Nagrody Akademii Studenckiej - Student Academy Awards
Nagrody Akademii Studenckiej | |
---|---|
Przyznany za | Doskonałość w osiągnięciach filmowych |
Kraj | Stany Zjednoczone |
Przedstawione przez | Akademia Sztuki i Nauki Filmowej |
Pierwsza nagroda | 20 grudnia 1973 | (jako Studenckie Nagrody Filmowe)
Strona internetowa | oscary |
The Student Academy Awards są przedstawiane przez Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej w dorocznym konkursie dla szkół wyższych filmowców.
Opis
Nagrody zostały pierwotnie nazwane Studenckimi Nagrodami Filmowymi i zostały po raz pierwszy wręczone w 1973 roku. Od 1975 roku nagrody przyznawane są corocznie, zwykle w czerwcu. Obecna nazwa została przyjęta w 1991 roku.
W ramach nagród przyznawane są nagrody w czterech kategoriach: alternatywna ( film eksperymentalny ), animowana, dokumentalna i narracyjna . Nagrody złote, srebrne i brązowe mogą być przyznawane w każdej kategorii, wraz z towarzyszącymi stypendiami pieniężnymi w wysokości odpowiednio 5000 USD, 3000 USD i 2000 USD, począwszy od 2005 r. Od 1981 r. oddzielna nagroda jest przyznawana corocznie studentowi filmowemu spoza Stanów Zjednoczonych Państwa.
Kilku zdobywców nagród osiągnęło znaczące osiągnięcia jako filmowcy, w tym Robert Zemeckis , Bob Saget , Spike Lee , Trey Parker , Pete Docter i John Lasseter . Niektóre z nagrodzonych filmów studenckich same były nominowane i/lub zdobyły Oscara w kategoriach filmów krótkometrażowych, w tym Chicks in White Satin , The Janitor , Karl Hess: Toward Liberty , The Lunch Date , 9 , Quiero ser ( Chcę być...) , Gliniarze z gangu , Śmierć Kevina Cartera: ofiara z Bang Bang Club , Czerwona kurtka , Na linii (Auf der Strecke) , Bóg miłości , Spowiedź, 4,1 mili i Dcera ( Córka) .
Aby wywrzeć wpływ i wyróżnić poza konkurs, coroczna prezentacja filmów nagrodzonych złotym medalem jest rozsyłana bezpłatnie do organizacji edukacyjnych i non-profit w całym kraju.
Kopie (i niektóre elementy) ponad 90% filmów uhonorowanych Studenckimi Oscarami, wraz z nagraniami wielu ceremonii wręczenia nagród, są przechowywane w Filmotece Akademii .
Lista zwycięzców
lata 70.
I Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 20 grudnia 1973 r.
- Animacja : Antymateria , Lewis Hall, Carlos Guiterrez-Mena – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles (Los Angeles)
- Dokument : Widzisz, miałem życie , Ben Levin, Mort Jordan – Temple University ( Filadelfia , Pensylwania)
- Dramat : Manhattan Melody , Reuben Trane, Ken Wiederhorn – Columbia University (Nowy Jork)
- Specjalne Jury (dramatyczne) : Zawieszenie Normana Nurdelpicka: hołd dla Alfreda Hitchcocka , Boba Dahlina – Northwestern University ( Evanston , Illinois)
2. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 1 lipca 1975 r.
- Animacja : Euphoria , Vincent Collins – San Francisco Art Institute (San Francisco)
- Dokument : Men's Lives , Josh Hanig, Will Roberts – Antioch College ( Yellow Springs , Ohio)
- Dramat : Swag , Bruce Postman – New York University School of the Arts (Nowy Jork)
- Eksperymentalne : Architektura epoki naftowej , Scott Thomas – Rice University ( Houston , Teksas)
- Jury Specjalne (dramatyczne) : A Field of Honor , Robert Zemeckis – University of Southern California (Los Angeles)
3. doroczne studenckie nagrody filmowe – 23 czerwca 1976 r.
- Animacja : Fame , Mark Kirkland , Richard Jefferies – California Institute of the Arts ( Valencia , California)
- Dokument : Co mówią notatki Karen Grossman , Richard O'Neill – Uniwersytet Adelphi ( Garden City , Nowy Jork)
- Dramatyczny : The Preparatory , Terence Cahalan – University of Southern California (Los Angeles)
- Eksperymentalna : Po Lumiere , Joan Laine – University of California, Los Angeles (Los Angeles)
- Jury specjalne (dokument) : The American Love Affair , Lee M. Rhoads, Jr. – University of Southern California (Los Angeles)
4. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 22 maja 1977 r.
