2002-03 Liga Mistrzów UEFA - 2002–03 UEFA Champions League
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Daktyle | 17 lipca 2002 – 28 maja 2003 |
Drużyny | 32 (faza grupowa) 72 (ogółem) |
Pozycje końcowe | |
Mistrzowie | Mediolan (6. tytuł) |
Drugie miejsce | Juventus |
Statystyki turniejów | |
Rozegrane mecze | 157 |
Zdobyte bramki | 428 (2,73 na mecz) |
Frekwencja | 7 535 491 (47 997 na mecz) |
Najlepsi strzelcy |
Ruud van Nistelrooy (12 goli) |
2002-03 UEFA Champions League był sezon 11 UEFA premier europejski klub „s piłkarskiego turnieju, UEFA Champions League , ponieważ jego rebranding w 1992 roku i 48. Puchar Europy turnieju ogólnej. Zawody wygrał Milan , który pokonał Juventus w rzutach karnych w pierwszym w historii włoskiego finału Pucharu Europy , zdobywając szósty tytuł mistrza Europy, pierwszy od dziewięciu lat. Ruud van Nistelrooy z Manchesteru United ponownie był najlepszym strzelcem, strzelając 12 bramek w dwóch fazach grupowych i fazie pucharowej, oprócz dwóch bramek strzelonych w fazie kwalifikacyjnej, chociaż jego drużyna odpadła w ćwierćfinale i przegrała. szansa na grę w finale na własnym stadionie.
Obrońcami tytułu był Real Madryt , ale w półfinale został wyeliminowany przez Juventus.
Przydział zespołu stowarzyszenia
W Lidze Mistrzów 2002-03 wzięły udział 72 drużyny z 48 z 52 stowarzyszeń UEFA (Liechtenstein nie organizuje rozgrywek ligowych w kraju). Dwa najniżej ocenione stowarzyszenia (Andora i San Marino) nie zostały przyjęte. Dodatkowo w tym roku nie zostały przyjęte żadne drużyny Azerbejdżanu, ponieważ żaden oficjalny mistrz nie został wyłoniony w sezonie 2001-02.
Poniżej znajduje się schemat kwalifikacji do Ligi Mistrzów UEFA 2002-03:
- Stowarzyszenia 1-3 mają po cztery zespoły kwalifikują się
- Stowarzyszenia 4-6 mają po trzy zespoły kwalifikują się
- Stowarzyszenia 7-15 mają po dwa zespoły kwalifikują się
- Stowarzyszenia 16-52 mają po jednym zespole kwalifikacyjnym (z wyjątkiem Liechtensteinu, San Marino, Andory i Azerbejdżanu)
Ranking stowarzyszenia
Krajom przydzielane są miejsca zgodnie z ich współczynnikiem ligi UEFA z 2001 r. , który uwzględnia ich wyniki w rozgrywkach europejskich w latach 1996–97 do 2000–01.
|
|
|
Dystrybucja
Ponieważ posiadacze tytułu ( Real Madryt ) również zakwalifikowali się do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów poprzez swoją ligę krajową, jedno miejsce w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej zostało zwolnione. W związku z tym, jak również z powodu zawieszenia Azerbejdżanu, w domyślnej liście dostępu wprowadzane są następujące zmiany:
- Mistrzowie stowarzyszenia 16 (Szkocja) awansują z drugiej rundy kwalifikacyjnej do trzeciej rundy kwalifikacyjnej.
- Mistrzowie stowarzyszeń 26, 27 i 28 (Izrael, Słowenia i Bułgaria) awansują z pierwszej rundy kwalifikacyjnej do drugiej rundy kwalifikacyjnej.
Drużyny startujące w tej rundzie | Drużyny awansujące z poprzedniej rundy | ||
---|---|---|---|
Pierwsza runda kwalifikacyjna (20 drużyn) |
|
||
Druga runda kwalifikacyjna (28 drużyn) |
|
|
|
Trzecia runda kwalifikacyjna (32 drużyny) |
|
|
|
Pierwsza faza grupowa (32 drużyny) |
|
|
|
II faza grupowa (16 drużyn) |
|
||
Faza pucharowa (8 drużyn) |
|
Drużyny
Pozycje ligowe z poprzedniego sezonu pokazane w nawiasach (TH: posiadacze tytułu Ligi Mistrzów).
