Lista przedstawicieli Stanów Zjednoczonych z Alabamy - List of United States representatives from Alabama
Poniżej znajduje się alfabetyczna lista członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych ze stanu Alabama . Tabele chronologiczne członków obu izb Kongresu Stanów Zjednoczonych ze stanu (do dnia dzisiejszego) można znaleźć w Delegacjach Kongresu Stanów Zjednoczonych z Alabamy . Lista nazwisk powinna być kompletna, ale inne dane mogą być niekompletne.
Aktualni członkowie
- 1. dzielnica : Jerry Carl (R) (2021-obecnie)
- 2. dzielnica : Barry Moore (R) (2021-obecnie)
- 3. dzielnica : Mike D. Rogers (R) (2003-obecnie)
- 4. dzielnica : Robert Aderholt (R) (1997-obecnie)
- 5. dzielnica : Mo Brooks (R) (2011-obecnie)
- 6. dzielnica : Gary Palmer (R) (2015-obecnie)
- 7. dzielnica : Terri Sewell (D) (2011-obecnie)
Lista członków
Przedstawiciel | Lata | Impreza | Dzielnica | Uwagi |
---|---|---|---|---|
James Abercrombie | 4 marca 1851 – 4 marca 1855 |
wig | 2nd |
Wybrany w 1851 roku . Emerytowany. |
John Abercrombie | 4 marca 1913 – 4 marca 1917 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1912 roku . Emerytowany. |
Robert Aderholt | 3 stycznia 1997 – obecnie |
Republikański | 4. |
Wybrany w 1996 roku . Beneficjant. |
Truman H. Aldrich | 9 czerwca 1896 – 4 marca 1897 |
Republikański | 9. | Wygrał kwestionowane wybory. Emerytowany. |
William F. Aldrich | 13 marca 1896 – 4 marca 1897 |
Republikański | 4. | Wygrał kwestionowane wybory. Przegrał reelekcję na rzecz Plowmana. |
9 lutego 1898 – 4 marca 1899 |
Wygrał kwestionowane wybory. Przegrał reelekcję z Robbinsem. |
|||
8 marca 1900 – 4 marca 1901 |
Wygrał kwestionowane wybory. Emerytowany. |
|||
Miles C. Allgood | 4 marca 1923 – 4 marca 1933 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1922 roku . Ograniczony do V dzielnicy . |
4 marca 1933 – 3 stycznia 1935 |
5th | Redystrybuowany z VII dzielnicy i ponownie wybrany w 1932 roku . Utracona renominacja do Starnes. |
||
Edwarda B. Almona | 4 marca 1915 – 2 czerwca 1933 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany w 1914 roku . Zmarł. |
William J. Alston | 4 marca 1849 – 4 marca 1851 |
wig | 1st |
Wybrany w 1849 roku . Emerytowany. |
Elżbieta B. Andrews | 4 kwietnia 1972 – 3 stycznia 1973 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany do zakończenia kadencji męża . Emerytowany. |
George W. Andrews | 14 marca 1944 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Steagalla . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z III dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
||
3 stycznia 1965 – 25 grudnia 1971 |
3rd | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1964 roku . Zmarł. |
||
Glenn Andrews | 3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1967 |
Republikański | 4. |
Wybrany w 1964 roku . Przegrał reelekcję z Nicholsem. |
Spencera Bachusa | 3 stycznia 1993 – 3 stycznia 2015 |
Republikański | 6. |
Wybrany w 1992 roku . Emerytowany. |
John H. Bankhead | 4 marca 1887 – 4 marca 1907 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1886 roku . Utracono renominację na rzecz Hobsona. |
Walter W. Bankhead | 3 stycznia 1941 – 1 lutego 1941 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1940 roku . Zrezygnowany. |
William B. Bankhead | 4 marca 1917 – 4 marca 1933 |
Demokratyczny | 10th |
Wybrany w 1916 roku . Ograniczony do 7. dzielnicy . |
4 marca 1933 – 15 września 1940 |
7th | Redystrybuowany z X okręgu i ponownie wybrany w 1932 roku . Zmarł. |
||
Laurie C. Bitwa | 3 stycznia 1947 – 3 stycznia 1955 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1946 roku . Emerytowany. |
Robert EB Baylor | 4 marca 1829 – 4 marca 1831 |
Jacksonian | 2nd |
Wybrany w 1829 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Mardisa. |
James E. Belser | 4 marca 1843 – 4 marca 1845 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1843 roku . Emerytowany. |
Tom Bevill | 3 stycznia 1967 – 3 stycznia 1973 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1966 roku . Ograniczony do IV dzielnicy . |
3 stycznia 1973 – 3 stycznia 1997 |
4. | Redystrybuowany z 7. dzielnicy i ponownie wybrany w 1972 roku . Emerytowany. |
||
Fred L. Blackmon | 4 marca 1911 – 8 lutego 1921 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1910 roku . Ponownie wybrany, ale zmarł przed rozpoczęciem następnej kadencji. |
Jo Bonner | 03.01.2003 – 02.08.2013 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 2002 roku . Zrezygnował z bycia prorektorem University of Alabama System |
