Nagroda Akademii Filmowej za najlepszą scenografię - Academy Award for Best Production Design


Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Nagroda Akademii Filmowej za najlepszą scenografię
Kraj Stany Zjednoczone
Przedstawione przez Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS)
pierwszy przyznano 1929
Obecnie w posiadaniu Paul D. Austerberry
Shane Vieau
Jeff Melvin
The Shape of Water ( 2017 )
Stronie internetowej https://www.oscars.org/ Edytować to na wikidane

Oscara za najlepszą scenografię uznaje osiągnięcie za scenografię w filmie . Pierwotna nazwa kategorii była Najlepsza scenografia , ale została zmieniona na obecną nazwą w 2012 roku na 85. ceremonia wręczenia Oscarów . Zmiana ta wynikała z branży dyrektora sztuce Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS) przemianowany oddział projektanta. Od 1947 roku , nagroda jest dzielona z dekorator wnętrz (ów). Jest on przyznawany najlepszym wystroju wnętrz w filmie.

Folie są wymienione poniżej ich rok produkcji (na przykład do Oscara 2000 za kierownictwo artystyczne podaje do filmu z 1999 roku). W poniższych wykazach, zwycięzca nagrody za każdy rok jest wyświetlane jako pierwsze, a następnie przez pozostałych kandydatów.

superlatywy

Kategoria Imię Superlatyw Uwagi
Większość nagrody Cedric Gibbons 11 nagród Nagrody wynikał z 39 nominacjami.
Najwięcej nominacji 39 nominacji Nominacje spowodowało 11 nagród.
Najwięcej nominacji
(bez kiedykolwiek wygranej)
Roland Anderson 15 nominacji Nominacje spowodowało żadnych nagród.

Laureaci i nominowani

  wskazuje zwycięzcę

1920s

Rok Film dyrektor (e) Art
1.927 / 28
(1)
Gołąb William Cameron Menzies
Nawałnica
7th Heaven Harry Oliver
Sunrise: A Song of Two Humans Rochus Gliese
1928 / 29
(2)
Most San Luis Rey Cedric Gibbons
Alibi William Cameron Menzies
Przebudzenie William Cameron Menzies
Dynamit Mitchell Leisen
Patriota Hans Dreier
Ulica Anioł Harry Oliver

1930

Rok Film dyrektor (e) Art
1929 / 30
(3)
Król jazzu Herman Rosse
Buldog Drummond William Cameron Menzies
The Love Parade Hans Dreier
Wypad Jack Okey
Vagabond Król Hans Dreier
1.930 / 31
(4)
Cimarron max Rée
Tylko wyobraźnia Stephen Goosson i Ralph Hammeras
Maroko Hans Dreier
Svengali Anton Grot
Whoopee! Richard Day
1931 / 32
(5)
Transatlantycki Gordon Wiles
Arrowsmith Richard Day
À la Liberté Nous Lazare Meerson
1932 / 33
(6)
kawalkada William S. Kochanie
Pożegnanie z bronią Hans Dreier i Roland Anderson
Kiedy Ladies Meet Cedric Gibbons
1934
(7)
Wesoła wdówka Cedric Gibbons i Fredric Nadzieja
Sprawa Celliniego Richard Day
Wesoła rozwódka Van Nest Polglase i Carroll Clark
1935
(8)
Mroczny Anioł Richard Day
Życie o Bengal Lancer Hans Dreier i Roland Anderson
Cylinder Carroll Clark i Van Nest Polglase
1936
(9.)
Dodsworth Richard Day
Anthony Niekorzystny Anton Grot
Wielki Ziegfeld Cedric Gibbons , Eddie Imazu i Edwin B. Willis
Lloyds of London William S. Kochanie
Magnificent Brute Albert S. D'Agostino i Jack Otterson
Romeo i Julia Cedric Gibbons , Fredric Nadzieja i Edwin B. Willis
Winterset Perry Ferguson
1937
(10)
Lost Horizon Stephen Goosson
Podbój Cedric Gibbons i William A. Horning
Dzieweczka in Distress Carroll Clark
Ślepy zaułek Richard Day
Każdy dzień to wakacje Wiard IHNEN
Życie Emila Zoli Anton Grot
Manhattan Merry-Go-Round Victor John Mackay
Więzień zendy Lyle Wheeler
Dusze na morzu Hans Dreier i Roland Anderson
Vogues Walter Wanger w 1938 roku Alexander Toluboff
Wee Willie Winkie William S. Kochanie i David S. Hall
Jesteś kochana Jack Otterson
1938
(11)
Przygody Robin Hooda Carl Jules Weyl
Przygody Toma Sawyera Lyle Wheeler
Aleksandra Ragtime taśmowe Bernard Herzbrun i Boris Leven
Algier Alexander Toluboff
Beztroski Van Nest Polglase
W Goldwyn Follies Richard Day
Wakacje Stephen Goosson i Lionel Banks
Żebrak w purpurze Hans Dreier i John B. Goodman
Szaleję Muzycznej Jack Otterson
Maria Antonina Cedric Gibbons
We Live wesoło Charles D. Hall
1939
(12.)
Przeminęło z wiatrem Lyle Wheeler
Beau Geste Hans Dreier i Robert Odell
Kapitan Fury Charles D. Hall
Pierwsza miłość Jack Otterson i Martin Obzina
Romans Van Nest Polglase i Alfred Herman
Man of Conquest Victor John Mackay
Pan Smith jedzie do Waszyngtonu Lionel Banks
Prywatne życie Elżbiety i Essex Anton Grot
Deszcze Came William S. Kochanie i George Dudley
Dyliżans Alexander Toluboff
Czarnoksiężnik z krainy Oz Cedric Gibbons i William A. Horning
Wichrowe Wzgórza James Basevi

