Reprezentacja Anglii do lat 20 w piłce nożnej - England national under-20 football team
Pseudonimy | Trzy lwy | ||
---|---|---|---|
Stowarzyszenie | Związek Piłki Nożnej | ||
Konfederacja | UEFA (Europa) | ||
Główny trener | Andy Edwards | ||
Kod FIFA | ENG | ||
| |||
Mistrzostwa Świata FIFA U-20 | |||
Występy | 11 ( pierwszy w 1981 ) | ||
Najlepszy wynik | Mistrzowie , 2017 |
Reprezentacja Anglii w piłce nożnej do lat 20 , znana również jako Anglia do lat 20 lub Anglia U20(s), reprezentuje Anglię w federacyjnej piłce nożnej na poziomie poniżej 20 lat i jest kontrolowana przez Związek Piłki Nożnej , organ zarządzający piłką nożną w Anglii .
Anglia była mistrzem Mistrzostw Świata FIFA U-20 , po pokonaniu Wenezueli w finale turnieju w 2017 roku . Od sezonu 2017-18 Anglia rywalizuje w Under 20 Elite League.
Zespół jest obecnie zarządzany przez Andy'ego Edwardsa , któremu pomaga Jason Euell .
Terminarze i wyniki
2017-18 Liga elitarna do lat 20
31 sierpnia 2017 | Anglia | 3–0 | Holandia | Nowy Bucks Head , Telford |
20:00 |
Edwards 27 ' Mavididi 70 ' Johnson 75 ' |
Raport | Obecność: 2321 Sędzia: Daniel Schlager (Niemcy) |
4 września 2017 | Szwajcaria | 0–0 | Anglia | Stadion Schützenwiese , Winterthur |
18:00 | Raport | Sędzia: Maurizio Mariani (Włochy) |
5 października 2017 | Włochy | 1–5 | Anglia | Stadio Città di Gorgonzola , Gorgonzola |
18:00 | Paniko 14 ' | Raport |
Buckley-Ricketts 4 ' , 34 ' Edwards 21 ' Suliman 63 ' Ugbo 67 ' ( pióro ) |
Sędzia: João Capela (Portugalia) |
10 października 2017 | Anglia | 4–0 | Republika Czeska | Park Św. Jerzego , Burton upon Trent |
Johnson 17 ' Mavididi 25 ' ( pióro ) , 75 ' Barnes 36 ' |
Raport | Sędzia: Łukasz Szczech (Polska) |
14 listopada 2017 | Niemcy | 2–1 | Anglia | Stadion Zwickau , Zwickau |
Eggestein 10 ' , 32 ' | Raport | Barnes 86 ' | Frekwencja: 3720 Sędzia: Marco Di Bello (Włochy) |
22 marca 2018 | Polska | 0–1 | Anglia | Stadion Miejski , Bielsko-Biała |
19:00 | Raport |
Wan- Bissaka 52 ' 76 ' Davis 87 ' |
Obecność: 13 745 Sędzia: Maurizio Mariani (Włochy) |
27 marca 2018 | Anglia | 3–0 | Portugalia | Stadion Akademii , Manchester |
20:00 |
Willock 15 ' Davis 41 ' ( pióro ) Suliman 66 ' |
Raport | Obecność: 841 Sędzia: Siemen Mulder (Holandia) |
2018–19 Liga elitarna do lat 20
6 września 2018 | Anglia | 2–0 | Szwajcaria |
15 października 2018 | Republika Czeska | 1–1 | Anglia |
25 marca 2019 | Portugalia | 1–0 | Anglia |
Gracze
Obecny skład
Gracze urodzeni między wrześniem 2001 a sierpniem 2002 są absolwentami drugiego roku systemu angielskiej akademii, gracze urodzeni między wrześniem 2002 a sierpniem 2003 są absolwentami pierwszego roku. Gracze urodzeni po 1 stycznia 2003 nadal mogą grać w Anglii do lat 19 .
Na mecze z Włochami i Czechami , które odbędą się 7 i 11 października 2021 r., wymienieni zostali następujący zawodnicy .
Nazwiska pisane kursywą oznaczają graczy, którzy zostali ograniczeni przez Anglię w wyższej grupie wiekowej.
