Diana Marcinkēviča - Diāna Marcinkēviča
Kraj (sport) | Łotwa |
---|---|
Urodzić się |
Ryga , Łotwa |
3 sierpnia 1992
Wzrost | 1,70 m (5 stóp 7 cali) |
Nagrody pieniężne | 252 581 USD |
Syngiel | |
Rekord kariery | 396–319 (55,4%) |
Tytuły zawodowe | 7 ITF |
Najwyższy ranking | nr 196 (28 kwietnia 2014) |
Aktualny ranking | nr 262 (16 marca 2020) |
Wyniki Grand Slam Singles | |
Australian Open | I kwartał ( 2014 ) |
Francuski Otwarte | I kwartał ( 2014 ) |
Wimbledon | I kwartał ( 2014 ) |
My otwarci | I kwartał ( 2014 , 2019 ) |
Debel | |
Rekord kariery | 265–215 (55,2%) |
Tytuły zawodowe | 27 ITF |
Najwyższy ranking | nr 146 (26 maja 2014) |
Aktualny ranking | nr 311 (17 sierpnia 2020) |
Zawody drużynowe | |
Puchar Fed | 23–25 |
Ostatnia aktualizacja: 25 sierpnia 2020 r. |
Diāna Marcinkēviča (ur. 3 sierpnia 1992) to tenisistka z Łotwy.
Marcinkēviča wygrał siedem singli i 27 deblowych tytułów na ITF Circuit . 28 kwietnia 2014 roku dotarła do swojego najlepszego singlowego rankingu świata nr 196. 26 maja 2014 roku zajęła miejsce 146 w rankingach deblowych.
Marcinkēviča zanotowała swoje pierwsze zwycięstwo w WTA Tour podczas Baltic Open 2019, gdzie pokonała Kamilę Rakhimową w prostych setach.
Grając dla Łotwy w rozgrywkach Fed Cup , ma rekord zwycięstw/przegranych 23-25.
Finały ITF Circuit
Singiel: 17 (7 tytułów, 10 wicemistrzów)
|
|
Wynik | W–L | Data | Turniej | Poziom | Powierzchnia | Przeciwnik | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wygrać | 1–0 | Sierpień 2009 | ITF Tallin, Estonia | 10 000 | Twardy | Anna Orlik | 2-6, 7-5, 7-6 (9) |
Strata | 1–1 | Październik 2010 | ITF Monastyr, Tunezja | 10 000 | Twardy | Jana Čepelová | 2–6, 2–6 |
Strata | 1-2 | marzec 2011 | ITF Fällanden, Szwajcaria | 10 000 | Dywan (i) | Myriam Casanova | 3–6, 4–6 |
Wygrać | 2–2 | maj 2011 | ITF Petroupoli, Grecja | 10 000 | Twardy | Despina Papamichail | 5–7, 7–5, 6–3 |
Strata | 2-3 | marzec 2012 | ITF Dijon, Francja | 10 000 | Trudne (i) | Maryna Zaniewska | 4–6, 4–6 |
Strata | 2–4 | Lipiec 2012 | ITF Woking, Anglia | 25 000 | Twardy | Sarah Gronert | 2–6, 3–6 |
Wygrać | 3-4 | Lipiec 2013 | ITF Wrexham, Walia | 25 000 | Twardy | Jovana Jakšić | 5–7, 7–5, 6–2 |
Strata | 3–5 | sie 2013 | ITF Fleurus, Belgia | 25 000 | Glina | Arantxa rus | 3–6, 2–6 |
Wygrać | 4–5 | Październik 2014 | ITF Ciudad Victoria, Meksyk | 25 000 | Twardy | Paula Badosa Gibert | 6–7 (2) , 6–3, 6–1 |
Strata | 4–6 | kwi 2016 | ITF Heraklion, Grecja | 10 000 | Twardy | Nastassja Burnett | 4–6, 6–7 (4) |
Wygrać | 5–6 | kwi 2016 | ITF Heraklion, Grecja | 10 000 | Twardy | Sara Cakarevic | 6–1, 6–3 |
Wygrać | 6–6 | gru 2016 | ITF Solapur, Indie | 10 000 | Twardy | Anastasia Gasanova | 6–3, 7–6 (4) |
Strata | 6–7 | wrz 2017 | ITF Saint-Malo , Francja | 60 000+H | Glina | Polona Hercog | 3–6, 3–6 |
