Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet 2010 - 2010 European Women's Handball Championship
Szczegóły turnieju | |
---|---|
Gospodarze |
Dania Norwegia |
Daktyle | 7-19 grudnia |
Drużyny | 16 (z 1 konfederacji) |
Miejsce(a) | 5 (w 5 miastach-gospodarzach) |
Pozycje końcowe | |
Mistrzowie | Norwegia (5. tytuł) |
Drugie miejsce | Szwecja |
Trzecie miejsce | Rumunia |
Czwarte miejsce | Dania |
Statystyki turniejów | |
mecze | 47 |
Zdobyte bramki | 2388 (50,81 za mecz) |
Frekwencja | 215 752 ( 4590 na mecz) |
Najlepsi strzelcy |
Cristina Neagu ( ROU ) (53 gole) |
Najlepszy gracz | Linnea Torstenson ( Szwecja ) |
Dalej →
|
W 2010 mistrzostwa europy w piłce ręcznej kobiet odbył się w Danii i Norwegii od 7-19 grudnia br. Były to pierwsze Mistrzostwa Europy organizowane przez dwa kraje. Norwegia zdobyła swój piąty złoty medal w klasyfikacji generalnej, pokonując w finale po raz pierwszy Szwecję . Rumunia zdobyła brązowy medal.
Miejsca
Do organizacji Mistrzostw 2010 wybrano trzy duńskie i dwa norweskie miasta. Obiekty w Aalborg , Aarhus i Larvik były używane tylko podczas rundy wstępnej . Czwarty obiekt, który zostanie użyty w tej rundzie, znajduje się w Lillehammer i był również jednym z dwóch obiektów w rundzie głównej . Drugi to hala MCH Indoor Arena w Herning , która była jedynym obiektem użytym w rundzie finałowej .
Lillehammer | ||
---|---|---|
Pojemność hali Håkons : 11 500 |
||
Larvik | Mapa | Aalborg |
Arena Larvik Pojemność: 4000 |
Pojemność Gigantium : 7600 |
|
Herning | Aarhus | |
Pojemność Jyske Bank Boxen : 12 000 |
Pojemność areny NRGi : 4740 |
|
Format konkursu
- Runda Wstępna: 16 drużyn podzielono na cztery grupy. Grali ze sobą w jednym round robin systemu, więc każdy zespół zagrał trzy mecze. Wygrana była warta dwa punkty, a remis był wart jeden punkt. Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do Rundy Głównej.
- Runda Główna: 12 drużyn podzielono na dwie grupy. Grali z drużynami, których nie grali w rundzie eliminacyjnej, więc każda drużyna rozegrała 3 mecze. Wszystkie punkty z rundy eliminacyjnej, z wyjątkiem punktów zdobytych przeciwko drużynie zajmującej 4 miejsce w grupie eliminacyjnej, zostały przeniesione do rundy głównej. Obowiązują te same zasady round-robin, co w rundzie wstępnej. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, a trzecia drużyna z każdej grupy awansowała do play-offów o miejsca od 5 do 6.
- Runda Finałowa: 6 drużyn gra w ostatni weekend mistrzostw. Drużyny o 3 miejsca z Rundy Głównej zagrały w play-offach o miejsca 5-6. Inne drużyny grały w półfinałach. Przegrani półfinałów awansowali do play-off o 3. i 4. miejsce, a zwycięzcy awansowali do finału.
