APRA Music Awards 2002 - APRA Music Awards of 2002
APRA Music Awards 2002 | |
---|---|
Data | 3 czerwca 2002 r. |
Lokalizacja |
Australia |
Australasian Performing Right Association Awards 2002 (ogólnie znane jako APRA Awards ) to szereg nagród, które obejmują APRA Music Awards, klasyczne Nagrody muzyki i ekranu Music Awards. Nagrody APRA Music Awards zostały wręczone przez APRA i Australasian Mechanical Copyright Owners Society (AMCOS). Classical Music Awards zostały rozdane w lipcu w Sydney. Nagrody Screen Music Awards zostały przyznane w listopadzie przez APRA i Australijską Gildię Kompozytorów Ekranowych (AGSC). AGSC zorganizowało własne ceremonie wręczenia nagród, od 1996 do 2000, z kategoriami dla kompozytorów filmowych i telewizyjnych: wiele z nich było podobnych do Screen Music Awards.
Nagrody
Nominowani i zwycięzcy z wynikami wskazanymi po prawej stronie.
APRA Music Awards |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Piosenka Roku |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
" Niesamowite " | Alex Lloyd | Alex Lloyd | Wygrała | |||
„Potwory” | Coś dla Kate | Paul Dempsey , Stephanie Ashworth , Clint Hyndman | Mianowany | |||
„W zły dzień” | Kasey Chambers | Kasey Chambers | Mianowany | |||
"Uciekający pociąg" | Kasey Chambers | Kasey Chambers | Mianowany | |||
„Specjalne” | Jerzy | Katie Noonan , Nicholas Stewart | Mianowany | |||
Twórcy piosenek roku |
||||||
Pisarz | Wynik |
|||||
Kasey Chambers | Wygrała | |||||
Przełomowy autor piosenek |
||||||
Pisarz | Wynik |
|||||
Sia | Wygrała | |||||
Jennifer Waite, Grant Wallis (patrz Aneiki ) | Wygrała | |||||
Nagroda Teda Alberta za wybitne zasługi dla muzyki australijskiej |
||||||
Nazwa | Wynik |
|||||
Barry Chapman | Wygrała | |||||
Najczęściej wykonywana praca australijska |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
„ Przytul mnie ” | dziki ogród | Darren Hayes , Daniel Jones | Wygrała | |||
„ Po prostu rzecz ” | Paul Mac z udziałem Pety Morris | Paul Mac | Mianowany | |||
"Miło mi cię poznać" | Aneiki | Jennifer Waite, Grant Wallis, Tommy Ekman, Christer Sandelin | Mianowany | |||
" Wspominanie " | Madison avenue | Graeham Goble | Mianowany | |||
„Powiedz, że tak” | Invertigo | James Dingli, Vincent Dingli | Mianowany | |||
Najczęściej wykonywane australijskie prace za granicą |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
„ Crash and Burn ” | dziki ogród | Darren Hayes , Daniel Jones | Wygrała | |||
Najczęściej wykonywana praca w kraju |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
" 65 róż " | Rosomaki | Lee J Collie | Mianowany | |||
" Anioł " | Gina Jeffreys | Rick Price , Gina Jeffreys | Wygrała | |||
„Dobre rzeczy w życiu” | Adam Brand | Graeme Connors , Adam Brand | Mianowany | |||
„W zły dzień” | Kasey Chambers | Kasey Chambers | Mianowany | |||
"Uciekający pociąg" | Kasey Chambers | Kasey Chambers, Steven Werchon | Mianowany | |||
Najczęściej wykonywana praca taneczna |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
„Dust Me Selecta” | Gerlinga | Burke Reid , Darren Cross, Paul Towner, Valerie Johnson, George Johnson, Louis Johnson, Rodney Temperton | Mianowany | |||
„ Po prostu rzecz ” | Paul Mac z udziałem Pety Morris | Paul Mac | Wygrała | |||
„Niech jeździ” | Sierżant Slick | Andrew Ramanauskas, Cheyne Coates, Marc Cerrone, Raymond Donnez | Mianowany | |||
" Drogie serce " | Wysoki Paul kontra INXS | Paul Newman, Andrew Farriss , Michael Hutchence | Mianowany | |||
„ Dźwięk zrywania ” | Paul Mac z udziałem Pety Morris | Paul Mac | Mianowany | |||
Najczęściej wykonywana praca zagraniczna |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
„ Nie mogę walczyć ze światłem księżyca ” | LeAnn Rimes | Diane Warren | Wygrała | |||
„ Taniec w świetle księżyca ” | Top loader | Sherman Kelly | Mianowany | |||
„ Jestem jak ptak ” | Nelly Furtado | Nelly Furtado | Mianowany | |||
„ Kochanie każdego dnia ” | Ronan Keating | Gregg Alexander , Rick Nowels | Mianowany | |||