- Uwagi
-
^ Austria (AUT) : 2001–02 Mistrzowie austriackiej Bundesligi Tirol Innsbruck nie otrzymał licencji na następny sezon i zostali wykluczeni z austriackiej Bundesligi . Następnie zostali wykluczeni z Ligi Mistrzów, podczas gdy wicemistrzowie Bundesligi Sturm Graz zostali przeniesieni z drugiej do trzeciej rundy kwalifikacyjnej, a trzecia w Bundeslidze drużyna GAK zastąpiła Sturma w drugiej rundzie kwalifikacyjnej.
-
^ Azerbejdżan (AZE) : Kluby z Azerbejdżanu nie zostały dopuszczone do rozgrywek UEFA, ponieważ poprzedni sezon został zawieszony w połowie kwietnia z powodu trwającego konfliktu między klubami a AFFA . Kilka tygodni później mistrzostwa zostały wznowione, a następnie zakończone przez kluby niezależne od federacji. Shamkir wygrał ligę, ale ten tytuł nie jest uznawany zarówno przez UEFA, jak i AFFA.
Zaokrąglaj i losuj daty
Wszystko losowania odbywają się w siedzibie UEFA w Nyon , Szwajcaria , chyba że podano inaczej.
Faza | Okrągły | Data losowania | Pierwsza noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Kwalifikacyjny | Pierwsza runda kwalifikacyjna | 21 czerwca 2002 ( Genewa ) |
17 lipca 2002 r. | 24 lipca 2002 r. |
Druga runda kwalifikacyjna | 31 lipca 2002 r. | 7 sierpnia 2002 | ||
Trzecia runda kwalifikacyjna | 26 lipca 2002 r. | 13-14 sierpnia 2002 r | 27–28 sierpnia 2002 r. | |
Pierwsza faza grupowa | Kolejka 1 | 29 sierpnia 2002 ( Monako ) |
17-18 września 2002 r | |
Kolejka 2 | 24–25 września 2002 r. | |||
Kolejka 3 | 1–2 października 2002 r. | |||
Kolejka 4 | 22–23 października 2002 r. | |||
Kolejka 5 | 29-30 października 2002 r | |||
Kolejka 6 | 12–13 listopada 2002 r. | |||
Druga faza grupowa | 7 kolejka | 15 listopada 2002 ( Genewa ) |
26-27 listopada 2002 r. | |
Kolejka 8 | 10-11 grudnia 2002 r. | |||
Kolejka 9 | 18-19 lutego 2003 r. | |||
Kolejka 10 | 25-26 lutego 2003 | |||
Kolejka 11 | 11-12 marca 2003 r | |||
Kolejka 12 | 18-19 marca 2003 r. | |||
Faza pucharowa | Ćwierćfinały | 21 marca 2003 r. | 8-9 kwietnia 2003 | 22-23 kwietnia 2003 |
Półfinały | 6–7 maja 2003 r. | 13-14 maja 2003 r | ||
Finał | 28 maja 2003 na Old Trafford , Manchester |
Rundy kwalifikacyjne
Pierwsza runda kwalifikacyjna
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
F91 Dudelange | 1-4 | Vardar | 1–1 | 0–3 |
Hibernowie | 3–2 | Shelbourne | 2–2 | 1–0 |
Przenoszenie | 2-3 | Belshina Bobrujsk | 0–0 | 2-3 |
Željezničar | 4–0 | A | 3–0 | 1–0 |
Skonto | 6–0 | Miasto Barry | 5–0 | 1–0 |
Flora Tallin | 0–1 | APOEL | 0–0 | 0–1 |
Szeryf Tyraspol | 4–4 ( a ) | Zhenis Astana | 2–1 | 2-3 |
Tampere United | 0–6 | Pyunik | 0–4 | 0–2 |
