Australijska drużyna piłkarska według zasad międzynarodowych - Australia international rules football team
- Ten artykuł dotyczy męskiej drużyny; Aby uzyskać informacje na temat australijskiej drużyny kobiet, zobacz drużynę Australijskich przepisów międzynarodowych w piłce nożnej kobiet .
Godło | ||
---|---|---|
Unia | Australijska Liga Futbolowa | |
Główny trener | Chris Scott (2017) | |
Kapitan | Shaun Burgoyne (2017) | |
| ||
Największa wygrana | ||
Australia 69 – 31 Irlandia (2006, 2. test) | ||
Największa porażka | ||
Irlandia 116 – 37 Australia (2013, 2. egzamin) |
Australia zespół reguł międzynarodowych piłka nożna jest Australia starszy przedstawiciel zespół jest w międzynarodowych zasad piłki nożnej , hybrydowy sportu pochodzącą od futbolu australijskiego i Gaelic futbolu . Obecna drużyna składa się wyłącznie z graczy z Australijskiej Ligi Futbolowej .
Chociaż futbol australijski jest rozgrywany na całym świecie na poziomie amatorskim, Australia jest uważana za zbyt silną, aby konkurować z nią na poziomie seniorskim. Dlatego wybór do australijskiego zespołu reguł międzynarodowych jest jedyną szansą, jaką piłkarze australijscy mają do reprezentowania swojego kraju. Do 2004 roku większość męskiego składu australijskiego składała się z członków drużyny All-Australian oraz innych wybitnych zawodników z sezonu. W 2005 roku podjęto decyzję o wyselekcjonowaniu zawodników najlepiej dopasowanych do warunków gry hybrydowej, co zwykle skutkowało wyborem młodszej, mniejszej i szybszej drużyny. Jednak to zostało przywrócone do modelu All-Australian przed serią 2014 . Tylko w przypadku Serii 2013 podjęto decyzję o wybraniu wyłącznie rdzennej drużyny, znanej jako Indigenous All-Stars . Z powodu mocno ograniczonej puli graczy, Indigenous All-Stars przegrali łącznie 101 punktów w dwóch testach, w tym rekordową 79-punktową porażkę w 2. teście.
Konkurowanie na Międzynarodowym Series Rules , jedyny zespół gra przeciwko Australia jest Irlandia przepisy międzynarodowe w piłce nożnej . Seria jest rozgrywana z przerwami od 1984 roku. W przeszłości reprezentowane były australijskie drużyny niepełnoletnich, a w 2006 roku drużyna kobiet . Australia ostatnio była gospodarzem International Rules Series w 2017 roku .
Oddziały
2017
- 1 Travis Bok (Port Adelaide)
- 2 Ryder niełuskany (Port Adelaide)
- 3 Michael Hibberd (Melbourne)
- 4 Jack Gunston (głóg)
- 5 Kade Simpson (Carlton)
- 6 Zach Merrett (Essendon)
- 7 Nat Fyfe (Fremantle)
- 8 Brendon Goddard (Essendon) – bramkarz
- 9 Shaun Burgoyne (głóg) – kapitan
- 10 Scott Pendlebury (Collingwood)
- 11 Rory Sloane (Adelajda)
- 12 Robbie Tarrant (Północne Melbourne)
- 14 Joel Selwood (Gelong)
- 15 Dayne Zorko (Brisbane)
- 16 Ben Brown (Północne Melbourne)
- 17 Neville Jetta (Melbourne)
- 18 Eddie Betts (Adelajda)
- 20 Czad Wingard (Port Adelajda)
- 21 Luke Shuey (Zachodnie Wybrzeże)
- 22. Shaun Higgins (Północne Melbourne)
- 29 Rory Laird (Adelajda)
- 35 Patrick Dangerfield (Gelong)
- Toby Greene wycofał się z drużyny po złamaniu palca, a Gary Ablett wycofał się z powodów osobistych.
- Selwood opuścił pierwszy mecz z powodu kontuzji kostki.
- Pendlebury i Ryder zagrali tylko w pierwszą grę; Higgins został dodany do drużyny na drugi mecz.
