Nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich — Directors Guild of America Awards
Nagroda Gildii Reżyserów Amerykańskich | |
---|---|
Aktualny: 73. Nagroda Gildii Reżyserów Amerykańskich | |
Przyznany za | Reżyseria filmowa |
Kraj | Stany Zjednoczone |
Pierwsza nagroda | 1938 |
Stronie internetowej | dga |
Directors Guild of America Awards wydawane są co roku przez Directors Guild of America . Pierwszą nagrodą DGA była nagroda „Honorary Life Member” przyznana w 1938 r. DW Griffithowi . Figury wykonane są przez New York firmy , Society Awards .
Kategorie
Kategorie konkurencyjne
- Film fabularny : od 1948/49
- Dokument : od 1991
- Debiut pełnometrażowy : od 2015 r.
- Programy dla dzieci : od 1996 roku
- Serial komediowy : od 1971
- Reklamy : od 1979
- Serial dramatyczny : od 1971
- Miniserial lub filmy dla telewizji : od 1971 r.
- Programy rzeczywistości : od 2005 r
- Różnorodność/Rozmowa/Wiadomości/Sport – Regularnie Planowane Programowanie : od 2013 r.
- Różnorodność/Rozmowa/Wiadomości/Sport – Specjalne : od 2013
Nagrody specjalne
- Całokształt twórczości w filmie fabularnym : od 1952 (do 1999 jako DW Griffith Award)
- Osiągnięcia życiowe w telewizji: od 2014 r.
- Osiągnięcie życiowe w News Direction: od 1995 r.
- Osiągnięcia życiowe w kierownictwie sportowym: od 1991 r.
- Honorowy dożywotni członek
- Nagroda za osiągnięcia Franka Capry : od 1979
- Robert B. Aldrich Service Award: od 1983 since
- Franklin J. Schaffner Achievement Award : od 1990
- Nagroda Prezydentów: od 1997
- Nagroda Różnorodności: od 1996 r.
Wycofane kategorie
- Rzeczywistość: 1977 do 1980
- Seriale dzienne : 1991 do 2012
- Dokument / Rzeczywistość: 1982 do 1990
- Dokument / Wiadomości: 1971 do 1981
- Telewizja dokumentalna: 1977-1981
- Dzień Dramatu: 1983 do 1994
- Nagroda Specjalna Złotego Jubileuszu: 1986
- Różnorodność muzyczna : 1971 do 2012
- Wybitny reżyser telewizyjny: 1971-1975
- Nagroda Preston Sturges: 1990, 1991, 1993
- Promocje / Filmy dla TV / Rzeczywistość: 1976 do 1981
- Sport: 1984 do 1990
- Telewizja: 1953 do 1970
Zwycięzcy – Film
Nagroda za całokształt twórczości
(dawniej DW Griffith Lifetime Achievement Award)
- 1953: Cecil B. DeMille
- 1954: John Ford
- 1955: Brak nagrody
- 1956: Henryk Król
- 1957: Król Vidor
- 1958: Brak nagrody
- 1959: Frank Capra
- 1960: George Stevens
- 1961: Frank Borzage
- 1962-1965: bez nagrody
- 1966: William Wyler
- 1967: Brak nagrody
- 1968: Alfred Hitchcock
- 1969: Brak nagrody
- 1970: Fred Zinnemann
- 1971-1972: Brak nagrody
- 1973: William A. Wellman i David Lean
- 1974-1980: Brak nagrody
- 1981: George Cukor
- 1982: Rouben Mamoulian
- 1983: John Huston
- 1984: Orson Welles
- 1985: Billy Wilder
- 1986: Józef L. Mankiewicz
- 1987: Elia Kazań
- 1988: Robert Wise
- 1989: Brak nagrody
- 1990: Ingmar Bergman
- 1991: Brak nagrody
- 1992: Akira Kurosawa
- 1993: Sidney Lumet
- 1994: Robert Altman
- 1995: James Ivory
- 1996: Woody Allen
- 1997: Stanley Kubrick
- 1998: Francis Ford Coppola
- 1999: Brak nagrody
- 2000: Steven Spielberg
- 2001: Brak nagrody
- 2002: Martin Scorsese
- 2003: Brak nagrody
- 2004: Mike Nichols
- 2005: Brak nagrody
- 2006: Clint Eastwood
- 2007-2009: Bez nagrody
- 2010: Norman Jewison
- 2011: Alice Guy-Blache
- 2012: Miloš Forman
- 2013–2015: Brak nagrody
- 2016: Ridley Scott