Wygrać | 7–7 | lis 2018 | ITF Wirral, Anglia | 25 000 | Twardy | Arantxa rus | 7-6 (2) , 0-6, 7-6 (4) |
Strata | 7–8 | gru 2018 | ITF Navi Bombaj, Indie | 25 000 | Twardy | Barbara Haas | 6–0, 3–6, 5–7 |
Strata | 7–9 | cze 2019 | ITF Brescia , Włochy | 60 000 | Glina | Jasmine Paolini | 2–6, 1–6 |
Strata | 7–10 | wrz 2019 | ITF Verbier, Szwajcaria | 25 000 | Glina | Indy de Vroome | 6–3, 3–6, 6–7 (2) |
Gra podwójna: 56 (27 tytułów, 29 wicemistrzów)
|
|
Wynik | W–L | Data | Turniej | Poziom | Powierzchnia | Partner | Przeciwnicy | Wynik |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Strata | 0–1 | Sierpień 2008 | ITF Savitaipale, Finlandia | 10 000 | Glina | Ekaterina Prozorowa |
Hanne Skak Jensen Davinia Lobbinger |
1–6, 3–6 |
Wygrać | 1–1 | wrzesień 2008 | ITF Mitylena, Grecja | 10 000 | Twardy | Renata Bakijewa |
Eirini Georgatou Jade Hopper |
6–1, 6–3 |
Strata | 1-2 | Lipiec 2009 | ITF Gaziantep, Turcja | 10 000 | Twardy | Julia Umanec |
Nigina Abduraimova Jade Hopper |
3–6, 7–6 (6) , [11–13] |
Wygrać | 2–2 | Sierpień 2009 | ITF Savitaipale, Finlandia | 10 000 | Glina | Anna Orlik |
Malou Ejdesgaard Ester Masuri |
4–6, 6–2, [10–5] |
Wygrać | 3–2 | Sierpień 2009 | ITF Tallin, Estonia | 10 000 | Twardy | Anna Orlik |
Jade Hopper Lisa Marshall |
6–1, 0–6, [10–7] |
Wygrać | 4–2 | Lipiec 2010 | ITF Tampere, Finlandia | 10 000 | Glina | Irina Kuźmina |
Amandine Hesse Monika Tůmová |
6-4, 6-2 |
Wygrać | 5–2 | Sierpień 2010 | ITF Savitaipale, Finlandia | 10 000 | Glina | Aleksandra Artamonowa |
Nina Munch-Søgaard Katariina Tuohima |
6–2, 6–3 |
Wygrać | 6–2 | wrz 2010 | ITF Larissa, Grecja | 10 000 | Twardy | Aleksandra Artamonowa |
Claudia-Gianina Dumitrescu Diana Isaeva |
6–1, 6–1 |
Strata | 6–3 | maj 2011 | ITF Petroupoli, Grecja | 10 000 | Twardy | Aleksandra Artamonowa |
Kim Grajdek Zuzana Linhová |
6–3, 3–6, [6–10] |
Wygrać | 7–3 | maj 2011 | ITF Retimno, Grecja | 10 000 | Twardy | Aleksandra Artamonowa |
Anna Fitzpatrick Jade Windley |
6–2, 6–3 |
Wygrać | 8–3 | sty 2012 | ITF Sunderland, Anglia | 25 000 | Trudne (i) | Justyna Jegiołka |
Martina Caciotti Anastasia Grymalska |
6-4, 2-6, [10-6] |
Wygrać | 9–3 | lut 2012 | ITF Bron, Francja | 10 000 | Trudne (i) | Despina Papamichail |
Justine Ozga Isabella Shinikova |
7-5, 7-5 |
Wygrać | 10–3 | marzec 2012 | ITF Dijon, Francja | 10 000 | Trudne (i) | Despina Papamichail |
Yana Sizikova Alison Van Uytvanck |
7-5, 7-6 (7) |
Wygrać | 11–3 | maj 2012 | ITF Brescia , Włochy | 25 000 | Glina | Corinna Dentoni |
Tereza Mrdeža Maša Zec Peškirič |
6–2, 6–1 |
Strata | 11–4 | sie 2012 | ITF Charleroi, Belgia | 25 000 | Glina | Ilona Krzemień |
Severine Beltrame Laura Thorpe |
6–3, 4–6, [7–10] |
Wygrać | 12–4 | wrz 2012 | ITF Clermont-Ferrand, Francja | 25 000 | Trudne (i) | Bibiane Schoofs |
Samantha Murray Jade Windley |
6–3, 6–0 |