Ranking w rundzie eliminacyjnej i głównej
Jeżeli dwie lub więcej drużyn miało taką samą liczbę punktów w rundzie eliminacyjnej lub głównej, ich ranking ustalano w następujący sposób:
Podczas meczów eliminacyjnych lub rund głównych:
- większa różnica bramek we wszystkich meczach
- większa liczba bramek plus we wszystkich meczach
- kolejność alfabetyczna
Po zakończeniu meczów rundy wstępnej i głównej:
- lepsze wyniki w punktach zdobytych w bezpośrednim starciu drużyn
- większa różnica bramek w bezpośrednim starciu drużyn
- większa liczba bramek plus w bezpośrednim starciu drużyn
- różnica bramek we wszystkich meczach (osiągnięta przez odjęcie)
- większa liczba bramek plus we wszystkich meczach
Kwalifikacja
Mecze kwalifikacyjne rozgrywane były od września 2009 do maja 2010. Zgodnie z nowym systemem wprowadzonym na Mistrzostwa Mężczyzn 2010 , do rundy kwalifikacyjnej włączono wszystkie drużyny, z wyjątkiem gospodarzy Danii oraz broniącej tytułu mistrza i gospodarza Norwegii . Drużyny zostały podzielone na 7 grup i zakwalifikowały się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny z każdej grupy.
Zakwalifikowane zespoły
Kraj | Zakwalifikowany jako | Kwalifikacja daty została zabezpieczona | Poprzednie występy w turnieju 1 |
---|---|---|---|
Dania | Współgospodarze | 5 maja 2006 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Norwegia | Współgospodarze | 5 maja 2006 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Węgry | Zwycięzca grupy 2 | 4 kwietnia 2010 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Francja | Zwycięzca grupy 3 | 4 kwietnia 2010 | 5 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Niemcy | Zwycięzca grupy 4 | 4 kwietnia 2010 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Hiszpania | Zwycięzca grupy 5 | 4 kwietnia 2010 | 5 1998 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Czarnogóra | Zwycięzca grupy 6 | 4 kwietnia 2010 | 0 | (debiut)
Rosja | grupie 6 | 2 miejsce w4 kwietnia 2010 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Chorwacja | Zwycięzca grupy 7 | 4 kwietnia 2010 | 5 1994 , 1996 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Rumunia | grupie 1 | 2 miejsce w26 maja 2010 | 7 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2008 ) | (
Ukraina | Zwycięzca grupy 1 | 26 maja 2010 | 8 1994 , 1996 , 1998 , 2000 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Islandia | grupie 3 | 2 miejsce w29 maja 2010 | 0 | (debiut)
Słowenia | grupie 4 | II miejsce w30 maja 2010 | 3 2002 , 2004 , 2006 ) | (
Holandia | 2 miejsce w grupie 7 | 30 maja 2010 | 3 1998 , 2002 , 2006 ) | (
Szwecja | 2 miejsce w grupie 2 | 30 maja 2010 | 6 1994 , 1996 , 2002 , 2004 , 2006 , 2008 ) | (
Serbia | II miejsce w grupie 5 | 30 maja 2010 | 2 2006 , 2008 ) | (
- 1 Bold wskazuje mistrza na ten rok
Oddziały
Każdy naród musiał zgłosić 28 zawodników do 3 listopada 2010 r., ale 12 z nich stało się rezerwowymi, gdy ogłoszono ostateczną skład 16 zawodników na dzień przed rozpoczęciem turnieju.
Sędziowie
Wybrano 13 par sędziów:
- Matija Gubica i Boris Milošević
- Jiří Opava i Pavel Válek
- Martin Gjeding i Mads Hansen
- Marlene Kroløkke Lythje i Karina Christiansen
- Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura
- Csaba Kékes i Pál Kékes
- Slomo Cohen i Yoram Perec
- Zigmārs Stoļarovs i Renārs Līcis
- Ivan Pavićević i Miloš Ražnatović
- Kjersti Arntsen i Ida Cecilie Gullaksen
- Diana-Carmen Florescu i Anamaria Duţă
- Valerija Gusiewa i Stella Vartanyan
- Peter Brunovský i Vladimír Čanda
Wysiew
Losowanie turnieju finałowego odbyło się o godzinie 17:00 CET 5 czerwca 2010 roku w Odense .