Wybitne osiągnięcie w filmie fabularnym
- 1948: Joseph L. Mankiewicz – List do trzech żon ¿
- 1949: Robert Rossen – Wszyscy ludzie króla ¿ **
- 1950: Joseph L. Mankiewicz – Wszystko o Ewie † **
- 1951: George Stevens – miejsce w słońcu †
- 1952: John Ford – Cichy człowiek †
- 1953: Fred Zinnemann – Stąd do wieczności † **
- 1954: Elia Kazan – Na nabrzeżu † **
- 1955: Delbert Mann – Marty † **
- 1956: George Stevens – Gigant †
- 1957: David Lean – Most na rzece Kwai † **
- 1958: Vincente Minnelli – Gigi † **
- 1959: William Wyler – Ben-Hur † **
- 1960: Billy Wilder – Mieszkanie † **
- 1961: Robert Wise – West Side Story † **
- 1962: David Lean – Lawrence z Arabii † **
- 1963: Tony Richardson – Tom Jones † **
- 1964: George Cukor – Moja piękna dama † **
- 1965: Robert Wise – Dźwięki muzyki † **
- 1966: Fred Zinnemann – Człowiek na wszystkie pory roku † **
- 1967: Mike Nichols – Absolwent †
- 1968: Anthony Harvey – Lew w zimie ‡
- 1969: John Schlesinger – Północny kowboj † **
- 1970: Franklin Schaffner – Patton † **
- 1971: William Friedkin – Francuski łącznik † **
- 1972: Francis Ford Coppola – Ojciec chrzestny ‡ **
- 1973: George Roy Hill – Żądło † **
- 1974: Francis Ford Coppola – Ojciec chrzestny II † **
- 1975: Miloš Forman – Lot nad kukułczym gniazdem † **
- 1976: John G. Avildsen – Rocky † **
- 1977: Woody Allen – Annie Hall † **
- 1978: Michael Cimino – Łowca jeleni † **
- 1979: Robert Benton – Kramer kontra Kramer † **
- 1980: Robert Redford – Zwykli ludzie † **
- 1981: Warren Beatty – Czerwoni †
- 1982: Richard Attenborough – Gandhi † **
- 1983: James L. Brooks – czułe słowa † **
- 1984: Miloš Forman – Amadeus † **
- 1985: Steven Spielberg - Kolor fioletowy §
- 1986: Oliver Stone – pluton † **
- 1987: Bernardo Bertolucci – Ostatni cesarz † **
- 1988: Barry Levinson – Rain Man † **
- 1989: Oliver Stone – urodzony 4 lipca †
- 1990: Kevin Costner – Tańczący z wilkami † **
- 1991: Jonathan Demme – Milczenie owiec † **
- 1992: Clint Eastwood – Bez przebaczenia † **
- 1993: Steven Spielberg – Lista Schindlera † **
- 1994: Robert Zemeckis – Forrest Gump † **
- 1995: Ron Howard – Apollo 13 §
- 1996: Anthony Minghella – angielski pacjent † **
- 1997: James Cameron – Titanic † **
- 1998: Steven Spielberg – Szeregowiec Ryan †
- 1999: Sam Mendes – American Beauty † **
- 2000: Ang Lee – Przyczajony tygrys, ukryty smok ‡
- 2001: Ron Howard – Piękny umysł † **
- 2002: Rob Marshall – Chicago ‡ **
- 2003: Peter Jackson – Władca Pierścieni: Powrót Króla † **
- 2004: Clint Eastwood – Dziecko za milion dolarów † **
- 2005: Ang Lee – Brokeback Mountain †
- 2006: Martin Scorsese – Infiltracja † **
- 2007: Joel i Ethan Coen – To nie jest kraj dla starych ludzi † **
- 2008: Danny Boyle – Milioner z slumsów † **
- 2009: Kathryn Bigelow – The Hurt Locker † **
- 2010: Tom Hooper – Przemówienie króla † **
- 2011: Michel Hazanavicius – Artysta † **
- 2012: Ben Affleck – Argo § **
- 2013: Alfonso Cuarón – Grawitacja †
- 2014: Alejandro G. Iñárritu – Birdman czyli (Niespodziewana cnota ignorancji) † **
- 2015: Alejandro G. Iñárritu – Zjawa †
- 2016: Damien Chazelle – La La Land †
- 2017: Guillermo del Toro – Kształt wody † **
- 2018: Alfonso Cuarón — Roma †
- 2019: Sam Mendes — 1917 ‡
- 2020: Chloe Zhao — Nomadland † **
- † – Reżyser zdobył Oscara .
