XXI Kongres Stanów Zjednoczonych - 21st United States Congress
XXI Kongres Stanów Zjednoczonych | |
---|---|
20-ci ←
→ 22.
| |
4 marca 1829 – 4 marca 1831 | |
Członkowie | 48 senatorów 213 przedstawicieli 3 delegatów bez prawa głosu |
Większość Senatu | Jacksonian |
Prezydent Senatu | John C. Calhoun (J) |
Większość domów | Jacksonian |
głośnik domowy | Andrew Stevenson (J) |
Sesje | |
Specjalne (Senat) : 4 marca 1829 – 17 marca 1829 1 : 7 grudnia 1829 – 31 maja 1830 2 : 6 grudnia 1830 – 3 marca 1831 |
21-ci Kongres Stanów Zjednoczonych było spotkanie z władzy ustawodawczej rządu federalnego Stanów Zjednoczonych, składający się z Senatu Stanów Zjednoczonych oraz Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych . To tam w Waszyngtonie, od 4 marca 1829 roku, do 4 marca 1831 roku, w ciągu pierwszych dwóch lat od Andrew Jackson „s prezydentury . Podział miejsc w Izbie Reprezentantów oparto na Czwartym Spisie Powszechnym Stanów Zjednoczonych z 1820 roku . Obie izby posiadały większość Jacksonów .
Główne wydarzenia
- 4 marca 1829: Andrew Jackson zostaje siódmym prezydentem Stanów Zjednoczonych
Główne ustawodawstwo
- 28 maja 1830: Indian Removal Act , rozdz. 148, 4 Stat. 411
Nie uchwalono
- 27 maja 1830: zawetowano ustawę Maysville Road
Traktaty
- 27 września 1830: Traktat o Tańczącym Zatoczce Królika , pierwszy traktat o usunięciu po przejściu Indian Removal Act, zostaje podpisany z Choctaw .
- 24 lutego 1831: ogłoszono Traktat o Tańczącym Potoku Królika .
Podsumowanie imprezy
Poniższa liczba identyfikuje przynależność partyjną na początku pierwszej sesji tego kongresu. Zmiany wynikające z kolejnych zastąpień są pokazane poniżej w sekcji „ Zmiany w członkostwie ”.
Senat
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | |||
---|---|---|---|---|---|
Narodowy Republikanin (NR) |
Jacksona (J) |
Inne |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 21 | 27 | 0 | 48 | 0 |
Rozpocząć | 22 | 26 | 0 | 48 | 0 |
Kończyć się | 25 | 47 | 1 | ||
Ostateczny udział w głosach | 46,8% | 53,2% | 0,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 21 | 24 | 2 | 47 | 1 |
Izba Reprezentantów
Party (zacienienie pokazuje kontrolę) |
Całkowity | Pusty | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Narodowy Republikanin (NR) |
Anty masoński (AM) |
Jacksona (J) |
Inne (0) |
|||
Koniec poprzedniego kongresu | 101 | 0 | 111 | 0 | 212 | 1 |
Rozpocząć | 72 | 4 | 133 | 0 | 209 | 4 |
Kończyć się | 5 | 135 | 212 | 1 | ||
Ostateczny udział w głosach | 34,0% | 2,4% | 63,7% | 0,0% | ||
Początek kolejnego kongresu | 64 | 16 | 128 | 4 | 212 | 1 |
Przywództwo
Senat
- Prezes : John C. Calhoun (J)
- Prezes pro tempore : Samuel Smith (J)
Izba Reprezentantów
- Mówca : Andrew Stevenson (J)
Członkowie
Lista ta jest uporządkowana według izby, a następnie według stanu. Senatorowie są wymieniani według klas , a przedstawiciele według okręgów.
- Przejdź do Izby Reprezentantów poniżej
Senat
Senatorowie byli wybierani przez legislatury stanowe co dwa lata, przy czym jedna trzecia rozpoczynała nową sześcioletnią kadencję z każdym Kongresem. Nazwiska w poniższym wykazie poprzedzają numery klas Senatu , które wskazują na cykl ich wyborów. W tym Kongresie klasa 1 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się na ostatnim Kongresie, w obliczu reelekcji w 1832 roku; Klasa 2 oznaczała, że ich kadencja rozpoczęła się wraz z tym Kongresem, w obliczu reelekcji w 1834 roku; a klasa 3 oznaczała, że ich kadencja zakończyła się wraz z tym Kongresem, w obliczu reelekcji w 1830 roku.
Izba Reprezentantów
Członkowie są wymienieni według ich okręgów.