- Animacja : The Muse , Paul W. Demeyer – Kalifornijski Instytut Sztuki ( Valencia , Kalifornia)
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: The Last of the Little Breweries , Frank H. Binney – University of Texas w Austin ( Austin , Teksas)
- Zasługi: Guitar Craft , Rob Williams – Western States Film Institute i Metropolitan State College of Denver (oba w Denver w stanie Kolorado)
- Dramatic : Sixteen Down , Carol L. Dysinger – New York University (Nowy Jork)
- Eksperymentalne : TRANSCENdance , Philip W. Pura – Boston University ( Boston , Massachusetts)
5. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 21 maja 1978
- Animacja : Mother Goose , David Bishop – Uniwersytet Południowej Kalifornii (Los Angeles)
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Szósty tydzień , John Simeon Block – New York University (Nowy Jork)
- Zasługi: Jak każde dziecko, tylko bardziej , Catherine Allan, Maile Ornellas – University of California, Berkeley ( Berkeley , California)
- Zasługi: Oczami Adama , Robert Saget – Temple University , ( Filadelfia , Pensylwania)
- Dramatyczne : Button, Button , Burton Lee Harry – Uniwersytet Bridgeport ( Bridgeport , Connecticut)
- Eksperymentalne : Tryptyk , Matthew Patrick – Hampshire College ( Amherst , Massachusetts)
6. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 3 czerwca 1979
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Lady and the Lamp John Lasseter – California Institute of the Arts ( Valencia , California)
- Zasługi: Mors i Carpenter , Tomas Gasek, Malcolm G. Spaull – Rochester Institute of Technology ( Henrietta , Nowy Jork)
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Od '45 , Michael David Korolenko – Boston University ( Boston , Massachusetts)
- Zasługi: Cotton Candy and Elephant Stuff , Jan Krawitz, Thomas Ott – Temple University ( Filadelfia , Pensylwania)
- Zasługa: Każdy potrzebuje wiecznego domu , Mike Simpson – University of Texas w Austin ( Austin , Teksas)
- Dramatic : The Writers , Harriotte H. Aaron – New York University (Nowy Jork)
lata 80.
7. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 8 czerwca 1980
- Animacja : Nitemare , John Lasseter – California Institute of the Arts
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Karl Hess: Toward Liberty , Roland Hallé, Peter W. Ladue – Boston University
- Zasługi: Crossroads/South Africa: The Struggle Continues , Jonathan Wacks – University of California, Los Angeles
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Candy Store , Claude Kerven – New York University
- Honorowy: Wszystkiego Najlepszego , Randall Fried – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Zasługa: Morderstwo we mgle , Lisa Gottlieb – Columbia College Chicago (Chicago, Illinois)
- Eksperymentalne : Sekcje , Sean Phillips – Uniwersytet Południowej Kalifornii
8. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 7 czerwca 1981
- Animacja : Widok z lotu ptaka , Deborah Jo Short – Uniwersytet Stanowy w San Francisco
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Pamiętam Barbrę , Kevin Burns – Boston University
- Zasługi: Jazz , Albert Magnoli – Uniwersytet Południowej Kalifornii
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: A Man Around the House , Caroline Emmons – New York University
- Zasługi: Willie , Coleen Higgins, Ghasem Ebrahimian – State University of New York at Purchase
- Eksperymentalne : Commuter , Michael M. Patterson – California Institute of the Arts
- Zagraniczny film studencki : Maedeli la brèche , Jaco Van Dormael – Institut National Superieur , Belgia
9. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 6 czerwca 1982 r.
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Guess Who's for Dinner , Kathy Zieliński – California Institute of the Arts
- Zasługa: Poskromienie , Bill Jarcho – Emerson College
- Dokument : Face Value , Michael Kriegsman, Dan Montopoli – New York University
- Dramatyczny : Ze względu na Niebo , Ken Kwapis – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Zagraniczny film studencki : Zone Surveillee (strefa monitorowana) , Olivier Langlois – Institut National Superieur , Belgia
10. doroczne studenckie nagrody filmowe – 5 czerwca 1983 r.
- Animacja : No One for Chess , Richard Rosser – Washington i Lee University
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Cztery rogi: obszar narodowej ofiary? , Christopher McLeod, Glenn Switkes – Uniwersytet Kalifornijski, Berkeley
- Zasługi: El Matador , Arturo Ruiz Esparza – University of Texas w Austin
- Zasługi: Skąd wziąłeś tę kobietę , Loretta Smith – Columbia College (Chicago, Illinois)
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Amerykańskie tabu , Steve Lustgarten – Portland State University
- Zasługi: Dzieci kukurydzy , John Robert Woodward, Johnny Stevens – University of Texas w Austin
- Zasługi: Joe's Bed-Stuy Barbershop: We Cut Heads , Spike Lee – New York University
- Eksperymentalne : Somnolent Blue , Monica Kendall – School of the Art Institute of Chicago
- Zagraniczny film studencki : Over My Dead Body , Ingrid Oustrup Jensen – Narodowa Szkoła Filmowa w Danii
11. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 10 czerwca 1984
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Biała Gazela , Anthony Laudati – State University of New York at Purchase
- Zasługi: Mr. Gloom , William G. Kopp – California Institute of the Arts
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Balzac Rodina , Marilyn Waterman – Uniwersytet Stanforda
- Zasługi: Czarnoksiężnik strun , Alan Edelstein, Peter Friedman – New York University
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Nieletni , Alan Kingsberg – New York University
- Zasługi: The Lottery Rose , Gregory Popp, Frank Military – Northwestern University
- Eksperymentalne : Tuscola Moon , Dan Reed – University of Illinois w Chicago
- Zagraniczny film studencki : Ślub matki , Jenny Wilkes – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Beaconsfield , Buckinghamshire, Anglia
12. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 16 czerwca 1985 r.
