Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn 2006 FIVB - 2006 FIVB Volleyball Men's World Championship
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Naród-gospodarz | Japonia |
Daktyle | 17 listopada – 3 grudnia |
Drużyny | 24 (z 5 konfederacji) |
Miejsce(a) | 7 (w 6 miastach gospodarzach) |
Oficjalnie otwarte przez | Akihito |
Mistrzowie | Brazylia (2. tytuł) |
Drugie miejsce | Polska |
Trzecie miejsce | Bułgaria |
Czwarte miejsce | Serbia i Czarnogóra |
Nagrody turniejowe | |
MVP | Gilberto Godoy Filho |
Statystyki turniejów | |
Rozegrane mecze | 104 |
Frekwencja | 298 352 (2869 na mecz) |
Oficjalna strona internetowa | |
FIVB | |
W 2006 FIVB Volleyball Męska Mistrzostwa Świata odbyły się w Japonii od 17 listopada do 3 grudnia 2006. Podobnie jak w poprzedniej edycji, 24 zespołów wzięło udział w turnieju. Brazylia wygrała Turniej (zachowując tytuł mistrzowski), pokonując w finale Polskę 3:0. Bułgaria zajęła trzecie miejsce, pokonując Serbię i Czarnogórę 3:1 w meczu o trzecie miejsce. Polski zespół zadedykował to osiągnięcie zmarłemu polskiemu siatkarzowi Arkadiuszowi Gołasowi . Zespół uhonorował go podczas ceremonii wręczenia nagród, kiedy założyli koszulki z numerem 16 i napisem „Golas”.
Gospodarz
W finale odbędzie się Japonia. Turniej odbył się w sześciu miastach Japonii.
Kwalifikacja
Skład basenów
Pierwsza runda
Drużyny zostały rozstawione na pierwszych trzech pozycjach każdej puli zgodnie z systemem serpentynowym, zgodnie z ich światowym rankingiem FIVB z dnia 7 września 2005 r. FIVB zastrzega sobie prawo do rozstawienia gospodarzy jako szefów puli A niezależnie od rankingu światowego. Wszystkie drużyny, które nie zostały rozstawione, zostały wylosowane, aby zająć inne dostępne miejsca w pozostałych liniach, zgodnie z Rankingiem Światowym. Losowanie odbyło się w Tokio , w Japonii w dniu 29 listopada 2005. ocenami są pokazane w nawiasach oprócz gospodarzy, którzy w rankingu 16 miejsce.
Basen A | Basen B | Basen C | Basen D |
---|---|---|---|
Japonia (gospodarze) | Brazylia (1) | Włochy (2) | Serbia i Czarnogóra (3) |
Argentyna (7) | Francja (6) | Stany Zjednoczone (5) | Rosja (4) |
Polska (8) | Grecja (9) | Wenezuela (10) | Korea Południowa (11) |
Chiny (18) | Kuba (12) | Bułgaria (16) | Kanada (13) |
Egipt (21) | Australia (20) | Iran (22) | Tunezja (19) |
Portoryko (27) | Niemcy (24) | Czechy (23) | Kazachstan (26) |
Druga runda
Basen E | Basen F | ||
---|---|---|---|
1A | Polska | 1B | Brazylia |
1D | Serbia i Czarnogóra | 1C | Bułgaria |
2A | Japonia | 2B | Francja |
2D | Rosja | 2C | Włochy |
3A | Argentyna | 3B | Niemcy |
3D | Kanada | 3C | Republika Czeska |
4A | Portoryko | 4B | Kuba |
4D | Tunezja | 4C | Stany Zjednoczone |
Oddziały
Miejsca
Basen A | Basen B | Basen C | Pula D i E |
---|---|---|---|
Saitama , Japonia | Fukuoka , Japonia | Nagano , Japonia | Sendai , Japonia |
Saitama Super Arena | Marine Messe Fukuoka | Biały pierścień | Gimnazjum w Sendai |
Pojemność: 20 000 | Pojemność: 8500 | Pojemność: 7000 | Pojemność: 5705 |
Basen F | Runda finałowa | ||
Hiroszima , Japonia | Tokio , Japonia | ||
Hiroszima Zielona Arena | Narodowe Gimnazjum Yoyogi | Gimnazjum Metropolitalne w Tokio | |
Pojemność: 4750 | Pojemność: 13.291 | Pojemność: 10 000 | |
Pierwsza runda
- Wszystkie godziny podane są w japońskim czasie standardowym ( UTC+09:00 ).