FBK Kowno | 2-3 | Dynamo Tirana | 2-3 | 0–0 |
Torpedo Kutaisi | 6–2 | B36 | 5–2 | 1–0 |
Druga runda kwalifikacyjna
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Szeryf Tyraspol | 1–6 | GAK | 1-4 | 0–2 |
Maccabi Hajfa | 5–0 | Belshina Bobrujsk | 4–0 1 | 1–0 |
Dynamo Kijów | 6–2 | Pyunik | 4–0 | 2–2 |
ZTE | 2–2 ( a ) | Zagrzeb | 1–0 | 1-2 |
Boavista | 7–3 | Hibernowie | 4–0 | 3–3 |
Sparta Praga | 5–1 | Torpedo Kutaisi | 3–0 | 2–1 |
Skonto | 0–2 | Lewski Sofia | 0–0 | 0–2 |
Vardar | 2–4 | Legia Warszawa | 1-3 | 1–1 |
Hammarby | 1–5 | Partizan | 1–1 | 0–4 |
Żylina | 1-4 | Bazylea | 1–1 | 0–3 |
Maribor | 4–5 | APOEL | 2–1 | 2–4 |
Lillestrøm SK | 0–2 | Željezničar | 0–1 | 0–1 |
Klub Brugge | 4–1 | Dynamo Bukareszt | 3–1 | 1–0 |
Brøndby | 5–0 | Dynamo Tirana | 1–0 | 4–0 |
1 meczu grał na GSP Stadium w Nikozji , Cypr od UEFA zakazała mecze międzynarodowe z rozgrywanego w Izraelu .
Trzecia runda kwalifikacyjna
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Genk | 4–4 ( a ) | Sparta Praga | 2–0 | 2–4 |
Feyenoord | 3–0 | Fenerbahçe | 1–0 | 2–0 |
Maccabi Hajfa | 5–3 | Sturm Graz | 2–0 1 | 3–3 |
Boavista | 0–1 | Auxerre | 0–1 | 0–0 |
APOEL | 2–4 | AEK Ateny | 2-3 | 0–1 |
ZTE | 1–5 | Manchester United | 1–0 | 0–5 |
Sportowa PK | 0–2 | Międzynarodowy | 0–0 | 0–2 |
Partizan | 1–6 | Bayern Monachium | 0–3 | 1-3 |
Szachtar Donieck | 2–2 (1–4 pkt. ) | Klub Brugge | 1–1 | 1-1 ( AET ) |
Željezničar | 0–5 | Newcastle United | 0–1 | 0–4 |
celtycki | 3–3 ( a ) | Bazylea | 3–1 | 0–2 |
GAK | 3–5 | Lokomotiw Moskwa | 0–2 | 3–3 |
Rosenborg | 4–2 | Brøndby | 1–0 | 3–2 |
Lewski Sofia | 0–2 | Dynamo Kijów | 0–1 | 0–1 |
Mediolan | 2–2 ( a ) | Słowiański Liberec | 1–0 | 1-2 |
Barcelona | 4–0 | Legia Warszawa | 3–0 | 1–0 |
1 Mecz grał w Sofii , Bułgarii po UEFA zakazała mecze międzynarodowe z rozgrywanego w Izraelu .
Pierwsza faza grupowa
16 zwycięzców z trzeciej rundy kwalifikacyjnej, 10 mistrzów z krajów z rankingu 1-10 oraz sześć drużyn z drugiego miejsca z krajów z rankingu 1-6 zostało wylosowanych do ośmiu grup po cztery zespoły w każdej. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do drugiej fazy grupowej Ligi Mistrzów, podczas gdy zespoły zajmujące trzecie miejsce awansują do trzeciej rundy Pucharu UEFA .
Remisy, jeśli to konieczne, są stosowane w następującej kolejności:
- Punkty zdobyte w meczach jeden na jednego pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna liczba bramek zdobytych w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Bramki na wyjeździe zdobyte w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna różnica bramek we wszystkich meczach grupowych.