Franklin Walijski Bowdon | 7 grudnia 1846 – 4 marca 1851 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany na zakończenie kadencji McConnella . Emerytowany. |
Sydney J. Bowie | 4 marca 1901 – 4 marca 1907 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1900 roku . Emerytowany. |
William B. Bowling | 14 grudnia 1920 – 16 sierpnia 1928 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany na zakończenie kadencji Heflina . Zrezygnował, gdy został mianowany sędzią 5th Alabama Circuit. |
Frank W. Boykin | 30 lipca 1935 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany na zakończenie kadencji McDuffie . Ograniczony do dużej dzielnicy i stracił renominację na rzecz Huddleston Jr. |
Taul Bradford | 4 marca 1875 – 4 marca 1877 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1874 roku . Emerytowany. |
John Bragg | 4 marca 1851 – 4 marca 1853 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1851 roku . Emerytowany. |
Willis Brewer | 4 marca 1897 – 4 marca 1901 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1896 roku . Utracono renominację na rzecz Thompsona. |
Bobby Jasny | 03.01.2009 – 03.01.2011 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 2008 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Roby'ego. |
Fryderyk G. Bromberg | 4 marca 1873 – 4 marca 1875 |
Liberalny Republikanin | 1st |
Wybrany w 1872 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Haralsona. |
Mo Brooks | 3 stycznia 2011 – obecnie |
Republikański | 5th |
Wybrany w 2010 roku . Beneficjant. |
Glen Browder | 4 kwietnia 1989 – 3 stycznia 1997 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Nicholsa . Emerytowany, by kandydować na senatora USA . |
John Hall Buchanan Jr. | 3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1981 |
Republikański | 6. |
Wybrany w 1964 roku . Utracona nominacja na rzecz A. Smitha. |
Alfred E. Buck | 4 marca 1869 – 4 marca 1871 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 1868 roku . Emerytowany. |
Charles W. Buckley | 21 lipca 1868 – 4 marca 1873 |
Republikański | 2nd |
Wybrany na zakończenie wakującej kadencji . Emerytowany. |
John L. Burnett | 4 marca 1899 – 13 maja 1919 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1898 roku . Zmarł. |
Bradley Byrne | 7 stycznia 2014 – 3 stycznia 2021 |
Republikański | 1st |
Wybrany na zakończenie kadencji Bonnera . Przeszedł na emeryturę, by kandydować na senatora USA . |
John Henry Caldwell | 4 marca 1873 – 4 marca 1877 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1872 roku . Emerytowany. |
Sonny Callahan | 3 stycznia 1985 – 3 stycznia 2003 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 1984 roku . Emerytowany. |
Jana B. Callisa | 21 lipca 1868 – 4 marca 1869 |
Republikański | 5th |
Wybrany na zakończenie wakującej kadencji . Emerytowany. |
Jerry Carl | 3 stycznia 2021 – obecnie |
Republikański | 1st |
Wybrany w 2020 roku . Beneficjant. |
Archibald Hill Carmichael | 14 listopada 1933 – 3 stycznia 1937 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany na zakończenie kadencji Almona . Emerytowany. |
Ruben Chapman | 4 marca 1835 – 4 marca 1837 |
Jacksonian | 1st |
Wybrany w 1835 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1837 – 4 marca 1841 |
Demokratyczny |
Ponownie wybrany w 1837 jako Demokrata. Ograniczony do dużej dzielnicy . |
||
4 marca 1841 – 4 marca 1843 |
Na-duży | Redystrybuowany z I okręgu i ponownie wybrany w 1841 roku . Ograniczony do VI dzielnicy . |
||
4 marca 1843 – 4 marca 1847 |
6. | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1843 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
||
Richard Henry Clarke | 4 marca 1889 – 4 marca 1897 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1888 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
Klemens Comer Glina | 4 marca 1829 – 4 marca 1835 |
Jacksonian | 1st |
Wybrany w 1829 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
Henry D. Clayton | 4 marca 1897 – 25 maja 1914 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1896 roku . Zrezygnował, aby zostać sędzią USA w Środkowym i Północnym Okręgu Alabamy. |
Newton N. Clements | 8 grudnia 1880 – 4 marca 1881 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany na zakończenie kadencji Lewisa . Emerytowany. |
David Clopton | 4 marca 1859 – 21 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1859 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
James E. Cobb | 4 marca 1887 – 21 kwietnia 1896 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1886 roku . Przegrana kwestionowana wybora do Goodwyna. |