- Cztery najlepsze drużyny z każdej puli zakwalifikowały się do drugiej rundy.
Zakwalifikowany do drugiej rundy |
Basen A
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Polska | 10 | 5 | 0 | 376 | 312 | 1.205 | 15 | 0 | MAX |
2 | Japonia | 8 | 3 | 2 | 488 | 476 | 1,025 | 11 | 10 | 1.100 |
3 | Argentyna | 7 | 2 | 3 | 487 | 485 | 1.004 | 9 | 12 | 0,750 |
4 | Portoryko | 7 | 2 | 3 | 490 | 493 | 0,994 | 9 | 12 | 0,750 |
5 | Chiny | 7 | 2 | 3 | 473 | 499 | 0,948 | 9 | 13 | 0,692 |
6 | Egipt | 6 | 1 | 4 | 470 | 519 | 0,906 | 8 | 14 | 0,571 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 listopada | 13:00 | Polska | 3–0 | Chiny | 25–21 | 25–20 | 25–21 | 75–62 | P2 P3 | ||
17 listopada | 15:00 | Portoryko | 3–2 | Argentyna | 19-25 | 34–32 | 28–26 | 21–25 | 15-13 | 117–121 | P2 P3 |
17 listopada | 18:00 | Egipt | 2-3 | Japonia | 13–25 | 21–25 | 26-24 | 26-24 | 12-15 | 98–113 | P2 P3 |
18 listopada | 13:00 | Argentyna | 0–3 | Polska | 21–25 | 22–25 | 22–25 | 65–75 | P2 P3 | ||
18 listopada | 15:00 | Egipt | 3–2 | Portoryko | 27–29 | 19-25 | 25–21 | 25–20 | 15-12 | 111–107 | P2 P3 |
18 listopada | 18:00 | Japonia | 2-3 | Chiny | 25-22 | 22–25 | 20–25 | 25–23 | 13-15 | 105–110 | P2 P3 |
19 listopada | 13:00 | Chiny | 2-3 | Argentyna | 25-22 | 21–25 | 25-17 | 17–25 | 15-17 | 103-106 | P2 P3 |
19 listopada | 15:20 | Polska | 3–0 | Egipt | 25–13 | 25-19 | 26-24 | 76–56 | P2 P3 | ||
19 listopada | 18:00 | Portoryko | 1-3 | Japonia | 23–25 | 20–25 | 25–21 | 34–36 | 102–107 | P2 P3 | |
21 listopada | 13:00 | Egipt | 2-3 | Chiny | 25-22 | 25-22 | 30–32 | 20–25 | 16-18 | 116-119 | P2 P3 |
21 listopada | 15:30 | Portoryko | 0–3 | Polska | 22–25 | 22–25 | 23–25 | 67–75 | P2 P3 | ||
21 listopada | 18:00 | Japonia | 3–1 | Argentyna | 25-16 | 22–25 | 27–25 | 27–25 | 101–91 | P2 P3 | |
22 listopada | 13:00 | Chiny | 1-3 | Portoryko | 17–25 | 13–25 | 25–21 | 24-26 | 79–97 | P2 P3 | |
22 listopada | 15:05 | Argentyna | 3–1 | Egipt | 25–18 | 29–31 | 25–20 | 25–20 | 104–89 | P2 P3 | |
22 listopada | 18:00 | Polska | 3–0 | Japonia | 25–18 | 25–21 | 25–23 | 75–62 | P2 P3 |
Basen B