- ‡ – Reżyser nie zdobył Oscara .
- § – Reżyser nie był w tym roku nominowany do Oscara .
- ** - Film zdobył także Oscara za najlepszy film .
- ¿ – Początkowo DGA używało do przyznawania nagród rok niekalendarzowy. Oba filmy rywalizowały w 22. Oscarach za 1949, a obaj reżyserzy byli nominowani do nagrody dla najlepszego reżysera ; Mankiewicz wygrał. Wszyscy ludzie króla zdobyli nagrodę za najlepszy film ; DGA Rossena zostało nagrodzone dopiero po rozdaniu Oscarów. (Poczynając od nagrody 1951 w 1952, DGA zawsze było przyznawane przed Oscarami.)
Wybitne osiągnięcie w filmie dokumentalnym
- 1991: Barbara Kopple – amerykański sen
- 1992: Joe Berlinger i Bruce Sinofsky – opiekun brata
- 1993: Terry Zwigoff – Okruchy
- 1994: Steve James – Hoop Dreams
- 1995: Brak nagrody
- 1996: Al Pacino – Szukam Richarda
- 1997: Michael Uys i Lexy Lovell – Jazda na torach
- 1998: Jerry Blumenthal, Peter Gilbert i Gordon Quinn – Wietnam, Long Time Coming
- 1999: Nanette Burstein i Brett Morgen – Na linach
- 2000: Chuck Braverman – licealny obóz treningowy
- 2001: Chris Hegedus i Jehane Noujaim – Startup.com
- 2002: Tasha Oldham – Rodzina Smithów
- 2003: Nathaniel Kahn – Mój Architekt
- 2004: Byambasuren Davaa i Luigi Falorni – Historia płaczącego wielbłąda
- 2005: Werner Herzog – Grizzly Man
- 2006: Arūnas Matelis – przed odlotem na Ziemię
- 2007: Asger Leth – Duchy Cité Soleil
- 2008: Ari Folman – Walc z Bashir
- 2009: Louie Psihoyos – Zatoka
- 2010: Charles Ferguson – Inside Job
- 2011: James Marsh – Projekt Nim
- 2012: Malik Bendjelloul – Poszukiwanie Sugar Mana
- 2013: Jehane Noujaim – Kwadrat
- 2014: Laura Poitras – Czwórka obywateli
- 2015: Matthew Heineman – Kraina kartelu
- 2016: Ezra Edelman – Dz.U.: Wyprodukowano w Ameryce
- 2017: Matthew Heineman – Miasto duchów
- 2018: Tim Wardle – Trzech identycznych nieznajomych
- 2019: Steven Bognar i Julia Reichert — amerykańska fabryka
Wybitne osiągnięcie w pierwszym filmie fabularnym
- 2015: Alex Garland – Ex Machina
- 2016: Garth Davis – Lew
- 2017: Jordan Peele – Wynoś się
- 2018: Bo Burnham – ósma klasa
- 2019: Alma Har'el — Honey Boy
- 2020: Darius Marder — Dźwięk metalu
Zwycięzcy – Telewizja
Nagroda za całokształt twórczości
- 2014: James Burrows i Robert Butler
- 2015: Joe Pytka
- 2018: Don Mischer
Wybitne osiągnięcia reżyserskie w reklamach
- 2012: Alejandro González Iñárritu ( Procter & Gamble , „Najlepsza praca”)
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w serialu komediowym
- 1990: James Burrows - Cheers (" Woody Interruptus ")
- 1991: Peter Bonerz - Murphy Brown ("Uh-Oh: Część 2")
- 1992: Tom Cherones – Seinfeld („ Konkurs ”)
- 1993: James Burrows – Frasier („ Dobry syn ”)
- 1994: David Lee – Frasier („ Swatka ”)
- 1995: Gordon Hunt – Mad About You („The Alan Brady Show”)
- 1996: Andy Ackerman – Seinfeld („ Żyto ”)
- 1997: Andy Ackerman – Seinfeld („ Zdrada ”)
- 1998: Thomas Schlamme – Sportowa noc (" Pilot ")
- 1999: Thomas Schlamme – Noc sportu („ Małe miasteczko ”)
- 2000: James Burrows – Will & Grace ("Niski w połowie lat osiemdziesiątych")
- 2001: Todd Holland – Malcolm w środku („ Kręgle ”)