Williamson RW Cobb | 4 marca 1847 – 30 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1847 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
James L. Cottrell | 7 grudnia 1846 – 4 marca 1847 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Yancey . Emerytowany. |
George W. Crabb | 4 września 1838 – 4 marca 1841 |
wig | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Lawlera . Ograniczony do dużego okręgu i przegrał reelekcję z 5 innymi. |
George H. Craig | 9 stycznia 1885 – 4 marca 1885 |
Republikański | 4. | Wygrał kwestionowane wybory. Przegrał reelekcję na rzecz Davidsona. |
William B. Craig | 4 marca 1907 – 4 marca 1911 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1906 roku . Emerytowany. |
Bud Cramer | 3 stycznia 1991 – 3 stycznia 2009 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1990 roku . Emerytowany. |
John Crowell | 29 stycznia 1818 – 3 marca 1819 |
Niezależny | Terytorium |
Wybrany w 1818 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
14 grudnia 1819 – 3 marca 1821 |
Demokratyczno-Republikański | Na-duży |
Wybrany w 1819 roku . Emerytowany. |
|
Jabez LM Curry | 4 marca 1857 – 21 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1857 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
Edmund S. Dargan | 4 marca 1845 – 4 marca 1847 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1845 roku . Emerytowany. |
Alexander C. Davidson | 4 marca 1885 – 4 marca 1889 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1884 roku . Utracona renominacja na rzecz Turpina. |
Artur Davis | 03.01.2003 – 03.01.2011 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 2002 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
Edward deGraffenried | 3 stycznia 1949 – 3 stycznia 1953 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1948 roku . Utracona renominacja na rzecz Seldena. |
James Dellet | 4 marca 1839 – 4 marca 1841 |
wig | 5th |
Wybrany w 1838 roku . Ograniczony do dużego okręgu i przegrał reelekcję z 5 innymi. |
4 marca 1843 – 4 marca 1845 |
1st |
Wybrany w 1843 roku . Emerytowany. |
||
William Henry Denson | 4 marca 1893 – 4 marca 1895 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1892 roku . Utracona renominacja. |
S. Hubert Dent Jr. | 4 marca 1909 – 4 marca 1921 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1908 roku . Utracona renominacja na rzecz Tysona. |
William Louis Dickinson | 3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1993 |
Republikański | 2nd |
Wybrany w 1964 roku . Emerytowany. |
James F. Dowdell | 4 marca 1853 – 4 marca 1855 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1853 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
4 marca 1855 – 4 marca 1859 |
3rd | Ograniczony z 7. dzielnicy i ponownie wybrany w 1855 roku . Emerytowany. |
||
Peter M. Dox | 4 marca 1869 – 4 marca 1873 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1868 roku . Emerytowany. |
Jacka Edwardsa | 3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1985 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 1964 roku . Emerytowany. |
Carl Elliott | 3 stycznia 1949 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1948 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z 7. dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do 7. dzielnicy i stracił renominację na rzecz George'a C. Hawkinsa . |
||
Ben Erdreich | 3 stycznia 1983 – 3 stycznia 1993 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1982 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Bachusa. |
Terry'ego Everetta | 3 stycznia 1993 – 3 stycznia 2009 |
Republikański | 2nd |
Wybrany w 1992 roku . Emerytowany. |
Ronnie Flippo | 3 stycznia 1977 – 3 stycznia 1991 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1976 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
Walter Kwiaty | 3 stycznia 1969 – 3 stycznia 1973 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1968 roku . Ograniczony do 7. dzielnicy . |
3 stycznia 1973 – 3 stycznia 1979 |
7th | Redystrybuowany z V dzielnicy i ponownie wybrany w 1972 roku . Emerytowany, by kandydować na senatora USA . |
||
William H. Forney | 4 marca 1875 – 4 marca 1877 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1874 roku . Ograniczony do 7. dzielnicy . |
4 marca 1877 – 4 marca 1893 |
7th | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1876 roku . Emerytowany. |
||
William Willis Garth | 4 marca 1877 – 4 marca 1879 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany w 1878 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Wheelera. |