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Brazylia | 9 | 4 | 1 | 418 | 350 | 1.194 | 13 | 4 | 3.250 |
2 | Francja | 9 | 4 | 1 | 491 | 466 | 1,054 | 13 | 7 | 1,857 |
3 | Niemcy | 9 | 4 | 1 | 409 | 391 | 1,046 | 12 | 5 | 2.400 |
4 | Kuba | 7 | 2 | 3 | 401 | 424 | 0,946 | 8 | 11 | 0,727 |
5 | Grecja | 6 | 1 | 4 | 408 | 446 | 0,915 | 6 | 13 | 0,462 |
6 | Australia | 5 | 0 | 5 | 402 | 452 | 0,889 | 3 | 15 | 0,200 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 listopada | 14:00 | Kuba | 1-3 | Brazylia | 25–21 | 19-25 | 15–25 | 22–25 | 81–96 | P2 P3 | |
17 listopada | 16:15 | Grecja | 1-3 | Francja | 22–25 | 22–25 | 25-22 | 17–25 | 86–97 | P2 P3 | |
17 listopada | 18:40 | Niemcy | 3–1 | Australia | 20–25 | 25-22 | 25–21 | 30–28 | 100–96 | P2 P3 | |
18 listopada | 14:00 | Brazylia | 3–0 | Grecja | 25-19 | 25–18 | 25-16 | 75–53 | P2 P3 | ||
18 listopada | 16:00 | Australia | 1-3 | Francja | 23–25 | 28-30 | 26-24 | 24-26 | 101–105 | P2 P3 | |
18 listopada | 18:40 | Niemcy | 3–0 | Kuba | 25–14 | 25–23 | 25–20 | 75–57 | P2 P3 | ||
19 listopada | 14:00 | Kuba | 3–0 | Australia | 25–15 | 25-19 | 25–20 | 75–54 | P2 P3 | ||
19 listopada | 16:00 | Grecja | 0–3 | Niemcy | 22–25 | 26-28 | 21–25 | 69–78 | P2 P3 | ||
19 listopada | 18:05 | Francja | 3–1 | Brazylia | 20–25 | 25-22 | 25–23 | 29–27 | 99–97 | P2 P3 | |
21 listopada | 14:00 | Kuba | 3–2 | Grecja | 25-19 | 20–25 | 25-22 | 21–25 | 15-12 | 106-103 | P2 P3 |
21 listopada | 16:35 | Australia | 0–3 | Brazylia | 19-25 | 19-25 | 23–25 | 61–75 | P2 P3 | ||
21 listopada | 18:25 | Niemcy | 3–1 | Francja | 22–25 | 25–21 | 28–26 | 25-22 | 100–94 | P2 P3 | |
22 listopada | 14:00 | Brazylia | 3–0 | Niemcy | 25–13 | 25–21 | 25-22 | 75–56 | P2 P3 | ||
22 listopada | 16:00 | Francja | 3–1 | Kuba | 25–21 | 25-19 | 21–25 | 25-17 | 96–82 | P2 P3 | |
22 listopada | 18:20 | Grecja | 3–1 | Australia | 25–20 | 25-22 | 22–25 | 25–23 | 97-90 | P2 P3 |
Basen C
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Bułgaria | 10 | 5 | 0 | 449 | 398 | 1,128 | 15 | 4 | 3.750 |
2 | Włochy | 9 | 4 | 1 | 463 | 402 | 1,152 | 14 | 6 | 2.333 |
3 | Republika Czeska | 7 | 2 | 3 | 386 | 377 | 1,024 | 8 | 9 | 0,889 |
4 | Stany Zjednoczone | 7 | 2 | 3 | 400 | 420 | 0,952 | 8 | 10 | 0,800 |