- 2002: Bryan Gordon – Ogranicz swój entuzjazm („Sekcja specjalna”)
- 2003: Tim Van Patten – Seks w wielkim mieście ("Chłopiec, przerwany")
- 2004: Tim Van Patten – Seks w wielkim mieście („Amerykańska dziewczyna w Paryżu: Part Deux”)
- 2005: Marc Buckland – Nazywam się Earl („ Pilot ”)
- 2006: Richard Shepard – Brzydka Betty („ Pilot ”)
- 2007: Barry Sonnenfeld – Pchanie stokrotek („ Pie-lette ”)
- 2008: Paul Feig – Biuro (" Kolacja ")
- 2009: Jason Winer – Nowoczesna rodzina („ Pilot ”)
- 2010: Michael Spiller – Współczesna rodzina („ Halloween ”)
- 2011: Robert B. Weide – Ogranicz swój entuzjazm („Kurczak palestyński”)
- 2012: Lena Dunham – Dziewczyny („Pilot”)
- 2013: Beth McCarthy-Miller – 30 Rock (" Hogcock! " / " Ostatni lunch ")
- 2014: Jill Soloway – Transparent („Najlepsza nowa dziewczyna”)
- 2015: Chris Addison – Veep („Wieczór wyborów”)
- 2016: Becky Martin – Veep („Inauguracja”)
- 2017: Beth McCarthy-Miller – Veep („Chicklet”)
- 2018: Bill Hader – Barry ( „Rozdział pierwszy: Zostaw swój znak”)
- 2019: Bill Hader – Barry („ronny/lilia”)
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w serialu dramatycznym
- 1971: Daniel Petrie - Człowiek i miasto ("Hands of Love")
- 1972: Robert Butler – The Waltons ("Kuzyni z Dust Bowl")
- 1973: Charles S. Dubin – Kojak („Knockover”)
- 1974: David Friedkin – Kojak ( „Cross Your Heart, Hope to Die”)
- 1975: James Cellan Jones – Jennie: Lady Randolph Churchill
- 1976: Glenn Jordan – Rodzina ( „Obrzędy Przyjaźni”)
- 1977: John Erman – Korzenie („Część II”)
- 1978: Gene Reynolds – Lou Grant („Więzień”)
- 1979: Roger Young – Lou Grant ("Cop")
- 1980: Roger Young – Lou Grant („Lou”)
- 1981: Robert Butler – Hill Street Blues („ Stacja Hill Street ”)
- 1982: David Anspaugh – Hill Street Blues ("Faul osobisty")
- 1983: Jeff Bleckner – Hill Street Blues („Życie nieletnich”)
- 1984: Thomas Carter – Hill Street Blues ( „The Rise and Fall of Paul the Wall”)
- 1985: Will Mackenzie - Moonlighting ("My Fair David")
- 1986: Will Mackenzie – Moonlighting („Atomowy Szekspir”)
- 1987: Marshall Herskovitz - trzydziestolatek ("Pilot")
- 1988: Marshall Herskovitz - trzydziestolatek ("Terapia")
- 1989: Eric Laneuville - LA Law ( „Jestem nago dla miłości”)
- 1990: Michael Zinberg – Quantum Leap („Skok do domu” – część II)
- 1991: Eric Laneuville - Będę Fly Away ( "wszystkie dzieci Boże")
- 1992: Rob Thompson – Northern Exposure („Cicely”)
- 1993: Gregory Hoblit – NYPD Blue („ Pilot ”)
- 1994: Charles Haid – ER ( „Into That Good Night”)
- 1995: Christopher Chulack – ER („Piekło i wysoka woda”)
- 1996: Christopher Chulack – ER („Strach przed lataniem”)
- 1997: Barbara Kopple – Zabójstwo: Życie na ulicy („The Documentary”)
- 1998: Paris Barclay – NYPD Blue („Serca i dusze”)
- 1999: David Chase – Rodzina Soprano („ Rodzina Soprano ”)
- 2000: Thomas Schlamme – Zachodnie skrzydło (" Noël ")
- 2001: Alan Ball – Sześć stóp pod ziemią („ Pilot ”)
- 2002: John Patterson – Rodzina Soprano (" Whitecaps ")
- 2003: Christopher Misiano – Zachodnie skrzydło (" Dwadzieścia pięć ")
- 2004: Walter Hill – Deadwood ("Deadwood")
- 2005: Michael Apted – Rzym („ Skradziony Orzeł ”)