John Gayle | 4 marca 1847 – 4 marca 1849 |
wig | 1st |
Wybrany w 1847 roku . Emerytowany. |
Albert T. Goodwyn | 21 kwietnia 1896 – 4 marca 1897 |
Populista | 5th | Wygrał kwestionowane wybory. Przegrał reelekcję na Brewera. |
George M. Grant | 14 czerwca 1938 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany na zakończenie kadencji Hilla . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z II dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do 2. dzielnicy i przegrany w reelekcji z Dickinsonem. |
||
Oscar L. Gray | 4 marca 1915 – 4 marca 1919 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1914 roku . Emerytowany. |
Parker Griffith | 03.01.2009 – 22.12.2009 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 2008 roku . Zmienione strony. Zmienione strony. |
22 grudnia 2009 – 3 stycznia 2011 |
Republikański | Zmienione strony. Utracona renominacja Republikanów na rzecz Brooksa. |
||
William A. Handley | 4 marca 1871 – 4 marca 1873 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1870 roku . Emerytowany. |
Jeremiasz Haralson | 4 marca 1875 – 4 marca 1877 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 1874 roku . Ograniczony do 4. dzielnicy i przegrał reelekcję na rzecz Shelley. |
Christopher C. Harris | 11 maja 1914 – 4 marca 1915 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany na zakończenie kadencji Richardsona . Emerytowany. |
Claude Harris Jr. | 3 stycznia 1987 – 3 stycznia 1993 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1986 roku . Emerytowany. |
Sampson W. Harris | 4 marca 1847 – 4 marca 1855 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1847 roku . Ograniczony do 7. dzielnicy . |
4 marca 1855 – 4 marca 1857 |
7th | Redystrybuowany z III dzielnicy i ponownie wybrany w 1855 roku . Emerytowany. |
||
George Paul Harrison Jr. | 6 listopada 1894 – 4 marca 1897 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Oatesa . Emerytowany. |
Thomas Haughey | 21 lipca 1868 – 4 marca 1869 |
Republikański | 6. |
Wybrany na zakończenie kadencji częściowej . Przegrał reelekcję jako niezależny republikanin na rzecz Sherroda. |
Charles Hays | 4 marca 1869 – 4 marca 1877 |
Republikański | 4. |
Wybrany w 1868 roku . Emerytowany. |
J. Thomas Heflin | 19 maja 1904 – 1 listopada 1920 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany na zakończenie kadencji Thompsona . Przeszedł na emeryturę, by kandydować na senatora USA i zrezygnował po wyborze. |
Robert S. Heflin | 4 marca 1869 – 4 marca 1871 |
Republikański | 3rd |
Wybrany w 1868 roku . Emerytowany. |
Hilary A. Herbert | 4 marca 1877 – 4 marca 1893 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1876 roku . Emerytowany. |
Thomas H. Herndon | 4 marca 1879 – 28 marca 1883 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1878 roku . Zmarł. |
Złotnik W. Hewitt | 4 marca 1875 – 4 marca 1879 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1874 roku . Emerytowany. |
4 marca 1881 – 4 marca 1885 |
Wybrany w 1880 roku . Emerytowany. |
|||
J. Lister Hill | 14 sierpnia 1923 – 11 stycznia 1938 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany na zakończenie kadencji Tysona . Zrezygnował, gdy został mianowany senatorem USA . |
Hrabia F. Hilliard | 3 stycznia 1993 – 3 stycznia 2003 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1992 roku . Utracono renominację na rzecz Davisa. |
Henry W. Hilliard | 4 marca 1845 – 4 marca 1851 |
wig | 2nd |
Wybrany w 1845 roku . Emerytowany. |
Sam Hobbs | 3 stycznia 1935 – 3 stycznia 1951 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1934 roku . Emerytowany. |
Richmond P. Hobson | 4 marca 1907 – 4 marca 1915 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1906 roku . Utracono renominację na rzecz Olivera. |
George S. Houston | 4 marca 1841 – 4 marca 1843 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1841 roku . Ograniczony do V dzielnicy . |
4 marca 1843 – 4 marca 1849 |
5th | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1842 roku . Emerytowany. |
||
4 marca 1851 – 21 stycznia 1861 |
Wybrany w 1850 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
|||
Milford W. Howard | 4 marca 1895 – 4 marca 1899 |
Populista | 7th |
Wybrany w 1894 roku . Emerytowany. |
David Hubbard | 4 marca 1839 – 4 marca 1841 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1839 . Ograniczony do dużego okręgu i przegrał reelekcję z 5 innymi. |
4 marca 1849 – 4 marca 1851 |
5th |
Wybrany w 1848 roku . Przegrał reelekcję do Houston. |