1940s

Rok Film dyrektor (e) Art Dekorator (a) wewnętrzny
1940
(13)
Czarny i biały
Duma i uprzedzenie Cedric Gibbons i Paweł Groesse -
Powstań, przyjaciółko Hans Dreier i Robert Usher -
Arizona Lionel Banki i Robert Peterson -
Chłopcy z Syracuse Jack Otterson -
ciemny poleceń Victor John Mackay -
Korespondent zagraniczny Alexander Golitzen -
Lillian Russell Richard Day i Joseph C. Wright -
My Favorite Wife Van Nest Polglase i Mark-Lee Kirk -
My Son, My Son! John Ducasse Schulze -
Nasze miasto Lewis, J. Rachmil -
Rebecca Lyle Wheeler -
The Sea Hawk Anton Grot -
The Westerner James Basevi -
Kolor
Złodziej z Bagdadu Vincent Korda -
gorzki Słodki Cedric Gibbons i John S. Detlie -
Droga w dół argentyńskiej Richard Day i Joseph C. Wright -
North West Mounted Police Hans Dreier i Roland Anderson -
1.941
(14-ty)
Czarny i biały
Jak Zielona Dolina była moja Richard Day i Nathan Juran H. Thomas Mała
obywatel Kane Perry Ferguson i Van Gniazdo Polglase A. Roland Pola i Darrell Silvera
Płomień Nowego Orleanu Martin Obzina i Jack Otterson Russell A. Gausman
Powstrzymywać Świt Hans Dreier i Robert Usher Samuel M. Comer
Panie na emeryturze Lionel Banks George Montgomery
The Little Foxes Stephen Goosson Howard Bristol
Sierżant York John Hughes Fred M. MacLean
Syn hrabiego Monte Christo John Ducasse Schulze Edward G. Boyle
Zachód słońca Alexander Golitzen Richard Irvine
Że Hamilton Woman Vincent Korda Julia Heron
Kiedy Ladies Meet Cedric Gibbons i Randall Duell Edwin B. Willis
Kolor
Kwiaty w pyle Cedric Gibbons i Urie McCleary Edwin B. Willis
Krew i piasek Richard Day i Joseph C. Wright Thomas Mała
Louisiana Purchase Raoul Pene Du Bois Stephen Seymour
1942
(od 15.)
Czarny i biały
Wszystko powyżej tej Richard Day i Joseph C. Wright Thomas Mała
Tutaj George Washington Spałem Max Parker i Mark-Lee Kirk Casey Roberts
Wspaniałość Ambersonów Albert S. D'Agostino A. Roland Pola i Darrell Silvera
Duma Jankesów Perry Ferguson Howard Bristol
Losowe zbiorów Cedric Gibbons i Randall Duell Edwin B. Willis i Jack Moore
Szanghaj Gest Boris Leven
silver queen Ralph Berger Emile Kuri
spojlerów John B. Goodman i Jack Otterson Russell A. Gausman i Edward Ray Robinson
Weź list, kochanie Hans Dreier i Roland Anderson Samuel M. Comer
Talk of the Town Lionel Banki i Rudolph Sternad Fay Babcock
Kolor
My Gal Sal Richard Day i Joseph C. Wright Thomas Mała
Arabskie noce Alexander Golitzen i Jack Otterson Russell A. Gausman i Ira S. Webb
Kapitanowie chmurach Ted Smith Casey Roberts
Księga dżungli Vincent Korda Julia Heron
Reap wiatr Dziki Hans Dreier i Roland Anderson George Sawley
1943
(16-cia)
Czarny i biały
Pieśń o Bernadette James Basevi i William S. Kochanie Thomas Mała
Pięć grobów na drodze do Kairu Hans Dreier i Ernst Fegté Bertram C Granger
Lot do wolności Albert S. D'Agostino i Carroll Clark Darrell Silvera i Harley Miller
Madame Curie Cedric Gibbons i Paweł Groesse Edwin B. Willis i Hugh Hunt
Misja w Moskwie Carl Jules Weyl George James Hopkins
The North Star Perry Ferguson Howard Bristol
Kolor
Upiór w operze Alexander Golitzen i John B. Goodman Russell A. Gausman i Ira S. Webb
Komu bije dzwon Hans Dreier i Haldane Douglas Bertram C Granger
Gang wszystko tutaj James Basevi i Joseph C. Wright Thomas Mała
To jest armia John Hughes George James Hopkins
tysiące Cheer Cedric Gibbons i Daniel Cathcart Edwin B. Willis i Jacques Mersereau
1944
(17-cie)
Czarny i biały
Gaslight Cedric Gibbons i William Ferrari Paul Huldschinsky i Edwin B. Willis
Nieznany adres Lionel Banki i Walter Holscher Joseph Kish
The Adventures of Mark Twain John Hughes Fred M. MacLean
Casanova Brown Perry Ferguson Julia Heron
Laura Lyle Wheeler i Leland Fuller Thomas Mała
Nie ma czasu na miłość Hans Dreier i Robert Usher Samuel M. Comer
Odkąd wyjechałaś Mark-Lee Kirk Victor A. Gangelin
Krok Lively Albert S. D'Agostino i Carroll Clark Darrell Silvera i Claude E. Carpenter
Kolor
Wilson Wiard IHNEN Thomas Mała
Climax John B. Goodman i Alexander Golitzen Russell A. Gausman i Ira S. Webb
Dziewczyna z okładki Lionel Banki i Cary Odell Fay Babcock
Desert piosenki Charles Novi Jack McConaghy
Kismet Cedric Gibbons i Daniel B. Cathcart Edwin B. Willis i Richard Pefferle
Lady in the Dark Hans Dreier i Raoul Pene du Bois ray Moyer
Księżniczka i Pirat Ernsta Fegté Howard Bristol
1945
(18.)
Czarny i biały
Krew na słońcu Wiard IHNEN A. Roland Fields
eksperymentować Perilous Albert S. D'Agostino i Jack Okey Darrell Silvera i Claude E. Carpenter
Klucze do Królestwa James Basevi i William S. Kochanie Thomas Mała i Frank E. Hughes
Listy miłosne Hans Dreier i Roland Anderson Samuel M. Comer i Ray Moyer
Portret Doriana Graya Cedric Gibbons i Hans Peters Edwin B. Willis i John Bonar i Hugh Hunt
Kolor
Francuza Creek Hans Dreier i Ernst Fegté Samuel M. Comer
Zostaw ją niebiosom Lyle Wheeler i Maurice Ransford Thomas Mała
Wielka nagroda Cedric Gibbons i Urie McCleary Edwin B. Willis i Mildred Griffiths
San Antonio Ted Smith Jack McConaghy
A tysiąca i jednej nocy Stephen Goosson i Rudolph Sternad Frank Tuttle
1946
(19)
Czarny i biały
Anna i król Syjamu William S. Kochanie i Lyle Wheeler Thomas Mała i Frank E. Hughes
Koteczek Hans Dreier i Walter H. Tyler Samuel M. Comer i Ray Moyer
Krawędź brzytwy Richard Day i Nathan Juran H. Thomas Mała i Paul S. Fox
Kolor
roczniak Cedric Gibbons i Paweł Groesse Edwin B. Willis
Cezar i Kleopatra John Bryan -
Henryk V Paul Sheriff i Carmen Dillon -
1.947
(20.)
Czarny i biały
Wielkie Oczekiwania Wilfred Shingleton John Bryan
Lisy z Harrow Lyle Wheeler i Maurice Ransford Thomas Mała i Paul S. Fox
Kolor
czarny narcyz Alfred Junge -
Życie z Ojcem Robert M. Haas George James Hopkins
1948
(21.)
Czarny i biały
Mała wioska Carmen Dillon Roger K. FURSE
Johnny Belinda Robert Haas William O. Wallace
Kolor
Czerwone buty Arthur Lawson Hein Heckroth
Joanna d'Arc Richard Day Edwin Casey Roberts i Joseph Kish
1949
(22-cia)
Czarny i biały
dziedziczka Harry Horner i John Meehan Emile Kuri
Przyjść do stajni Lyle Wheeler i Joseph C. Wright Thomas Mała i Paul S. Fox
Madame Bovary Cedric Gibbons i Jack Martin Smith Edwin B. Willis i Richard A. Pefferle
Kolor
little Women Cedric Gibbons i Paweł Groesse Edwin B. Willis i Jack D. Moore
Przygody Don Juan Edward Carrere Lyle Reifsnider
Sarabanda Jim Morahan i William Kellner Michael Relph