- Suma bramek strzelonych we wszystkich meczach grupowych.
- Wyższy współczynnik UEFA wchodzący do rozgrywek.
Basel , Genk i Maccabi Haifa zadebiutowali w fazie grupowej. Maccabi Haifa został pierwszym izraelskim klubem, który zakwalifikował się do fazy grupowej.
grupa A
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | ARS | DOR | AUX | PSV | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Arsenał | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 4 | +5 | 10 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 2–0 | 1-2 | 0–0 | |
2 | Borussii Dortmund | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 7 | +1 | 10 | 2–1 | — | 2–1 | 1–1 | ||
3 | Auxerre | 6 | 2 | 1 | 3 | 4 | 7 | -3 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 1–0 | — | 0–0 | |
4 | PSV Eindhoven | 6 | 1 | 3 | 2 | 5 | 8 | -3 | 6 | 0–4 | 1-3 | 3–0 | — |
Grupa B
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | VAL | BAS | LIV | SPA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Walencja | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 4 | +13 | 16 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 6–2 | 2–0 | 3–0 | |
2 | Bazylea | 6 | 2 | 3 | 1 | 12 | 12 | 0 | 9 | 2–2 | — | 3–3 | 2–0 | ||
3 | Liverpool | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 8 | +4 | 8 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 1–1 | — | 5–0 | |
4 | Spartak Moskwa | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 18 | -17 | 0 | 0–3 | 0–2 | 1-3 | — |
Grupa C
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | RM | ROM | AEK | GNK | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Real Madryt | 6 | 2 | 3 | 1 | 15 | 7 | +8 | 9 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 0–1 | 2–2 | 6–0 | |
2 | Romowie | 6 | 2 | 3 | 1 | 3 | 4 | -1 | 9 | 0–3 | — | 1–1 | 0–0 | ||
3 | AEK Ateny | 6 | 0 | 6 | 0 | 7 | 7 | 0 | 6 | Transfer do Pucharu UEFA | 3–3 | 0–0 | — | 1–1 | |
4 | Genk | 6 | 0 | 4 | 2 | 2 | 9 | -7 | 4 | 1–1 | 0–1 | 0–0 | — |
Grupa D
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | WEWN | AJA | OL | ROS | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Międzynarodowy | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 8 | +4 | 11 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 1–0 | 1-2 | 3–0 | |
2 | Ajax | 6 | 2 | 2 | 2 | 6 | 5 | +1 | 8 | 1-2 | — | 2–1 | 1–1 | ||
3 | Lyon | 6 | 2 | 2 | 2 | 12 | 9 | +3 | 8 | Transfer do Pucharu UEFA | 3–3 | 0–2 | — | 5–0 | |
4 | Rosenborg | 6 | 0 | 4 | 2 | 4 | 12 | -8 | 4 | 2–2 | 0–0 | 1–1 | — |
Grupa E
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | JUV | NOWY | DK | FEY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Juventus | 6 | 4 | 1 | 1 | 12 | 3 | +9 | 13 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 2–0 | 5–0 | 2–0 | |
2 | Newcastle United | 6 | 3 | 0 | 3 | 6 | 8 | -2 | 9 | 1–0 | — | 2–1 | 0–1 | ||
3 | Dynamo Kijów | 6 | 2 | 1 | 3 | 6 | 9 | -3 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 1-2 | 2–0 | — | 2–0 | |
4 | Feyenoord | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 8 | -4 | 5 | 1–1 | 2-3 | 0–0 | — |
Grupa F
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | MU | LEW | MHA | OLY | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester United | 6 | 5 | 0 | 1 | 16 | 8 | +8 | 15 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 2–0 | 5–2 | 4–0 | |