Garnek 1 | Garnek 2 | Garnek 3 | Garnek 4 |
---|---|---|---|
|
Runda wstępna
Grupa A ( Aalborg )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dania (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 72 | 61 | +11 | 6 | Runda główna |
2 | Rumunia | 3 | 2 | 0 | 1 | 92 | 79 | +13 | 4 | |
3 | Hiszpania | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 75 | -4 | 2 | |
4 | Serbia | 3 | 0 | 0 | 3 | 71 | 91 | -20 | 0 |
(H) Gospodarz
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
7 grudnia 18:15 |
Hiszpania | 26 – 30 | Rumunia |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 4231 Sędziowie: Arntsen, Gullaksen ( NOR ) |
Pena 6 | (10-15) | Vărzaru 9 | ||
2× 3× | Raport | 3× 3× |
7 grudnia 20:45 |
Dania | 25 – 20 | Serbia |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 6223 Sędziowie: Brunovský, Čanda ( SVK ) |
Kviesgaard 4 | (14-6) | Lekić 7 | ||
3× 2× | Raport | 3× 1× |
9 grudnia 18:45 |
Serbia | 23 – 26 | Hiszpania |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 4625 Sędziowie: Kékes, Kékes ( WĘGRY ) |
Lekić , Damnjanović 6 | (9-14) | Alberto 5 | ||
2× 1× | Raport | 1× |
9 grudnia 20:45 |
Rumunia | 22 – 25 | Dania |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 6 476 Sędziowie: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Neagu 8 | (15-14) | Norgaarda 7 | ||
4× 1× | Raport | 3× 1× |
11 grudnia 18:45 |
Rumunia | 40 – 28 | Serbia |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 5800 Sędziowie: Cohen, Peretz ( ISR ) |
Neagu 7 | (20-14) | Krpež 6 | ||
1× 3× | Raport | 3× 4× |
11 grudnia 20:45 |
Hiszpania | 19 – 22 | Dania |
Gigantium Arena , Aalborg Frekwencja: 6607 Sędziowie: Opava, Válek ( CZE ) |
Manga 4 | (9-12) | Troelsen 6 | ||
4× 4× | Raport | 3× 1× |
Grupa B ( Aarhus )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rosja | 3 | 2 | 0 | 1 | 82 | 69 | +13 | 4 | Runda główna |
2 | Czarnogóra | 3 | 2 | 0 | 1 | 78 | 74 | +4 | 4 | |
3 | Chorwacja | 3 | 2 | 0 | 1 | 88 | 83 | +5 | 4 | |
4 | Islandia | 3 | 0 | 0 | 3 | 69 | 91 | −22 | 0 |
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
7 grudnia 18:15 |
Czarnogóra | 24 – 22 | Rosja |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Obecność: 600 Sędziowie: Kékes, Kékes ( WĘGRY ) |
Popović 9 | (10-15) | Kuznetcova , Turey 4 | ||
3× 4× 1× | Raport | 3× 4× |
7 grudnia 20:15 |
Chorwacja | 35 – 25 | Islandia |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Obecność: 300 Sędziowie: Cohen, Peretz ( ISR ) |
Franić 9 | (19-12) | Stefansdottir 6 | ||
3× 2× | Raport | 3× 3× |
9 grudnia 18:15 |
Islandia | 23 – 26 | Czarnogóra |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Obecność: 1200 Sędziowie: Arntsen, Gullaksen ( NOR ) |
Skúladóttir 8 | (10-14) | Radičević , Savić 6 | ||
2× 2× | Raport | 2× 4× |
9 grudnia 20:15 |
Rosja | 30 – 24 | Chorwacja |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Udział: 900 Sędziowie: Opava, Válek ( CZE ) |
Kochetova 6 | (16-11) | Pušić , Franić 7 | ||
3× 6× | Raport | 3× 4× |
11 grudnia 18:15 |
Rosja | 30 – 21 | Islandia |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Frekwencja: 1150 Sędziowie: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Kochetova 6 | (16–9) | Bragadóttir 5 | ||
3× 2× | Raport | 2× 6× |
11 grudnia 20:15 |
Czarnogóra | 28 – 29 | Chorwacja |
NRGI Atletion Arena , Aarhus Obecność: 900 Sędziowie: Brunovský, Čanda ( SVK ) |