Zmiany w członkostwie
Poniższa liczba odzwierciedla zmiany od początku pierwszej sesji tego Kongresu.
Senat
- Zamienniki: 4
- Jacksonians (J) : bez zmian netto
- Krajowi Republikanie (NR) : brak zmian netto
- Zgony: 4
- Rezygnacje: 4
- Nominacje pośrednie: 1
- Suma miejsc ze zmianami: 7
Stan (klasa) |
Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Gruzja (3) |
John M. Berrien (J) | Zrezygnował 9 marca 1829, aby zostać prokuratorem generalnym Stanów Zjednoczonych . Następca wybrany 9 listopada 1829 r. |
John Forsyth (J) | Zainstalowano 9 listopada 1829 r. |
Karolina Północna (2) |
Jan Oddział (J) | Zrezygnował 9 marca 1829, po tym jak został mianowany sekretarzem marynarki USA . Następca wybrany 9 grudnia 1829 r. |
Bedford Brown (J) | Zainstalowano 9 grudnia 1829 r. |
Tennessee (1) |
John Eaton (J) | Zrezygnował 9 marca 1829, po tym jak został mianowany sekretarzem wojny USA . Następca wybrany 19 października 1829 r. |
Feliks Grundy (J) | Zainstalowano 19 października 1829 r. |
Delaware (1) |
Louis McLane (J) | Zrezygnował 29 kwietnia 1829, aby zostać Wysłannikiem Nadzwyczajnym USA i Ministrem Pełnomocnym w Wielkiej Brytanii . Następca wybrany 7 stycznia 1830 r. |
Arnold Naudain (NR) | Zainstalowano 7 stycznia 1830 |
Missisipi (2) |
Thomas B. Reed (J) | Zmarł 26 listopada 1829. Następca wybrany 6 stycznia 1830. |
Robert H. Adams (J) | Zainstalowano 6 stycznia 1830 |
Missisipi (2) |
Robert H. Adams (J) | Zmarł 2 lipca 1830. Następca mianowany 15 października 1830 na kontynuację kadencji, a następnie wybrany. |
George Pointdexter (J) | Zainstalowany 15 października 1830 |
Stan Illinois (2) |
John McLean (J) | Zmarł 14 października 1830. Następcę mianował 12 listopada 1830 na kontynuację kadencji. |
David J. Baker (J) | Zainstalowano 12 listopada 1830 r |
Stan Illinois (2) |
David J. Baker (J) | Mianowany odszedł na emeryturę z wybranym następcą kwalifikowanym. Następca wybrany 11 grudnia 1830 r. |
John M. Robinson (J) | Zainstalowano 11 grudnia 1830 r. |
Indiana (1) |
James Noble (NR) | Zmarł 26 lutego 1831. Siedziba objęła następny Kongres. |
Pusty | Nie wypełnił tego Kongresu |
Izba Reprezentantów
- Zamienniki: 5
- Jacksonians (J) : strata netto 1 miejsca
- Krajowi Republikanie (NR) : Zysk netto 1 miejsca
- Zgony: 2
- Rezygnacje: 10
- Zakwestionowane wybory: 2
Suma miejsc ze zmianami: 15
Dzielnica | Wakator | powód do zmiany | Następca | Data oficjalnej instalacji następcy |
---|---|---|---|---|
Maryland 6 |
Pusty | Maryland wybrała swoich członków 5 października 1829 po rozpoczęciu kadencji, ale przed zwołaniem Kongresu. Re-elekt zaprzysiężony w grudniu po zwołaniu. | George Edward Mitchell (J) | Zasiadł 7 grudnia 1829 r. |
Gruzja w całości |
Pusty | George Gilmer (Jacksonian) został przeniesiony z 1. dzielnicy i ponownie wybrany, ale nie zaakceptował stanowiska w przewidzianym prawem terminie. Gubernator zarządził nowe wybory. | Henry G. Lamar (J) | Zasiadł 7 grudnia 1829 r. |
Maine 4. |
Pusty | Peleg Sprague zrezygnował na poprzednim Kongresie | George Evans (NR) | Zasiadł 20 lipca 1829 r. |
Pensylwania 16th |
Pusty | William Wilkins zrezygnował przed kwalifikacjami | Harmar Denny (rano) | Zasiadł 15 grudnia 1829 r. |
Pensylwania 8 |
Jerzy Wilk (J) | Zrezygnował w 1829 przed zwołaniem Kongresu | Samuel A. Smith (J) | Siedział 13 października 1829 |
Wirginia 10th |