2 | Bayer Leverkusen | 6 | 3 | 0 | 3 | 9 | 11 | -2 | 9 | 1-2 | — | 2–1 | 2–0 | ||
3 | Maccabi Hajfa | 6 | 2 | 1 | 3 | 12 | 12 | 0 | 7 | Transfer do Pucharu UEFA | 3–0 | 0–2 | — | 3–0 | |
4 | Olympiakos | 6 | 1 | 1 | 4 | 11 | 17 | -6 | 4 | 2-3 | 6–2 | 3–3 | — |
Grupa G
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | TYSIĄC | DEP | LEN | ZATOKA | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mediolan | 6 | 4 | 0 | 2 | 12 | 7 | +5 | 12 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 1-2 | 2–1 | 2–1 | |
2 | Deportivo La Coruña | 6 | 4 | 0 | 2 | 11 | 12 | -1 | 12 | 0–4 | — | 3–1 | 2–1 | ||
3 | Obiektyw | 6 | 2 | 2 | 2 | 11 | 11 | 0 | 8 | Transfer do Pucharu UEFA | 2–1 | 3–1 | — | 1–1 | |
4 | Bayern Monachium | 6 | 0 | 2 | 4 | 9 | 13 | -4 | 2 | 1-2 | 2-3 | 3–3 | — |
Grupa H
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | BAR | LKM | BRU | GAL | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 6 | 6 | 0 | 0 | 13 | 4 | +9 | 18 | Awans do drugiej fazy grupowej | — | 1–0 | 3–2 | 3–1 | |
2 | Lokomotiw Moskwa | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 7 | -2 | 7 | 1-3 | — | 2–0 | 0–2 | ||
3 | Klub Brugge | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 7 | -2 | 5 | Transfer do Pucharu UEFA | 0–1 | 0–0 | — | 3–1 | |
4 | Galatasaray | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | -5 | 4 | 0–2 | 1-2 | 0–0 | — |
Druga faza grupowa
Ośmiu zwycięzców i ośmiu zwycięzców w grupie zostało podzielonych na cztery grupy, z których każda zawierała dwóch zwycięzców i dwóch zwycięzców w grupie. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
Remisy, jeśli to konieczne, są stosowane w następującej kolejności:
- Punkty zdobyte w meczach jeden na jednego pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna liczba bramek zdobytych w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Bramki na wyjeździe zdobyte w meczach bezpośrednich pomiędzy remisującymi drużynami.
- Łączna różnica bramek we wszystkich meczach grupowych.
- Suma bramek strzelonych we wszystkich meczach grupowych.
- Wyższy współczynnik UEFA wchodzący do rozgrywek.
grupa A
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | BAR | WEWN | NOWY | LEW | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Barcelona | 6 | 5 | 1 | 0 | 12 | 2 | +10 | 16 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 3–0 | 3–1 | 2–0 | |
2 | Międzynarodowy | 6 | 3 | 2 | 1 | 11 | 8 | +3 | 11 | 0–0 | — | 2–2 | 3–2 | ||
3 | Newcastle United | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 13 | -3 | 7 | 0–2 | 1-4 | — | 3–1 | ||
4 | Bayer Leverkusen | 6 | 0 | 0 | 6 | 5 | 15 | -10 | 0 | 1-2 | 0–2 | 1-3 | — |
Grupa B
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | VAL | AJA | ARS | ROM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Walencja | 6 | 2 | 3 | 1 | 5 | 6 | -1 | 9 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 1–1 | 2–1 | 0–3 | |
2 | Ajax | 6 | 1 | 5 | 0 | 6 | 5 | +1 | 8 | 1–1 | — | 0–0 | 2–1 | ||
3 | Arsenał | 6 | 1 | 4 | 1 | 6 | 5 | +1 | 7 | 0–0 | 1–1 | — | 1–1 | ||
4 | Romowie | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 8 | -1 | 5 | 0–1 | 1–1 | 1-3 | — |
Grupa C