1950

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
1950
(23rd)
Czarny i biały
Sunset Boulevard Hans Dreier i John Meehan Samuel M. Comer i Ray Moyer
Wszystko o Ewie George W. Davis i Lyle Wheeler Thomas Mała i Walter M. Scott
Red Dunaj Cedric Gibbons i Hans Peters Edwin B. Willis i Hugh Hunt
Kolor
Samson i Dalila Hans Dreier i Walter H. Tyler Samuel M. Comer i Ray Moyer
Annie Get Your Gun Cedric Gibbons i Paweł Groesse Edwin B. Willis i Richard A. Pefferle
Kierunek Księżyc Ernsta Fegté George Sawley
1951
(24.)
Czarny i biały
Tramwaj zwany pożądaniem Richard Day George James Hopkins
czternaście godzin Leland Fuller i Lyle Wheeler Thomas Mała i Fred J. Rode
Dom na Telegraph Hill John DeCuir i Lyle Wheeler Paul S. Fox i Thomas Mała
La Ronde D'Eaubonne -
Too Young to Kiss Cedric Gibbons i Paweł Groesse Edwin B. Willis i Jack D. Moore
Kolor
Amerykanin w Paryżu E. Preston Ames i Cedric Gibbons Edwin B. Willis i F. Keogh Gleason
Dawid i Batszeba George Davis i Lyle Wheeler Paul S. Fox i Thomas Mała
Na Riwierze Leland Fuller i Lyle Wheeler Thomas Mała i Walter M. Scott
quo Vadis Edward Carfagno , Cedric Gibbons i William A. Horning Hugh Hunt
Opowieści Hoffmanna Hein Heckroth -
1952
(25-cia)
Czarny i biały
Piękny i zły Edward Carfagno i Cedric Gibbons F. Keogh Gleason i Edwin B. Willis
Carrie Roland Anderson i Hal Pereira Emile Kuri
My Cousin Rachel John DeCuir i Lyle Wheeler Walter M. Scott
Rashomon więc Matsuyama H. Motsumoto
Viva Zapata! Leland Fuller i Lyle Wheeler Claude E. Carpenter i Thomas Mała
Kolor
Moulin Rouge Marcel Vertes Paul Sheriff
Hans Christian Andersen Clavé i Richard Day Howard Bristol
Wesoła wdówka Cedric Gibbons i Paweł Groesse Arthur Krams i Edwin B. Willis
The Quiet Man Frank Hotaling John McCarthy Jr. i Charles S. Thompson
Śniegi Kilimandżaro John DeCuir i Lyle Wheeler Paul S. Fox i Thomas Mała
1953
(26th)
Czarny i biały
Juliusz Cezar Edward Carfagno i Cedric Gibbons Hugh Hunt i Edwin B. Willis
Marcin Luther Paul Markwitz i Fritz Maurischat -
Prezydenta Lady Leland Fuller i Lyle Wheeler Paul S. Fox
rzymskie wakacje Hal Pereira i Walter H. Tyler -
Tytaniczny Maurice Ransford i Lyle Wheeler Stuart Reiss
Kolor
Szata George Davis i Lyle Wheeler Paul S. Fox i Walter M. Scott
Rycerze okrągłego stołu Alfred Junge i Hans Peters John Jarvis
Lili Cedric Gibbons i Paweł Groesse Arthur Krams i Edwin B. Willis
The Story of Three Loves E. Preston Amesa , Edward Carfagno , Cedric Gibbons i Gabriel Scognamillo F. Keogh Gleason , Arthur Krams , Jack D. Moore i Edwin B. Willis
młoda Bess Cedric Gibbons i Urie McCleary Jack D. Moore i Edwin B. Willis
1954
(27-cia)
Czarny i biały
Na froncie wodnym Richard Day -
Dziewczyna z prowincji Roland Anderson i Hal Pereira Samuel M. Comer i Grace Gregory
executive Suite Cedric Gibbons i Edward Carfagno Edwin B. Willis i Emile Kuri
Le Plaisir max Ophüls -
Sabrina Hal Pereira i Walter H. Tyler Samuel M. Comer i Ray Moyer
Kolor
20,000 Leagues Under the Sea John Meehan Emile Kuri
Brigadoon Cedric Gibbons i E. Preston Amesa Edwin B. Willis i F. Keogh Gleason
Desiree Lyle Wheeler i Leland Fuller Walter M. Scott i Paul S. Fox