Strata | 12–5 | paź 2012 | ITF Joué-lès-tours , Francja | 50 000 | Trudne (i) | Justyna Jegiołka |
Severine Beltrame Julie Coin |
5–7, 4–6 |
Wygrać | 13–5 | paź 2012 | ITF Glasgow , Szkocja | 25 000 | Trudne (i) | Justyna Jegiołka |
Nicole Clerico Anna Zaja |
6–2, 6–1 |
Strata | 13–6 | paź 2012 | ITF Barnstaple , Anglia | 75 000 | Trudne (i) | Aleksandra Sasnowicz |
Akgul Amanmuradova Vesna Dolonc |
3–6, 1–6 |
Wygrać | 14-6 | kwi 2013 | ITF Chiasso, Szwajcaria | 25 000 | Glina | Aleksandra Sasnowicz |
Nicole Clerico Giulia Gatto-Monticone |
6-7 (2) , 6-4, [10-7] |
Strata | 14-7 | maj 2013 | ITF Grado, Włochy | 25 000 | Glina | Wiktoria Golubić |
Yurika Sema Zhou Yimiao |
6–1, 5–7, [7–10] |
Strata | 14-8 | cze 2013 | ITF Lenzerheide, Szwajcaria | 25 000 | Glina | Weronika Kudermetowa |
Belinda Bencic Kateřina Siniaková |
0–6, 2–6 |
Strata | 14-9 | sie 2013 | ITF Westende, Belgia | 25 000 | Twardy | Antonia Lottner |
Tatiana Bua Daniela Seguel |
3–6, 7–5, [9–11] |
Wygrać | 15–9 | sie 2013 | ITF Fleurus, Belgia | 25 000 | Glina | Irina Khromacheva |
Gabriela Ce Daniela Seguel |
6-4, 6-3 |
Strata | 15–10 | lis 2013 | ITF Équeurdreville, Francja | 25 000 | Trudne (i) | Ewa Wacanno |
Timea Bacsinszky Kristina Barrois |
4–6, 3–6 |
Strata | 15-11 | lis 2013 | ITF Zawada, Polska | 25 000 | Dywan (i) | Justyna Jegiołka |
Nikola Fraňková Tereza Smitková |
1–6, 6–2, [8–10] |
Strata | 15-12 | gru 2013 | ITF Navi Bombaj, Indie | 25 000 | Twardy | Oksana Kałasznikowa |
Jocelyn Rae Anna Smith |
4-6, 6-7 (5) |
Wygrać | 16-12 | kwi 2014 | ITF Wiesbaden , Niemcy | 25 000 | Glina | Wiktoria Golubić |
Julia Głuszko Mandy Minella |
6-4, 6-3 |
Strata | 16–13 | wrz 2014 | ITF Barnstaple, Anglia | 25 000 | Trudne (i) | Wiktoria Golubić |
Alizé Lim Carina Witthöft |
2–6, 1–6 |
Strata | 16-14 | Lipiec 2015 | ITF Turyn, Włochy | 25 000 | Glina | Susanne Celik |
Xenia Knoll Alice Matteucci |
2–6, 5–7 |
Wygrać | 17-14 | Lipiec 2015 | ITF Aschaffenburg, Niemcy | 25 000 | Glina | Alyona Sotnikova |
Alona Fomina Sofiya Kovalets |
3–6, 6–4, [10–5] |
Strata | 17-15 | Październik 2015 | ITF Florencja, Stany Zjednoczone | 25 000 | Twardy | Chiara Scholl |
Ema Burgić Bucko Keri Wong |
6–7 (6) , 1–6 |
Strata | 17-16 | marzec 2016 | ITF Le Havre, Francja | 10 000 | Glina (i) | Georgina García Perez |
Bernarda Pera Sabrina Santamaria |
2–6, 2–6 |
Wygrać | 18-16 | wrz 2016 | ITF Saint-Malo , Francja | 50 000+H | Glina | Lina Gjorczeska |
Alexandra Cadanțu Jaqueline Cristian |
3–6, 6–3, [10–8] |
Wygrać | 19-16 | lis 2016 | ITF Zawada, Polska | 25 000 | Dywan (i) | Justyna Jegiołka |
Ilona Kremen Wiera Łapko |
6–4, 7–5 |
Wygrać | 20-16 | lut 2017 | ITF Mâcon, Francja | 15 000 | Trudne (i) | Ilona Krzemień |
Alicja Matteucci Camilla Rosatello |
6-7 (5) , 7-6 (1) , [10-4] |