2015 (wycieczka do Irlandii)
- Hayden Ballantyne (Fremantle)
- Eddie Betts (Adelajda)
- Grant Birchall (głóg)
- Łukasz Breust (głóg)
- Patrick Dangerfield (Gelong)
- Dustin Fletcher (Essendon) – bramkarz
- Andrew Gaff (Zachodnie Wybrzeże)
- Brendon Goddard (Essendon)
- Robbie Gray (Port Adelaide)
- Dyson Heppell (Essendon)
- Luke Hodge (głóg) – kapitan
- Sam Mitchell (głóg)
- Leigh Montagna (St Kilda)
- David Mundy (Fremantle)
- Robert Murphy (zachodnie buldogi)
- Nick Riewoldt (St Kilda)
- Tom Rockliff (Lwy z Brisbane)
- Jarryd Szorstkogłowy (głóg)
- Nick Smith (Sydney Swans)
- Jake Stringer (zachodnie buldogi)
- Harry Taylor (Gelong)
- Easton Wood (zachodnie buldogi)
- Trener – Alastair Clarkson
Medal Jima Stynesa : Harry Taylor
2014
- Grant Birchall (głóg)
- Travis Bok (Port Adelaide)
- Łukasz Breust (głóg)
- Patrick Dangerfield (Adelajda)
- Dustin Fletcher (Essendon) – bramkarz
- Nathan Fyfe (Fremantle)
- Brendon Goddard (Essendon)
- Robbie Gray (Port Adelaide)
- Brent Harvey (północne Melbourne)
- Luke Hodge (głóg)
- Kieren Jack (Sydney)
- Steve Johnson (Gelong)
- Jarrad McVeigh (Sydney)
- Sam Mitchell (głóg)
- Leigh Montagna (St Kilda)
- Nic Naitanui (zachodnie wybrzeże)
- Nick Riewoldt (St Kilda)
- Tom Rockliff (Lwy z Brisbane)
- Joel Selwood (Geelong) – Kapitan
- Brodie Smith (Adelajda)
- Harry Taylor (Gelong)
- Jobe Watson (Essendon)
- Czad Wingard (Port Adelajda)
- Trener – Alastair Clarkson
Medal Jima Stynesa : Luke Hodge
2013 (wycieczka do Irlandii)
- Tony Armstrong (Sydney Swans)
- Dom Barry (Melbourne)
- Eddie Betts (Carlton)
- Aaron Davey (Melbourne)
- Alwyn Davey (Essendon)
- Shaun Edwards (Aglomeracja Zachodnia Sydney)
- Cam Ellis-Yolmen (Adelaide Crows)
- Lance Franklin (Sydney Swans)
- Jarrod Harbrow ( Słońce Złotego Wybrzeża)
- Josh Hill (Orły z Zachodniego Wybrzeża)
- Lewis Jetta (Sydney Swans)
- Nathan Lovett-Murray (Essendon)
- Ashley McGrath (Brisbane Lions) – bramkarz
- Steven Motlop (Koty Geelong)
- Jake Neade (Port Adelaide)
- Mathew Stokes (Koty Geelong)
- Lindsay Thomas (Północne Melbourne)
- Sharrod Wellingham (Orły Zachodniego Wybrzeża)
- Daniel Wells (Północne Melbourne) – kapitan
- Chris Yarran (Carlton)
- Trener – Michael O'Loughlin
Medal Jima Stynesa : Ashley McGrath
2011
- Richard Douglas ( Adelajda )
- James Frawley ( Melbourne )
- Robbie Gray ( Port Adelaide )
- Brad Green ( Melbourne ) – kapitan
- Shaun Grigg ( Richmond )
- James Kelly ( Geelong )
- Jake King ( Richmond )
- Ben McGlynn ( Sydney )
- Trent McKenzie ( Złote Wybrzeże )
- Stephen Milne ( St Kilda )
- Angus Monfries ( Essendon )
- Robin Nahas ( Richmond )
- Mark Nicoski ( Zachodnie Wybrzeże )
- Mitch Robinson ( Carlton )
- Liam Shiels ( głóg )
- Zac Smith ( Złote Wybrzeże )
- Matt Suckling ( Hawthorn ) – Bramkarz
- Andrew Swallow ( Północne Melbourne )
- Jack Trengove ( Melbourne )
- Bernie Vince ( Adelajda )
- Callan Ward ( Greater Western Sydney )
- Dawid Wójciński ( Geelong )
- Easton Wood ( buldogi zachodnie )
- Joel Patfull ( Brisbane Lions )