5 | Wenezuela | 7 | 2 | 3 | 401 | 433 | 0,926 | 8 | 11 | 0,727 |
6 | Iran | 5 | 0 | 5 | 350 | 419 | 0,835 | 2 | 15 | 0,133 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 listopada | 14:00 | Stany Zjednoczone | 1-3 | Wenezuela | 18–25 | 25–20 | 21–25 | 18–25 | 82–95 | P2 P3 | |
17 listopada | 16:28 | Republika Czeska | 3–0 | Iran | 25–23 | 25-19 | 25-22 | 75–64 | P2 P3 | ||
17 listopada | 18:25 | Włochy | 2-3 | Bułgaria | 25–20 | 24-26 | 16–25 | 25-16 | 8–15 | 98–102 | P2 P3 |
18 listopada | 14:01 | Iran | 1-3 | Wenezuela | 20–25 | 25–23 | 17–25 | 20–25 | 82–98 | P2 P3 | |
18 listopada | 16:25 | Republika Czeska | 0–3 | Włochy | 22–25 | 19-25 | 23–25 | 64–75 | P2 P3 | ||
18 listopada | 18:21 | Bułgaria | 3–0 | Stany Zjednoczone | 30–28 | 25-22 | 25–21 | 80–71 | P2 P3 | ||
19 listopada | 14:01 | Stany Zjednoczone | 3–1 | Republika Czeska | 25-16 | 15–25 | 25–20 | 25–23 | 90–84 | P2 P3 | |
19 listopada | 16:20 | Wenezuela | 1-3 | Bułgaria | 25-22 | 17–25 | 22–25 | 17–25 | 81–97 | P2 P3 | |
19 listopada | 18:46 | Włochy | 3–1 | Iran | 25–15 | 21–25 | 25–21 | 25-19 | 96–80 | P2 P3 | |
21 listopada | 14:00 | Iran | 0–3 | Bułgaria | 19-25 | 18–25 | 23–25 | 60–75 | P2 P3 | ||
21 listopada | 16:00 | Republika Czeska | 3–0 | Wenezuela | 25–20 | 25–14 | 25-19 | 75–53 | P2 P3 | ||
21 listopada | 18:00 | Włochy | 3–1 | Stany Zjednoczone | 22–25 | 25-17 | 25-22 | 25–18 | 97–82 | P2 P3 | |
22 listopada | 14:00 | Bułgaria | 3–1 | Republika Czeska | 20–25 | 25-22 | 25–20 | 25–21 | 95-88 | P2 P3 | |
22 listopada | 16:25 | Stany Zjednoczone | 3–0 | Iran | 25-19 | 25-22 | 25–23 | 75–64 | P2 P3 | ||
22 listopada | 18:26 | Wenezuela | 1-3 | Włochy | 13–25 | 25-22 | 21–25 | 15–25 | 74–97 | P2 P3 |
Basen D
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Serbia i Czarnogóra | 10 | 5 | 0 | 420 | 339 | 1,239 | 15 | 2 | 7.500 |
2 | Rosja | 9 | 4 | 1 | 367 | 296 | 1,240 | 12 | 3 | 4.000 |
3 | Kanada | 8 | 3 | 2 | 403 | 409 | 0,985 | 9 | 9 | 1.000 |
4 | Tunezja | 7 | 2 | 3 | 406 | 445 | 0,912 | 8 | 11 | 0,727 |
5 | Korea Południowa | 6 | 1 | 4 | 433 | 469 | 0,923 | 7 | 13 | 0,538 |