„ Znowu cały ” | Atomowy kotek | George McCluskey , Stuart Kershaw, Bill Padley , Jem Godfrey | Mianowany | |||
Najczęściej wykonywane utwory jazzowe |
||||||
Tytuł | Artysta | Pisarz | Wynik |
|||
Eter | Szyje | Chris Abrahams , Lloyd Swanton , Tony Buck | Wygrała | |||
„East St Kilda Toodle Oo” | Allan Browne | John Scurry | Mianowany | |||
„Wysokie czasy” | Katolicy | David Brewer | Mianowany | |||
„Taniec cienia” | Kwartet Java | Michael Galeazzi | Mianowany | |||
„Dym i magnesy” | Chris Abrahams | Chris Abrahams | Mianowany | |||
Nagrody muzyki klasycznej |
||||||
Najlepsza kompozycja australijskiego kompozytora |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Yuè Lìng Jié | Liza Lim | Wygrała | ||||
Najlepsze wykonanie australijskiej kompozycji |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wykonawca | Wynik |
|||
Batavia | Richard Mills | Orkiestra Wiktoria | Wygrała | |||
Wyróżnione usługi dla muzyki australijskiej |
||||||
Artysta lub organizacja | Wynik |
|||||
Ryszard Meale | Wygrała | |||||
Instrumentalne Dzieło Roku |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Sonata fortepianowa nr 1 | Carl Vine | Wygrała | ||||
Długoterminowy wkład w rozwój muzyki australijskiej |
||||||
Artysta lub organizacja | Wynik |
|||||
Miriam Hyde | Wygrała | |||||
Orkiestrowe Dzieło Roku |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Symfonia nr 3 | Ross Edwards | Wygrała | ||||
Najbardziej zasłużony wkład w prezentację muzyki australijskiej przez jednostkę |
||||||
Artysta lub organizacja | Wynik |
|||||
Jeanell Carrigan | Wygrała | |||||
Najbardziej zasłużony wkład organizacji w prezentację muzyki australijskiej |
||||||
Artysta lub organizacja | Wynik |
|||||
ABC Radio National , ABC Classic FM | Wygrała | |||||
Najbardziej wybitny wkład w rozwój muzyki australijskiej w edukacji |
||||||
Organizacja | Praca | Wynik |
||||
Sydney Youth Orchestra | 2001 Dania i Szwecja Tour | Wygrała | ||||
Najbardziej wybitny wkład w rozwój muzyki australijskiej w regionie |
||||||
Organizacja | Praca | Wynik |
||||
Queensland Biennale Festiwalu Muzyki | 2001 prezentacja muzyki australijskiej w regionalnym Queensland | Wygrała | ||||
Utwór Wokalny lub Chóralny Roku |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Batavia | Richard Mills | Wygrała | ||||
Screen Music Awards |
||||||
Najlepsza ścieżka dźwiękowa do filmów fabularnych |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Bank | Alan John | Wygrała | ||||
Najlepsza muzyka do reklamy |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Wiza "Wyżywienie na mieście" | Mark Rivett, Bruce Heald i Andrew Firth | Wygrała | ||||
Najlepsza muzyka dla telewizji dla dzieci |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Horacy i Tina | Brett Rosenberg | Wygrała | ||||
Hi-5 – „Przyciągają się przeciwieństwa” | Chris Harriott | Mianowany | ||||
Najlepsza muzyka do filmu dokumentalnego |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Przerażające Crawleys | Klif Bradley | Wygrała | ||||
Najlepsza muzyka do filmu krótkometrażowego |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Bez kapitulacji | Michał Jezerski | Wygrała | ||||
Najlepsza muzyka do serialu telewizyjnego lub serialu |
||||||
Seria lub serial | Kompozytor | Wynik |
||||
Farscape | facet brutto | Mianowany | ||||
Najlepsza oryginalna piosenka skomponowana do filmu fabularnego, filmu telewizyjnego, serialu telewizyjnego lub miniserialu |
||||||
Tytuł utworu | Praca | Kompozytor | Wynik |
|||
„Daleko do domu” | Tropiciel | Graham Tardif , Rolf de Heer | Wygrała | |||
Najlepszy album ze ścieżką dźwiękową |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Pewnej nocy księżyc | Mairead Hannan, Paul Kelly , Kev Carmody , John Romeril , Deidre Hannan, Alice Garner | Wygrała | ||||
Najlepszy motyw telewizyjny |
||||||
Tytuł | Kompozytor | Wynik |
||||
Na plaży | Christopher Gordon | Wygrała | ||||
Międzynarodowa Nagroda za Osiągnięcia |
||||||
Artysta | Wynik |
|||||
David Hirschfelder | Wygrała | |||||