Nie. | Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Klub | ||
---|---|---|---|---|---|---|
- | GK | Mateusz Cox | 2 maja 2003 | Brentford | ||
- | GK | James Trafford | 10 października 2002 | Accrington Stanley (wypożyczony z Manchesteru City ) | ||
- | GK | Brad Young | 5 maja 2002 | Miasto Leicester | ||
|
||||||
- | DF | Jarrad Branthwaite | 27 czerwca 2002 | Everton | ||
- | DF | Dennis Cirkin | 6 kwietnia 2002 | Sunderland | ||
- | DF | Cody Drameh | 8 grudnia 2001 | Leeds United | ||
- | DF | James Hill | 10 stycznia 2002 | Miasto Fleetwood | ||
- | DF | Kaine Kesler Hayden | 23 października 2002 | Swindon Town (wypożyczony z Aston Villa ) | ||
- | DF | Henry Lawrence | 21 września 2001 | AFC Wimbledon (wypożyczony z Chelsea ) | ||
- | DF | Teden Mengi | 30 kwietnia 2002 | Manchester United | ||
- | DF | Nathan Wood | 31 maja 2002 | Hibernian (wypożyczony z Middlesbrough ) | ||
|
||||||
- | MF | Tino Anjorin | 23 listopada 2001 | Lokomotiw Moskwa (wypożyczony z Chelsea ) | ||
- | MF | Miguel Azeez | 20 września 2002 | Portsmouth (wypożyczony z Arsenalu ) | ||
- | MF | Lewis Bate | 29 października 2002 | Leeds United | ||
- | MF | Leighton Clarkson | 19 października 2001 | Blackburn Rovers (wypożyczony z Liverpoolu ) | ||
- | MF | Jensen Weir | 31 stycznia 2002 | Cambridge United (wypożyczony z Brighton & Hove Albion ) | ||
|
||||||
- | FW | Sam Greenwood | 26 stycznia 2002 | Leeds United | ||
- | FW | Jaden Philogene-Bidace | 8 lutego 2002 | Aston Villa | ||
- | FW | Jesurun Rak-Sakyi | 5 października 2002 | Kryształowy Pałac | ||
- | FW | Morgan Rogers | 26 lipca 2002 | Bournemouth (wypożyczony z Manchesteru City ) | ||
- | FW | Jay Stansfield | 24 listopada 2002 | Fulham |
Ostatnie rozmowy telefoniczne
Następujący zawodnicy zostali wcześniej powołani do reprezentacji Anglii do lat 20 w ciągu ostatnich 12 miesięcy i nadal się kwalifikują.
Poz. | Gracz | Data urodzenia (wiek) | Czapki | Cele | Klub | Ostatnie wezwanie |
---|---|---|---|---|---|---|
GK | Luca Ashby-Hammond | 25 marca 2001 | - | - | Fulham | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
GK | Harvey Davies | 3 września 2003 | - | - | Liverpool | przeciwko Rumunii , 6 września 2021 r. |
GK | Marcus Dewhurst | 20 marca 2001 | - | - | Solihull Moors (wypożyczony z Sheffield United ) | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
GK | Josh Griffiths | 5 września 2001 | - | - | Lincoln City (wypożyczony z West Bromwich Albion ) | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
GK | Carl Rushworth | 2 lipca 2001 | - | - | Walsall (wypożyczony z Brighton & Hove Albion ) | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
GK | Teddy Sharman-Lowe | 30 marca 2003 | - | - | Chelsea | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. INJ |
GK | George Wickens | 8 listopada 2001 | - | - | Wealdstone (wypożyczony z Fulham ) | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
|
||||||
DF | Aji Alese | 17 stycznia 2001 | - | - | West Ham United | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
DF | Lee Buchanan | 7 marca 2001 | - | - | Hrabstwo Derby | przeciwko Rumunii , 6 września 2021 r. |
DF | Vontae Daley-Campbell | 2 kwietnia 2002 | - | - | Miasto Leicester | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
DF | Taylor Harwood-Bellis | 30 stycznia 2002 | - | - | Anderlecht (wypożyczony z Manchesteru City ) | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
DF | Ethan Laird | 5 sierpnia 2001 | - | - | Swansea City (wypożyczony z Manchesteru United ) | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. INJ |
DF | Tino Livramento | 12 listopada 2002 | - | - | Southampton | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
DF | Clinton Mola | 15 marca 2001 | - | - | VfB Stuttgart | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. Sen |
DF | Nathanael Ogbeta | 28 kwietnia 2001 | - | - | Miasto Shrewsbury | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
DF | Łukasza Tomasza | 10 czerwca 2001 | - | - | Miasto Leicester | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
DF | Rhys Williams | 3 lutego 2001 | - | - | Liverpool | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. SEN |
