1990 Puchar Davisa - 1990 Davis Cup
Detale | |
---|---|
Trwanie | 2 lutego – 2 grudnia |
Wydanie | 79. |
Drużyny | 84 |
Mistrz | |
Zwycięski naród | Stany Zjednoczone |
← 1989
1991 →
|
1990 Davis Cup (znany również jako 1990 Davis Cup przez NEC dla celów sponsoringu) była edycja 79-ci w Pucharze Davisa , najważniejszego turnieju między reprezentacjami w tenisa męskiego. Do zawodów wzięło udział 85 drużyn, 16 w Grupie Światowej, 19 w Strefie Ameryk, 19 w Strefie Azji/Oceanii i 31 w Strefie Europa/Afryka. W turnieju po raz pierwszy wystąpiły Barbados , Kostaryka , Gwatemala , Togo , Trynidad i Tobago oraz Zambia .
Stany Zjednoczone pokonały Australię w finale, który odbył się na Florydzie Suncoast Dome w Petersburgu na Florydzie , USA , w dniu 30 listopada-2 grudnia, aby wygrać swój tytuł 29. w klasyfikacji generalnej.
Grupa światowa
Uczestniczące zespoły | |||
---|---|---|---|
Argentyna |
Australia |
Austria |
Czechosłowacja |
Francja |
Izrael |
Włochy |
Meksyk |
Holandia |
Nowa Zelandia |
Hiszpania |
Szwecja |
Szwajcaria |
Stany Zjednoczone |
Zachodnie Niemcy |
Jugosławia |
Remis
Finał
Stany Zjednoczone kontra Australia
Stany Zjednoczone 3 |
Florida Suncoast Dome , St. Petersburg, FL , Stany Zjednoczone 30 listopada – 2 grudnia 1990 Glina (w pomieszczeniu) |
Australia 2 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Światowa runda kwalifikacyjna grupowych
Data: 21-23 września
Osiem przegranych drużyn w pierwszej rundzie Grupy Światowej i ośmiu zwycięzców ostatniej rundy I rundy Grupy Strefowej rywalizowało w rundzie kwalifikacyjnej Grupy Światowej o miejsca w Grupie Światowej z 1991 roku .
Drużyna gospodarzy | Wynik | Zespół odwiedzający | Lokalizacja | Miejsce wydarzenia | Drzwi | Powierzchnia |
---|---|---|---|---|---|---|
Belgia | 4–1 | Korea Południowa | Bruksela | Królewski Klub Léopolda | Na wolnym powietrzu | Glina |
Izrael | 5–0 | Chiny | Ramat HaSharon | Stadion Kanady | Na wolnym powietrzu | Ciężko |
Kanada | 3–2 | Holandia | Toronto | Narodowe Centrum Tenisowe | Na wolnym powietrzu | Ciężko |
związek Radziecki | 1-4 | Hiszpania | Moskwa | Stadion Centralny im. Lenina | Wnętrz | Wykładzina podłogowa |
Szwecja | 5–0 | Finlandia | Västerås | Rocklundahallen | Wnętrz | Wykładzina podłogowa |
Wielka Brytania | 0–5 | Francja | Londyn | Klub królowej | Na wolnym powietrzu | Trawa |
Meksyk | 5–0 | Urugwaj | Meksyk | Klub Alemán de México | Na wolnym powietrzu | Ciężko |
Jugosławia | 3–2 | Szwajcaria | Rozdzielać | Športski centar Gripe | Wnętrz | Glina |
- Francja , Izrael , Meksyk , Hiszpania , Szwecja i Jugosławia pozostają w Grupie Światowej w 1991 roku .
- Belgia i Kanada awansują do Grupy Światowej w 1991 roku .
- Chiny , Finlandia , Wielka Brytania , Korea Południowa , Związek Radziecki i Urugwaj pozostają w I Grupie Strefowej w 1991 roku .
- Holandia i Szwajcaria są zdegradowane do I Grupy Strefowej w 1991 roku .