czerwone podwiązki Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i Ray Moyer
Rodzi się gwiazda Malcolm Bert i Gene Allen Irene Sharaff i George James Hopkins
1955
(28-cia)
Czarny i biały
The Rose Tattoo Hal Pereira i Tambi Larsen Samuel M. Comer i Arthur Krams
blackboard Jungle Cedric Gibbons i Randall Duell Edwin B. Willis i Henry Grace
Jutro będę płakać Cedric Gibbons i Malcolm Brown Edwin B. Willis i Hugh Hunt
Złotoręki Joseph C. Wright Darrell Silvera
Marty Edward S. Haworth i Walter M. Simonds Robert Priestley
Kolor
Piknik William Flannery Jo Mielziner i Robert Priestley
Daddy Long Legs Lyle Wheeler i John DeCuir Walter M. Scott i Paul S. Fox
Guys and Dolls Oliver Smith i Joseph C. Wright Howard Bristol
Miłość jest wiele-Splendored Thing Lyle Wheeler i George Davis Walter M. Scott i Jack Stubbs
Złapać złodzieja Hal Pereira i Joseph McMillan Johnson Samuel M. Comer i Arthur Krams
1956
(29-cia)
Czarny i biały
Ktoś Up There Likes Me Cedric Gibbons i Malcolm Brown Edwin B. Willis i F. Keogh Gleason
Wspaniała siódemka więc Matsuyama -
Proud i profanum Hal Pereira i A. Earl Hedrick Samuel M. Comer i Frank R. McKelvy
The Solid Gold Cadillac Ross Bellah William Kiernan i Louis Diage
Teenage Rebel Lyle Wheeler i Jack Martin Smith Walter M. Scott i Stuart A. Reiss
Kolor
Król i ja Lyle Wheeler i John DeCuir Walter M. Scott i Paul S. Fox
W 80 dni dookoła świata James W. Sullivan i Ken Adam Ross J. Dowd
Ogromny Boris Leven Ralph S. Hurst
Lust for Life Cedric Gibbons i Hans Peters i E. Preston Ames Edwin B. Willis i F. Keogh Gleason
Dziesięć Przykazań Hal Pereira i Walter H. Tyler i Albert Nozaki Samuel M. Comer i Ray Moyer
1957
(30-cie)
Sayonara Ted Haworth Robert Priestley
Śmieszna twarz Hal Pereira i George Davis Samuel M. Comer i Ray Moyer
Roztańczone dziewczyny William A. Horning i Gene Allen Edwin B. Willis i Richard Pefferle
Pal Joey Walter Holscher William Kiernan i Louis Diage
Raintree County William A. Horning i Urie McCleary Edwin B. Willis i Hugh Hunt
1958
(31-cia)
Gigi William A. Horning ( pośmiertna nagroda ) i E. Preston Ames Henry Grace i F. Keogh Gleason
Ciotka Mame Malcolm Bert George James Hopkins
Czarna magia na Manhattanie Cary Odell Louis Diage
A Certain Smile Lyle Wheeler i John DeCuir Walter M. Scott i Paul S. Fox
Zawrót głowy Hal Pereira i Henry Bumstead Samuel M. Comer i Frank McKelvy
1.959
(32nd)
Czarny i biały
Diary of Anne Frank Lyle Wheeler i George Davis Walter M. Scott i Stuart A. Reiss
Kariera Hal Pereira i Walter H. Tyler Samuel M. Comer i Arthur Krams
Ostatni zły człowiek Carl Anderson William Kiernan
Some Like It Hot Ted Haworth Edward G. Boyle
Nagle, zeszłego lata Oliver Messel i William Kellner Scott Slimon
Kolor
Ben-Hur William A. Horning ( pośmiertna nagroda ) i Edward Carfagno Hugh Hunt
Wielki Rybak John DeCuir Julia Heron
Podróż do wnętrza Ziemi Lyle Wheeler , Franz Bachelin i Herman A. Blumenthal Walter M. Scott i Joseph Kish
Północ, północny zachód William A. Horning ( pośmiertna nominacja ) , Robert F. Boyle i Merrill Pye Henry Grace i Frank McKelvy
Pillow Talk Richard H. Riedel ( pośmiertna nominacja ) Russell A. Gausman i Ruby R. Levitt

