Mistrzostwa Świata FIFA U-17 Kobiet 2012 - 2012 FIFA U-17 Women's World Cup
FİFA U-17 Qadınlararası Dünya Çempionatı Azərbaycan 2012 | |
---|---|
Szczegóły turnieju | |
Kraj organizujący | Azerbejdżan |
Daktyle | 22 września – 13 października |
Drużyny | 16 (z 6 konfederacji) |
Miejsce(a) | 6 (w 2 miastach gospodarzach) |
Pozycje końcowe | |
Mistrzowie | Francja (1. tytuł) |
Drugie miejsce | Korea Północna |
Trzecie miejsce | Ghana |
Czwarte miejsce | Niemcy |
Statystyki turniejów | |
Rozegrane mecze | 32 |
Zdobyte bramki | 119 (3,72 na mecz) |
Frekwencja | 257 666 (8052 na mecz) |
Najlepsi strzelcy | Ri Un-Sim (8 goli) |
Najlepsi gracze | Griedge Mbock Bathy |
Najlepszy bramkarz | Roman Bruneau |
Nagroda fair play | Japonia |
2012 Mistrzostwa świata U-17 w piłce nożnej kobiet była trzecia edycja piłkarskiego kobiecego turnieju, a odbyła się w Azerbejdżanie od 22 września do 13 października, w następstwie decyzji Komitetu Wykonawczego w dniu 19 marca 2010. Obrona mistrzów Korei Południowej nie udało się zakwalifikować na turniej. Francja zdobyła tytuł po pokonaniu Korei DPR 1-1 (7-6 po pisemnym ).
Maskotka
Oficjalną maskotką mistrzostw świata była Top Top Girl (Top Top Qız), co oznacza piłkę w Azerbejdżanie, młoda dziewczyna z flagą narodową wymalowaną na policzkach. Jej ciało jest niebieskie, czerwone, zielone i białe, podobnie jak drużyna narodowa gospodarza, a jej brązowe włosy są związane w kucyk, zaprojektowane tak, aby przypominały to, co jest znane jako buta , zakrzywiony motyw dekoracyjny szeroko stosowany w sztuce Azerbejdżanu.
Zakwalifikowane zespoły
- 1. ^ Drużyny, które zadebiutowały.
Miejsca
Wszystkie cztery miejsca miały być początkowo wystawiane tylko w Baku. Były też mecze w Lankaran . Stadion Tofiq Bahramov był stadionem, na którym odbył się finał.
Baku | Lankaran | Baku | |||
---|---|---|---|---|---|
Stadion Tofiq Bahramov | Stadion miejski Lankaran | Bakcell Arena | |||
Pojemność: 31 200 | Pojemność: 15 000 | Pojemność: 11 000 | |||
Baku | Baku | Baku | |||
Stadion Shafa | Dalga Arena | Stadion Bayil | |||
Pojemność: 8152 | Pojemność: 6700 | Pojemność: 5000 | |||
Sędziowie meczów
Łącznie na turniej FIFA wyznaczyła 14 sędziów i 28 sędziów asystentów.
Konfederacja | Sędziowie | Sędziowie asystenci |
---|---|---|
AFC |
Etsuko Fukano Ri Hyang-Ok |
|
CAF | ||
CONCACAF |
Elizabeth Aguilar |
|
KONMEBOL | ||
OFC | ||
UEFA |
Jana Adamkova |
Nicolet Bakker |
Losowanie końcowe
Losowanie finałowe odbyło się 6 lipca 2012 roku w Baku .
Oddziały
Każda drużyna zgłosiła skład 21 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Składy zostały ogłoszone 14 września 2012 roku.
