1995 Puchar Norwegii w piłce nożnej
Kraj |
Norwegia
|
broniąc mistrzów |
Molde |
Mistrzów |
Rosenborg (7 tytuł) |
Biegacze-up |
Brann |
Mistrzostwa wynik meczu |
1-1, 3-1 |
|
1995 Puchar Norwegii w piłce nożnej była 90. edycja norweskiego w piłce nożnej. Z 1995 roku norweski Football Cup wygrał Rosenborg po ich pokonał Brann w Pucharze finału. Zajęło powtórkę do wyłonienia zwycięzcy.
Pierwsza runda
- Aurskog / Finstadbru - Kongsvinger 2-4
- Bjerke - Lillestrøm 0-6
- Bjørnar - Åsane 0-3
- Bjørnevatn - Alta 1-7
- Brattvåg - Molde 2-4
-
Bærum - Orn-Horten 2-1
- Eidsvold Turn - Nybergsund 1-2
- Eiger - Bryne 1-3
-
Elverum - Fart 3-0
- Faaberg - Liv / Fossekallen 1-2
- Falk - Sprint-Jeløy 2-3
- Fauske / Sprint - Gevir Bodø 1-2
-
Flekkefjord - Ålgård 5-0
- Florø - Fana 1-2 (dodatkowy czas)
- Fossum - Fram Larvik 1-2
- Frigg - Skeid 0-4
- Grei - Stabæk 0-1 (dodatkowy czas)
- Grovfjord - Mjolner-Narvik 1-3
- Holter - Skjetten 0-1
-
Kolstad - Stjordals / Blink 3-1
- Kristiansund - Skarbovik 2-4
- Langesund - Pors 1-2
|
|
- Langevåg - Aalesund 0-5
- Larvik Turn - Sandefjord BK 0-3
- Lillehammer - Jevnaker 2-3 (dodatkowy czas)
- Lofoty - Bodo / Glimt 0-2
- Lyngen / Karnes - Skarp 2-4
- Lov-Ham - Fyllingen 1-3
- Mo / Bossmo - Stålkameratene 3-3 (dodatkowy czas), 3-4 w rzutach karnych
- Mosterøy - Viking 0-6
- Namsos - Verdal 0-2
- Narvik / Nor - Harstad 0-4
- Narodowy - Rosenborg 0-8
- Nest-Sotra - Brann 2-4
-
Nord - Vidar 4-3 (dodatkowy czas)
- Nordstrand - Vålerenga 0-9
- Orkanger - Nardo 2-2 (dodatkowy czas), 3-4 w rzutach karnych
- Orkdal - Byåsen 2-4
- Rakkestad - Moss 0-2
- Ramfjord - Tromsø 2-7
- Randaberg - Hana 2-2 (dodatkowy czas), 3-4 w rzutach karnych
- Runar - Eik-Tønsberg 0-2
- Råde - Lyn 0-3
|
|
- Selbak - Drøbak / Frogn 1-5 (dodatkowy czas)
-
Ski - Fredrikstad 1-1 (dodatkowy czas), 7-6 w rzutach karnych
- Skotfoss - Odd 0-8
- Skreia - Hamarkameratene 1-2
- Snøgg - Strømsgodset 0-3
-
Sola - Vigor 4-1
-
Stord - Haugesund 1-0
- Stryn - Hødd 1-3
-
Sunndal - Melhus 2-1 (dodatkowy czas)
- Sørumsand - Strømmen 1-2
- Tranabakken - Strindheim 0-5
- Tromsdalen - Skjervøy 3-3 (dodatkowy czas), 1-4 w rzutach karnych
- Ullern - Mjøndalen 2-3 (dodatkowy czas)
- Vadmyra - Sogndal 1-6
- Varegg - Os 0-2
- Vuku - Steinkjer 1-2 (dodatkowy czas)
- Ostsiden - Sarpsborg 0-3
- Øyestad - Zacznij 1-2
-
Akra - Vard Haugesund 3-2
-
Åndalsnes - Clausenengen 4-2
- Åssiden - Kjelsås 4-5
|
Druga runda
-
Bodø / Glimt - Kolstad 9-0
-
Brann - Stord 7-1
-
Bryne - Nord 6-1
-