Popović 11 | (12-13) | Penezić 10 | ||
3× 6× | Raport | 2× 4× |
Grupa C ( Larvik )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 3 | 3 | 0 | 0 | 85 | 68 | +17 | 6 | Runda główna |
2 | Holandia | 3 | 1 | 0 | 2 | 70 | 68 | +2 | 2 | |
3 | Ukraina | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 81 | -10 | 2 | |
4 | Niemcy | 3 | 1 | 0 | 2 | 78 | 87 | -9 | 2 |
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
7 grudnia 17:45 |
Niemcy | 25 – 27 | Szwecja |
Arena Larvik , Larvik Frekwencja : 1956 Sędziowie: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Mietznera 6 | (14-12) | Gullden 7 | ||
3× 3× | Raport | 3× 5× |
7 grudnia 19:45 |
Ukraina | 13 – 25 | Holandia |
Arena Larvik , Larvik Obecność: 607 Sędziowie: Lythje, Christiansen ( DEN ) |
Szymkute 5 | (8–13) | Visser 10 | ||
3× 1× | Raport | 3× 5× |
8 grudnia 17:45 |
Szwecja | 33 – 25 | Ukraina |
Arena Larvik , Larvik Frekwencja: 1034 Sędziowie: Florescu, Duţă ( ROU ) |
Torstenssona 7 | (18-15) | Waszczuk 6 | ||
3× 3× | Raport | 2× 3× |
8 grudnia 19:45 |
Holandia | 27 – 30 | Niemcy |
Arena Larvik , Larvik Frekwencja: 1058 Sędziowie: Lythje, Christiansen ( DEN ) |
van der Heijden 7 | (18-17) | Lörper 7 | ||
3× 7× | Raport | 3× 5× |
10 grudnia 17:45 |
Szwecja | 25 – 18 | Holandia |
Arena Larvik , Larvik Obecność : 1205 Sędziowie: Stoļarovs, Līcis ( LAT ) |
Gullden 6 | (14-6) | van der Wissel 6 | ||
3× 2× | Raport | 2× 1× |
10 grudnia 19:45 |
Niemcy | 23 – 33 | Ukraina |
Arena Larvik , Larvik Frekwencja: 894 Sędziowie: Pavićević, Ražnatović ( MNE ) |
Juracka 6 | (10-15) | Manaharowa 8 | ||
3× 2× | Raport | 3× 1× |
Grupa D ( Lillehammer )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Norwegia (H) | 3 | 3 | 0 | 0 | 99 | 51 | +48 | 6 | Runda główna |
2 | Węgry | 3 | 2 | 0 | 1 | 62 | 71 | -9 | 4 | |
3 | Francja | 3 | 1 | 0 | 2 | 69 | 73 | -4 | 2 | |
4 | Słowenia | 3 | 0 | 0 | 3 | 54 | 89 | −35 | 0 |
(H) Gospodarz
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
7 grudnia 18:15 |
Węgry | 28 – 19 | Słowenia |
Håkons Hall , Lillehammer Frekwencja: 4300 Sędziowie: Gusiewa, Vartanyan ( ros. ) |
Bulat 6 | (16-10) | Zrnec 5 | ||
2× 5× | Raport | 2× 2× |
7 grudnia 20:15 |
Norwegia | 33 – 22 | Francja |
Håkons Hall , Lillehammer Frekwencja: 5145 Sędziowie: Pavićević, Ražnatović ( MNE ) |
Riegelhutha 7 | (19-10) | Deroina 4 | ||
3× 3× | Raport | 3× 3× |
8 grudnia 18:15 |
Francja | 18 – 21 | Węgry |
Håkons Hall , Lillehammer Frekwencja : 2178 Sędziowie: Stoļarovs, Līcis ( LAT ) |
Lacrabere 6 | (7-12) | Bulat 5 | ||
3× 2× | Raport | 3× 6× |
8 grudnia 20:15 |
Słowenia | 16 – 32 | Norwegia |
Håkons Hall , Lillehammer Obecność: 2674 Sędziowie: Guseva, Vartanyan ( ros. ) |
Gros 4 | (6-19) | Løke 7 | ||
3× 3× | Raport | 2× 2× |
10 grudnia 18:15 |
Francja | 29 – 19 | Słowenia |
Håkons Hall , Lillehammer Obecność: 5050 Sędziowie: Florescu, Duţă ( ROU ) |
Podpisz 7 | (15–9) | Jericek 8 | ||
3× 2× | Raport | 3× 3× |
10 grudnia 20:15 |
Norwegia | 34 – 13 | Węgry |
Håkons Hall , Lillehammer Frekwencja : 10.185 Sędziowie: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Løke 7 | (19-7) | Szucsánszki 6 | ||
3× 1× | Raport | 3× 6× |
Runda główna
Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów, podczas gdy trzecia drużyna z każdej grupy rywalizowała w play-offach o miejsca 5/6.
