2010 FIM Superstock 1000 Cup - 2010 FIM Superstock 1000 Cup


Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
2010 FIM Superstock 1000 Cup
Poprzedni: 2009 Kolejny: 2011
Seria Support:
Superbike World Championship
Supersport World Championship
European Superstock 600 Championship

2010 FIM Superstock 1000 Cup był dwunasty sezon FIM Superstock 1000 mistrzostwa, szósty odbyła się pod tą nazwą. FIM Superstock 1000 mistrzostwa następnie ten sam kalendarz co Superbike World Championship , z tym wyjątkiem, że to nie przedsiębiorstwa spoza Europy, pozostawiając harmonogram na dziesięć rund.

BMW dołączył do siatki Superstock umocnić regularne producentów, a ostatecznie osiągając mistrzostwo z jeźdźców Ayrton Badovini a producentów mistrzostw, jak również. Badovini wygrał pierwsze dziewięć wyścigów przed pobiciu przez Maxime Berger w ostatniej rundzie.

kalendarz i wyniki wyścigu

2010 kalendarz
Okrągły Kraj Obwód Data Pole position Najszybsze okrążenie wygranie jeździec Zwycięska drużyna Raport
1  Portugalia Autódromo Internacional do Algarve 28 marca Włochy Ayrton Badovini Francja Maxime Berger Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
2  Hiszpania Circuit Ricardo Tormo 11 kwietnia Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
3  Holandia TT Circuit Assen 25 kwietnia Francja Maxime Berger Francja Maxime Berger Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
4  Włochy Autodromo Nazionale Monza 9 maja Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
5  San Marino Misano World Circuit 27 czerwca Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
6  Republika Czeska Masaryka 11 lipca Włochy Ayrton Badovini Włochy Eddi La Marra Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
7 Zjednoczone Królestwo Wielka Brytania Silverstone 01 sierpnia Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
8  Niemcy Nürburgring 05 września Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
9  Włochy Autodromo Enzo e Dino Ferrari 26 września Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini Włochy Ayrton Badovini BMW Motorrad Italia Zespół STK Raport
10  Francja Circuit de Nevers Magny-Cours 03 październik Francja Maxime Berger Francja Maxime Berger Francja Maxime Berger Ten Kate Junior Race Raport

Klasyfikacja Mistrzostw

Tabele Riders'

