Stypendia Nicholl w pisaniu scenariuszy — Nicholl Fellowships in Screenwriting
The Don and Gee Nicholl Fellowships in Screenwriting to program stypendialny założony w 1986 roku, aby pomóc scenarzystom . Jest administrowany przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej .
Historia
Gee Nicholl, wdowa po producencie Donie Nicholl , pracowała z Julianem Blausteinem w 1985 roku nad rozwojem programu z Akademią. Pierwotnymi zwycięzcami z 1986 roku byli Allison Anders , Dennis Clontz i Jeff Eugenides . W 1989 Radha Bharadwaj napisała pierwszy scenariusz do filmu, dramat Closet Land z 1991 roku . Clontz zdobył nagrodę Pulitzera w 1994 roku, a Eugenides w 2003 roku. W 1992 roku koleżanka Susannah Grant była pierwszą nominowaną do Oscara za scenariusz do Erin Brockovich . W 2010 roku stypendium obchodziło jubileusz 25-lecia.
W 2013 roku powstało 17 zwycięskich scenariuszy.
stypendyści
2020-obecnie
2020 Stypendyści Nicholl
- James Acker, Sadboi
- Beth Curry, Cytryna
- Vanar Jaddou, Do widzenia, Irak
- Kate Marks, Krowa królowych
- Jane Therese, Grzechy mojego Ojca
2010-2019
Stypendyści Nicholl 2019
- Aaron Chung, księżniczka Wietnamu
- Karen McDermott, Kołysanki z La Jaula
- Renee Pilai, chłopiec z latawcem
- Sean Malcolm, Matka
- Walker McKnight, Street Rat Allie przebija swój bilet
Stypendyści Nicholl 2018
- Allison Buckmelter i Nicolas Buckmelter, amerykański uchodźca
- Joey Clarke, Jr., Miles
- Grace Sherman, Liczby i słowa
- Wenonah Wilms, Dziewczyny z Końskiego Łba
Stypendyści Nicholl 2017
- Czuwanie Dzwonek, Przywróć dziewczynę
- SJ Inwards, Meduza Lato
- Max Lance i Jen Bailey, Królowa Sleaze
- KG Rockmaker, Ostatnie Dni Zimy
- Cesar Vitale, Wielkie Nic
Stypendyści Nicholl 2016
- Michele Atkins, Mówiąc o niebie
- Spencer Harvey i Lloyd Harvey, fotobudka
- Geeta Malik, Kolacja z Przyjaciółmi
- Elizabeth Oyebode, Tween the Ropes
- Justin Piasecki, Śmierć ortolana
Stypendyści Nicholla 2015
- Amy Tofte , Addis Abeka
- Andrew Friedhof , Great Falls
- Anthony Grieco , Bestsellery
- Elizabeth Chomko , Co mieli (wyprodukowano)
- Sam Regnier , wolny agent
2014 Nicholl Stypendyści
- Sam Baron, Nauka o miłości i śmiechu
- Alisha Brophy i Scott Miles , Stany Zjednoczone Fuckin' Awesome
- Melissa Iqbal , Lokomotywa śmierci
- Sally West , Moonflower
2013 Stypendyści Nicholl
- Frank DeJohn i David Alton Hedges , Legion
- Patty Jones , Joe Banks
- Alan Roth , Jersey City Story
- Stephanie Shannon , Królowa Kier
- Barbara Stepansky , Cukier w moich żyłach
2012 Nicholl Stypendyści
- Nikole Beckwith , Sztokholm, Pensylwania (Wyprodukowano)
- Sean Robert Daniels , Zabójcy
- James DiLapo , Diabły w zabawie
- Allan Durand , Willie Francis musi znowu umrzeć
- Michael Werwie , Niezwykle niegodziwy, szokująco zły i podły (produkcja)
2011 Nicholl Stypendyści
- Chris Bessounian & Tianna Langham , Guns and Saris
- Dion Gotować , Cutter
- John MacInnes , Poza drutem
- Matthew Murphy , Jednorożec
- Abel Vang i Burlee Vang , Dziecko Tygrysa
2010 Nicholl Stypendyści
- Destin Daniel Cretton , krótkoterminowy 12 (produkcja)
- Marvin Krueger , i obchodzenia się z łańcuchem
- Andrew Lanham , Skoczek z Maine
- Micah Ranum , Dobry Łowca (Produkowane)
- Cinthea Stahl , Znaki identyfikacyjne
2000-2009
2009 Stypendyści Nicholl
- Matt Ackley , Wodospady Wiktorii
- Vineet Dewan i Angus Fletcher , Psy piaskowe
- John Griffin , Sen przed przebudzeniem
- Nidhi Anna Verghese , Jallianwala Bagh
- Jeff Williams , Czysty
2008 Nicholl Stypendyści
- Jeremy Bandow , Hive
- Ken Kristensen i Colin Marshall , „ Z tchu”
- Jason A. Micallef , Masło (Wyprodukowano)
- Eric Nazarian , Giganci
- Lee Patterson , Schwytany
2007 Nicholl Stypendyści
- Amy Garcia i Cecilia Contreras , Amelia Earhart i Bolońska Tęczowa Autostrada
- Michael L. Hare , Fly Fisher
- Sidney King , Kalona
- David Mango , Całowanie zamachowca-samobójcy
- Andrew Shearer i Nicholas J. Sherman , Święty Nieodparty
2006 Stypendyści Nicholl
- Alfred E. Carpenter i Mark A. Matusof , 38 Mercury
- Arthur M. Jolly , Wolna Republika Bobistanu
- Stephanie Lord , Palau Rain
- Josh D. Schorr , 10-dniowy kontrakt