- Animacja : Obserwacyjne zagrożenie , William G. Kopp – California Institute of the Arts
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Burley: Growing Tobacco in America , Robert Henson, Doron Schlair – New York University
- Zasługi: On the Rocks , Kathryn Johnston, Iain C. Stobie – University of Colorado w Boulder
- Zasługi: Witness to Revolution: The Story of Anna Louise Strong , Lucy Ostrander – Uniwersytet Stanforda
- Dramatyczne : Bohaterowie , Camille Thomasson – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Zagraniczny film studencki : The Leahys: Music Most of All , Peter Weyman – York University , Toronto, Kanada
13. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 8 czerwca 1986 r.
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Housecats , Peg McClure Moudy – De Anza College , Cupertino , Kalifornia
- Zasługa: Mangia! , Sheila Sofian – Rhode Island School of Design
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Songs of Wool: Hooked Rugs Veny Tipton , Cathey Edwards – California Institute of the Arts
- Zasługi: The Flapper Story , Lauren Lazin – Uniwersytet Stanforda
- Zasługi: Sam , Aaron D. Weisblatt – New York University
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Jenny , John Travers – University of Bridgeport , Connecticut
- Zasługi: Chicken Thing , Todd Holland – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
- Eksperymentalne : The Three Cornered Hat , Angel Gracia – Miami Dade Community College
- Zagraniczny film studencki : Przyjdź, mam ci do opowiedzenia historię , Frederic Roullier-Gall – Institut National Superieur des Arts du Spectacle et Techniques de Diffusion , Belgia
14. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 7 czerwca 1987 r.
- Animacja : Mąż córki szczura , Karen McCoy Fremuth – Rhode Island School of Design
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Srebro w złoto , Lynn Mueller – Uniwersytet Stanforda
- Wyróżnienie: Życie z AIDS , Tina DiFeliciantonio – Uniwersytet Stanforda
- Zasługi: Wee Wee Hours , Izak Ben-Meir – Uniwersytet Południowej Kalifornii
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Ptak w klatce , Antonio Zarro – CBN University
- Zasługi: Preludium , James Spione – State University of New York at Purchase
- Eksperymentalne : Zebu , William Mitchell – Loyola Marymount University , Los Angeles
- Zagraniczny film studencki : Do zobaczenia na Wembley, Frankie Walsh , Mark Herman – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Beaconsfield, Anglia
15. doroczne studenckie nagrody filmowe – 12 czerwca 1988 r.
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Kot i Szczur , James Richardson – Columbia College (Chicago, Illinois)
- Zasługi: Wizja artystyczna , Richard Quade – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
- Zasługi: Kocia kołyska , Temah Nelson – Rhode Island School of Design
- Zasługi: Dlaczego , Suzanne Dimant – Kalifornijski Instytut Sztuki
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Gliniarze gangu , Thomas B. Fleming, Daniel Marks – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Zasługi: Norma Jean , John H Behnke – Southern Illinois University
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Część VII , Thomas Wallin, Steve Wang – New York University
-
Eksperymentalne :
- Osiągnięcie: The Anti-Video , Gary Rosenthal – Ithaca College
- Zagraniczny film studencki : Schmetterlinge (Butterflies) , Wolfgang Becker – Deutsche Film- und Fernsehakademie Berlin , Berlin, Niemcy Zachodnie
16. doroczne nagrody filmowe dla studentów – 11 czerwca 1989 r.
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Sand Dance , Richard Quade – University of California, Los Angeles
- Zasługa: Wszystko w twoim umyśle , Richard C. Zimmerman – Southern Illinois University
- Zasługa: Chore , Joe Murray – De Anza College
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Leila , Shawn Maurer – Loyola Marymount University
- Meritum: Tak jak było , Dave Burkhardt – Uniwersytet Boba Jonesa
- Meritum: No Hunger in My Home , Nancy Brink – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: The Yuppie , John H. Behnke, James M. Peterson – Southern Illinois University
- Zasługi: Summer Rain , Howard Slavitt – Uniwersytet Południowej Kalifornii
-
Eksperymentalne :
- Osiągnięcie: Zaginiony skarb kapitana Corneliusa „Deadeye” Tucketta , John Michael Di Jiacomo – Uniwersytet Nowojorski
- Zasługi: Analityk komputerowy , Gary Rosenthal – Ithaca College
- Zagraniczny film studencki : Ropáci (Oilgobblers) , Jan Sverák – Szkoła Filmowa i Telewizyjna Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze , Praga, Czechosłowacja
1990
17. doroczne nagrody filmowe dla studentów – 10 czerwca 1990
-
Animacja :
- Osiągnięcie: Watunna , Stacey Steers – University of Colorado w Boulder
- Zasługi: Konkurs Yodel , Andrew Artz – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
-
Dokumentalny :
- Osiągnięcie: Clowning Around , Kelly Clement, Ellen Osborne – San Francisco State University
- Zasługi: Alf Landon: My Talk with Papa , Richard Kassebaum – University of Southern California
- Zasługi: Samsara: Śmierć i odrodzenie w Kambodży , Ellen Bruno – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny :
- Osiągnięcie: Data lunchu , Adam Davidson – Columbia University , Nowy Jork
- Zasługi: The Blue Men , Denise McKenna, Mark Squier – Amerykański Instytut Filmowy , Los Angeles
- Zasługi: Idź do piekła , Suzanne V. Johnson – Tisch School of the Arts , New York University
- Zagraniczny film studencki : Alaska , Mike van Diem – Holenderska Akademia Filmu i Telewizji ( Amsterdam , Holandia)
- Nagroda Students Guild of America reżyserów : Adam Davidson
18. doroczne rozdanie nagród Akademii Studenckiej – 9 czerwca 1991 r.