6 | Kazachstan | 5 | 0 | 5 | 351 | 422 | 0,832 | 2 | 15 | 0,133 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 listopada | 14:00 | Kanada | 3–0 | Kazachstan | 25–21 | 26-24 | 25–21 | 76-66 | P2 P3 | ||
17 listopada | 16:00 | Rosja | 0–3 | Serbia i Czarnogóra | 22–25 | 18–25 | 23–25 | 63–75 | P2 P3 | ||
17 listopada | 18:00 | Tunezja | 3–2 | Korea Południowa | 25-22 | 24-26 | 17–25 | 28–26 | 15-13 | 109–112 | P2 P3 |
18 listopada | 14:00 | Rosja | 3–0 | Tunezja | 25–15 | 29–27 | 25–20 | 79–62 | P2 P3 | ||
18 listopada | 16:00 | Serbia i Czarnogóra | 3–1 | Kazachstan | 25-16 | 22–25 | 25–18 | 25-22 | 97–81 | P2 P3 | |
18 listopada | 18:10 | Korea Południowa | 1-3 | Kanada | 28–26 | 23–25 | 16–25 | 23–25 | 90–101 | P2 P3 | |
19 listopada | 14:00 | Kazachstan | 1-3 | Korea Południowa | 22–25 | 25–23 | 18–25 | 21–25 | 86–98 | P2 P3 | |
19 listopada | 16:15 | Tunezja | 0–3 | Serbia i Czarnogóra | 21–25 | 12–25 | 23–25 | 56–75 | P2 P3 | ||
19 listopada | 18:00 | Kanada | 0–3 | Rosja | 19-25 | 20–25 | 21–25 | 60–75 | P2 P3 | ||
21 listopada | 14:00 | Tunezja | 2-3 | Kanada | 15–25 | 29–27 | 25–21 | 21–25 | 13-15 | 103–113 | P2 P3 |
21 listopada | 16:35 | Serbia i Czarnogóra | 3–1 | Korea Południowa | 25-22 | 23–25 | 25–21 | 25–18 | 98-86 | P2 P3 | |
21 listopada | 18:50 | Rosja | 3–0 | Kazachstan | 25-16 | 25–18 | 25–18 | 75–52 | P2 P3 | ||
22 listopada | 14:00 | Kazachstan | 0–3 | Tunezja | 19-25 | 23–25 | 24-26 | 66-76 | P2 P3 | ||
22 listopada | 16:00 | Kanada | 0–3 | Serbia i Czarnogóra | 18–25 | 18–25 | 17–25 | 53–75 | P2 P3 | ||
22 listopada | 18:00 | Korea Południowa | 0–3 | Rosja | 13–25 | 21–25 | 13–25 | 47–75 | P2 P3 |
Druga runda
- Wszystkie godziny podane są w japońskim czasie standardowym ( UTC+09:00 ).
- W drugiej rundzie brane były pod uwagę wyniki i punkty z meczów pomiędzy tymi samymi drużynami, które były już rozgrywane w pierwszej rundzie.
- Do półfinału zakwalifikowały się dwie najlepsze drużyny z każdej puli. Drużyny z trzeciego i czwartego miejsca z każdej puli zakwalifikowały się do półfinałów od 5. do 8., natomiast drużyny z miejsc 5. i 6. z każdej z puli zakwalifikowały się do półfinałów od 9. do 12. półfinału.