- 2006: Jon Cassar – 24 lata („ Dzień 5: 7:00 – 8:00 ”)
- 2007: Alan Taylor – Mad Men („ Dym dostaje się w oczy ”)
- 2008: Dan Attias – The Wire („ Przejścia ”)
- 2009: Lesli Linka Glatter – Mad Men (" Facet wchodzi do agencji reklamowej ")
- 2010: Martin Scorsese – Boardwalk Empire (" Boardwalk Empire ")
- 2011: Patty Jenkins – Zabijanie („ Pilot ”)
- 2012: Rian Johnson – Breaking Bad („ Pięćdziesiąt jeden ”)
- 2013: Vince Gilligan – Breaking Bad („ Felina ”)
- 2014: Lesli Linka Glatter – Ojczyzna („ Od A do B i z powrotem ”)
- 2015: David Nutter – Gra o Tron („ Miłosierdzie Matki ”)
- 2016: Miguel Sapochnik – Gra o Tron („ Bitwa Bękartów ”)
- 2017: Reed Morano – Opowieść podręcznej ("Offred")
- 2018: Adam McKay – Sukcesja („Uroczystość”)
- 2019: Nicole Kassell – Strażnicy („ Jest lato i kończy nam się lód ”)
Wybitne osiągnięcia reżyserskie w programach dla dzieci
- 1984: Sharron Miller – kobieta, która chciała cudu
- 1996: Stuart Margolin – Łoś ze słonej wody
- 1997: Brian Robbins – Nickelodeon Sports Theatre („Pierwszy raz”)
- 1998: Mitchell Kriegman – Niedźwiedź w wielkim niebieskim domu („Miłość to wszystko, czego potrzebujesz”)
- 1999: Amy Schatz – Goodnight Moon and Other Sleepy Time Tales
- 2000: Greg Beeman – Cud na torze 2
- 2001: Amy Schatz – „Twas the Night: Święto świąteczne”
- 2002: Guy Ferland – Bang Bang, nie żyjesz
- 2003: Kevin Lima – Eloise na Boże Narodzenie
- 2004: Stuart Gillard – Idąc na matę
- 2005: Chris Eyre – Krawędź Ameryki
- 2006: Kenny Ortega – Liceum Muzyczne
- 2007: Paul Hoen – Wskakuj!
- 2008: Amy Schatz – Klasyczne dziecko („The Poetry Show”)
- 2009: Allison Liddi-Brown – Program ochrony księżniczek
- 2010: Eric Bross – Chłopiec, który płakał wilkołakiem
- 2011: Amy Schatz – dziecięcy ogród poezji
- 2012: Paul Hoen – Niech zabłyśnie
- 2013: Amy Schatz – Przeprosiny dla słoni
- 2014: Jonathan Judge – 100 rzeczy do zrobienia przed szkołą średnią („Pilot”)
- 2015: Kenny Ortega – potomkowie
- 2016: Tina Mabry – An American Girl Story – Melodia 1963: Miłość musi wygrać Love
- 2017: Niki Caro – Anne z E („Twoja wola zdecyduje o twoim przeznaczeniu”)
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w serialach dziennych (1991-2012)
- 1991: Michael Stich – Śmiały i piękny ( „Odcinek nr 1103”)
- 1992: Susan Strickler – Inny świat ("Odcinek 7022")
- 1993: Jill Mitwell - One Life to Live ("Odcinek 6356")
- 1994: Michael Stich – Śmiały i piękny ("Odcinek 1884")
- 1995: William Ludel i Alan Pultz - Szpital Ogólny ("Odcinek 8248")
- 1996: Kathyrn Foster i Mike Denney – Młodzi i niespokojni ("Odcinek 5875")
- 1997: Scott McKinsey – Szpital Ogólny ("Odcinek #8883")
- 1998: James Sayegh - One Life to Live ("Odcinek #7572")
- 1999: Herb D. Stein i Roger W. Inman - Dni naszego życia ("Odcinek #8557")
- 2000: Jill Mitwell - Jedno życie do życia ("Odcinek #8205")
- 2001: William Ludel – Szpital Ogólny ("Odcinek #9801")
- 2002: Scott McKinsey – Port Charles ("Odcinek 1433")
- 2003: Larry Carpenter – One Life to Live ("Odcinek #8849")
- 2004: Bruce S. Barry - Światło przewodnie ("Odcinek #14321")
- 2005: Owen Renfroe – Szpital Ogólny ( „Odcinek 10914”)
- 2006: Jill Mitwell - Jedno życie do życia ("Odcinek #9779")