-
Animacja :
- Złoty Medal: Oda do GI Joe , Gregory P. Grant – Brooks Institute
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Twinsburge, OH: Some Kind of Weird Twin Thing , Sue Marcoux – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: Pies zjadł , Steve Pearl – Loyola Marymount University
- Srebrny Medal: Wyścigi Żółwi , Jim Lincoln, Lisa Swain – Regent University
- Brązowy Medal: Andy ma dziewczynę! , Dan Moran, Joel Kuchan – Columbia College Chicago (Chicago, Illinois)
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Pewnego razu , Zsuzsa Böszörményi – Akademia Dramatu i Filmu w Budapeszcie , Budapeszt
- Nagroda studencka Directors Guild of America : Steve Pearl
19. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 14 czerwca 1992 r.
-
Animacja :
- Złoty Medal: Next Door , Peter H. Docter – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: Pięć Kobiecych Perswazji , Peter Hixson – American University
- Brązowy Medal: Futro i Pióra , Celia Kendrick – Rhode Island School of Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Beyond Imagining: Margaret Anderson and the Little Review , Wendy Weinberg – Temple University
- Srebrny Medal: Delfiny: Umysły w wodzie , Christopher C. Carson – Loyola Marymount University
- Brązowy Medal: In and Out of Time , Elizabeth Finlayson – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: The Lady in Waiting , Christian M. Taylor – New York University
- Srebrny Medal: Eagle Against the Sun , John Akahoshi, Steve Foonberg – University of Southern California
- Brązowy Medal: Złota Góra , Rachel Saltz, Kryssa Schemmerling – Columbia University
-
Nagroda za eksperyment :
- Złoty Medal: W akwarium , Robert Beebe – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : This Boy's Story , John Roberts, Michele Camarda – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Beaconsfield, Anglia
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Christian M. Taylor
20. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 13 czerwca 1993 r.
-
Animacja :
- Złoty Medal: Powyżej Przeciętnej , Jamie Maxfield – Rhode Island School of Design
- Srebrny Medal: Historia Ameryki , Chris Graves, Trey Parker – University of Colorado w Boulder
- Brązowy Medal: Wiatr , Drew King – California Institute of the Arts
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Living Forward, Looking Back , Stephanie L. Hill – New York University
- Srebrny Medal: Chicks in White Satin , Elaine Holliman – University of Southern California
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: A Children's Story , Graham Justice – New York University
- Srebrny Medal: Silent Rain , Martin Curland – University of Southern California
-
Nagroda za eksperyment :
- Złoty Medal: The Strange Case of Balthazar Hyppolite , Ethan Spigland – New York University
- Srebrny Medal: Siedem Lucky Charms , Lisa Mann – California Institute of the Arts
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Ostatni Nowy Rok , Javier Bourges – Centro de Capacitación Cinematográfica , Mexico City, Meksyk
- Nagroda Students Guild of America dla reżyserów : Graham Justice
21. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 12 czerwca 1994 r.
-
Animacja :
- Złoty Medal: Woźny , Vanessa Stella Schwartz – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: Foodchain , Brian P. Dowrick – University of the Arts , Filadelfia , Pensylwania
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Genbaku Shi: Zabity przez Bombę Atomową , Casey G. Williams – Uniwersytet Utah
- Srebrny Medal: Portret chłopca z psem , Robin Hessman, James Longley – Brown University , Wesleyan University
- Brązowy Medal: Street Songs: Pittsburgh Street Singer Bill Dorsey , Craig McTurk – California Institute of the Arts
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: Czerwony , Gary Nadeau – New York University
- Srebrny Medal: Outside , Matt Danciger – Art Center College of Design , Pasadena , California
- Brązowy Medal: The Make , Stephen James – Columbia University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Abgeschminkt (Makin' Up) , Katja von Garnier – Uniwersytet Telewizji i Filmu w Monachium , Monachium, Niemcy
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Matt Danciger
22. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 11 czerwca 1995 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Picasso zrobiłby wspaniałego kelnera , Jonathan Schell – New York University
-
Animacja :
- Złoty Medal: Card Trick , Robert Herrick Russ – University of California, San Diego
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Ich Własny Wietnam , Nancy D. Kates – Uniwersytet Stanforda
- Srebrny Medal: Grając rolę , Mitch McCabe – Harvard College , Cambridge , Massachusetts
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: La Ciudad (The City) , David Riker – New York University
- Nagroda Filmu Zagranicznego : Scarborough Ahoj! , Tania Diez – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Beaconsfield, Buckinghamshire, Anglia
- Nagroda Students Guild of America reżyserów : David Riker
23. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 9 czerwca 1996 r.