Eik-Tønsberg - Sprint-Jeløy 4-1
-
Fana - Flekkefjord 2-0
- Fram Larvik - Drøbak / Frogn 0-1
- Hana - Fyllingen 2-4
- Harstad - Mjolner-Narvik 2-6
-
Hødd - Skarbovik 1-0
-
Kjelsås - Skeid 2-1
- Liv / Fossekallen - Hamarkameratene 1-2
|
|
-
Lyn - Elverum 2-0
- Mjøndalen - Odd 0-5
-
Moss - Bærum 2-0
- Nybergsund - Lillestrøm 1-2
-
Os - Åsane 3-2 (dodatkowy czas)
- Pors - Strømsgodset 1-4
-
Rosenborg - Byåsen 5-0
-
Sarpsborg - Sandefjord BK 3-3 (dodatkowy czas), 5-4 w rzutach karnych
- Skarp - Alta 1-5
- Ski - Stabæk 0-3
- Skjervøy - Tromsø 0-3
|
|
- Skjetten - Kongsvinger 0-1
-
Sogndal - Jevnaker 4-1
-
Zacznij - Sola 7-2
- Steinkjer - Strindheim 0-3
-
Strømmen - Vålerenga 1-0
- Stålkameratene - Gevir Bodø 1-2
- Sunndal - Molde 0-2
- Verdal - ' 2-4
-
Viking - Akra 6-1
-
Aalesund - Åndalsnes 3-1
|
trzecia runda
- Alta - Rosenborg 2-6
-
Bryne - Viking 2-0
- Drøbak / Frogn - Lyn 0-1 (dodatkowy czas)
- Fyllingen - Brann 1-3
- Gevir Bodø - Bodø / Glimt 0-4
-
Hamarkameratene - Sogndal 2-0 (dodatkowy czas)
|
|
-
Kongsvinger - Kjelsås 4-2
-
Lillestrøm - Strømmen 7-0
- Mjolner-Narwik - Tromsø 0-3
-
Molde - Aalesund 2-1
- Nardo - Hødd 2-4 (dodatkowy czas)
|
|
- Odd - Zacznij 2-2 (dodatkowy czas), 4-5 w rzutach karnych
- Sarpsborg - Eik-Tønsberg 0-0 (dodatkowy czas), 6-7 w rzutach karnych
-
Stabæk - Fana 2-2 (dodatkowy czas), 4-2 w rzutach karnych
-
Strindheim - Os 4-2
-
Strømsgodset - Moss 1-0
|
czwarta runda
-
Brann - Bryne 3-1
- Eik-Tønsberg - Rosenborg 1-1 1-4
-
Hamarkameratene - Strømsgodset 3-2 (dodatkowy czas)
-
Hødd - Molde 2-0
|
|
-
Lyn - Stabæk 2-2 (dodatkowy czas), 4-2 w rzutach karnych
-
Zacznij - Bodø / Glimt 7-1
- Strindheim - Lillestrøm 0-1
-
Tromsø - Kongsvinger 3-1
|
Ćwierćfinał
-
Rosenborg - Rozpoczęcie 2-0
-
Lillestrøm - Tromsø 3-1
-
Brann - Lyn 4-1
-
Hødd - Hamarkameratene 3-2
Półfinał
1st nogi:
- Hødd - Rosenborg 0-5
- Lillestrøm - Brann 3-1
2. Nogi:
-
Rosenborg - Hødd 2-1 (7-1 w dwumeczu)
-
Brann - Lillestrøm 4-1 (5-4 w dwumeczu)
Finał
pierwszy finał
Brann drużyny : Vidar Bahus , Geirmund Brendesæter ( Eryk Skjælaaen 112), Roger Helland , Inge Ludvigsen , Claus Lundekvam , Ágúst Gylfason , Magnus Johansson , Per-Ove Ludvigsen , Geir Hasund , Eivind Karlsbakk i Frank Strandli .
Zespół Rosenborg za : Ola By Rise , Karl Petter Løken , Erik Hoftun , Bjørn Otto Bragstad , Ståle Stensaas , Roar Strand ( Vegard Heggem 110), Bent Skammelsrud , Trond Egil Soltvedt ( Tom Kåre Staurvik 67), Steffen Iversen , Harald Martin Brattbakk i Mini Jakobsen .
Powtórna rozgrywka
Referencje