Zakwalifikowany do półfinałów | |
Zakwalifikował się do 5-8 półfinałów | |
Zakwalifikował się do 9-12 półfinałów |
Basen E
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Polska | 14 | 7 | 0 | 556 | 479 | 1.161 | 21 | 2 | 10.500 |
2 | Serbia i Czarnogóra | 13 | 6 | 1 | 561 | 479 | 1.171 | 18 | 5 | 3.600 |
3 | Rosja | 12 | 5 | 2 | 545 | 461 | 1.182 | 17 | 6 | 2,833 |
4 | Japonia | 11 | 4 | 3 | 600 | 607 | 0,988 | 12 | 14 | 0,857 |
5 | Portoryko | 9 | 2 | 5 | 625 | 654 | 0,956 | 10 | 17 | 0,588 |
6 | Kanada | 9 | 2 | 5 | 527 | 605 | 0,871 | 7 | 19 | 0,368 |
7 | Argentyna | 8 | 1 | 6 | 621 | 674 | 0,921 | 9 | 20 | 0,450 |
8 | Tunezja | 8 | 1 | 6 | 612 | 688 | 0,890 | 9 | 20 | 0,450 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25 listopada | 11:00 | Argentyna | 0–3 | Rosja | 18–25 | 20–25 | 14–25 | 52–75 | P2 P3 | ||
25 listopada | 13:00 | Portoryko | 1-3 | Serbia i Czarnogóra | 18–25 | 23–25 | 25–20 | 23–25 | 89–95 | P2 P3 | |
25 listopada | 15:05 | Polska | 3–0 | Tunezja | 25-22 | 25–18 | 25–23 | 75–63 | P2 P3 | ||
25 listopada | 18:00 | Japonia | 3–1 | Kanada | 23–25 | 25–21 | 25-17 | 25-22 | 98–85 | P2 P3 | |
26 listopada | 11:00 | Argentyna | 1-3 | Serbia i Czarnogóra | 18–25 | 16–25 | 26-24 | 17–25 | 77–99 | P2 P3 | |
26 listopada | 13:05 | Polska | 3–0 | Kanada | 25–21 | 25-17 | 25-17 | 75–55 | P2 P3 | ||
26 listopada | 15:00 | Portoryko | 0–3 | Rosja | 20–25 | 16–25 | 15–25 | 51–75 | P2 P3 | ||
26 listopada | 18:00 | Japonia | 3–2 | Tunezja | 23–25 | 23–25 | 25-22 | 25–23 | 15–6 | 111–101 | P2 P3 |
28 listopada | 11:00 | Portoryko | 3–0 | Kanada | 25-22 | 25–21 | 25-16 | 75–59 | P2 P3 | ||
28 listopada | 13:00 | Argentyna | 3–2 | Tunezja | 25–20 | 25–27 | 21–25 | 25–21 | 15-12 | 111–105 | P2 P3 |
28 listopada | 15:25 | Polska | 3–2 | Rosja | 19-25 | 19-25 | 25-22 | 25–20 | 15-11 | 103–103 | P2 P3 |
28 listopada | 18:07 | Japonia | 0–3 | Serbia i Czarnogóra | 26-28 | 16–25 | 21–25 | 63–78 | P2 P3 | ||
29 listopada | 11:00 | Argentyna | 2-3 | Kanada | 25-19 | 25–18 | 21–25 | 20–25 | 13-15 | 104–102 | P2 P3 |
29 listopada | 13:25 | Portoryko | 2-3 | Tunezja | 40–38 | 26-28 | 25-16 | 22–25 | 11-15 | 124–122 | P2 P3 |
29 listopada | 16:05 | Polska | 3–0 | Serbia i Czarnogóra | 28–26 | 25-19 | 25-19 | 78-64 | P2 P3 | ||
29 listopada | 18:05 | Japonia | 0–3 | Rosja | 20–25 | 18–25 | 20–25 | 58–75 | P2 P3 |
Basen F