- Trener – Rodney Eade
Medal Jima Stynesa : James Kelly
2010 (wycieczka do Irlandii)
- Todd Banfield (Lwy z Brisbane)
- Eddie Betts (Carlton)
- Matthew Boyd (zachodnie buldogi)
- Daniel Cross (zachodnie buldogi)
- Patrick Dangerfield (Adelaide Crows)
- Paul Duffield (Fremantle)
- Dustin Fletcher (Essendon) – bramkarz
- James Frawley (Melbourne)
- Bryce Gibbs (Carlton)
- Sam Gilbert (St Kilda)
- Tyson Goldsack (Collingwood)
- Adam Goodes (Sydney Swans) – kapitan
- Brad Green (Melbourne)
- Garrick Ibbotson (Fremantle)
- Kieren Jack (Sydney Swans)
- Jarrad McVeigh (Sydney Swans)
- Leigh Montagna (St Kilda)
- Liam Picken (zachodnie buldogi)
- Jack Riewoldt (Richmond)
- Kade Simpson (Carlton)
- Łabędź Duński (Collingwood)
- Travis Varcoe (Koty Geelong)
- David Wójciński (Koty Geelong)
- Trener – Mick Malthouse (Collingwood)
Medal Jima Stynesa : Duńczyk Łabędź
2008
- Nathan Bock (Adelajda) – bramkarz nr 1
- Matthew Boyd (zachodnie buldogi)
- Jared Brennan (Brisbane)
- Campbell Brązowy (głóg)
- Shaun Burgoyne (Port Adelajda)
- Matt Campbell (Północne Melbourne)
- Ryan Crowley (Fremantle)
- Michael Firrito (North Melbourne) – bramkarz nr 2
- Nathan Foley (Richmond)
- Brent Harvey (Północne Melbourne) – kapitan
- Roger Hayden (Fremantle)
- Josh Hunt (Gelong)*
- Leigh Montagna (St Kilda)
- Daniel Motlop (Port Adelaide)
- Marc Murphy (Carlton)
- Michael Osborne (głóg)
- Scott Pendlebury (Collingwood)
- Drew Petrie (Północne Melbourne)
- David Rodan (Port Adelajda)
- Max Rooke (Gelong)*
- Brad Sewell (głóg)
- Kade Simpson (Carlton)
- Adam Selwood (zachodnie wybrzeże) – wicekapitan
- Dale Thomas (Collingwood)
- Scott Thompson (Adelajda)
- Daniel Wells (Północne Melbourne)
- Trener – Mick Malthouse ( Collingwood )
Medal Jima Stynesa : Kade Simpson
*Max Rooke został wymieniony w początkowym składzie, ale nie grał z powodu choroby. W drugim meczu został zastąpiony przez Josha Hunta.
2006 (wycieczka do Irlandii)
- 1 Barry Hall (Sydney) – współkapitan
- 2 Nick Davis (Sydney)
- 3 Michael Voss (Brisbane)
- 4 Andrew Raines (Richmond)
- 5 Ryan O'Keefe (Sydney)
- 6 Kade Simpson (Carlton)
- 7 Brett Peake (Fremantle)***
- 8 Brendon Goddard (St Kilda)
- 9 Lindsay Gilbee (zachodnie buldogi) **
- 10 Szansa Bateman (głóg)
- 11 Justin Sherman (Brisbane)
- 12 Matthew Lappin (Carlton)
- 13 Adam Schneider (Sydney)
- 15 Ryan Crowley (Fremantle)
- 16 Danyle Pearce (Port Adelaide)
- 18 Graham Johncock (Adelajda)
- 21 David Mundy (Fremantle)***
- 23 James McDonald (Melbourne)
- 24 Brent Stanton (Essendon)
- 25 Brendan Fevola (Carlton)*
- 26 Samuel Fisher (St Kilda) **
- 30 Brąz Campbell (głóg)
- 31 Dustin Fletcher (Essendon) – bramkarz / współkapitan
- 36 Aaron Davey (Melbourne)
- 37 Adam Selwood (Zachodnie Wybrzeże)
- Trener – Kevin Sheedy ( Essendon )
Medal Jima Stynesa – Ryan O'Keefe
*Brendan Fevola był nagłym wypadkiem w pierwszym meczu, ale został odesłany do domu przed drugim z powodu niewłaściwego zachowania, ponieważ brał udział w bójce w pubie.
