Amsterdam Sportowiec roku - Amsterdam Sportsman of the year
Amsterdam sportowca i Sportsmenka Roku to coroczna nagroda przyznawana dla sportowców związanych z Amsterdamu (poprzez urodzenie lub inny), organizowany od 1999 roku przez podział miasta na elitarnym sporcie nazwie Topsport Amsterdam we współpracy z radą miasta. Nagrody są również podane na " Coach of the Year " oraz "Talent Roku".
Amsterdam sporter roku
ROK | ZWYCIĘZCA MĘSKA | SPORT | ZWYCIĘZCA DAMSKA | SPORT |
---|---|---|---|---|
1999 | Raymond Joval | boks | Carole Thate | hokej na trawie |
2000 | Marten Eikelboom | hokej na trawie | Lieja Koeman | lekkoatletyka |
2001 | Rafael van der Vaart | piłka nożna) | Mieke de Boer | rzutki |
2002 | Edwin de Nijs | kajakarstwo | Marjolein de Jong | lekkoatletyka |
2003 | Johan Kenkhuis | pływanie | marrit leenstra | Siatkówka plażowa |
2004 |
Michiel Bartman Diederik Simon |
wioślarstwo | Marleen Veldhuis | pływanie |
2005 | Guillaume Elmont | dżudo | Marit van Eupen | wioślarstwo |
2006 | Gregory Sedoc | lekkoatletyka | Marit van Eupen | wioślarstwo |
2007 | Gregory Sedoc | lekkoatletyka | Marit van Eupen | wioślarstwo |
2008 | Marcel van der Westen | lekkoatletyka | Femke Heemskerk | pływanie |
2009 | ||||
2010 | ||||
2011 | Rob Cordemans | baseball | Jiske Griffioen | tenis na wózkach |
2012 | Floris Evers | hokej na trawie | Marlou van Rhijn | atletyka (Paraolimpijskiemu) |
2013 | Robert Lücken | wioślarstwo | Ellen van Dijk | Jazda rowerem |
Amsterdam Coach and Talent Roku
ROK | TRENER | SPORT | TALENT | SPORT |
---|---|---|---|---|
1999 | ton Boot | Koszykówka | Mark de Reuver | MOTORCROSS |
2000 | Charles van Commenée | lekkoatletyka | Rafael van der Vaart | piłka nożna) |
2001 | ton Boot | Koszykówka | Vanesca Nortan | karate |
2002 | Ronald Koeman | piłka nożna) | Nigel de Jong | piłka nożna) |
2003 | Jim Irvine | hokej na trawie | Wesley Sneijder | piłka nożna) |
2004 | Mark Emke | wioślarstwo | Igor Sijsling | tenis ziemny |
2005 | Josy Verdonkschot | wioślarstwo | Hedwiges Maduro | piłka nożna) |
2006 | Giles Bonnet | hokej na trawie | Urby Emanuelson | piłka nożna) |
2007 | Martin Truijens | pływanie | Nick Driebergen | pływanie |
2008 | Josy Verdonkschot | wioślarstwo | Tessa Brouwer | pływanie |
2009 | ||||
2010 | ||||
2011 | ||||
2012 | ||||
2013 | Mark Emke | wioślarstwo | Jules de Bont | lekkoatletyka |
Zobacz też
Referencje
- (w języku polskim) Amsterdam Topsport