||
George Huddleston | 4 marca 1915 – 3 stycznia 1937 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1914 roku . Utracono renominację na rzecz Patricka. |
George Huddleston Jr. | 3 stycznia 1955 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1954 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Ograniczony z 9. dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do 6. dzielnicy i przegrany w reelekcji na rzecz Buchanana. |
||
Samuel Williams Inge | 4 marca 1847 – 4 marca 1851 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1847 roku . Emerytowany. |
Pete Jarman | 3 stycznia 1937 – 3 stycznia 1949 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1936 roku . Utracona renominacja do deGraffenried. |
Lamar Jeffers | 7 czerwca 1921 – 3 stycznia 1935 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany na zakończenie kadencji Blackmona . Utracono renominację na rzecz Hobbsa. |
James T. Jones | 4 marca 1877 – 4 marca 1879 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1876 roku . Utracona renominacja na rzecz Herndon. |
3 grudnia 1883 – 4 marca 1889 |
Wybrany na zakończenie kadencji Herndona . Emerytowany. |
|||
Robert E. Jones Jr. | 28 stycznia 1947 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany na zakończenie kadencji Sparkmana . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z 8. dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do 8. dzielnicy . |
||
3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1973 |
ósmy | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1964 roku . Ograniczony do V dzielnicy . |
||
3 stycznia 1973 – 3 stycznia 1977 |
5th | Redystrybuowany z 8. dzielnicy i ponownie wybrany w 1972 roku . Emerytowany. |
||
Franciszek William Kellogg | 22 lipca 1868 – 4 marca 1869 |
Republikański | 1st |
Wybrany na zakończenie wakującej kadencji . Emerytowany. |
Joab Lawler | 4 marca 1835 – 8 maja 1838 |
wig | 3rd |
Wybrany w 1835 roku . Zmarł. |
Burwell Boykin Lewis | 4 marca 1875 – 4 marca 1877 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1874 roku . Ograniczony do 6. dystryktu i przegrany w reelekcji na rzecz Hewitta. |
4 marca 1879 – 1 października 1880 |
6. |
Wybrany w 1878 roku . Zrezygnował z bycia rektorem Uniwersytetu w Alabamie . |
||
Dixon Hall Lewis | 4 marca 1829 – 4 marca 1833 |
Jacksonian | 3rd |
Wybrany w 1829 roku . Ograniczony do IV dzielnicy . |
4 marca 1833 – 4 marca 1837 |
Zerownik | 4. | Redystrybuowany z III dzielnicy i ponownie wybrany w 1833 roku . Zmienione strony. |
|
4 marca 1837 – 4 marca 1841 |
Demokratyczny |
Ponownie wybrany w 1837 jako Demokrata. Ograniczony do dużej dzielnicy . |
||
4 marca 1841 – 4 marca 1843 |
Na-duży | Redystrybuowany z IV okręgu i ponownie wybrany w 1841 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
||
4 marca 1843 – 22 kwietnia 1844 |
3rd | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1843 roku . Zrezygnował, gdy został mianowany senatorem USA . |
||
Robert F. Ligon | 4 marca 1877 – 4 marca 1879 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1876 roku . Utracona nominacja na rzecz T. Williamsa. |
William M. Lowe | 4 marca 1879 – 4 marca 1881 |
Banknot | ósmy |
Wybrany w 1878 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Wheelera. |
3 czerwca 1882 – 12 października 1882 |
Wygrał kwestionowane wybory. Zmarł. |
|||
Franciszek S. Lyon | 4 marca 1835 – 4 marca 1837 |
Anty-Jacksonowski | 5th |
Wybrany w 1834 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1837 – 4 marca 1839 |
wig |
W 1836 ponownie wybrany na wiga. Emerytowany. |
||
Carter Manasco | 24 czerwca 1941 – 3 stycznia 1949 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany na zakończenie kadencji Waltera Bankheada . Utracono renominację na rzecz Elliotta. |
Samuel W. Mardis | 4 marca 1831 – 4 marca 1833 |
Jacksonian | 2nd |
Wybrany w 1831 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
4 marca 1833 – 4 marca 1835 |
3rd | Redystrybuowany z II dzielnicy i ponownie wybrany w 1833 roku . Emerytowany. |
||
James D. Martin | 3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1967 |
Republikański | 7th |
Wybrany w 1964 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
John Mason Martin | 4 marca 1885 – 4 marca 1887 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1884 roku . Przegrany reelekcję na rzecz J. Bankheada. |
Joshua L. Martin | 4 marca 1835 – 4 marca 1837 |
Jacksonian | 2nd |
Wybrany w 1835 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1837 – 4 marca 1839 |
Demokratyczny |