Pts | mecze | Zwrotnica | Zestawy | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ranga | Zespół | W | L | W | L | Stosunek | W | L | Stosunek | |
1 | Brazylia | 13 | 6 | 1 | 589 | 510 | 1.155 | 19 | 5 | 3.800 |
2 | Bułgaria | 13 | 6 | 1 | 645 | 601 | 1,073 | 19 | 9 | 2.111 |
3 | Francja | 12 | 5 | 2 | 679 | 640 | 1,061 | 18 | 12 | 1.500 |
4 | Włochy | 11 | 4 | 3 | 606 | 564 | 1,074 | 16 | 11 | 1.455 |
5 | Stany Zjednoczone | 10 | 3 | 4 | 579 | 619 | 0,935 | 12 | 15 | 0,800 |
6 | Niemcy | 9 | 2 | 5 | 577 | 609 | 0,947 | 10 | 16 | 0,625 |
7 | Republika Czeska | 8 | 1 | 6 | 565 | 602 | 0,939 | 6 | 19 | 0,316 |
8 | Kuba | 8 | 1 | 6 | 523 | 618 | 0,846 | 6 | 19 | 0,316 |
Data | Czas | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
25 listopada | 11:00 | Kuba | 0–3 | Bułgaria | 22–25 | 18–25 | 20–25 | 60–75 | P2 P3 | ||
25 listopada | 13:00 | Brazylia | 3–0 | Stany Zjednoczone | 25-19 | 25–18 | 25–23 | 75-60 | P2 P3 | ||
25 listopada | 15:00 | Francja | 3–0 | Republika Czeska | 25-19 | 25–23 | 25–18 | 75-60 | P2 P3 | ||
25 listopada | 18:00 | Niemcy | 0–3 | Włochy | 23–25 | 22–25 | 16–25 | 61–75 | P2 P3 | ||
26 listopada | 11:00 | Francja | 3–2 | Stany Zjednoczone | 17–25 | 25-12 | 24-26 | 25-17 | 15-11 | 106–91 | P2 P3 |
26 listopada | 13:30 | Brazylia | 3–0 | Republika Czeska | 25-22 | 25–20 | 26-24 | 76-66 | P2 P3 | ||
26 listopada | 15:25 | Niemcy | 1-3 | Bułgaria | 22–25 | 25–23 | 20–25 | 18–25 | 85–98 | P2 P3 | |
26 listopada | 18:00 | Kuba | 1-3 | Włochy | 20–25 | 15–25 | 25–23 | 15–25 | 75–98 | P2 P3 | |
28 listopada | 11:00 | Francja | 2-3 | Bułgaria | 25–23 | 25-22 | 22–25 | 22–25 | 10-15 | 104–110 | P2 P3 |
28 listopada | 13:35 | Niemcy | 2-3 | Stany Zjednoczone | 28-30 | 25–15 | 26-24 | 24-26 | 13-15 | 116–110 | P2 P3 |
28 listopada | 16:30 | Brazylia | 3–0 | Włochy | 25–23 | 25–20 | 25–20 | 75–63 | P2 P3 | ||
28 listopada | 18:20 | Kuba | 3–1 | Republika Czeska | 31–29 | 26-24 | 24-26 | 26-24 | 107-103 | P2 P3 | |
29 listopada | 11:00 | Kuba | 0–3 | Stany Zjednoczone | 22–25 | 17–25 | 22–25 | 61–75 | P2 P3 | ||
29 listopada | 13:00 | Brazylia | 3–1 | Bułgaria | 25-22 | 20–25 | 25-22 | 25-16 | 95–85 | P2 P3 | |
29 listopada | 15:15 | Niemcy | 1-3 | Republika Czeska | 23–25 | 27–25 | 21–25 | 13–25 | 84–100 | P2 P3 | |
29 listopada | 18:00 | Francja | 3–2 | Włochy | 25–23 | 25-17 | 17–25 | 23–25 | 15–10 | 105–100 | P2 P3 |
Runda finałowa
- Wszystkie godziny podane są w japońskim czasie standardowym ( UTC+09:00 ).