- Scott K. Simonsen , Przypływy lata
2005 Nicholl Stypendyści
- Morgan Read-Davidson , „Dni między”
- Seth Resnik & Ron Moskovitz , Pożar w kopalni węgla
- Michael D. Zungolo , Bez kraju
- Colleen Cooper De Maio , Piraci Małej Opatrzności
- Gian Marco Masoni , Pierścień Ognia
2004 Nicholl Stypendyści
- Sean Mahoney , Ślad Feniana
- Daniel Lawrence, Golem z Gazy
- Doug Davidson , List Quest
- Odrobina Rummel , Tajemniczy chłopiec
- John Sinclair & Nova Jacobs , Split Infinity
2003 Nicholl Stypendyści
- Andrea R. Herman , Augmentacja
- Tejal K. Desai i Brian C. Wray , Linda i Henry
- Annie Reid , Przebudzenie
- Bragi Schut Jr. , Sezon czarownic (produkcja)
- James N. Mottern , Trucker (Produced)
2002 Nicholl Stypendyści
- John Ciarlo , Zakręt w rzece
- Matt Harris , Księżyc pękających drzew
- Pamela Kay , nago i nago
- Kurt Kuenne , Mason Mule
- Creighton Rothenberger , The Chosin
2001 Stypendyści Nicholl
- Patricia Burroughs , Odkupienie
- Greg M. Dawless , Godzina rozwoju
- Robert S. Edwards , Kraina ślepców (produkcja)
- Albert Letizia , Zorza polarna
- Cameron B. Young , Saint Vincent
2000 stypendystów Nicholl
- Doug Atchison , Akeelah i pszczoła (wyprodukowane)
- Alfredo Botello , The Crasher
- Gabrielle Burton , Walc Cesarski
- Christine R. Downs , Droga Zwycięstwa
- James M. Foley , Podział na rzekę Powder
1990-1999
1999 Nicholl Stypendyści
- Chris E. Balibrera , Żniwa
- TJ Lynch , Początek mądrości
- Annmarie E. Morais , Krwawienie
- Jaime David Silverman , Ostatnie posiłki
- Rebecca A. Sonnenshine , Mermaid Dreams
1998 Nicholl Stypendyści
- Jacob A. Estes , Mean Creek (Wyprodukowano)
- Robert H. Gyde , Jelly-Babies
- Donna McNeely , dziecko Julii
- Karen M. Moncrieff , Niebieski samochód (produkcja)
- Michael A. Rich , Finding Forrester (wyprodukowane)
1997 Nicholl Stypendyści
- Glen Craney , Szept wiatru
- Scott Ferraiolo , Pałac wersalski
- Anthony J. Jaswiński , Interstate
- Karen Otoole , Dzikie Konie
- Michele Sutter , To miejsce na drodze
1996 Nicholl Stypendyści
- Will Chandler , Cyrano z Linden View
- Ehren Kruger , Arlington Road (Wyprodukowano)
- Carlton Proctor , Sommerville
- Brian Teshera , ...w mgnieniu oka
- Craig von Wiederhold , Martwe oczy
1995 Nicholl Stypendyści
- Richard Cray , Love, Squid & Pavarotti
- Scott Fifer , Starstruck
- Patrick Gilfillan , GU (geograficznie niepożądany)
- Robley Wilson , rybacy lądowi
1994 Nicholl Stypendyści
- Max D. Adams , Moje podwórko
- Steve Garvin , Status Quo
- Charles Henrich , Joshua Tree
- Glenn Levin , Spano i dziecko
1993 Nicholl Stypendyści
- Victoria Jennings Arch , Straszne piękno
- Bob Bridges , Doniphan of the Americas
- Myron E. Goble , W delcie (Wyprodukowane)
- Jodi Ann Johnson , mama i ja
- Dawn O'Leary , Wyspa blasku (wyprodukowano)
1992 Nicholl Fellows
- Robert N. Cohen , Dobry stary chłopiec
- Susannah Grant , dziewczyna z wyspy
- Andrew W. Marlowe , The Lehigh Piraci
- Terri Edda Miller , Ocieplacz do łóżka
- Michelle Wollmers , Niewierni
1991 Stypendyści Nicholl
- Len Alaria , Okrzyk wojenny
- Piotr Wrona , Ślad
- Raymond De Felitta , Rozpocznij Beginę
- Ronald Emmons , tylko chlebem
- Brian Reich , Bombki
1990 Nicholl Fellows
- David Gordon , Rocketman
- Robert Gregory Browne , Odpływ
- Kent Rizley , Dżentelmeni
- Thomas Smith , Proce i strzały
- Wanda Warner , szef do szefa
1986-1989
1989 Nicholl Fellows
- Radha Bharadwaj , Closet Land (Produkcja)
- Mark Lowenthal , Gdzie siedzi słoń (Produkcja)
- James McGlynn , Podróżnik (Produkcja)
- Deborah Pryor , łatka wrzośca (wyprodukowano)
- Laverne Stringer , The Cotton Gin Athletic Club
1988 Nicholl Stypendyści
- Nie przyznano stypendiów
1987 Nicholl Stypendyści
- Christopher Bishop , Swampers
- Kevin Coffey , Fadeaway
- Sallie Groo , Córki Muzyki
- Marie Angela Kellier , Solita's Rise
- Randall McCormick , Gigant Steps
- Warren Taylor , W ciemności (Produkcja)
- Priscilla Wagoner , Matka Natura
1986 Stypendyści Nicholl
- Allison Anders , Zagubiona autostrada
- Dennis Clontz , Pokolenia (odtwórz)
- Jeff Eugenides , Nadchodzi Winston, pełen Ducha Świętego (fikcja)