Ponownie wybrany w 1837 jako Demokrata. Emerytowany. |
||
Felix G. McConnell | 4 marca 1843 – 10 września 1846 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1843 roku . Zmarł. |
John McDuffie | 4 marca 1919 – 2 marca 1935 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1918 roku . Zrezygnował z funkcji sędziego okręgowego USA . |
John Van McDuffie | 4 czerwca 1890 – 4 marca 1891 |
Republikański | 4. | Wygrał kwestionowane wybory. Przegrał reelekcję na rzecz Turpina. |
John McKee | 4 marca 1823 – 4 marca 1825 |
Demokratyczno-Republikański | 2nd |
Wybrany w 1823 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1825 – 4 marca 1829 |
Jacksonian |
Ponownie wybrany w 1825 jako Jacksonian. Emerytowany. |
||
John McKinley | 4 marca 1833 – 4 marca 1835 |
Jacksonian | 2nd |
Wybrany w 1833 roku . Emerytowany. |
Barry Moore | 3 stycznia 2021 – obecnie |
Republikański | 2nd |
Wybrany w 2020 roku . Beneficjant. |
Gabriel Moore | 4 marca 1821 – 4 marca 1823 |
Demokratyczno-Republikański | Na-duży |
Wybrany w 1821 roku . Ograniczony do I dzielnicy . |
4 marca 1823 – 4 marca 1825 |
Demokratyczno-Republikański | 1st | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1823 roku . Zmienione strony. |
|
4 marca 1825 – 4 marca 1829 |
Jacksonian |
Ponownie wybrany w 1825 jako Jacksonian. Emerytowany. |
||
Sydenham Moore | 4 marca 1857 – 21 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1857 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
William O. Mulkey | 29 czerwca 1914 – 4 marca 1915 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Claytona . Emerytowany. |
John Murphy | 4 marca 1833 – 4 marca 1835 |
Jacksonian | 5th |
Wybrany w 1832 roku . Emerytowany. |
John P. Newsome | 3 stycznia 1943 – 3 stycznia 1945 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1942 roku . Utracona renominacja na rzecz Patricka. |
William Flynt Nichols | 3 stycznia 1967 – 3 stycznia 1973 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1966 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
3 stycznia 1973 – 25 grudnia 1988 |
3rd | Redystrybuowany z IV dzielnicy i ponownie wybrany w 1972 roku . Ponownie wybrany, ale zmarł przed rozpoczęciem następnej kadencji. |
||
Benjamin White Norris | 21 lipca 1868 – 4 marca 1869 |
Republikański | 3rd |
Wybrany na zakończenie wakującej kadencji . Przegrał reelekcję na rzecz R. Heflina. |
William C. Oates | 4 marca 1881 – 5 listopada 1894 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1880 roku . Przeszedł na emeryturę, by kandydować na gubernatora i zrezygnował po wyborze. |
William Bacon Oliver | 4 marca 1915 – 3 stycznia 1937 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1914 roku . Emerytowany. |
Jerzy Waszyngton Owen | 4 marca 1823 – 4 marca 1825 |
Demokratyczno-Republikański | 3rd |
Wybrany w 1823 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1825 – 4 marca 1829 |
Jacksonian |
Ponownie wybrany w 1825 jako Jacksonian. Emerytowany. |
||
Gary Palmer | 3 stycznia 2015 – obecnie |
Republikański | 6. |
Wybrany w 2014 roku . Beneficjant. |
Luther Patrick | 3 stycznia 1937 – 3 stycznia 1943 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1936 roku . Utracono renominację do Newsome. |
3 stycznia 1945 – 3 stycznia 1947 |
Wybrany w 1944 roku . Utracono renominację do bitwy. |
|||
LaFayette L. Patterson | 6 listopada 1928 – 4 marca 1933 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany na zakończenie kadencji Bowlinga . Utracona renominacja do Allgood. |
William W. Payne | 4 marca 1841 – 4 marca 1843 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1841 roku . Ograniczony do IV dzielnicy . |
4 marca 1843 – 4 marca 1847 |
4. | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1843 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Inge. |
||
Karola Pelhama | 4 marca 1873 – 4 marca 1875 |
Republikański | 3rd |
Wybrany w 1872 roku . Emerytowany. |
Filip Filip | 4 marca 1853 – 4 marca 1855 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1853 roku . Emerytowany. |
Charles W. Pierce | 21 lipca 1868 – 4 marca 1869 |
Republikański | 4. |
Wybrany na zakończenie wakującej kadencji . Emerytowany. |
Thomas S. Oracz | 4 marca 1897 – 9 lutego 1898 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1896 roku . Przegrana kwestionowana wybora do Aldricha. |
Łukasza Pryora | 4 marca 1883 – 4 marca 1885 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany w 1882 roku . Emerytowany. |
James L. Pugh | 4 marca 1859 – 21 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1859 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