9-12 miejsca
9-12 półfinały | Mecz o 9 miejsce | |||||
2 grudnia | ||||||
Portoryko | 1 | |||||
3 grudnia | ||||||
Niemcy | 3 | |||||
Niemcy | 3 | |||||
2 grudnia | ||||||
Stany Zjednoczone | 2 | |||||
Stany Zjednoczone | 3 | |||||
Kanada | 2 | |||||
Mecz o 11. miejsce | ||||||
3 grudnia | ||||||
Portoryko | 1 | |||||
Kanada | 3 |
9-12 półfinały
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 grudnia | 14:00 | TMG | Stany Zjednoczone | 3–2 | Kanada | 25–21 | 24-26 | 12–25 | 25–21 | 15–9 | 101–102 | P2 P3 |
2 grudnia | 16:30 | TMG | Portoryko | 1-3 | Niemcy | 19-25 | 25–23 | 19-25 | 18–25 | 81–98 | P2 P3 |
Mecz o 11. miejsce
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 12:00 | YNG | Portoryko | 1-3 | Kanada | 17–25 | 25–18 | 22–25 | 21–25 | 85–93 | P2 P3 |
Mecz o 9 miejsce
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 13:00 | TMG | Niemcy | 3–2 | Stany Zjednoczone | 25-17 | 25–18 | 25–27 | 20–25 | 17-15 | 112–102 | P2 P3 |
Miejsca od 5 do 8
5-8 półfinały | Mecz o 5 miejsce | |||||
2 grudnia | ||||||
Rosja | 0 | |||||
3 grudnia | ||||||
Włochy | 3 | |||||
Włochy | 3 | |||||
2 grudnia | ||||||
Francja | 0 | |||||
Francja | 3 | |||||
Japonia | 1 | |||||
Mecz o 7 miejsce | ||||||
3 grudnia | ||||||
Rosja | 3 | |||||
Japonia | 1 |
5-8 półfinały
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 grudnia | 18:00 | YNG | Francja | 3–1 | Japonia | 25–23 | 25–27 | 25–18 | 25-12 | 100–80 | P2 P3 | |
2 grudnia | 18:50 | TMG | Rosja | 0–3 | Włochy | 23–25 | 22–25 | 20–25 | 65–75 | P2 P3 |
Mecz o 7 miejsce
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 18:00 | YNG | Rosja | 3–1 | Japonia | 25–18 | 22–25 | 25–18 | 25-17 | 97–78 | P2 P3 |
Mecz o 5 miejsce
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 15:40 | TMG | Włochy | 3–0 | Francja | 25-19 | 25-17 | 30–28 | 80–64 | P2 P3 |
Finałowa czwórka
Półfinały | Finał | |||||
2 grudnia | ||||||
Polska | 3 | |||||
3 grudnia | ||||||
Bułgaria | 1 | |||||
Polska | 0 | |||||
2 grudnia | ||||||
Brazylia | 3 | |||||
Brazylia | 3 | |||||
Serbia i Czarnogóra | 1 | |||||
Mecz o 3 miejsce | ||||||
3 grudnia | ||||||
Bułgaria | 3 | |||||
Serbia i Czarnogóra | 1 |
Półfinały
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2 grudnia | 12:30 | YNG | Brazylia | 3–1 | Serbia i Czarnogóra | 25-19 | 15–25 | 25-22 | 25-12 | 90–78 | P2 P3 | |
2 grudnia | 15:00 | YNG | Polska | 3–1 | Bułgaria | 25–20 | 26-28 | 25–23 | 25–23 | 101-94 | P2 P3 |
Mecz o 3 miejsce
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 14:30 | YNG | Bułgaria | 3–1 | Serbia i Czarnogóra | 22–25 | 25–23 | 25–23 | 25–23 | 97-94 | P2 P3 |
Finał
Data | Czas | Miejsce wydarzenia | Wynik | Zestaw 1 | Zestaw 2 | Zestaw 3 | Zestaw 4 | Zestaw 5 | Całkowity | Raport | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3 grudnia | 20:20 | YNG | Polska | 0–3 | Brazylia | 12–25 | 22–25 | 17–25 | 51–75 | P2 P3 |
Ostateczna pozycja
|
|
Nagrody
|
|
Marketing
Oficjalna piosenka
Oficjalną piosenką otwarcia konkursu było „Ready Go!” przez Morning Musume .
Sponsorzy
Nadawanie
Region | stacja telewizyjna |
---|---|
Na calym swiecie |
TBS BS-TBS |