William C. Rives (J) | Zrezygnował jakiś czas w 1829 | William F. Gordon (J) | Siedział 25 stycznia 1830 r |
Pensylwania 8 |
Samuel D. Ingham (J) | Zrezygnował w marcu 1829 r. po objęciu funkcji sekretarza skarbu | Peter Ihrie Jr. (J) | Siedział 13 października 1829 |
Karolina Północna 5th |
Gabriela Holmesa (J) | Zmarł 26 września 1829 | Edward B. Dudley (J) | Siedziba 10 listopada 1829 |
Nowy Jork 20. |
George Fisher (NR) | Przegrana kwestionowana wybory 5 lutego 1830 r. do Silasa Wrighta, który z kolei nie zakwalifikował się | Jonah Sanford (J) | Zasiadł 3 listopada 1830 r |
Wirginia 1. |
Thomas Newton Jr. (NR) | Przegrane sporne wybory 9 marca 1830 r. | George Loyall (J) | Siedział 9 marca 1830 r |
Maine 5th |
James W. Ripley (J) | Zrezygnowany 12 marca 1830 | Korneliusz Holland (J) | Zasiadł 6 grudnia 1830 r |
Ohio 11th |
John M. Goodenow (J) | Zrezygnował 9 kwietnia 1830, po tym, jak został mianowany sędzią Sądu Najwyższego Ohio | Humphrey H. Leavitt (J) | Zasiadł 6 grudnia 1830 r |
Wirginia 22. |
Aleksander Smyth (J) | Zmarł 17 kwietnia 1830 | Józef Draper (J) | Zasiadł 6 grudnia 1830 r |
Nowy Jork 6. |
Hector Craig (J) | Zrezygnowany 12 lipca 1830 r | Samuel W. Chętny (NR) | Siedziba 2 listopada 1830 |
Wirginia 11 |
Filip Barbour (J) | Zrezygnował 15 października 1830 r., po tym, jak został mianowany sędzią Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych Wschodniego Okręgu Wirginii | John M. Patton (J) | Zasiadł 25 listopada 1830 r |
Nowy Jork 21. |
Robert Monell (J) | Zrezygnowany 21 lutego 1831 | Pusty | Nie wypełniono tego terminu |
Michigan Terytorium w dużych |
Jan Biddle | Zrezygnowany 21 lutego 1831 | Pusty | Nie wypełniono tego terminu |
Komisje
Listy komitetów i ich przywódców partyjnych.
Senat
- Relacje Jamesa Monroe (Wybierz)
- Rolnictwo (przewodniczący: William Marks )
- Zmiana Konstytucji w sprawie wyborów Prezydenta i Wiceprezydenta (Wybierz)
- Audyt i kontrola wydatków warunkowych Senatu (przewodniczący: Elias Kane, następnie James Iredell )
- Roszczenia (przewodniczący: Benjamin Ruggles )
- Handel (przewodniczący: Levi Woodbury )
- Podział dochodów publicznych między stany (wybierz)
- Dystrykt Kolumbii (przewodniczący: Ezekiel F. Chambers )
- Pojedynek (Wybierz)
- Pochłonięte rachunki (przewodniczący: William Marks )
- Finanse (przewodniczący: Samuel Smith )
- Stosunki zagraniczne (przewodniczący: Littleton Tazewell )
- Psy francuskie (Wybierz)
- Impeachment Jamesa H. Pecka (Wybierz)
- Sprawy indyjskie (przewodniczący: Hugh Lawson White )
- Sądownictwo (przewodniczący: John Rowan )
- Producenci (Przewodniczący: Mahlon Dickerson )
- Memoriał Producentów Żelaza (Wybierz)
- Przebieg członków Kongresu (Wybierz)
- Sprawy Wojskowe (Przewodniczący: Thomas Hart Benton )
- Milicja (przewodniczący: Isaac D. Barnard )
- Sprawy marynarki (przewodniczący: Robert Y. Hayne )
- Nominacja Amosa Kendalla (Select)
- Emerytury (przewodniczący: John Holmes )
- Oddział Pocztowy (Wybierz)
- Poczta i drogi pocztowe (przewodniczący: George M. Bibb )
- Prywatne roszczenia do gruntów (przewodniczący: Jacob Burnet )
- Grunty publiczne (przewodniczący: David Barton )
- Drogi i kanały (Wybierz) (Przewodniczący: William Hendricks )
- Rozporządzenie taryfowe (Wybierz)
- Cały
Izba Reprezentantów
- Rachunki (przewodniczący: Jehiel H. Halsey )
- Rolnictwo (przewodniczący: Ambrose Spencer )