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | TYSIĄC | RM | DOR | LKM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mediolan | 6 | 4 | 0 | 2 | 5 | 4 | +1 | 12 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 1–0 | 0–1 | 1–0 | |
2 | Real Madryt | 6 | 3 | 2 | 1 | 9 | 6 | +3 | 11 | 3–1 | — | 2–1 | 2–2 | ||
3 | Borussii Dortmund | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | +3 | 10 | 0–1 | 1–1 | — | 3–0 | ||
4 | Lokomotiw Moskwa | 6 | 0 | 1 | 5 | 3 | 10 | -7 | 1 | 0–1 | 0–1 | 1-2 | — |
Grupa D
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja | MU | JUV | BAS | DEP | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Manchester United | 6 | 4 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 13 | Przejdź do fazy pucharowej | — | 2–1 | 1–1 | 2–0 | |
2 | Juventus | 6 | 2 | 1 | 3 | 11 | 11 | 0 | 7 | 0–3 | — | 4–0 | 3–2 | ||
3 | Bazylea | 6 | 2 | 1 | 3 | 5 | 10 | -5 | 7 | 1-3 | 2–1 | — | 1–0 | ||
4 | Deportivo La Coruña | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 8 | -1 | 7 | 2–0 | 2–2 | 1–0 | — |
Faza pucharowa
Nawias
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||||||
Real Madryt | 3 | 3 | 6 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Manchester United | 1 | 4 | 5 | |||||||||||
Real Madryt | 2 | 1 | 3 | |||||||||||
Juventus | 1 | 3 | 4 | |||||||||||
Juventus ( et ) | 1 | 2 | 3 | |||||||||||
Barcelona | 1 | 1 | 2 | |||||||||||
Juventus | 0 (2) | |||||||||||||
Mediolan ( p ) | 0 (3) | |||||||||||||
Ajax | 0 | 2 | 2 | |||||||||||
Mediolan | 0 | 3 | 3 | |||||||||||
Mediolan ( a ) | 0 | 1 | 1 | |||||||||||
Międzynarodowy | 0 | 1 | 1 | |||||||||||
Międzynarodowe ( a ) | 1 | 1 | 2 | |||||||||||
Walencja | 0 | 2 | 2 |
Ćwierćfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Real Madryt | 6–5 | Manchester United | 3–1 | 3-4 |
Ajax | 2-3 | Mediolan | 0–0 | 2-3 |
Międzynarodowy | 2–2 ( a ) | Walencja | 1–0 | 1-2 |
Juventus | 3–2 | Barcelona | 1–1 | 2–1 ( ie ) |
Półfinały
Drużyna 1 | Ag. | Drużyna 2 | 1. noga | Druga noga |
---|---|---|---|---|
Real Madryt | 3-4 | Juventus | 2–1 | 1-3 |
Mediolan | 1–1 ( a ) | Międzynarodowy | 0–0 | 1–1 * |
*Oba kluby grały swoje mecze u siebie na tym samym stadionie ( San Siro ), ale Milan był wyznaczonym gościem w rewanżu, a tym samym wygrał na golach wyjazdowych.
Finał
Juventus | 0–0 ( eet ) | Mediolan |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
Trezeguet Birindelli Zalayeta Montero Del Piero |
2-3 |
Serginho Seedorf Kaladze Nesta Szewczenko |
Statystyka
Najlepsi strzelcy i asysty z Ligi Mistrzów UEFA 2002-03 (z wyłączeniem rund kwalifikacyjnych) są następujące:
Zobacz też
- 2002-03 Puchar UEFA
- Puchar Interkontynentalny 2003
- 2003 Superpuchar UEFA
- Puchar Intertoto UEFA 2002
- 2002-03 Puchar UEFA Kobiet
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- 2002–03 Wszystkie mecze – sezon na stronie UEFA
- Sezon 2002-03 na stronie UEFA
- Wyniki Pucharu Europy w Rec.Sport.Soccer Statistics Foundation
- Wszyscy strzelcy 2002-03 Liga Mistrzów UEFA (z wyłączeniem rundy kwalifikacyjnej) według protokołów UEFA + wszyscy strzelcy runda kwalifikacyjna
- 2002/03 Liga Mistrzów UEFA - wyniki i składy (archiwum)
- "Regulamin Ligi Mistrzów UEFA 2002/03" (PDF) . Lipiec 2002. Zarchiwizowane z oryginału (PDF) w dniu 24 kwietnia 2003 . Źródło 1 lipca 2008 .