1960s

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
1960
(33rd)
Czarny i biały
Apartament Alexandre Trauner Edward G. Boyle
Fakty z życia Joseph McMillan Johnson i Kenneth A. Reid Ross Dowd
Psycho Joseph Hurley i Robert Clatworthy George Milo
Synowie i kochankowie Tom Morahan Lionel Couch
Wizyta w małej planecie Hal Pereira i Walter Tyler Samuel M. Comer i Arthur Krams
Kolor
Spartacus Harry Horner Russell A. Gausman i Julia Heron
Cimarron George Davis i Addison Hehr Henry Grace , Hugh Hunt i Otto Siegel
Zaczęło się w Neapolu Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i Arrigo Berschi
Pepe Ted Haworth William Kiernan
Sunrise w Campobello Edward Carrere George James Hopkins
1961
(34th)
Czarny i biały
Hustler Alexandre Trauner Gene Callahan
Latający profesor Carroll Clark Emile Kuri i Hal Gausman
Niewiniątka Fernando Carrere Edward G. Boyle
Wyrok w Norymberdze Rudolph Sternad George Milo
słodkie życie Piero Gherardi -
Kolor
West Side Story Boris Leven Victor A. Gangelin
Śniadanie u Tiffany'ego Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i Ray Moyer
El Cid Veniero Colasanti i John Moore -
Flower Drum Song Alexander Golitzen i Joseph C. Wright Howard Bristol
Lato i dymu Hal Pereira i Walter Tyler Samuel M. Comer i Arthur Krams
1962
(35-ty)
Czarny i biały
Zabić drozda Alexander Golitzen i Henry Bumstead Oliver Emert
Dni wina i róż Joseph C. Wright George James Hopkins
Najdłuższy dzień Ted Haworth , Léon Barsacq i Vincent Korda Gabriel Bechir
Okresu korekty George Davis i Edward Carfagno Henry Grace i Richard Pefferle
Gołąb, który ocalił Rzym Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i Frank R. McKelvy
Kolor
Lawrence z Arabii John Box i John Stoll Dario Simoni
The Music Man Paul Groesse George James Hopkins
Bunt na Bounty George Davis i Joseph McMillan Johnson Henry Grace i Hugh Hunt
Że Touch of Mink Alexander Golitzen i Robert Clatworthy George Milo
Wspaniały świat braci Grimm George Davis i Edward Carfagno Henry Grace i Richard Pefferle
1963
(36-cia)
Czarny i biały
Ameryka Gene Callahan -
Piero Gherardi -
Hud Hal Pereira i Tambi Larsen Samuel M. Comer i Robert R. Benton
Romans z nieznajomym Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i Grace Gregory
Twilight of Honor George Davis i Paul Groesse Henry Grace i Hugh Hunt
Kolor
Cleopatra John DeCuir , Jack Martin Smith , Hilyard M. Brown , Herman A. Blumenthal , Elven Webb , Maurice Pelling i Boris Juraga Walter M. Scott , Paul S. Fox i Ray Moyer
Kardynał Lyle Wheeler Gene Callahan
Przyjdź Blow Your Horn Hal Pereira i Roland Anderson Samuel M. Comer i James W. Payne
Jak zdobywano Dziki Zachód George Davis , William Ferrari ( pośmiertnie nominację ) i Addison Hehr Henry Grace , Don Greenwood Jr. i Jack Mills
Tom Jones Ralph W. Brinton i Ted Marshall Jocelyn Herbert i Josie MacAvin
1964
(37.)
Czarny i biały
Grek Zorba Vassilis Photopoulos -
Amerykanizacja Emily George Davis , Hans Peters i Elliot Scott Henry Grace i Robert R. Benton
Hush Hush ... Sweet Charlotte William Glasgow Raphaël Bretton
Noc Iguany Stephen B. Grimes -
Siedem dni w maju Cary Odell Edward G. Boyle
Kolor
Moja Damo Gen Allen i Cecil Beaton George James Hopkins
Uchwyt do luźnych lin John Bryan i Maurice Carter Patrick McLoughlin i Robert Cartwright
Mary Poppins Carroll Clark i William H. Tuntke Emile Kuri i Hal Gausman
Niezatapialna Molly Brown George Davis i E. Preston Ames Henry Grace i Hugh Hunt
Co za sposób, aby Go! Jack Martin Smith i Ted Haworth Walter M. Scott i Stuart A. Reiss
1965
(38th)
Czarny i biały
Statek głupców Robert Clatworthy Joseph Kish
król szczurów Robert Emmet Smith Frank Tuttle
W cieniu dobrego drzewa George Davis i Urie McCleary Henry Grace i Charles S. Thompson
Wątła nić Hal Pereira i Jack popelina Robert R. Benton i Joseph Kish
Szpieg, który przyszedł z zimnej Hal Pereira i Tambi Larsen Ted Marshall i Josie MacAvin
Kolor
Doktor Żywago John Box i Terence Marsh Dario Simoni
Udręka i ekstaza John DeCuir i Jack Martin Smith Dario Simoni
Opowieść wszech czasów Richard Day , William Creber i David S. Hall ( pośmiertna nominacja ) Ray Moyer i Fred M. MacLean i Norman Rockett
Ciemna strona sławy Robert Clatworthy George James Hopkins
Dźwięk muzyki Boris Leven Walter M. Scott i Ruby Levitt
1966
(39th)
Czarny i biały
Kto się boi Virginii Woolf? Richard Sylbert George James Hopkins
Szczęście Harry'ego Robert Luthardt Edward G. Boyle
Ewangelia według świętego Mateusza Luigi Scaccianoce -
Spalanie jest Paryż? Willy Holt , Marc Frederix i Pierre Guffroy -
Mister Buddwing George Davis i Paul Groesse Henry Grace i Hugh Hunt
Kolor
Fantastic Voyage Jack Martin Smith i Dale Hennesy Walter M. Scott i Stuart A. Reiss
Zagrywka Alexander Golitzen i George C. Webb John McCarthy Jr. i John P. Austin
Giulietta i duchy Piero Gherardi -
Oscar Hal Pereira i Arthur Lonergan Robert R. Benton i James W. Payne
Sand Pebbles Boris Leven Walter M. Scott , John Sturtevant i William Kiernan
1967
(40th)
Camelot John Truscott i Edward Carrere John W. Brown
Doktor Dolittle Mario Chiari , Jack Martin Smith i Ed Graves Walter M. Scott i Stuart A. Reiss
Zgadnij kto przychodzi na obiad Robert Clatworthy Frank Tuttle
Poskromienie złośnicy Renzo Mongiardino , John DeCuir , Elven Webb i Giuseppe Mariani Dario Simoni i Luigi Gervasi
Na wskroś nowoczesna Millie Alexander Golitzen i George C. Webb Howard Bristol
1968
(41-cia)
Oliver! John Box i Terence Marsh Vernon Dixon i Ken Muggleston
Buty rybaka George Davis i Edward Carfagno -
Gwiazda! Boris Leven Walter M. Scott i Howard Bristol
2001: Odyseja kosmiczna Anthony Masters , Harry Lange i Ernest Archer -
Wojna i pokój Michaił Bogdanow i Giennadij Myasnikov Georgi Koshelev i Vladimir Uvarov
1969
(42nd)
Cześć Dolly! John DeCuir , Jack Martin Smith i Herman A. Blumenthal Walter M. Scott , George James Hopkins i Raphaël Bretton
Anna tysiąca dni Maurice Carter i Lionel Couch Patrick McLoughlin
Wesoło, wesoło Robert F. Boyle i George B. Chan Edward G. Boyle i Carl Biddiscombe
słodka Charity Alexander Golitzen i George C. Webb Jack D. Moore
Oni dobija się koni, prawda? Harry Horner Frank R. McKelvy

