
25 | James Engle | 81 | nas | Wicedyrektor | ||
27 | Charles Hawtrey | 73 | Wielka Brytania | Aktor | ||
31 | John Houseman | 86 | nas | Aktor, Producent | ||
Listopad | 1 | George J. Folsey | 90 | nas | Operator filmowy | |
3 | Sidney Carroll | 75 | nas | Scenarzysta | ||
6 | John Hubbard | 74 | nas | Aktor, Dyrektor Dialogu | ||
9 | Billy Curtis | 79 | nas | Kaskader, Aktor | ||
15 | Mona Washbourne | 84 | Wielka Brytania | Aktorka | ||
27 | Angela Aames | 32 | nas | Aktorka | ||
27 | John Carradine | 82 | Włochy | Aktor | ||
grudzień | 7 | Christopher Connelly | 47 | nas | Aktor | |
7 | Dorota Jordan | 82 | nas | Aktorka | ||
10 | Richard S. Castellano | 55 | nas | Aktor | ||
10 | Dennisa Arundella | 90 | Wielka Brytania | Aktor, Kompozytor | ||
17 | Jerry Hopper | 81 | nas | Dyrektor | ||
21 | Bob Steele | 81 | nas | Aktor | ||
22 | Tucker Smith | 52 | nas | Aktor, Tancerz | ||
24 | Noel Willman | 70 | nas | Aktor | ||
26 | Julia Johnston | 88 | nas | Aktorka | ||
27 | Hal Ashby | 59 | nas | Dyrektor, Redaktor |
Debiuty filmowe
- Joe Alaskey – Kto wrobił królika Rogera
- Tim Allen – Tropikalny śnieg
- Stephen Baldwin – Homeboy
- Troian Bellisario – Ostatnie Namaszczenie
- Annette Bening – Wspaniałe plenery
- Brzoza Thora – Purple People Eater
- Macaulay Culkin – rakieta Gibraltar
- Matt Damon – Mystic Pizza
- Stacey Dash – Przeprowadzka
- David Duchovny – Pracująca dziewczyna
- Cuba Gooding, Jr. – Przyjeżdża do Ameryki
- Danielle Harris – Halloween 4: Powrót Michaela Myersa
- Neil Patrick Harris – Serce Klary
- Polowanie na Bonnie – Rain Man
- Felicity Huffman – Rzeczy się zmieniają
- David Hyde Pierce – Jasne światła, wielkie miasto
- Milla Jovovich – Połączenie dwóch księżyców
- Jane Lynch – Odwrotnie
- Jenifer Lewis – Plaże
- Juliette Lewis – Moja macocha jest kosmitką
- Dermot Mulroney – Zachód słońca
- Bill Nunn – Szkoła Daze
- Clive Owen – Vroom
- Matthew Perry – Noc z życia Jimmy'ego Reardona
- Oliver Platt – Żonaty z mafią
- Alan Rickman – Die Hard
- Julia Roberts – Satysfakcja
- Stephen Root – Krokodyl Dundee II
- Sara Rue – rakieta Gibraltar
- Steven Seagal – Ponad prawem
- Benicio del Toro – Big Top Pee-wee
- Alex Vincent – Zabawa dziecka
Zobacz też
- Lista amerykańskich filmów z 1988 roku
- Lista filmów brytyjskich z 1988 roku
- Lista filmów francuskich z 1988 roku
- Lista filmów niemieckich lat 80.
- Lista filmów Bollywood z 1988 roku
- Lista filmów włoskich z 1988 roku
- Lista filmów japońskich z 1988r
- Lista szwedzkich filmów lat 80.
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- 1988 Krajowe Brutto w Box Office Mojo
- Najlepsze filmy 1988 w krajowej kasie w The Numbers
- Najlepsze filmy 1988 w International Box Office w The Numbers
- Najlepsze filmy z 1988 roku w światowej kasie w The Numbers
- Najbardziej dochodowe tytuły w USA wydane od 1988-01-01 do 1988-12-31 na IMDb
- Najpopularniejsze filmy fabularne wydane od 1988-01-01 do 1988-12-31 na IMDb