Lilius B. Rainey | 30 września 1919 – 4 marca 1923 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany na zakończenie kadencji Burnetta . Emerytowany. |
Albert Rains | 3 stycznia 1945 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1944 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z V dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Emerytowany. |
||
James T. Rapier | 4 marca 1873 – 4 marca 1875 |
Republikański | 2nd |
Wybrany w 1872 roku . Przegrana reelekcji na rzecz J. Williamsa. |
William N. Richardson | 6 sierpnia 1900 – 31 marca 1914 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany na zakończenie kadencji Wheelera . Zmarł. |
Bob R. Riley | 3 stycznia 1997 – 3 stycznia 2003 |
Republikański | 3rd |
Wybrany w 1996 roku . Emerytowany, by kandydować na gubernatora . |
Gaston A. Robbins | 4 marca 1893 – 13 marca 1896 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1892 roku . Przegrane sporne wybory na W. Aldricha. |
4 marca 1899 – 8 marca 1900 |
Wybrany w 1898 roku . Przegrane sporne wybory na W. Aldricha. |
|||
Kenneth A. Roberts | 3 stycznia 1951 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1950 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z IV dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do 4. dzielnicy i przegrany w reelekcji na rzecz G. Andrewsa. |
||
Marta Roby | 03 stycznia 2011 - 03 stycznia 2021 |
Republikański | 2nd |
Wybrany w 2010 roku . Emerytowany. |
Mike Rogers | 3 stycznia 2003 – obecnie |
Republikański | 3rd |
Wybrany w 2002 roku . Beneficjant. |
Thomas W. Sadler | 4 marca 1885 – 4 marca 1887 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1884 roku . Utracona nominacja na rzecz J. Cobba. |
William J. Samford | 4 marca 1879 – 4 marca 1881 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1878 roku . Emerytowany. |
Armistead I. Selden Jr. | 3 stycznia 1953 – 3 stycznia 1963 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1952 roku . Ograniczony do dużej dzielnicy . |
3 stycznia 1963 – 3 stycznia 1965 |
Na-duży | Redystrybuowany z 6. dzielnicy i ponownie wybrany w 1962 roku . Ograniczony do V dzielnicy . |
||
3 stycznia 1965 – 3 stycznia 1969 |
5th | Redystrybuowany z dużej dzielnicy i ponownie wybrany w 1964 roku . Emerytowany, by kandydować na senatora USA . |
||
Terri Sewell | 3 stycznia 2011 – obecnie |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 2010 roku . Beneficjant. |
Charles C. Sheat | 4 marca 1873 – 4 marca 1875 |
Republikański | Na-duży |
Wybrany w 1872 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Forneya. |
Ryszard Shelby | 3 stycznia 1979 – 3 stycznia 1987 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany w 1978 roku . Emerytowany, by kandydować na senatora USA . |
Charles M. Shelley | 4 marca 1877 – 20 lipca 1882 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1876 roku . Miejsce uznane za wolne, gdy kwestionował je James Q. Smith. |
27 listopada 1882 – 9 stycznia 1885 |
Wybrany na zakończenie wakującego kadencji. Przegrane sporne wybory na G. Craiga. |
|||
William C. Sherrod | 4 marca 1869 – 4 marca 1871 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1869 roku . Emerytowany. |
Tarcze Benjamina Glovera | 4 marca 1841 – 4 marca 1843 |
Demokratyczny | Na-duży |
Wybrany w 1841 roku . Emerytowany. |
Eli S. Shorter | 4 marca 1855 – 4 marca 1859 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1855 roku . Emerytowany. |
Józef H. Sloss | 4 marca 1871 – 4 marca 1875 |
Demokratyczny | 6. |
Wybrany w 1870 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Hewitta. |
Albert L. Smith Jr. | 3 stycznia 1981 – 3 stycznia 1983 |
Republikański | 6. |
Wybrany w 1980 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Erdreicha. |
William Russell Smith | 4 marca 1851 – 4 marca 1853 |
Unionista | 4. |
Wybrany w 1851 roku . Zmienione strony. |
4 marca 1853 – 4 marca 1855 |
Demokratyczny |
Ponownie wybrany w 1853 jako Demokrata. Zmienione strony. |
||
4 marca 1855 – 4 marca 1857 |
Nic nie wiedzieć |
Ponownie wybrany w 1855 jako kandydat Know Nothing. Przegrany reelekcję na rzecz S. Moore'a. |
||
Johna Sparkmana | 3 stycznia 1937 – 5 listopada 1946 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany w 1936 roku . Ponownie wybrany, ale zrezygnował, gdy został wybrany na senatora USA . |
Jesse F. Stallings | 4 marca 1893 – 4 marca 1901 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1892 roku . Emerytowany. |