- Amerykańskie Towarzystwo Kolonizacyjne (Wybierz)
- Roszczenia (przewodniczący: Elisha Whittlesey )
- Handel (przewodniczący: Churchill C. Cambreleng )
- Dystrykt Kolumbii (przewodniczący: Gershom Powers )
- Wybory (przewodniczący: Willis Alston )
- Utworzenie urzędu probierczego w regionie złota (wybierz)
- Wydatki w Departamencie Marynarki Wojennej (przewodniczący: Augustine H. Shepperd )
- Wydatki w Urzędzie Pocztowym (przewodniczący: Joel Yancey )
- Wydatki w Departamencie Stanu (przewodniczący: Jonas Earll )
- Wydatki w Departamencie Skarbu (przewodniczący: George G. Leiper )
- Wydatki w Departamencie Wojny (przewodniczący: Lewis Maxwell )
- Wydatki na budynki publiczne (przewodniczący: Michael C. Sprigg )
- Spraw Zagranicznych (Przewodniczący: William S. Archer )
- Sprawy indyjskie (przewodniczący: John Bell )
- Sądownictwo (przewodniczący: James Buchanan )
- Wytwórnie (przewodniczący: Rollin C. Mallary )
- Sprawy wojskowe (przewodniczący: William Drayton )
- Emerytury wojskowe (przewodniczący: Isaac C. Bates )
- Sprawy marynarki wojennej (przewodniczący: Michael Hoffman )
- Poczta i drogi pocztowe (przewodniczący: Richard M. Johnson )
- Roszczenia dotyczące gruntów prywatnych (przewodniczący: Ralph R. Gurley )
- Wydatki publiczne (przewodniczący: Thomas H. Hall )
- Grunty publiczne (przewodniczący: Jacob C. Isacks następnie Charles A. Wickliffe )
- Rewizje i niedokończone sprawy (przewodniczący: Dutee J. Pearce )
- Rewolucyjne roszczenia (przewodniczący: Tristam Burges )
- Emerytury rewolucyjne (przewodniczący: nie dotyczy)
- Reguły (Wybierz)
- Standardy postępowania urzędowego
- Terytoria (Przewodniczący: James Clark )
- Sposoby i środki (przewodniczący: George McDuffie )
- Cały
Wspólne komisje
Pracowników
Dyrektorzy agencji oddziałów ustawodawczych
- Architekt Kapitolu : Charles Bulfinch , do 25 czerwca 1829 (urząd zniesiony)
- Bibliotekarz Kongresu : John Silva Meehan
Senat
-
Kapelan : William Ryland ( metodysta ), do 14 grudnia 1829
- Henry V. Johns ( episkopalny ), wybrany 14 grudnia 1829 r.
- Sekretarz : Walter Lowrie
- Sierżant sztabowy : Mountjoy Bayly
Izba Reprezentantów
-
Kapelan : Reuben Post ( prezbiteriański ), do 13 grudnia 1830 r.
- Ralph R. Gurley (prezbiterianin), wybrany 13 grudnia 1830 r.
- Urzędnik : Matthew St. Clair Clarke
- Odźwierny : Benjamin Birch
- Czytanie Urzędnicy : [ dane nieznane/brakujące ]
- Sierżant sztabowy : John O. Dunn
Zobacz też
- 1828 Wybory w Stanach Zjednoczonych (wybory prowadzące do tego Kongresu)
- 1830 Wybory w Stanach Zjednoczonych (wybory podczas tego Kongresu, prowadzące do następnego Kongresu)
Uwagi
Bibliografia
- Martis, Kenneth C. (1989). Atlas historyczny partii politycznych w Kongresie Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.
- Martis, Kenneth C. (1982). Historyczny Atlas Okręgów Kongresowych Stanów Zjednoczonych . Nowy Jork: Macmillan Publishing Company.
Zewnętrzne linki
Z pamięci amerykańskiej w Bibliotece Kongresu :
- Statuty na wolności, 1789-1875
- Dziennik Senatu, pierwsze 43 sesje Kongresu
- House Journal, pierwsze czterdzieści trzy sesje Kongresu
- Dyrektorium Kongresu na XXI Zjazd, I Sesja . 1830.
Inne strony internetowe rządu USA:
- Dokument Domowy nr 108-222 z Biograficznego Spisu Kongresu Stanów Zjednoczonych (1774-2005)
- Historia domu z Izby Reprezentantów USA
- Statystyki i listy z Senatu USA