1970

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
1970
(43rd)
Patton Urie McCleary i Gil Parrondo Antonio Mateos i Pierre-Louis Thévenet
Lotnisko Alexander Golitzen i E. Preston Ames Jack D. Moore i Mickey S. Michaels
Molly Maguires Tambi Larsen Darrell Silvera
Skąpiec Terence Marsh i Robert Cartwright Pamela Cornell
Tora! Tora! Tora! Jack Martin Smith , Yoshiro Muraki , Richard Day i Taizô Kawashima Samuel M. Comer , Arthur Krams i Norman Rockett
1971
(44th)
Mikołaj i Aleksandra John Box , Ernest Archer , Jack Maxsted i Gil Parrondo Vernon Dixon
Szczep Andromedy Boris Leven i William H. Tuntke Ruby Levitt
Bedknobs i Broomsticks John B. Mansbridge i Peter Ellenshaw Emile Kuri i Hal Gausman
Skrzypek na dachu Robert F. Boyle i Michael Stringer Peter Lamont
Maria I Stuart Terence Marsh i Robert Cartwright Peter Howitt
1972
(45-ty)
Kabaret Rolf Zehetbauer i Hans Jürgen Kiebach Herbert Strabel
Lady śpiewa bluesa Carl Anderson reg Allen
Tragedia Posejdona William Creber Raphaël Bretton
Podróże z moją ciotką John Box , Gil Parrondo i Robert W. Laing -
młody Winston Donald M. Ashton i Geoffrey Drake John Graysmark , William Hutchinson i Peter James
1973
(46th)
Żądło Henry Bumstead James W. Payne
Brat Słońce, siostra Księżyc Lorenzo Mongiardino i Gianni Quaranta Carmelo Patrono
Egzorcysta Bill Malley Jerry Wunderlich
Tom Sawyer Philip M. Jefferies Robert De Vestel
To, jacy byliśmy Stephen B. Grimes William Kiernan ( pośmiertna nominacja )
1974
(47th)
Ojciec chrzestny II Dean Tavoularis i Angelo P. Graham George R. Nelson
Chinatown Richard Sylbert i W. Stewart Campbell Ruby Levitt
Trzęsienie ziemi Alexander Golitzen i E. Preston Ames Frank R. McKelvy
Wyspa na szczycie świata Peter Ellenshaw , John B. Mansbridge , Walter Tyler i Al Roelofs Hal Gausman
Płonący wieżowiec William Creber i Ward Preston Raphaël Bretton
1975
(48th)
Barry Lyndon Ken Adam i Roy Walker Vernon Dixon
Hindenburg Edward Carfagno Frank R. McKelvy
Człowiek, który chciał być królem Alexandre Trauner i Tony Inglis Peter James
Szampon Richard Sylbert i W. Stewart Campbell George Gaines
Słoneczni chłopcy Albert Brenner Marvin marca
1976
(49th)
Wszyscy ludzie prezydenta George Jenkins George Gaines
The Incredible Sarah Elliot Scott Norman Reynolds
Ostatni z wielkich Gene Callahan i Jack T. Collis Jerry Wunderlich
Ucieczka Logana Dale Hennesy Robert De Vestel
shootist Robert F. Boyle Arthur Jeph Parker
1977
(50-te)
Gwiezdne Wojny John Barry , Norman Reynolds i Leslie Dilley Roger Christian
Port lotniczy '77 George C. Webb Mickey S. Michaels
Bliskie spotkania trzeciego stopnia Joe Alves i Dan Lomino Phil Abramson
Szpieg, który mnie kochał Ken Adam i Peter Lamont Hugh Scaife
Punkt zwrotny Albert Brenner Marvin marca
1978
(51st)
Niebo może poczekać Paul Sylbert i Edwin O'Donovan George Gaines
Skok na Brinka Dean Tavoularis i Angelo P. Graham George R. Nelson i Bruce Kay
California Suite Albert Brenner Marvin marca
wnętrza Mel Bourne Daniel Robert
The Wiz Tony Walton i Philip Rosenberg Edward Stewart i Robert Drumheller
1979
(52-cie)
All That Jazz Philip Rosenberg i Tony Walton Edward Stewart i Gary J. Brink
Obcy Michael Seymour , Leslie Dilley i Roger Christian Ian Whittaker
Czas apokalipsy Dean Tavoularis i Angelo P. Graham George R. Nelson
The China Syndrome George Jenkins Arthur Jeph Parker
Star Trek: The Motion Picture Harold Michelson , Joe Jennings , Leon Harris i John Vallone Linda DeScenna