- 2007: Larry Carpenter – One Life to Live ("Odcinek #9947")
- 2008: Larry Carpenter - Jedno życie do życia ("Odcinek #10281")
- 2009: Christopher Goutman – Jak zmienia się świat ( „Pewnego razu”)
- 2010: Larry Carpenter - One Life to Live ("Starr X'd Lovers: The Musical - Część II")
- 2011: William Ludel – Szpital Ogólny („Interwencja”)
- 2012: Jill Mitwell – Jedno życie do życia ( „Między niebem a piekłem”)
Wybitne osiągnięcia reżyserskie w programach rzeczywistości (2005-obecnie)
- 2005: Tony Croll – Three Wishes („Pilot”) & J. Rupert Thompson – Fear Factor („Heist Fear Factor”) (TIE)
- 2006: Tony Sacco – Poszukiwacze skarbów ("Odcinek 101")
- 2007: Bertram van Munster – Niesamowity wyścig ("Odcinek #1110")
- 2008: Tony Croll – Next Top Model Ameryki ("Odcinek 1002")
- 2009: Craig Borders – inżynieria ekstremalna („Hong Kong Bridge”)
- 2010: Eytan Keller – The Next Iron Chef ("Odcinek #301")
- 2011: Neil P. DeGroot – Największy przegrany ("Odcinek 1115")
- 2012: Brian Smith – MasterChef ("Odcinek #305")
- 2013: Neil P. DeGroot – 72 godziny ("Zaginione Wybrzeże")
- 2014: Anthony B. Sacco – Krzesło („Test”)
- 2015: Adam Vetri – Wyzwanie złamanej czaszki Steve'a Austina („Bogowie wojny”)
- 2016: J. Rupert Thompson – American Grit („Over the Falls”)
- 2017: Brian Smith – MasterChef („Vegas Deluxe & Oyster Schucks”)
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w filmach telewizyjnych i miniserialu
- 2000: Jeff Bleckner – The Beach Boys: amerykańska rodzina
- 2001: Frank Pierson – Spisek
- 2002: Mick Jackson – na żywo z Bagdadu
- 2003: Mike Nichols – Anioły w Ameryce
- 2004: Joseph Sargent – Coś, co zrobił Pan
- 2005: George C. Wolfe – Lackawanna Blues
- 2006: Walter Hill – Przerwany szlak
- 2007: Yves Simoneau – Pochowaj moje serce w Wounded Knee
- 2008: Jay Roach – Recount
- 2009: Ross Katz – Wykorzystując szansę
- 2010: Mick Jackson – Temple Grandin
- 2011: Jon Cassar – Kennedys
- 2012: Jay Roach – Zmiana gry
- 2013: Steven Soderbergh – Za świecznikami
- 2014: Lisa Cholodenko – Olive Kitteridge
- 2015: Dee Rees – Bessie
- 2016: Steve Zaillian – Noc („Plaża”)
- 2017: Jean-Marc Vallée – Big Little Lies
- 2018: Ben Stiller – Ucieczka z Dannemora
- 2019: Johan Renck – Czarnobyl
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w serii Variety/Talk/News/Sport (2013-obecnie)
- Uwaga: Ta nagroda jest przeznaczona za regularne programowanie.
- 2013: Don Roy King – Saturday Night Live ("Justin Timberlake")
- 2014: Dave Diomedi – The Tonight Show z udziałem Jimmy'ego Fallona ("Odcinek 1")
- 2015: Dave Diomedi – The Tonight Show z Jimmym Fallonem ("Odcinek #325")
- 2016: Don Roy King – Saturday Night Live („Dave Chappelle”)
- 2017: Don Roy King – Saturday Night Live („Jimmy Fallon”)
Wybitne osiągnięcie reżyserskie w programie Variety / Talk / News / Sports Special (2013-obecnie)
- Uwaga: Ta nagroda jest przeznaczona dla programów specjalnych .
- 2013: Glenn Weiss – 67. Tony Awards
- 2014: Glenn Weiss – 68. Tony Awards
- 2015: Don Roy King – Saturday Night Live z okazji 40. rocznicy
- 2016: Glenn Weiss – 70. Tony Awards
- 2017: Glenn Weiss – 89. Oscara