Faza grupowa
Ranking każdej drużyny w każdej grupie zostanie ustalony w następujący sposób:
- największa liczba punktów zdobytych we wszystkich meczach grupowych
- różnica bramek we wszystkich meczach grupowych
- najwięcej bramek strzelonych we wszystkich meczach grupowych
Jeśli co najmniej dwie drużyny są równe na podstawie powyższych trzech kryteriów, ich rankingi zostaną ustalone w następujący sposób:
- największą liczbę punktów zdobytych w meczach grupowych pomiędzy zainteresowanymi zespołami
- różnica bramek wynikająca z meczów grupowych pomiędzy zainteresowanymi zespołami
- największa liczba bramek zdobytych we wszystkich meczach grupowych pomiędzy zainteresowanymi zespołami
- losowanie przez Komitet Organizacyjny FIFA
Do ćwierćfinału awansują dwie drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce w każdej grupie.
Wszystkie godziny podane są w Azerbejdżanie ( UTC+5 ).
grupa A
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Nigeria | 3 | 2 | 1 | 0 | 15 | 1 | +14 | 7 |
Kanada | 3 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | +2 | 7 |
Kolumbia | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 4 | 0 | 3 |
Azerbejdżan | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 16 | −16 | 0 |
Azerbejdżan | 0–4 | Kolumbia |
---|---|---|
Raport | Castillo 17 ' , 20 ' Maldonando 44 ' Aguirre 73 ' |
Azerbejdżan | 0-11 | Nigeria |
---|---|---|
Raport | Ihezuo 5 ' , 32 ' , 37 ' , 56 ' , 70 ' Ayinde 8 ' , 24 ' Biahwo 20 ' , 74 ' Yakubu 22 ' Bokiri 68 ' |
Kanada | 1–0 | Azerbejdżan |
---|---|---|
Sandersona 48 ' | Raport |
Grupa B
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Korea Północna | 3 | 1 | 2 | 0 | 13 | 2 | +11 | 5 |
Francja | 3 | 1 | 2 | 0 | 11 | 3 | +8 | 5 |
Stany Zjednoczone | 3 | 1 | 2 | 0 | 7 | 1 | +6 | 5 |
Gambia | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 27 | -25 | 0 |
Korea Północna | 11–0 | Gambia |
---|---|---|
Choe Yun-Gyong 18 ' Ri Un-Sim 19 ' , 31 ' ( długopis ) , 34 ' Ri Kyong-Hyang 20 ' , 63 ' , 77 ' Kim Phyong-Hwa 44 ' Kim So-Hyang 68 ' Ri Hyang-Sim 87 ' , 90+1 ' |
Raport |
Francja | 1–1 | Korea Północna |
---|---|---|
Diani 60 ' | Raport | Ri Un-Sim 59 ' |
Stany Zjednoczone | 6–0 | Gambia |
---|---|---|
Zielony 25 ' ( długopis ) , 71 ' Munerlyn 46 ' Jarju 61 ' ( og ) Stanton 83 ' Payne 86 ' |
Raport |
Gambia | 2–10 | Francja |
---|---|---|
Bah 48 ' Sissohore 69 ' |
Raport | Kuzyn 11 ' , 81 ' Sanneh 25 ' ( i ) Declercq 35 ' , 78 ' , 85 ' Gherbi 53 ' Diani 71 ' Mbock Bathy 79 ' Bojang 90 ' ( i ) |
Stany Zjednoczone | 1–1 | Korea Północna |
---|---|---|
Jenkins 2 ' | Raport | Ri Un-Sim 4 ' |
Grupa C
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japonia | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 0 | +17 | 9 |
Brazylia | 3 | 2 | 0 | 1 | 5 | 8 | -3 | 6 |
Meksyk | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 10 | -9 | 3 |
Nowa Zelandia | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | -5 | 0 |
Meksyk | 1–0 | Nowa Zelandia |
---|---|---|
Perez 36 ' | Raport |
Nowa Zelandia | 0–3 | Japonia |
---|---|---|
Raport | Hasegawa 60 ' , 78 ' Sumida 90+3 ' ( pióro ) |
Japonia | 9–0 | Meksyk |