-
Animacja :
- Złoty Medal: Patronat , Zachary Lehman – Dartmouth College
- Srebrny Medal: Powrót Słonecznego Diabła , Steven Ayromlooi – Rhode Island School of Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Independent Little Cuss , Jeff Patterson – Loyola Marymount University
- Srebrny Medal: Just for the Ride , Amanda Micheli – Uniwersytet Harvarda
- Brązowy Medal: Spirits Rising , Ramona S. Diaz – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny
- Złoty Medal: The Water Carrier , Patricia Cardoso – University of California, Los Angeles
- Srebrny Medal: Krótka Zmiana , Jon Andrews – Uniwersytet Yale
- Brązowy Medal: Around the Time , Phil Bertelsen – New York University
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Eclipse , Jason Ruscio – New York University
- Srebrny Medal: Memories of Matthews Place , Daniel Bova – New York University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Grænsen (Nigdy) , Reza Parsa – Narodowa Szkoła Filmowa w Danii
- Nagroda Students Guild of America reżyserów : Patricia Cardoso
24. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 8 czerwca 1997 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Erozja , Robert Gelber – New York University
- Srebrny Medal: Mój Rozwód , Andrea Clark – New York University
-
Animacja :
- Złoty Medal: Unborn Baby Blues , Mark Dale Levine – University of California, Los Angeles
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Walk This Way , Chris Sheridan – Scottsdale Community College
- Srebrny Medal: Miriam Is Not Amused , Kim Roberts – Uniwersytet Stanforda
- Brązowy Medal: The Mirror Lied , Jennifer Haskin-O'Reggio – University of Southern California
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: Boże Narodzenie w Nowym Jorku , Mark Millhone – Columbia University
- Srebrny Medal: Waiting in the Wings , Charles R. Uy – School of Visual Arts , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Pan October , Chris Angel – University of Southern California
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Zwykła Misja , Raymond Boy – Academy of Media Arts , Kolonia, Niemcy
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Charles R. Uy
25. doroczne rozdanie nagród Akademii Studenckiej – 14 czerwca 1998 r.
-
Alternatywny
- Złoty Medal: Sombra , Robin Larsen – University of California, Los Angeles
-
Animacja :
- Złoty Medal: Jataka , Peter Choe, Neal Nellans – Ringling School of Art and Design , Sarasota , Floryda
- Srebrny Medal: Switchback , Kyle Clark – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Brązowy Medal: Put On a Happy Face , Suzanne Lee Twining – University of the Arts , Filadelfia , Pensylwania
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Walczący Dziadek , Greg Pak – New York University
- Srebrny Medal: Occidental Encounters , Yuriko Gamo Romer – Uniwersytet Stanforda
- Brązowy Medal: Notatnik Wayne'a Freedmana , Aaron Lubarsky – Uniwersytet Stanforda
-
Dramatyczny :
- Złoty Medal: Bleach , Bill Platt – New York University
- Srebrny Medal: Moje Ciało , Joel Moffett, Matthias Visser – Amerykański Instytut Filmowy
- Brązowy Medal: Intermezzo , Dana H. Glazer – New York University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Rochade , Thorsten Schmidt – Akademia Filmowa Baden-Württemberg ( Ludwigsburg , Badenia-Wirtembergia, Niemcy)
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Bill Platt
26. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 13 czerwca 1999 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Cień Drzewa , Lisa Collins – Columbia University , Nowy Jork
- Srebrny Medal: The Piece , Jordan Waid – The New School , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Atomic Tobasco , James Cox – New York University
- Brązowy Medal: Gregory , Marston Younger – Allan Hancock College
-
Animacja :
- Złoty Medal: List z Frontu Zachodniego , Daniel M. Kanemoto – New York University
- Srebrny Medal: Between the Lines , Jamie Maxfield – California Institute of the Arts
- Brązowy Medal: Cień suszy , Daniel Kutner, Brian Emerson – University of California, Santa Barbara
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Człowiek i Pies , Randolph Benson – North Carolina School of the Arts
-
Narracja :
- Złoty Medal: John , Marni Banack, JB Sugar – Amerykański Instytut Filmowy
- Srebrny Medal: Prawdziwe wyznania uzależnionego od sushi , Kimberly Harwood – New York University
- Brązowy Medal: Slow Dcin' Down the Aisles of the Quickcheck , Thomas Wade Jackson – Florida State University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Kleingeld (Mała zmiana) , Marc-Andreas Bochert – Konrad Wolf Film University of Babelsberg , Niemcy
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Marni Banack
- Nagroda Studentów Amerykańskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych : David A. Armstrong
2000s
27. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 11 czerwca 2000 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Helikopter , Ari Gold – New York University
- Srebrny Medal: Szanowny Panie: Listy do żołnierza Unii , Michael Mullan, Jessica Lakis – University of the Arts , Filadelfia , Pensylwania
-
Animacja :
- Złoty Medal: Al Tudi Tuhak (Dawno, dawno temu) , Tod Polson – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal (remis): The Bad Plant , Amy Winfrey – University of California, Los Angeles
- Srebrny Medal (remis): Luz , Jose Javier Martinez – University of California, Los Angeles