1980

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
1980
(53rd)
Tess Pierre Guffroy i Jack Stephens -
Córka górnika John W. Corso John M. Dwyer
Człowiek słoń Stuart Craig i Robert Cartwright Hugh Scaife
Imperium kontratakuje Norman Reynolds , Leslie Dilley , Harry Lange i Alan Tomkins Michael D. Ford
Sobowtór Yoshiro Muraki -
1981
(54th)
Poszukiwacze zaginionej Arki Norman Reynolds i Leslie Dilley Michael D. Ford
Kobieta francuskiego porucznika Assheton Gorton Ann Mollo
Bramy niebios Tambi Larsen James L. Berkey
Ragtime John Graysmark , Patrizia von Brandenstein i Tony Reading George DeTitta Sr. , George DeTitta Jr. i Peter Howitt
czerwienie Richard Sylbert Michael Seirton
1982
(55-cie)
Gandhi Stuart Craig i Robert W. Laing Michael Seirton
Annie Dale Hennesy ( pośmiertne mianowanie ) Marvin marca
Blade Runner Lawrence G. Paull i David L. Snyder Linda DeScenna
La Traviata Franco Zeffirelli i Gianni Quaranta -
Victor / Victoria Rodger Maus , Tim Hutchinson i William Craig Smith Harry Cordwell
1983
(56th)
Fanny i Aleksander Anna Asp Susanne Lingheim
Powrót Jedi Norman Reynolds , Fred Hole i James L. Schoppe Michael D. Ford
The Right Stuff Geoffrey Kirkland , Richard Lawrence , W. Stewart Campbell i Peter R. Romero Jim Poynter i George R. Nelson
Czułe słówka Polly Platt i Harold Michelson Tom Pedigo i Anthony Mondell
Yentl Roy Walker i Leslie Tomkins Tessa Davies
1984
(57th)
Amadeus Patrizia von Brandenstein Karel Černý
Cotton Club Richard Sylbert George Gaines
Naturalny Mel Bourne , Angelo P. Graham , James J. Murakami i szybkość Hopkins Bruce Weintraub
Droga do Indii John Box Hugh Scaife
2010 Albert Brenner Rick Simpson
1985
(58th)
Z Afryki Stephen B. Grimes Josie MacAvin
Brazylia Norman Garwood Maggie Szary
Kolor fioletowy J. Michael Riva i Bo Welch Linda DeScenna
Biegł Yoshiro Muraki i Shinobu Muraki -
Świadek Stan Jolley John H. Anderson
1986
(59th)
Pokój z widokiem Gianni Quaranta i Brian Ackland-śnieg Brian Savegar i Elio Altramura
Aliens Peter Lamont Crispian Sallis
Kolor pieniędzy Boris Leven Karen O'Hara
Hannah i jej siostry Stuart Wurtzel Carol Joffe
Misja Stuart Craig Jack Stephens
1987
(60th)
Ostatni cesarz Ferdinando Scarfiotti Bruno Cesari i Osvaldo Desideri
Imperium Słońca Norman Reynolds Harry Cordwell
Nadzieja i chwała Anthony Pratt Joanne Woollard
Radio Days Santo Loquasto Carol Joffe , Leslie Bloom i George DeTitta Jr.
Nietykalni Patrizia von Brandenstein i William A. Elliott Hal Gausman
1988
(61st)
Niebezpieczne związki Stuart Craig Gérard James
Plaże Albert Brenner Garrett Lewis
Rain Man Ida Losowe Linda DeScenna
Tucker: The Man and His Sen Dean Tavoularis Armin Ganz
Kto wrobił królika Rogera Elliot Scott Peter Howitt
1989
(62nd)
Ordynans Anton Furst Młody Peter
Otchłań Leslie Dilley Anne Kuljian
Przygody barona Munchausena Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
Wożąc panią Daisy Bruno Rubeo Crispian Sallis
Chwała Norman Garwood Garrett Lewis

1990s

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
1990
(63-cie)
Dick Tracy Richard Sylbert Rick Simpson
Cyrano de Bergerac Ezio Frigerio Jacques Rouxel
Tańczy z wilkami Jeffrey Beecroft Lisa Dean
Ojciec chrzestny III Dean Tavoularis Gary Fettis
Mała wioska Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
1991
(64-cia)
Bugsy Dennis Gassner Nancy Haigh
Barton Fink Dennis Gassner Nancy Haigh
Fisher King Mel Bourne Cindy Carr
Hak Norman Garwood Garrett Lewis
Książę przypływów Paul Sylbert Caryl Heller
1992
(65-cia)
Howards End Luciana Arrighi Ian Whittaker
Drakula Thomas E. Sanders Garrett Lewis
Chaplin Stuart Craig Chris A. Butler
Zabawki Ferdinando Scarfiotti Linda DeScenna
niewybaczalny Henry Bumstead Janice Blackie-Goodine
1993
(66-cia)
Lista Schindlera Allan Starski Ewa Braun
Addams Family Values Ken Adam Marvin marca
Wiek niewinności Dante Ferretti Robert J. Franco
Orlando Ben Van Os i Jan Roelfs -
Okruchy Dnia Luciana Arrighi Ian Whittaker
1994
(67-cie)
Szaleństwo króla Jerzego Ken Adam Carolyn Scott
Strzały na Broadwayu Santo Loquasto Susan Bode
Forrest Gump Rick Carter Nancy Haigh
Wywiad z Wampirem Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
Legendy upadniętych Lilly Kilvert Dorree Cooper
1995
(68-cia)
Przywrócenie Eugenio Zanetti -
Apollo 13 Michael Corenblith Merideth Boswell
Dziecko Roger Ford Kerrie Brown
Mała Księżniczka Bo Welch Cheryl Carasik
Ryszard III Tony Burrough -
1996
(69th)
Angielski pacjent Stuart Craig Stephenie McMillan
Klatka dla ptaków Bo Welch Cheryl Carasik
Evita Brian Morris Philippe Turlure
Mała wioska Tim Harvey -
Romeo i Julia catherine Martin Brigitte Broch
1997
(70-ty)
Tytaniczny Peter Lamont Michael D. Ford
Gattaca Jan Roelfs Nancy Nye
Kundun Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
LA Confidential Jeannine Oppewall Jay Hart
Facet w czerni Bo Welch Cheryl Carasik
1998
(71-ga)
Zakochany Szekspir Martin Childs Jill Quertier
Elizabeth John Myhre Peter Howitt
Pleasantville Jeannine Oppewall Jay Hart
Szeregowiec Ryan Tom Sanders Lisa Dean Kavanaugh
Między piekłem a niebem Eugenio Zanetti Cindy Carr
1999
(72nd)
Jeździec bez głowy Rick Heinrichs Młody Peter
Anna i Król Luciana Arrighi Ian Whittaker
Wbrew regułom David Gropman Beth Rubino
Utalentowany pan Ripley Roy Walker Bruno Cesari
Opak Eve Stewart John Bush