DF | Josh Wilson-Esbrand | 26 grudnia 2002 | - | - | Manchester | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. INJ |
|
||||||
MF | Xavier Amaechi | 5 stycznia 2001 | - | - | Bolton Wanderers (wypożyczony z Hamburger SV ) | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
MF | Tommy Doyle | 17 października 2001 | - | - | Manchester | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
MF | James Garner | 13 marca 2001 | - | - | Nottingham Forest (wypożyczony z Manchesteru United ) | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
MF | Nohan Kenneh | 10 stycznia 2003 | - | - | Leeds United | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
MF | Marcel Lewis | 30 września 2001 | - | - | Związek SG | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
MF | Paryż Maghoma | 8 maja 2001 | - | - | Brentford | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
MF | James McAtee | 18 października 2002 | - | - | Manchester | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. INJ |
MF | Jakub Ramsey | 28 maja 2001 | - | - | Aston Villa | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
MF | Louie Sibley | 13 września 2001 | - | - | Hrabstwo Derby | przeciwko Rumunii , 6 września 2021 r. |
MF | Harvey White | 19 września 2001 | - | - | Tottenham Hotspur | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
|
||||||
FW | Folarin Balogun | 3 lipca 2001 | - | - | Arsenał | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
FW | Bobby Duncan | 26 czerwca 2001 | - | - | Hrabstwo Derby | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
FW | Joe Gelhardt | 4 maja 2002 | - | - | Leeds United | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. Sen |
FW | Tyreece John-Jules | 14 lutego 2001 | - | - | Blackpool (wypożyczony z Arsenalu ) | przeciwko Walii , 13 października 2020 r. |
FW | Antoniego Gordona | 24 lutego 2001 | - | - | Everton | przeciwko Włochom , Czechom , 7-11 października 2021 r. INJ |
FW | Alex Mighten | 11 kwietnia 2002 | - | - | Las Nottingham | przeciwko Rumunii , 6 września 2021 r. |
FW | Rico Richards | 27 września 2003 | - | - | West Bromwich Albion | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
FW | Ellis Simms | 5 stycznia 2001 | - | - | Everton | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
FW | Morgan Whittaker | 7 stycznia 2001 | - | - | Miasto Swansea | Obóz szkoleniowy, listopad 2020 |
- INJ Player wycofał się z drużyny przed rozegraniem jakichkolwiek meczów.
- Zawodnik SEN wycofał się z drużyny z powodu powołania do drużyny do lat 21 .
Historia turniejów
Mistrzostwa Świata FIFA U-20
Rok | Okrągły | GP | W | D* | L | GS | GA | Drużyna |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1977 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1979 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1981 | Czwarte miejsce | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 7 | Drużyna |
1983 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1985 | Faza grupowa | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 5 | Drużyna |
1987 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1989 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1991 | Faza grupowa | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | Drużyna |
1993 | Trzecie miejsce | 6 | 3 | 2 | 1 | 6 | 4 | Drużyna |
1995 | Nie zakwalifikował się | |||||||
1997 | Runda 16 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 3 | Drużyna |
1999 | Faza grupowa | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | Drużyna |
2001 | Nie zakwalifikował się | |||||||
2003 | Faza grupowa | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | Drużyna |
2005 | Nie zakwalifikował się | |||||||
2007 | Nie zakwalifikował się | |||||||
2009 | Faza grupowa | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | Drużyna |
2011 | Runda 16 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | Drużyna |
2013 | Faza grupowa | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 5 | Drużyna |
2015 | Nie zakwalifikował się | |||||||
2017 | Mistrzowie | 7 | 6 | 1 | 0 | 12 | 3 | Drużyna |
2019 | Nie zakwalifikował się | |||||||
2021 | Anulowany | |||||||
2023 | Do ustalenia | |||||||
Całkowity | 11/22 | 45 | 14 | 15 | 16 | 45 | 44 |