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Żelazne Panie , Kennedy Wheatley – University of Southern California
- Srebrny Medal: Slender Existence , Laura C. Murray – Stanford University , Palo Alto , Kalifornia
- Brązowy Medal: Między dwoma pożarami , Douglas Noel Smith – Regent University , Virginia , Virginia
-
Narracja :
- Złoty Medal: Jednodniowe Przejście , Joan L. Stein – Columbia University
- Srebrny Medal: Ojczyzna , Doug Scott – New York University
- Brązowy Medal: 6 mil z 8 stóp , Ben Tomlin – New York University
- Zagraniczni : Quiero ser , Florian Gallenberger – Uniwersytet Telewizji i Filmu w Monachium , Niemcy
- Nagroda Studentów Gildii Reżyserów Amerykańskich : Joan L. Stein
28. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 10 czerwca 2001 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Ciepło , Michael Schaerer – School of Visual Arts , Nowy Jork
-
Animacja :
- Złoty Medal: Boobie Girl , Brooke Keesling – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: Żółty Parasol , Victor Robert, Rodney Hom – Art Center College of Design , Pasadena , Kalifornia
- Brązowy Medal: Ta Specjalna Małpa , Sean McBride – University of the Arts , Filadelfia , Pensylwania
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: XXXY , Porter Gale, Laleh Soomekh – Uniwersytet Stanforda , Palo Alto , Kalifornia
- Srebrny Medal: Zielony , Laura Dunn – University of Texas w Austin
- Brązowy medal: niepożądanych , Marianna Yarovskaya - University of Southern California , Los Angeles
-
Narracja :
- Złoty Medal: Zen i Sztuka Krajobrazu , David Kartch – Columbia University
- Srebrny Medal: Spowiedź , Carl Pfirman – University of California, Los Angeles
- Brązowy Medal: Lektor , Greg Marcks – Florida State University , Tallahassee
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Oko na karku (El ojo en la nuca) , Rodrigo Pla – Centro de Capacitación Cinematográfica ( Meksyk , Meksyk )
29. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 9 czerwca 2002 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: For Our Man , Kazuo Ohno – Columbia University
- Srebrny Medal: Island to Island , Soopum Sohn – New York University
-
Animacja :
- Złoty Medal: Passing Moments , Don Phillips, Jr. – Ringling School of Art and Design
- Srebrny Medal: Aksamitna Tygrysica , Jen Sachs – Kalifornijski Instytut Sztuki , Walencja
- Brązowy Medal: Shadowplay , Dan Blank – New York University
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Przeprowadzka , Pin Pin Tan – Northwestern University
- Srebrny Medal: Wartości Rodzinne , Eva Saks – New York University
- Brązowy Medal: Rewolucje na minutę , Thomas Burns – Uniwersytet Stanforda , Palo Alto , Kalifornia
-
Narracja :
- Złoty Medal: The Wormhole , Jessica Sharzer – New York University
- Srebrny Medal: Urządzenie Barierowe , Grace Lee – Uniwersytet Kalifornijski, Los Angeles
- Brązowy Medal: Sophie Helen , Haeyoung Lee – University of Texas w Austin
- Nagroda Filmu Zagranicznego : Feeding Desire , Martin Strange-Hansen – Narodowa Szkoła Filmowa w Danii , Dania
30. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 8 czerwca 2003 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: The Projects Lumiere , Waleed Moursi – California Institute of the Arts
-
Animacja :
- Złoty Medal: Perpetual Motion , Kimberly Miner – Rochester Institute of Technology
- Srebrny Medal: Bert , Moonsung Lee – Academy of Art College , San Francisco.
- Brązowy Medal: Praca w toku , Wes Ball – Florida State University , Tallahassee
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Left Behind , Christof Putzel – Connecticut College
- Srebrny Medal: Indiana Aria , Elizabeth Pollock – University of California, Berkeley
- Brązowy Medal: Ci, Którzy Wkraczają , Renee Fischer – Uniwersytet Stanforda , Palo Alto , Kalifornia
-
Narracja :
- Złoty Medal: La Milpa (The Cornfield) , Patricia Riggen – Columbia University
- Srebrny Medal: Jesus Henry Christ , Dennis Lee – Columbia University , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Dobra. , Michael Downing, Philip Svoboda – Amerykański Instytut Filmowy w Kalifornii
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Czerwona Kurtka , Florian Baxmeyer – Uniwersytet w Hamburgu , Niemcy
31. doroczne nagrody Akademii Studenckiej – 13 czerwca 2004 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Storyboard of My Life , Robert F. Castillo – Szkoła Sztuk Wizualnych
- Srebrny Medal: Focus , Bill Ridlehoover, Nilanjan Neil Lahiri – Savannah College of Art and Design , Georgia
-
Animacja :
- Złoty Medal: Rex Steele: Nazi Smasher , Alexander Woo – New York University
- Srebrny Medal: Rock the World , Sukwon Shin – School of Visual Arts , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Lemmings , Craig Van Dyke – BYU Center for Animation , Utah
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Cheerleaderka , Kimberlee Bassford – University of California, Berkeley
- Srebrny Medal: Kiedy nadeszła burza , Shilpi Gupta – University of California, Berkeley
- Brązowy Medal: Kuba: Nielogiczna Świątynia , David Pittock, Lindsey Kealy – University of Nebraska–Lincoln
-
Narracja :
- Złoty Medal: A-Alike , Randall Dottin – Columbia University
- Srebrny Medal: Zeke , Dana Buning – Florida State University , Tallahassee
- Brązowy Medal: The Plunge , Todd Schulman – Florida State University , Tallahassee
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Między nami , Laurits Much-Peterson – Narodowa Szkoła Filmowa w Danii , Dania
32. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 12 czerwca 2005 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Knock Knock , Jaron Henrie-McCrea – Ball State University
- Srebrny Medal: Twoje Ciemne Włosy Ihsan , Tala Hadid – Columbia University
-
Animacja :
- Złoty Medal: 9 , Shane Acker – Uniwersytet Kalifornijski
- Srebrny Medal: Żaba , Christopher Conforti – School of Visual Arts , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Things That Go Bump in the Night , Joshua G. Beveridge – Ringling School of Art and Design , Floryda
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Życie Kevina Cartera , Dan Krauss – Uniwersytet Kalifornijski
- Srebrny Medal: Unhitched , Erin Hudso, Ben Wu – Uniwersytet Stanforda
- Brązowy Medal: Słuchaj , Kimby Caplan – Southern Methodist University , Teksas
-
Narracja :
- Złoty Medal: Środowe Popołudnie , Alonso Mayo – Amerykański Instytut Filmowy
- Srebrny Medal: Victoria Para Chino , Cary Fukunaga – New York University
- Brązowy Medal: Charm , Melissa Rossi – Florida State University , Tallahassee
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : The Runaway , Ulrike Grote – Uniwersytet w Hamburgu , Niemcy
33. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 10 czerwca 2006 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Perspektywa , Travis Hatfield, Samuel Day – Ball State University
- Srebrny Medal: 6 AM , Carmen Vidal Balanzat - City College of New York
-
Animacja :
- Złoty Medal: The Possum , Chris Choy – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: Tańczący Złodziej , Meng Vue – Szkoła Sztuki i Projektowania Ringling
- Brązowy Medal: Żółwie , Thomas Leavitt – BYU Center for Animation
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Reporter Zero , Carrie Lozano – University of California, Berkeley
- Srebrny Medal: Królestwo Kobiet , Xiaoli Zhou – Uniwersytet Kalifornijski, Berkeley
- Brązowy Medal: Trzy Piękności , Mak Hossain – Purdue University
-
Narracja :
- Złoty Medal: Świąteczna Lista życzeń , Sean Overbeeke – University of North Carolina
- Srebrny Medal: El Viaje (jednodniowa wycieczka) , Cady Abarca-Benavides – Columbia University
- Brązowy Medal: Pop Foul , Moon Molson, Jennifer Handorf – Columbia University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Elalini , Tristan Holmes – South African School of Motion Picture Medium and Live Performance , Republika Południowej Afryki
34. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 9 czerwca 2007 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Rozszczepienie , Kun-I Chang – Szkoła Sztuk Wizualnych
-
Animacja :
- Złoty Medal (remis): Arts Desire , Sarah Wickliffe – New York University
- Złoty Medal (remis): Mirage , Youngwoong Jang – School of Visual Arts
- Srebrny Medal: A Leg Up , Bevin Carnes – Ringling College of Art and Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Cross Your Eyes Keep Them Wide , Ben Wu – Uniwersytet Stanforda
- Srebrny Medal: Ladies of the Land , Megan Thompson – New York University
- Brązowy Medal: Lumo , Bent-Jorgen Perlmutt , Nelson Walker III – Columbia University
-
Narracja :
- Złoty Medal: Rundown , Patrick Alexander – Florida State University
- Srebrny Medal: High Maintenance , Phillip Van – New York University
- Brązowy Medal: Pokaz , Anthony Green – New York University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Nevermore , Toke Constantin Hebbeln – Film Academy Baden-Württemberg , Niemcy
35. doroczna nagroda Akademii Studenckiej – 7 czerwca 2008 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Viola: The Travelling Rooms of a Little Giant , Shih-Ting Hung – University of Southern California
- Srebrny Medal: Circles of Confusion , Phoebe Tooke – San Francisco State University
-
Animacja :
- Złoty Medal: Zoologic , Nicole Mitchell – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: Simulacra , Tatchapon Lertwirojkul – School of Visual Arts , Nowy Jork
- Brązowy Medal: Wizjoner , Evan Mayfield – Ringling College of Art and Design , Floryda
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: As We Forgive , Laura Waters Hinson – American University , Waszyngton, DC
- Srebrny Medal: Niedołączony , JJ Adler – Columbia University
- Brązowy Medal: Jeśli ciało spotyka ciało , Brian Davis – University of Southern California
-
Narracja :
- Złoty Medal: Dzień Pracy , Rajeev Dassani – University of Southern California
- Srebrny Medal: The State of Sunshine , Z. Eric Yang – Florida State University
- Brązowy Medal: Pitstop , Melanie McGraw – University of Southern California
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : On the Line ( Auf der Strecke ), Reto Caffi – Academy of Media Arts Kolonia , Niemcy
36. doroczne nagrody filmowe dla studentów – 13 czerwca 2009
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Alice's Attic , Robyn Yannoukos – University of California Los Angeles
- Srebrny Medal: Materia, w spokojnym stanie, przygotowuje się do transformacji , Kwibum Chung – School of Visual Arts , Nowy Jork
-
Animacja :
- Złoty Medal: Piżama Gladiator , Glenn Harmon – BYU Center for Animation
- Srebrny Medal: Sebastian's Voodoo , Joaquin Baldwin – University of California, Los Angeles
- Brązowy Medal: Latawce , Jed Henry – BYU Center for Animation
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Ostatnie Syreny , Liz Chae – Columbia University
- Srebrny Medal: The Wait , Cassandra Lizaire, Kelly Asmuth – Columbia University , Nowy Jork