** Lindsay Gilbee i Sam Fisher grali tylko w pierwszym meczu.
***Brett Peake i David Mundy grali tylko w drugim meczu.
2005
- Trener – Kevin Sheedy ( Essendon )
- 2 Chris Johnson ( Brisbane Lions ) – współkapitan
- 3 Brett Deledio ( Richmond )
- 5 Ryan O'Keefe ( Sydney Swans )
- 6 Shannon Grant ( Kangury )
- 7 Nick Davis ( Sydney Swans )
- 8 Daniel Wells ( Kangury )
- 9 Lindsay Gilbee ( buldogi zachodnie )
- 10 Nathan Eagleton ( buldogi zachodnie )
- 12 Matthew Lappin ( Carlton )
- 13 Daniel Giansiracusa ( buldogi zachodnie )
- 15 Luke Hodge ( głóg )
- 16 Kepler Bradley ( Essendon )
- 18 Troy Makepeace ( Kangury )
- 21 Heath Czarny ( Fremantle )
- 22 Brent Moloney ( Melbourne )
- 23 Andrew McLeod ( Adelaide ) – współkapitan
- 24 Trent Croad ( głóg )
- 29 Brent Harvey ( Kangury )
- 30 Jarrad Waite ( Carlton )
- 31 Dustin Fletcher ( Essendon ) – bramkarz
- 32 Amon Buchanan ( Sydney Swans )
- 33 Russell Robertson ( Melbourne )
- 35 Chris Newman ( Richmond )
- 36. Aaron Davey ( Melbourne )
- 38 Dale Morris ( Buldogi Zachodnie )
- 39 Darren Milburn ( Geelong )
- 41 Andrew Lovett ( Essendon )
Medal Jima Stynesa – Andrew McLeod
2004 (wycieczka do Irlandii)
- Luke Ball (St Kilda)
- Craig Bolton (Sydney)
- Jude Bolton (Sydney)
- Joel Bowden (Richmond)
- Michael Braun (Zachodnie Wybrzeże)
- Nathan Brown (Richmond)
- Cameron Bruce (Melbourne)
- Joel Corey (Gelong)
- Jared Crouch (Sydney)
- Nick Dal Santo (St Kilda)
- Alan Didak (Collingwood)
- Andrew Embley (Zachodnie Wybrzeże)
- Brad Green (Melbourne)
- Robert Haddrill (Fremantle)
- James Hird – kapitan (Essendon)
- Max Hudghton (St Kilda)
- Jason Johnson (Essendon)
- Austinn Jones (St Kilda)
- Brett Kirk (Sydney)
- Adam McPhee (Essendon)
- Mark McVeigh (Essendon)
- Mal Michael (Brisbane Lions) – bramkarz
- Brady Rawlings (Kangury)
- Nick Riewoldt (St Kilda)
- Dziekan Salomon (Essendon)
Medal Jima Stynesa – Nathan Brown
2003
Trener: Garry Lyon
- Leo Barry (Sydney)
- Peter F. Bell (Fremantle)
- Mark Bickley (Adelajda)
- Clint Bizzell (Melbourne)
- Nathan Brown (Richmond)
- Peter Burgoyne (Port Adelajda)
- Matthew Carr (Fremantle)
- Jared Crouch (Sydney)
- Shane Crawford (głóg)
- Barry Hall (Sydney)
- Brent Harvey (Kangury)
- Paul Hasleby (Fremantle)
- Lenny Hayes (St Kilda)
- Glen Jakovich – bramkarz (zachodnie wybrzeże)
- Brad Johnson (zachodnie buldogi)
- Chris Johnson (Brisbane)
- Brett Kirk (Sydney)
- Robert Murphy (zachodnie buldogi)
- Mateusz Pawlich (Fremantle)
- Łukasz Moc (Brisbane)
- Jadeitowy Rawlings (głóg)
- Matthew Scarlett (Gelong)
- Adam Simpson (Kangury)