Strefa Ameryk
Grupa I
Pierwsza runda 2–4 lutego |
Druga runda 30 marca – 1 kwietnia |
|||||||
Paragwaj | ||||||||
Asunción , Paragwaj (glina) | ||||||||
PA | ||||||||
Paragwaj | 0 | |||||||
Vancouver , Kanada (dywan wewnętrzny) | ||||||||
Kanada | 5 | |||||||
Kanada | 4 | |||||||
Brazylia | 1 | |||||||
Montevideo , Urugwaj (glina) | ||||||||
Urugwaj | 3 | |||||||
Montevideo , Urugwaj (glina) | ||||||||
Chile | 2 | |||||||
Urugwaj | 4 | |||||||
Peru | 1 | |||||||
PA | ||||||||
Peru |
Baraż spadkowy 30 marca – 1 kwietnia |
|||||
Brasília , Brazylia (twarda hala) | |||||
Brazylia | 4 | ||||
Chile | 1 |
Grupa II
Pierwsza runda 2–4 lutego |
Druga runda 30 marca – 1 kwietnia |
Trzecia runda 15-17 czerwca |
Czwarta runda 20-22 lipca |
|||||||||||||||
Ekwador | ||||||||||||||||||
Port-au-Prince , Haiti (glina) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Ekwador | 3 | |||||||||||||||||
Port of Spain , Trynidad i Tobago (twardy) | ||||||||||||||||||
Haiti | 2 | |||||||||||||||||
Haiti | 5 | |||||||||||||||||
Hawana , Kuba (twarda) | ||||||||||||||||||
Trynidad i Tobago | 0 | |||||||||||||||||
Ekwador | 1 | |||||||||||||||||
Kuba | 4 | |||||||||||||||||
Kuba | ||||||||||||||||||
Hawana , Kuba (twarda) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Kuba | 4 | |||||||||||||||||
Caracas , Wenezuela (glina) | ||||||||||||||||||
Wenezuela | 1 | |||||||||||||||||
Jamajka | 0 | |||||||||||||||||
Hawana , Kuba (twarda) | ||||||||||||||||||
Wenezuela | 5 | |||||||||||||||||
Kuba | 3 | |||||||||||||||||
Cali , Kolumbia (glina) | ||||||||||||||||||
Kolumbia | 2 | |||||||||||||||||
Kolumbia | 4 | |||||||||||||||||
Santo Domingo , Dominikana (glina) | ||||||||||||||||||
Gwatemala | 1 | |||||||||||||||||
Kolumbia | 4 | |||||||||||||||||
Santo Domingo , Dominikana (glina) | ||||||||||||||||||
Republika Dominikany | 1 | |||||||||||||||||
Kostaryka | 2 | |||||||||||||||||
Święty Piotr , Barbados (twardy) | ||||||||||||||||||
Republika Dominikany | 3 | |||||||||||||||||
Kolumbia | 4 | |||||||||||||||||
Święty Michał , Barbados (glina) | ||||||||||||||||||
Barbados | 1 | |||||||||||||||||
Barbados | 3 | |||||||||||||||||
Święty Michał , Barbados (glina) | ||||||||||||||||||
Boliwia | 2 | |||||||||||||||||
Barbados | 4 | |||||||||||||||||
Bahamy | 1 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Bahamy |
Strefa Azji/Oceanii
Grupa I
Runda Wstępna 2–4 lutego |
|||||
Kanton , Chiny (twardy kryty) | |||||
Chiny | 5 | ||||
Pakistan | 0 |
Pierwsza runda 30 marca – 1 kwietnia |
Druga runda 4–6 maja |
|||||||
Indonezja | ||||||||
Pekin , Chiny (twardy) | ||||||||
PA | ||||||||
Indonezja | 1 | |||||||
Szanghaj , Chiny (glina) | ||||||||
Chiny | 4 | |||||||
Chiny | 5 | |||||||
Filipiny | 0 | |||||||
Chandigarh , Indie (trawa) | ||||||||
Japonia | 1 | |||||||
Seul , Korea Południowa (glina) | ||||||||
Indie | 4 | |||||||
Indie | 0 | |||||||
Korea Południowa | 5 | |||||||
PA | ||||||||
Korea Południowa |
- Chiny i Korea Południowa awansują do rundy kwalifikacyjnej World Group.