Grupa I ( Herning )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Dania (H) | 5 | 4 | 0 | 1 | 133 | 110 | +23 | 8 | Półfinały |
2 | Rumunia | 5 | 3 | 0 | 2 | 126 | 129 | -3 | 6 | |
3 | Czarnogóra | 5 | 3 | 0 | 2 | 125 | 123 | +2 | 6 | Gra o piąte miejsce |
4 | Rosja | 5 | 2 | 0 | 3 | 129 | 124 | +5 | 4 | |
5 | Chorwacja | 5 | 2 | 0 | 3 | 117 | 142 | -25 | 4 | |
6 | Hiszpania | 5 | 1 | 0 | 4 | 117 | 119 | -2 | 2 |
(H) Gospodarz
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
13 grudnia 16:45 |
Hiszpania | 20 – 22 | Czarnogóra |
Hala MCH Indoor Arena , Herning Frekwencja: 3000 Sędziowie: Kékes, Kékes ( HUN ) |
Alberto 6 | (12-12) | Popović 6 | ||
2× 3× | Raport | 3× 4× |
13 grudnia 18:45 |
Rumunia | 31 – 22 | Chorwacja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 8.000 Sędziowie: Opava, Válek ( CZE ) |
Neagu , Manea 7 | (14-12) | Penezić 6 | ||
1× | Raport | 3× 4× |
13 grudnia 20:45 |
Dania | 26 – 20 | Rosja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 11 454 Sędziowie: Brunovský, Čanda ( SVK ) |
Augustena 7 | (11-10) | Kuzniecowa 4 | ||
3× 2× | Raport | 3× 1× 1× |
14 grudnia 16:45 |
Rumunia | 23 – 21 | Czarnogóra |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 3420 Sędziowie: Brunovský, Čanda ( SVK ) |
Neagu 11 | (13-12) | Popović 7 | ||
1× 1× | Raport | 3× 2× |
14 grudnia 18:45 |
Hiszpania | 30 – 22 | Rosja |
Hala MCH Indoor Arena , Herning Frekwencja: 9 430 Sędziowie: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Pena 8 | (16-12) | Davydenko , Vetkova 5 | ||
3× 4× | Raport | 3× 4× |
14 grudnia 20:45 |
Dania | 31 – 19 | Chorwacja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 11 304 Sędziowie: Kékes, Kékes ( HUN ) |
Kviesgaard 7 | (16-10) | Horvat 4 | ||
3× 4× | Raport | 3× 2× |
16 grudnia 16:45 |
Rumunia | 20 – 35 | Rosja |
Hala MCH , Herning Frekwencja: 3980 Sędziowie: Arntsen, Gullaksen ( NOR ) |
Geigera 6 | (10-19) | Sen 6 | ||
2× 2× | Raport | 2× 2× |
16 grudnia 18:45 |
Hiszpania | 22 – 23 | Chorwacja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 7630 Sędziowie: Opava, Válek ( CZE ) |
trzech graczy 5 | (10-11) | Penezić 8 | ||
3× 2× | Raport | 3× 2× |
16 grudnia 20:45 |
Dania | 29 – 30 | Czarnogóra |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 11 461 Sędziowie: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Dalby 8 | (18-14) | Popović 8 | ||
3× 1× | Raport | 2× 2× |
Grupa II ( Lillehammer )
Pozycja | Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Szwecja | 5 | 4 | 0 | 1 | 127 | 103 | +24 | 8 | Półfinały |