- Rohan Smith (zachodnie buldogi)
- Daniel Wells (Kangury)
- David Wirrpanda (zachodnie wybrzeże)
Medal Jima Stynesa – Brent Harvey
2002 (wycieczka do Irlandii)
- Mark Bickley (Adelajda)
- Craig Bradley (Carlton)
- Nathan Brown (zachodnie buldogi)
- Cameron Bruce (Melbourne)
- James Clement (Collingwood)
- Czad Cornes (Port Adelaide)
- Shane Crawford (kapitan) (głóg)
- Luke Darcy (zachodnie buldogi)
- Tyson Edwards (Adelajda)
- Josh Francou (Port Adelaide)
- Chris Johnson (Brisbane)
- Chris Judd (Zachodnie Wybrzeże)
- Andrew Kellaway Bramkarz (Richmond)
- Daniel Kerr (Zachodnie Wybrzeże)
- Angelo Lekkas (głóg)
- Cameron Ling (Gelong)
- Stephen Milne (St Kilda)
- Brett Montgomery (Port Adelaide)
- Robert Murphy (zachodnie buldogi)
- David Neitz (wicekapitan) (Melbourne)
- Mateusz Pawlich (Fremantle)
- Mateusz Primus (Port Adelaide)
- Matthew Scarlett (Gelong)
- Brad Scott (Brisbane)
- Adam Simpson (Kangury)
- Warren Tredrea (Port Adelaide)
- Adem Yze (Melbourne)
Medal Jima Stynesa : Andrew Kellaway
2001
- Trener – Garry Lyon
- 2 Darren Gaspar (Richmond)
- 3 Michael Voss – Kapitan (Brisbane)
- 5 Brad Ottens (Richmond)
- 6 Jonathan Hay (głóg)
- 8 Joel Bowden (Richmond)
- 9 Stuart Maxfield (Sydney)
- 10 Josh Francou (Port Adelaide)
- 11 Joel Smith (głóg)
- 12 Matthew Lappin (Carlton)
- 14 Jason Johnson (Essendon)
- 15. Matthew Nicks (Sydney)
- 16 Warren Tredrea (Port Adelaide)
- 17 Daniel Chick (głóg)
- 18 Matthew Lloyd (Essendon)
- 19 Nick Stevens (Port Adelaide)
- 20 Szymon Czarny (Brisbane)
- 21 Craig Bradley (Carlton)
- 23 Andrew McLeod (Adelajda)
- 24 Darryl Biały (Brisbane)
- 25 Damien Hardwick (Essendon)
- 26 Adam Ramanauskas (Essendon)
- 29 Brent Harvey (Kangury)
- 33 Karacella Blake (Essendon)
- 34 Dawid Król (Kangury)
- 36 Simon Goodwin – Bramkarz (Adelajda)
- 37 Adam Goodes (Sydney)
- 44 Nigel Lappin (Brisbane)
Medal Jima Stynesa – Matthew Lloyd
2000 (wycieczka do Irlandii)
- Jason Akermanis (Brisbane)
- Justin Blumfield (Essendon)
- Craig Bradley (Carlton)
- Nathan Brown (zachodnie buldogi)
- Wayne Campbell (Richmond)
- Blake Caracella (Essendon)
- Trent Croad (głóg)
- Simon Goodwin (Adelajda)
- Damien Hardwick (Essendon)
- Brent Harvey (Kangury)
- Chris Heffernan (Essendon)
- James Hird – kapitan (Essendon)
- Brad Johnson (zachodnie buldogi)
- Andrew Kellaway – bramkarz (Richmond)
- Dawid Król (Kangury)
- Steven King (Gelong)
- Justin Leppitsch (Brisbane)
- Andrew McLeod (Adelajda)
- Michael O'Loughlin (Sydney)
- Łukasz Moc (Brisbane)
- Brett Ratten (Carlton)
- Mark Ricciuto (Adelajda)