Grupa II
Pierwsza runda 2–4 lutego |
Druga runda 30 marca – 1 kwietnia |
Trzecia runda 15-17 czerwca |
Czwarta runda 20-22 lipca |
|||||||||||||||
Hongkong | ||||||||||||||||||
Kuala Lumpur , Malezja (twarda hala) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Hongkong | 4 | |||||||||||||||||
Amman , Jordania (twarda hala) | ||||||||||||||||||
Malezja | 1 | |||||||||||||||||
Jordania | 0 | |||||||||||||||||
Kowloon , Hongkong (twardy) | ||||||||||||||||||
Malezja | 5 | |||||||||||||||||
Hongkong | 4 | |||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 1 | |||||||||||||||||
Bangladesz | ||||||||||||||||||
Dhaka , Bangladesz (twardy) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Bangladesz | 0 | |||||||||||||||||
Singapur (trawa) | ||||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 5 | |||||||||||||||||
Singapur | 0 | |||||||||||||||||
Bangkok , Tajlandia (twardy) | ||||||||||||||||||
Chińskie Tajpej | 5 | |||||||||||||||||
Hongkong | 2 | |||||||||||||||||
Manama , Bahrajn (twardy) | ||||||||||||||||||
Tajlandia | 3 | |||||||||||||||||
Irak | 2 | |||||||||||||||||
Kolombo , Sri Lanka (glina) | ||||||||||||||||||
Bahrajn | 3 | |||||||||||||||||
Bahrajn | 1 | |||||||||||||||||
Sri Lanka | 4 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Kolombo , Sri Lanka (glina) | ||||||||||||||||||
Sri Lanka | ||||||||||||||||||
Sri Lanka | 1 | |||||||||||||||||
Kuwejt , Kuwejt (trudny) | ||||||||||||||||||
Tajlandia | 4 | |||||||||||||||||
Kuwejt | 4 | |||||||||||||||||
Kuwejt , Kuwejt (trudny) | ||||||||||||||||||
Syria | 1 | |||||||||||||||||
Kuwejt | 0 | |||||||||||||||||
Tajlandia | 5 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Tajlandia |
Strefa Europa/Afryka
Grupa I
Pierwsza runda 2–4 lutego |
Druga runda 4–6 maja |
|||||||
związek Radziecki | ||||||||
Kijów , Związek Radziecki (glina wewnętrzna) | ||||||||
PA | ||||||||
związek Radziecki | 4 | |||||||
Akra , Ghana (twarda) | ||||||||
Portugalia | 1 | |||||||
Portugalia | 5 | |||||||
Ghana | 0 | |||||||
Dublin , Irlandia (dywan wewnętrzny) | ||||||||
Irlandia | 2 | |||||||
Bukareszt , Rumunia (glina) | ||||||||
Rumunia | 3 | |||||||
Rumunia | 2 | |||||||
Wielka Brytania | 3 | |||||||
PA | ||||||||
Wielka Brytania | ||||||||
Węgry | ||||||||
Bruksela , Belgia (glina) | ||||||||
PA | ||||||||
Węgry | 1 | |||||||
Belgia | 4 | |||||||
PA | ||||||||
Belgia | ||||||||
Lagos , Nigeria (trudny) | ||||||||
Finlandia | 4 | |||||||
Aarhus , Dania (dywan wewnętrzny) | ||||||||
Nigeria | 1 | |||||||
Finlandia | 3 | |||||||
Dania | 2 | |||||||
PA | ||||||||
Dania |
- Związek Radziecki , Wielka Brytania , Belgia i Finlandia awansują do rundy kwalifikacyjnej Grupy Światowej.