---|---|---|
Shimizu 8 ' Narumiya 18 ' ( pióro ) Shiraki 22 ' , 29 ' Inoue 28 ' , 56 ' Sugita 69 ' Momiki 79 ' Nakamura 86 ' |
Raport |
Nowa Zelandia | 3-4 | Brazylia |
---|---|---|
Jensen 4 ' Ana Clara 45+1 ' ( i ) Puketapu 77 ' |
Raport | Byanca 10 ' Brena 26 ' Andressa 35 ' ( pióro ) Camila 55 ' |
Grupa D
Zespół | Pld | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Niemcy | 3 | 2 | 1 | 0 | 8 | 4 | +4 | 7 |
Ghana | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 2 | +6 | 6 |
Chiny PR | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 3 | +2 | 4 |
Urugwaj | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 14 | −12 | 0 |
Urugwaj | 0–4 | Chiny PR |
---|---|---|
Raport | Tang Jiali 23 ' Zhang Chen 34 ' , 41 ' Lyu Yueyun 79 ' |
Niemcy | 5–2 | Urugwaj |
---|---|---|
Däbritz 14 ' , 64 ' Knaak 48 ' Kiessling 65 ' Beck 80 ' ( pióro ) |
Raport | Badell 42 ' , 87 ' |
Faza pucharowa
W fazie pucharowej, jeśli mecz jest wyrównany na koniec normalnego czasu gry, nie będzie rozgrywany dogrywka , a mecz będzie rozstrzygany na podstawie rzutów karnych .
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||||||||
4 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Nigeria | 0 (3) | |||||||||
9 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Francja ( p ) | 0 (5) | |||||||||
Francja | 2 | |||||||||
5 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Ghana | 0 | |||||||||
Japonia | 0 | |||||||||
13 października — Baku (Tofik) | ||||||||||
Ghana | 1 | |||||||||
Francja ( p ) | 1 (7) | |||||||||
4 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Korea Północna | 1 (6) | |||||||||
Korea Północna | 2 | |||||||||
9 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Kanada | 1 | |||||||||
Korea Północna | 2 | |||||||||
5 października — Baku (8KM) | ||||||||||
Niemcy | 1 | Trzecie miejsce | ||||||||
Niemcy | 2 | |||||||||
13 października — Baku (Tofik) | ||||||||||
Brazylia | 1 | |||||||||
Ghana | 1 | |||||||||
Niemcy | 0 | |||||||||
Ćwierćfinały
Korea Północna | 2–1 | Kanada |
---|---|---|
Ri Un-Sim 78 ' , 87 ' | Raport | Książę 90'+1 ' |
Nigeria | 0–0 | Francja |
---|---|---|
Raport | ||
Kary | ||
Emenayo Nnodim Ofoegbu Biahwo |
3–5 |
Toletti Declercq Mbock Bathy Cascarino Romanelli |
Półfinały
Korea Północna | 2–1 | Niemcy |
---|---|---|
Kim So-Hyang 39 ' , 47 ' | Raport | Knaak 59 ' |
Mecz o trzecie miejsce
Finał
Francja | 1–1 | Korea Północna |
---|---|---|
Declercq 33 ' | Raport | Ri Un-Sim 79 ' |
Kary | ||
Toletti Declercq Mbock Bathy Romanelli Cascarino Bruneau Carage Diani |
7–6 |
Kim Un-Hwa Choe Chung-Bok Choe Yun-Gyong Kim Hyang-Mi Ri Kyong-Hyang Ri Un-Sim Ri Kum-Suk Ri Un-Yong |
Nagrody
W turnieju przyznano następujące nagrody:
złota kula | Srebrna Kula | Brązowa Piłka |
---|---|---|
Griedge Mbock Bathy | Ri Hyang Sim | Yui Hasegawa |
Złoty But | Srebrny but | Brązowy but |
---|---|---|
Ri Un-Sim | Chinwendu Ihezuo | Halimatu Ayinde |
Nagroda FIFA Fair Play | Złota Rękawica |
---|---|
Japonia | Roman Bruneau |
Strzelcy bramek
- 8 bramek
- 6 bramek
- 4 gole
|
|
- 3 gole
|
|
|
- 2 gole
|
|
- 1 gol
|
|
|
- 1 bramka samobójcza
|