- Rohan H. Smith (zachodnie buldogi)
- Scott West (zachodnie buldogi)
- Shane Woewodin (Melbourne)
- Adem Yze (Melbourne)
Medal Jima Stynesa – James Hird
1999
- Trener – Dermott Brereton
- Asystent trenera – Jim Stynes
- 1 Stephen Silvagni – bramkarz
- 3 Ben Grahama
- 4 Craig McRae
- 5 Nathan Buckley – Kapitan
- 6 Rohan Smith
- 7 Scott Zachód
- 8 Trent Croad
- 9 Shane Crawford
- 10 Marcus Ashcroft
- 11 Nathan Burke
- 12 Jason Akermanis
- 14 Ben Cousins
- 15 Matthew Richardson
- 16 Scott Camporeale
- 18 Jarrod Molloy
- 19 Michael O'Loughlin
- 20 Clive Waterhouse
- 22 Wayne Campbell
- 23 Justin Leppitsch
- 24 Mateusz Allan
- 25 Piotr Burgoyne
- 26 Piotr dzwon
- 27 Andrew McKay
- 34 Ben Hart
Medal Jima Stynesa – Jason Akermanis
1998 (wycieczka do Irlandii)
- Stephen Silvagni – bramkarz
- Ben Hart
- David Neitz
- Shane Crawford
- Rohan Smith
- Sean Wellman
- Nigel Smart
- Mark Ricciuto
- Nathan Buckley
- Robert Harvey
- Wayne Carey – kapitan
- Brad Johnson
- Nathan Eagleton
- Jeff Farmer
- Anthony Stevens
- Matthew Lloyd
- Piotra Everitta
- Jim Stines
- Scott Camporeale
- Wayne Campbell
- Nick Holland
- Shaun Rehn
- Todd Viney
Medal Jima Stynesa – Stephen Silvagni
Australijska rolka honorowa
Rzut honorowy
Większość czapek australijskich
Uwaga: zawiera czapki zawodników z lat 1984 – 2014.
Gracz | Klub | Seria | Liczba kapsli |
---|---|---|---|
Brent Harvey | Północne Melbourne | 2000, 2001, 2003, 2005, 2008, 2014 | 10 |
Terry Daniher | Essendon | 1984, 1986, 1990 | 9 |
Steve Malaxos | Claremont / Zachodnie Wybrzeże | 1984, 1987, 1990 | 9 |
Craig Bradley | Carlton | 2000, 2001, 2002 | 9 |
Gary Pert | Collingwood | 1984, 1986, 1987 | 8 |
Tony McGuinness | Odgłos stóp | 1986, 1987, 1990 | 8 |
Rohan Smith | Odgłos stóp | 1998, 1999, 2000, 2003 | 8 |
Shane Crawford | Głóg | 2000, 2001, 2002 | 8 |
Nathan Brown | Buldogi Zachodnie/Richmond | 2000, 2002, 2003, 2004 | 7 |
Guernsey
Drużyny australijskie z lat 1984-1990 nosiły tradycyjne australijskie guernsey bez rękawów w kolorze zwykłego złota. Drużyny z lat 1998–2011 nosiły głównie granatowe guernsey w stylu gaelickiego futbolu, z zieloną lub złotą v lub zielono-złotą szarfą. Drużyna Indigenous All-Stars , która reprezentowała Australię w 2013 roku, nosiła unikalną guernsey w stylu Indigenous. Przed meczem testowym w 2014 roku australijska guernsey została znacznie zmieniona, na korzyść mieszanki zieleni i złota, z tradycyjnym kształtem litery V.
Zobacz też
- Australijska międzynarodowa drużyna piłkarska kobiet
- Międzynarodowe przepisy piłki nożnej
- Medal Jima Stynesa