Baraż spadkowy 5–7 maja |
|||||
Akra , Ghana (twarda) | |||||
Ghana | 2 | ||||
Irlandia | 3 |
Grupa II Europa
Pierwsza runda 30 marca – 1 kwietnia |
Druga runda 4–6 maja |
Trzecia runda 15-17 czerwca |
Czwarta runda 20-22 lipca |
|||||||||||||||
Grecja | ||||||||||||||||||
Sofia , Bułgaria (glina) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Grecja | 0 | |||||||||||||||||
Nikozja , Cypr (glina) | ||||||||||||||||||
Bułgaria | 5 | |||||||||||||||||
Bułgaria | 5 | |||||||||||||||||
Warszawa , Polska (glina) | ||||||||||||||||||
Cypr | 0 | |||||||||||||||||
Bułgaria | 1 | |||||||||||||||||
Polska | 4 | |||||||||||||||||
Luksemburg | ||||||||||||||||||
Miasto Luksemburg , Luksemburg (twardy kryty) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Luksemburg | 1 | |||||||||||||||||
Polska | 4 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Warszawa , Polska (glina) | ||||||||||||||||||
Polska | ||||||||||||||||||
Polska | 4 | |||||||||||||||||
Norwegia | 1 | |||||||||||||||||
Malta | ||||||||||||||||||
Izmir , Turcja (glina) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Malta | 2 | |||||||||||||||||
indyk | 3 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Izmir , Turcja (glina) | ||||||||||||||||||
indyk | ||||||||||||||||||
indyk | 2 | |||||||||||||||||
Norwegia | 3 | |||||||||||||||||
Norwegia | ||||||||||||||||||
Monte Carlo , Monako (glina) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Norwegia | 4 | |||||||||||||||||
Monako | 1 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Monako |
Grupa II Afryka
Pierwsza runda 1–4 lutego |
II tura 23 marca – 1 kwietnia |
Trzecia runda 15-17 czerwca |
Czwarta runda 20-22 lipca |
|||||||||||||||
Senegal | ||||||||||||||||||
Lomé , Togo (twarde) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Senegal | 0 | |||||||||||||||||
Iść | 5 | |||||||||||||||||
Iść | bez | |||||||||||||||||
Casablanca , Maroko (glina) | ||||||||||||||||||
Libia | ||||||||||||||||||
Iść | 0 | |||||||||||||||||
Maroko | 5 | |||||||||||||||||
Maroko | ||||||||||||||||||
Kair , Egipt (glina) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Maroko | 5 | |||||||||||||||||
Algier , Algieria (glina) | ||||||||||||||||||
Egipt | 0 | |||||||||||||||||
Algieria | 1 | |||||||||||||||||
Casablanca , Maroko (glina) | ||||||||||||||||||
Egipt | 4 | |||||||||||||||||
Maroko | 4 | |||||||||||||||||
Abidżan , Wybrzeże Kości Słoniowej (trudny) | ||||||||||||||||||
Zimbabwe | 1 | |||||||||||||||||
Kenia | 1 | |||||||||||||||||
Abidżan , Wybrzeże Kości Słoniowej (trudny) | ||||||||||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej | 4 | |||||||||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej | 5 | |||||||||||||||||
Kamerun | 0 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Harare , Zimbabwe (twardy kryty) | ||||||||||||||||||
Kamerun | ||||||||||||||||||
Wybrzeże Kości Słoniowej | 0 | |||||||||||||||||
Zimbabwe | 5 | |||||||||||||||||
Zambia | ||||||||||||||||||
Lusaka , Zambia (twarda) | ||||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Zambia | 1 | |||||||||||||||||
Zimbabwe | 4 | |||||||||||||||||
PA | ||||||||||||||||||
Zimbabwe |
Bibliografia
- Generał
- "Grupa Światowa 1990" . Puchar Davisa.com . Źródło 11 czerwca 2020 .
- Konkretny