James A. Stallworth | 4 marca 1857 – 12 stycznia 1861 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1857 roku . Wycofał się z powodu wojny domowej. |
Joe Starnes | 3 stycznia 1935 – 3 stycznia 1945 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1934 roku . Utracona renominacja do Rains. |
Henry B. Steagall | 4 marca 1915 – 22 listopada 1943 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany w 1914 roku . Zmarł. |
George W. Taylor | 4 marca 1897 – 4 marca 1915 |
Demokratyczny | 1st |
Wybrany w 1896 roku . Emerytowany. |
Charles Winston Thompson | 4 marca 1901 – 20 marca 1904 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1900 roku . Zmarł. |
Benjamin Sterling Turner | 4 marca 1871 – 4 marca 1873 |
Republikański | 1st |
Wybrany w 1870 roku . Przegrał reelekcję na rzecz Bromberga. |
Louis Washington Turpin | 4 marca 1889 – 4 czerwca 1890 |
Demokratyczny | 4. |
Wybrany w 1888 roku . Przegrana kwestionowana wybora do McDuffie. |
4 marca 1891 – 4 marca 1893 |
Wybrany w 1890 . Ograniczony do 9. dzielnicy . |
|||
4 marca 1893 – 4 marca 1895 |
9. |
Wybrany w 1892 roku . Utracona renominacja do Underwooda. |
||
John R. Tyson | 4 marca 1921 – 27 marca 1923 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1920 roku . Zmarł. |
Oscar Underwood | 4 marca 1895 – 9 czerwca 1896 |
Demokratyczny | 9. |
Wybrany w 1894 roku . Przegrany konkurs wyborczy na T. Aldricha. |
4 marca 1897 – 4 marca 1915 |
Wybrany w 1896 roku . Przeszedł na emeryturę, by kandydować na senatora USA . |
|||
Percy Walker | 4 marca 1855 – 4 marca 1857 |
Nic nie wiedzieć | 1st |
Wybrany w 1855 roku . Emerytowany. |
Zadoc L. Weatherford | 5 listopada 1940 – 3 stycznia 1941 |
Demokratyczny | 7th |
Wybrany na zakończenie kadencji Williama Bankheada . Emerytowany. |
Joseph Wheeler | 4 marca 1881 – 3 czerwca 1882 |
Demokratyczny | ósmy |
Wybrany w 1880 roku . Przegrany konkurs wyborczy na Lowe. |
15 stycznia 1883 – 4 marca 1883 |
Wybrany na zakończenie kadencji Lowe'a . Emerytowany. |
|||
4 marca 1885 – 20 kwietnia 1900 |
Wybrany w 1884 roku . Zrezygnowany. |
|||
Aleksander Biały | 4 marca 1851 – 4 marca 1853 |
wig | 7th |
Wybrany w 1851 roku . Emerytowany. |
4 marca 1873 – 4 marca 1875 |
Republikański | Na-duży |
Wybrany w 1872 roku . Przegrany reelekcję na rzecz B. Lewisa. |
|
Ariosto A. Wiley | 4 marca 1901 – 17 czerwca 1908 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1900 roku . Zmarł. |
Oliver C. Wiley | 3 listopada 1908 – 4 marca 1909 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany na zakończenie kadencji brata . Emerytowany. |
Jeremiasz N. Williams | 4 marca 1875 – 4 marca 1877 |
Demokratyczny | 2nd |
Wybrany w 1874 roku . Ograniczony do III dzielnicy . |
4 marca 1877 – 4 marca 1879 |
3rd | Redystrybuowany z II dzielnicy i ponownie wybrany w 1876 roku . Emerytowany. |
||
Thomasa Williamsa | 4 marca 1879 – 4 marca 1885 |
Demokratyczny | 5th |
Wybrany w 1878 roku . Emerytowany. |
William Lowndes Yancey | 2 grudnia 1844 – 1 września 1846 |
Demokratyczny | 3rd |
Wybrany na zakończenie kadencji Lewisa . Zrezygnowany. |
Żyjący byli członkowie
Od października 2021 r. jest 15 żyjących byłych członków z Alabamy. Ostatnim i ostatnim służącym zmarłym członkiem był Sonny Callahan (służył w latach 1985–2003) 24 czerwca 2021 r.
Przedstawiciel | Kadencja | Data urodzenia (i wiek) |
---|---|---|
Ronnie Flippo | 1977-1991 | 15 sierpnia 1937 |
Ryszard Shelby | 1979-1987 | 6 maja 1934 |
Ben Erdreich | 1983-1993 | 9 grudnia 1938 |
Glen Browder | 1989-1997 | 15 stycznia 1943 |
Robert E. Cramer | 1991-2009 | 22 sierpnia 1947 |
Hrabia Hilliard | 1993–2003 | 9 kwietnia 1942 |
Terry'ego Everetta | 1993-2009 | 15 lutego 1937 |
Spencera Bachusa | 1993-2015 | 28 grudnia 1947 |
Bob Riley | 1997–2003 | 3 października 1944 |
Artur Davis | 2003-2011 | 9 października 1967 |
Jo Bonner | 2003–2013 | 19 listopada 1959 |
Parker Griffith | 2009-2011 | 6 sierpnia 1942 |
Bobby Jasny | 2009-2011 | 21 lipca 1952 |
Marta Roby | 2011–2021 | 26 lipca 1976 |
Bradley Byrne | 2014-2021 | 16 lutego 1955 |
Najlepsi przedstawiciele
Najdłużej pełniący służbę przedstawiciele
Przedstawiciel | Pierwszy obsłużony | Ostatnio służył | Staż pracy |
---|---|---|---|
Tom Bevill | 3 stycznia 1967 | 3 stycznia 1997 r. | 30 lat |
Robert E. Jones Jr. | 28 stycznia 1947 | 3 stycznia 1977 | 29 lat, 340 dni |
Henry B. Steagall | 4 marca 1915 | 22 listopada 1943 | 28 lat, 263 dni |
William Louis Dickinson | 3 stycznia 1965 | 3 stycznia 1993 | 28 lat |
Frank W. Boykin | 30 lipca 1935 r | 3 stycznia 1963 | 27 lat, 157 dni |