2000s

Rok Film dyrektor (e) Art Zestaw dekorator (s)
2000
(73-cia)
Przyczajony tygrys ukryty smok Timmy Yip -
Gladiator Arthur Max Crispian Sallis
Grinch: Świąt nie będzie Michael Corenblith Merideth Boswell
Kolce Martin Childs Jill Quertier
Vatel Jean Rabasse Françoise Benoît-Fresco
2001
(74-cie)
Moulin Rouge! catherine Martin Brigitte Broch
Amelia Aline Bonetto Marie-Laure Valla
Gosford Park Stephen Altman Anna Pinnock
Harry Potter i kamień filozoficzny Stuart Craig Stephenie McMillan
Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia Grant major Dan Hennah
2002
(75-)
Chicago John Myhre Gordon Sim
Frida Felipe Fernández del Paso Hania Robledo
Gangi Nowego Jorku Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
Władca pierścieni: Dwie wieże Grant major Dan Hennah i Alan Lee
Droga do zatracenia Dennis Gassner Nancy Haigh
2003
(76-cia)
Władca Pierścieni: Powrót Króla Grant major Dan Hennah i Alan Lee
Dziewczyna z perłą Ben Van Os Cecile Heideman
Ostatni samuraj Lilly Kilvert Gretchen Rau
Pan i władca: Na krańcu świata William Sandell Robert Gould
Seabiscuit Jeannine Oppewall Leslie Pope
2004
(77-cia)
Lotnik Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
Odkrywać nibylandię Gemma Jackson Trisha Edwards
Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń Rick Heinrichs Cheryl Carasik
Upiór w operze Anthony Pratt Celia Bobak
Bardzo długie zaręczyny Aline Bonetto -
2005
(78-cie)
Wyznania gejszy John Myhre Gretchen Rau
Dobranoc i powodzenia. Jim Bissell Jan Pascale
Harry Potter i Czara Ognia Stuart Craig Stephenie McMillan
king Kong Grant major Dan Hennah i Simon Bright
duma i uprzedzenie Sarah Greenwood Katie Spencer
2006
(79-cia)
Labirynt fauna Eugenio Caballero Pilar Revuelta
Wymarzone dziewczyny John Myhre Nancy Haigh
Dobry Pasterz Jeannine Claudia Oppewall Gretchen Rau i Leslie E. Rollins
piraci z Karaibów: skrzynia umarlaka Rick Heinrichs Cheryl Carasik
Prestiż Nathan Crowley Julie Ochipinti
2007
(80-cie)
Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
amerykański gangster Arthur Max Beth A. Rubino
Pokuta Sarah Greenwood Katie Spencer
Złoty kompas Dennis Gassner Anna Pinnock
Tam będzie krwawo Jack Fisk Jim Erickson
2008
(81-cia)
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Donald Graham Burt Victor J. Zolfo
Oszukana James J. Murakami Gary Fettis
Mroczny rycerz Nathan Crowley Peter Lando
Księżna Michael Carlin Rebecca Alleway
Droga rewolucji Kristi Zea Debra Schutt
2009
(82-cie)
Awatara Rick Carter i Robert Stromberg Kim Sinclair
The Imaginarium of Doctor Parnassus Dave Warren i Anastasia Masaro Caroline Smith
Dziewięć John Myhre Gordon Sim
Sherlock Holmes Sarah Greenwood Katie Spencer
Młoda Wiktoria Patrice Vermette Maggie Szary

2010s

Rok Film projektant (s) produkcja Zestaw dekorator (s)
2010
(83-cie)
Alicja w Krainie Czarów Robert Stromberg Karen O'Hara
Harry Potter i Insygnia Śmierci - część 1 Stuart Craig Stephenie McMillan
Początek Guy Hendrix Dyas Larry Dias i Doug Mowat
Przemowa króla Eve Stewart Judy Farr
Prawdziwe męstwo Jess Gonchor Nancy Haigh
2011
(84-cia)
Hugo Dante Ferretti Francesca Lo Schiavo
Artysta Laurence Bennett Robert Gould
Harry Potter i Insygnia Śmierci - Część 2 Stuart Craig Stephenie McMillan
Północ w Paryżu Anne Seibel Hélène Dubreuil
Koń wojenny Rick Carter Lee Sandales
2012
(85-cia)
Lincoln Rick Carter Jim Erickson
Anna Karenina Sarah Greenwood Katie Spencer
Hobbit: Niezwykła Podróż Dan Hennah Ra Vincent i Simon Bright
Les Misérables Eve Stewart Anna Lynch-Robinson
Życie Pi David Gropman Anna Pinnock
2013
(86-)
Wielki Gatsby catherine Martin Beverley Dunn
amerykański pośpiech Judy Becker Heather Loeffler
Powaga Andy Nicholson Rosie Goodwin i Joanne Woollard
Jej KK Barrett gen Serdena
12 lat i Slave Adam Stockhausen Alicja Baker
2014
(87-ga)
Grand Budapest Hotel Adam Stockhausen Anna Pinnock
Gra imitacji Maria Djurkovic Tatiana Macdonald
Międzygwiezdny Nathan Crowley Gary Fettis
Do lasu Dennis Gassner Anna Pinnock
Pan Turner Suzie Davies Charlotte Watts
2015
(88-cie)
Mad Max: Fury Road, Colin Gibson Lisa Thompson
Most szpiegów Adam Stockhausen Rena DeAngelo i Bernhard Henrich
Duńska dziewczyna Eve Stewart Michael Standish
Marsjanin Arthur Max Celia Bobak
Revenant Jack Fisk Hamish Purdy
2016
(89-ty)
La La Land David Wasco Piaszczysta Reynolds Wasco
Przyjazd Patrice Vermette Paul Hotte
Fantastyczne bestie i gdzie jest znaleść Stuart Craig Anna Pinnock
Grad, Cezar! Jess Gonchor Nancy Haigh
Pasażerowie Guy Hendrix Dyas gen Serdena
2017
(90-ty)
The Shape of Water Paul Denham Austerberry Shane Vieau i Jeff Melvin
Piękna i Bestia Sarah Greenwood Katie Spencer
Blade Runner 2049 Dennis Gassner Alessandra Querzola
Darkest Hour Sarah Greenwood Katie Spencer
Dunkierka Nathan Crowley Gary Fettis

Zobacz też

Uwagi

Referencje