2 | Norwegia (H) | 5 | 4 | 0 | 1 | 153 | 91 | +62 | 8 | |
3 | Francja | 5 | 3 | 0 | 2 | 116 | 115 | +1 | 6 | Gra o piąte miejsce |
4 | Holandia | 5 | 2 | 0 | 3 | 104 | 115 | −11 | 4 | |
5 | Węgry | 5 | 2 | 0 | 3 | 98 | 128 | -30 | 4 | |
6 | Ukraina | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 147 | −46 | 0 |
(H) Gospodarz
Wszystkie godziny są czasem środkowoeuropejskim ( UTC+1 )
12 grudnia 16:15 |
Holandia | 21 – 23 | Francja |
Håkons Hall Frekwencja: 2133 Sędziowie: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Visser 9 | (10–13) | Dembele , Deroin , Lacrabère , Signate , Spincer 3 | ||
3× 2× | Raport | 3× 2× |
12 grudnia 18:15 |
Ukraina | 25 – 26 | Węgry |
Håkons Hall Obecność: 2471 Sędziowie: Gjeding, Hansen ( DEN ) |
Pidpałowa 9 | (12-14) | Szucsánszki 6 | ||
3× 4× | Raport | 2× 5× |
12 grudnia 20:15 |
Szwecja | 24 – 19 | Norwegia |
Håkons Hall Obecność: 6535 Sędziowie: Gusiewa, Vartanyan ( ros. ) |
Torstenson 7 | (13-6) | Alstad 5 | ||
2× 4× | Raport | 2× |
14 grudnia 16:15 |
Holandia | 27 – 19 | Węgry |
Håkons Hall Obecność: 346 Sędziowie: Stoļarovs, Līcis ( LAT ) |
Van der Heijden , Visser 6 | (15-10) | Szucsánszki 6 | ||
3× 4× 1× | Raport | 3× 4× 1× |
14 grudnia 18:15 |
Szwecja | 21 – 22 | Francja |
Håkons Hall Obecność: 2150 Sędziowie: Gjeding, Hansen ( DEN ) |
Torstenson 8 | (9-11) | Pineau , Sygnat 4 | ||
1× 3× 1× | Raport | 3× 2× |
14 grudnia 20:15 |
Ukraina | 19 – 32 | Norwegia |
Håkons Hall Obecność: 3 527 Sędziowie: Florescu, Duţă ( ROU ) |
Laiuk , Zoria 3 | (6–13) | Løke 6 | ||
3× 2× | Raport | 3× 1× |
15 grudnia 16:15 |
Ukraina | 19 – 31 | Francja |
Håkons Hall Obecność: 711 Sędziowie: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Borszczenko 7 | (13-16) | Sosna 6 | ||
3× 1× | Raport | 2× 2× |
15 grudnia 18:15 |
Szwecja | 24 – 19 | Węgry |
Håkons Hall Obecność: 2340 Sędziowie: Florescu, Duţă ( ROU ) |
Torstenson 8 | (10-12) | Szucsánszki 8 | ||
2× 1× | Raport | 3× 4× |
15 grudnia 20:15 |
Holandia | 13 – 35 | Norwegia |
Håkons Hall Frekwencja: 5123 Sędziowie: Gusiewa, Vartanyan ( ros. ) |
Abbingh 4 | (9-18) | Løke 7 | ||
2× 2× | Raport | 2× 1× |
Runda finałowa
Mapa nokautów
Półfinał | Finał | |||||
18 grudnia ( Herning ) | ||||||
Dania | 19 | |||||
19 grudnia ( Herning ) | ||||||
Norwegia | 29 | |||||
Norwegia | 25 | |||||
18 grudnia ( Herning ) | ||||||
Szwecja | 20 | |||||
Rumunia | 23 | |||||
Szwecja | 25 | |||||
Brązowy mecz | ||||||
19 grudnia ( Herning ) | ||||||
Dania | 15 | |||||