Strata | 20-17 | Marzec 2017 | ITF Amiens, Francja | 15 000 | Glina (i) | Ilona Krzemień |
Camilla Rosatello Melanie Stokke |
4–6, 1–6 |
Wygrać | 21-17 | Marzec 2017 | ITF Gonesse, Francja | 15 000 | Glina (i) | Ilona Krzemień |
Ganna Poznikhirenko Jekaterina Yashina |
6–1, 6–4 |
Wygrać | 22-17 | kwi 2017 | ITF Dijon, Francja | 15 000 | Trudne (i) | Rebeka Masarowa |
Wiktoria Muntean Anastazja Zarytska |
6-4, 6-3 |
Strata | 22-18 | maj 2017 | ITF Wiesbaden, Niemcy | 25 000 | Glina | Rebeka Masarowa |
Szlifierki burzowe Vivian Heisen |
5–7, 7–5, [8–10] |
Strata | 22-19 | maj 2017 | ITF Caserta, Włochy | 25 000 | Glina | Camilla Rosatello |
Deborah Chiesa Martina Colmegna |
6-7 (5) , 4-6 |
Strata | 22-20 | Sierpień 2017 | ITF Brunszwik, Niemcy | 25 000 | Glina | Anastazja Komardina |
Cornelia Lister María Teresa Torró Flor |
6–3, 6–7 (5) , [9–11] |
Wygrać | 23–20 | wrz 2017 | ITF Balatonboglár, Węgry | 25 000 | Glina | Irina Khromacheva |
Ágnes Bukta Vivien Juhászová |
6-4, 6-3 |
Wygrać | 24–20 | wrz 2017 | ITF Saint-Malo, Francja | 60 000 | Glina | Daniela Seguel |
Irina Maria Bara Mihaela Buzarnescu |
6–3, 6–3 |
Wygrać | 25–20 | luty 2018 | ITF Altenkirchen, Niemcy | 25 000 | Dywan (i) | Katarzyna Piter |
Valentini Grammatikopoulou Maryna Zanevska |
bez |
Strata | 25–21 | Marzec 2018 | ITF Mâcon, Francja | 15 000 | Trudne (i) | Manon Arcangioli |
Mathilde Armitano Elixane Lechemia |
1–6, 6–3, [8–10] |
Strata | 25–22 | cze 2018 | ITF Bredeney , Niemcy | 25 000 | Glina | Chanel Simmonds |
Katharina Gerlach Julia Wachaczyk |
4–6, 6–2, [6–10] |
Strata | 25–23 | Sierpień 2018 | ITF Brunszwik, Niemcy | 25 000 | Glina | Kornelia Lister |
Anastasia Zarycka Julia Wachaczyk |
4–6, 6–3, [9–11] |
Strata | 25-24 | wrz 2018 | ITF Saint-Malo, Francja | 60 000 | Glina | Aleksandra Cadantu |
Cristina Bucșa María Herazo González |
6–4, 1–6, [8–10] |
Strata | 25–25 | Październik 2018 | ITF Óbidos, Portugalia | 25 000 | Wykładzina podłogowa | Panna Udvardy |
Natalija Kostic Akiko Omae |
3–6, 6–4, [7–10] |
Strata | 25–26 | Październik 2018 | ITF Óbidos, Portugalia | 25 000 | Wykładzina podłogowa | Cristina Bucșa |
Michaella Krajicek Ingrid Neel |
2–6, 2–6 |
Strata | 25–27 | cze 2019 | ITF Périgueux, Francja | 25 000 | Glina | María Herazo González |
Bárbara Gatica Rebeca Pereira |
4-6, 2-6 |
Strata | 25–28 | lis 2019 | ITF Bhopal, Indie | 25 000 | Twardy | Walerija Strachowa |
Rutuja Bhosale Emily Webley-Smith |
4–6, 5–7 |
Wygrać | 26-28 | Lipiec 2021 | ITF Les Contamines-Montjoie, Francja | 25 000 | Twardy | Chiara Scholl |
María Lourdes Carlé Ylena In-Albon |
3–6, 6–2, [10–7] |
Strata | 26-29 | Sierpień 2021 | Verbier , Szwajcaria | 25 000 | Glina | Maria Timofiejewa | Erika Andrejewa | 6-7 (2) , 1-6 |
Wygrać | 27–29 | paź 2021 | ITF Lagos, Portugalia | 25 000 | Twardy | Yuan Yue |
Miriam Kolodziejová Jesika Malečková |
Bez |