Poz. Jeździec Rower POR
Portugalia
SPA
Hiszpania
NED
Holandia
ITA
Włochy
SMR
San Marino
CZE
Republika Czeska
GBR
Zjednoczone Królestwo
GER
Niemcy
ITA
Włochy
FRA
Francja
pkt
1 Włochy Ayrton Badovini BMW 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 245
2 Francja Maxime Berger Honda 2 Gnić 2 10 2 Gnić 2 2 3 1 147
3 Włochy Michele Magnoni Honda 15 4 4 2 3 6 5 6 Gnić 12 98
4 Włochy Andrea Antonelli Honda 8 6 6 Gnić 4 3 3 3 Gnić 7 98
5 Włochy Davide Giugliano Suzuki 7 2 3 17 8 Gnić 7 7 4 6 94
6 Francja Sylvain Barrier BMW 4 3 5 Gnić 9 Gnić Gnić 4 5 3 87
7 Włochy Lorenzo Zanetti Ducati 2 4 Gnić 2 4 66
8 Francja Loris Baz Yamaha 3 5 Gnić Gnić 6 9 6 5 Gnić 65
9 Włochy Danilo Petrucci Kawasaki 9 13 7 5 10 Gnić 9 13 7 8 63
10 Włochy Lorenzo Baroni Ducati Gnić 10 9 7 Gnić 5 Gnić Gnić 6 5 54
11 Austria René Mähr Suzuki Gnić 12 8 9 13 7 12 9 42
12 Włochy Eddi La Marra Honda 6 Gnić Gnić 15 7 Gnić 11 8 Gnić 9 40
13 Włochy Daniele Beretta BMW Gnić Gnić 17 3 11 4 Gnić 12 Gnić 15 39
14 Włochy Marco Bussolotti Honda 5 9 Gnić 8 5 Gnić 37
15 Szwajcaria Michaël Savary BMW 10 Gnić Gnić 6 10 16 14 8 11 37
16 Hiszpania Pere Tutusaus KTM 11 7 10 11 16 Gnić 15 18 12 13 33
17 Francja Matthieu Lussiana BMW Gnić Gnić 12 4 Gnić Gnić DNS 15 Gnić 14 20
18 Niemcy Dominic Lammert BMW DNS 11 16 14 Gnić 10 11 18
19 Republika Czeska Ondřej Ježek Aprilia 12 11 Gnić 12 17 11 20 Gnić 16 18
20 Włochy Nico Vivarelli KTM 14 Gnić 15 13 NC 12 18 19 10 Gnić 16
21 Włochy Domenico Colucci Ducati 12 9 11
22 Włochy Andrea Boscoscuro Honda 13 10 DNS 9
23 Zjednoczone Królestwo Barry Burrell Kawasaki 8 8
24 Republika Czeska Michał Šembera BMW 8 8
25 Hiszpania Santiago Barragan Honda 8 8
26 Afryka Południowa Chris Leeson Kawasaki 16 15 14 18 19 14 17 22 14 18 7
27 Francja Julien Millet BMW 10 6
28 Brazylia Danilo Andric Honda 17 16 DNS DNS 23 16 21 26 11 20 5
29 Republika Czeska Michał Salač Aprilia 20 14 21 20 20 Gnić 23 13 24 5
30 Słowacja Tomáš Svitok Honda 21 17 18 19 22 13 20 24 15 19 4
31 Włochy Roberto Lacalendola Ducati Gnić 18 13 DSQ 3
32 Polska Marcin Walkowiak Honda 13 19 19 Gnić 21 Gnić Gnić 22 3
33 Zjednoczone Królestwo Victor Cox Kawasaki 14 2
34 Włochy Riccardo Fusco Yamaha 14 2
35 Brazylia Philippe Thiriet Honda 18 Gnić 20 DSQ 25 15 22 25 Gnić 23 1
36 Włochy Riccardo Della Ceca Yamaha 15 1
Norwegia Kim Arne Sletten Yamaha 22 20 16 Gnić 24 DNS 19 21 18 21 0
Zjednoczone Królestwo James Webb Honda 16 0
Szwajcaria Gabriel Berclaz Honda 16 0
Francja Randy Pagaud BMW 17 17 0
Holandia Roy dziesięć Napel Honda 17 0
Włochy Denis Sacchetti KTM 18 0
Portugalia Tiago Dias Suzuki 19 0
Włochy Marco Rosini KTM 21 21 0
Hiszpania Josep Pedro Yamaha 22 0
Polska Mateusz Stokłosa BMW 23 Gnić Gnić 26 Gnić 23 Gnić 0
Włochy Andrea Romagnoli Yamaha Gnić 0
Zjednoczone Królestwo Gavin Hunt BMW Gnić 0
Zjednoczone Królestwo Kyle Smith KTM Gnić 0
Norwegia Frederik Karlsen Yamaha Gnić 0
Zjednoczone Królestwo Tommy Bridewell Honda DNS 0
Rumunia Bogdan Vrăjitoru Honda DNQ 0
Zjednoczone Królestwo Gregg Czarny Yamaha DAWNY 0
Poz. Jeździec Rower POR
Portugalia
SPA
Hiszpania
NED
Holandia
ITA
Włochy
SMR
San Marino
CZE
Republika Czeska
GBR
Zjednoczone Królestwo
GER
Niemcy
ITA
Włochy
FRA
Francja
pkt
Kolor Wynik
Złoto Zwycięzca
Srebro 2. miejsce
Brązowy 3 miejsce
Zielony Punkty zakończyć
niebieski Non-punkty wykończenie
Wykończenie nieklasyfikowane (NC)
Fioletowy Wycofał się (retencji)
Czerwony Nie kwalifikują się (DNQ)
Nie wstępnie zakwalifikować (DNPQ)
czarny Wykluczony (DSQ)
Biały Nie wystartował (DNS)
Wycofał (WD)
Rasy anulowane (C)
Pusty Nie uczestniczył (DNP)
Wyłączone (EX)

Bold - pole position
Kursywa - Najszybsze okrążenie

Klasyfikacja producentów

Poz. Producent POR
Portugalia
SPA
Hiszpania
NED
Holandia
ITA
Włochy
SMR
San Marino
CZE
Republika Czeska
GBR
Zjednoczone Królestwo
GER
Niemcy
ITA
Włochy
FRA
Francja
pkt
1 Niemcy BMW 1 1 1 1 1 1 1 1 1 2 245
2 Japonia Honda 2 4 2 2 2 3 2 2 3 1 190
3 Japonia Suzuki 7 2 3 9 8 7 7 7 4 6 110
4 Włochy Ducati Gnić 10 9 7 12 2 4 Gnić 2 4 92
5 Japonia Yamaha 3 5 16 14 6 9 6 5 18 21 67
6 Japonia Kawasaki 9 13 7 5 10 14 8 13 7 8 66
7 Austria KTM 11 7 10 11 16 12 15 18 10 13 39
8 Włochy Aprilia 12 11 Gnić 12 17 11 20 13 16 21
Poz. Producent POR
Portugalia
SPA
Hiszpania
NED
Holandia
ITA
Włochy
SMR
San Marino
CZE
Republika Czeska
GBR
Zjednoczone Królestwo
GER
Niemcy
ITA
Włochy
FRA
Francja
pkt

Referencje