Rumunia | 16 |
Mecz o 5. miejsce
18 grudnia 11:30 |
Czarnogóra | 19 – 23 | Francja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 3320 Sędziowie: Kekes, Kekes ( HUN ) |
Popović 5 | (5-12) | Podpisz 7 | ||
3× | Raport | 2× 2× |
Półfinały
18 grudnia 14:30 |
Rumunia | 23 – 25 | Szwecja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 9 600 Sędziowie: Brunovský, Čanda ( SVK ) |
Neagu 7 | (13-14) | Torstenson 9 | ||
3× 2× | Raport | 3× 2× |
18 grudnia 17:00 |
Dania | 19 – 29 | Norwegia |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 11 411 Sędziowie: Gubica, Milošević ( CRO ) |
Sków 5 | (10-14) | Sulland 7 | ||
3× 3× | Raport | 2× 2× |
Mecz o brązowy medal
19 grudnia 14:30 |
Dania | 15 – 16 | Rumunia |
Hala MCH Indoor Arena , Herning Frekwencja: 11 004 Sędziowie: Bonaventura, Bonaventura ( FRA ) |
Nørgaard , Skov 4 | (7-9) | Neagu 6 | ||
3× 3× | Raport | 2× 1× |
Finał
19 grudnia 17:00 |
Norwegia | 25 – 20 | Szwecja |
Hala MCH Halowa , Herning Frekwencja: 11 004 Sędziowie: Gjeding, Hansen ( DEN ) |
Løke , Hammerseng 5 | (10-11) | Gullden 7 | ||
1× 1× | Raport | 3× 2× |
Ostateczny ranking i statystyki
Zakwalifikowany do Mistrzostw Świata 2011 |
Źródło: EuroHandball.com |
Zespół Gwiazd
Wybrany przez przedstawicieli zespołu i ekspertów EHF: EHF-Euro.com Inne nagrody
Wybrany przez przedstawicieli zespołu i ekspertów EHF: EHF-Euro.com |
Najlepsi bramkarze
Źródło: SportResult.com |
Najlepsi strzelcy
Ranga | Nazwa | Zespół | Cele | Strzały | % |
---|---|---|---|---|---|
1 | Cristina Neagu | Rumunia | 53 | 105 | 50% |
2 | Linnea Torstenson | Szwecja | 48 | 90 | 53% |
3 | Bojana Popovic | Czarnogóra | 46 | 85 | 54% |
4 | Heidi Loke | Norwegia | 40 | 47 | 85% |
5 | Isabelle Gullden | Szwecja | 36 | 65 | 55% |
Maura Visser | Holandia | 65 | 55% | ||
7 | Zita Szucsánszki | Węgry | 34 | 63 | 54% |
8 | Marija Jovanović | Czarnogóra | 31 | 76 | 41% |
Andrea Penezić | Chorwacja | 62 | 50% | ||
10 | Ionela Stanca | Rumunia | 28 | 34 | 82% |
Źródło: SportResult.com
Najlepszy obrońca
Źródło: SportResult.com |
Większość asyst
Ranga | Nazwa | Zespół | Asystuje |
---|---|---|---|
1 | Cristina Neagu | Rumunia | 36 |
2 | Isabelle Gullden | Szwecja | 30 |
3 | Linnea Torstenson | Szwecja | 26 |
4 | Bojana Popovic | Czarnogóra | 24 |
5 | Gro Hammereng | Norwegia | 21 |
6 | Maura Visser | Holandia | 20 |
7 | Tonje Larsen | Norwegia | 19 |
8 | Trine Troelsen | Dania | 18 |
9 | Pearl van der Wissel | Holandia | 17 |
10 | Tonje Nøstvold | Norwegia | 16 |
Źródło: SportResult.com