- Brązowy Medal: A Place to Land , Lauren DeAngelis – American University , Waszyngton, DC
-
Narracja :
- Złoty Medal: Kavi , Gregg Helvey – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Srebrny Medal: The Bronx Balletomane , Jeremy Joffee – City College of New York
- Brązowy Medal: Bohemibot , Brendan Bellomo – New York University
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : Elkland , Per Hanefjord – Szwedzki Instytut Sztuki Dramatycznej , Szwecja
2010s
37. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 12 czerwca 2010 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Powierzchnia: Film z dołu , Varahit Uthaisri – Parsons The New School for Design
- Srebrny Medal: Multiply , Emily Henricks – University of Southern California
-
Animacja :
- Złoty Medal: Departure of Love , Jennifer Bors – Ringling College of Art and Design
- Srebrny Medal: Dried Up , Isaiah Powers, Stuart Bury i Jeremy Casper – Kansas City Art Institute
- Brązowy Medal: Lifeline , Andres Salaff – California Institute of the Arts
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Yizkor (Wspomnienie) , Ruth Fertig – University of Texas w Austin
- Srebrny Medal: Rediscovering Pape , Maria Royo – City College of New York
- Brązowy Medal: Dreams Awake (Suena Despierto) , Kevin Gordon i Rebekah Meredith – Uniwersytet Stanforda
-
Narracja :
- Złoty Medal: Bóg Miłości , Luke Matheny – New York University
- Srebrny Medal: Niżej numer 5 , Kim Spurlock – New York University
- Brązowy Medal: The Lunch Box , Lubomir Kocka – Savannah College of Art and Design
- Zagraniczna Nagroda Filmowa : The Confession , Tanel Toom – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Wielka Brytania
38. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 11 czerwca 2011
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Vermeerowie , Tal S. Shamir – Nowa Szkoła
-
Animacja :
- Złoty Medal: Dragonboy , Bernardo Warman i Shaofu Zhang – Academy of Art University
- Srebrny Medal: Korespondencja , Zach Hyer – Pratt Institute
- Brązowy Medal: Detektyw , Avner Geller i Stevie Lewis – Ringling College of Art and Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Vera Klement: Blunt Edge , Wonjung Bae – Columbia College
- Srebrny medal: Okoliczności urojone , Anthony Weeks – Uniwersytet Stanforda
- Brązowy Medal: Sin Pais (bez kraju) , Theo Rigby – Uniwersytet Stanforda
-
Nagroda Filmu Zagranicznego :
- Złoty Medal: Tuba Atlantic , Halvar Witzø – Norweska Szkoła Filmowa , Norwegia
- Srebrny Medal: Bekas , Karzan Kader – Sztokholmska Akademia Sztuk Dramatycznych , Szwecja
- Brązowy Medal: Raju , Max Zähle – Hamburg Media School, Niemcy
-
Narracja :
- Złoty Medal: Złodziej , Julian Higgins – Amerykański Instytut Filmowy
- Srebrny Medal: High Maintenance , Shawn Wines – Columbia University
- Brązowy Medal: Fatakra , Soham Mehta – University of Texas w Austin
39. doroczne nagrody filmowe dla studentów – 9 czerwca 2012
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Zegar Rzeczywistości , Amanda Tasse – Uniwersytet Południowej Kalifornii
-
Animacja :
- Złoty Medal: Eyrie , David Wolter – California Institute of the Arts
- Srebrny Medal: The Jockstrap Raiders , Mark Nelson – University of California, Los Angeles
- Brązowy Medal: My Little Friend , Eric Prah – Ringling College of Art and Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Dying Green , Ellen Tripler – American University
- Srebrny Medal: Hiro: A Story of Japanese Internment , Keiko Wright – New York University
- Brązowy Medal: Lost Country , Heather Burky – Art Institute of Jacksonville
-
Narracja :
- Złoty Medal: Under , Mark Raso – Columbia University
- Srebrny Medal: Narcocorrido , Ryan Prows – Amerykański Instytut Filmowy
- Brązowy Medal: Nani , Justin Tipping – Amerykański Instytut Filmowy
-
Nagroda Filmu Zagranicznego :
- Złoty Medal: Dla Elsie , David Winstone – University of Westminster , Wielka Brytania
- Srebrny Medal: Psów i Koni , Thomas Stuber – Film Academy Baden-Württemberg , Niemcy
- Brązowy Medal: Huśtawka Trumniarza , Elmar Imanov – Internationale Filmschule Köln , Kolonia , Niemcy
40. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 8 czerwca 2013 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Bottled Up , Raffy Cortina – Occidental College
- Srebrny Medal: Zug , Perry Janes – University of Michigan
- Brązowy Medal: Kompozytor , John Mattiuzzi – School of Visual Arts
-
Animacja :
- Złoty Medal: Dias de los muertos , Lindsey St. Pierre i Ashley Graham – Ringling College of Art and Design
- Srebrny Medal: Will , Eusong Lee – California Institute of the Arts
- Brązowy Medal: Peck Pocketed , Kevin Herron – Ringling College of Art and Design
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: A Second Chance , David Aristizabal – University of Southern California
- Srebrny Medal: W każdy wtorek: A Portrait of the New Yorker Cartoonists , Rachel Loube – School of Visual Arts
- Brązowy Medal: Wygraj lub przegraj , Daniel Koehler – Elon University
-
Narracja :
- Złoty Medal: Ol' Daddy , Brian Schwarz – University of Texas w Austin
- Srebrny Medal: Josephine and the Roach , Jonathan Langager – University of Southern California
- Brązowy Medal: Un mundo para Raúl , Mauro Mueller – Columbia University
-
Nagroda Filmu Zagranicznego :
- Złoty Medal: Miss Todd , Kristina Yee – Narodowa Szkoła Filmowa i Telewizyjna , Wielka Brytania
- Srebrny Medal: Parvaneh , Talkhon Hamzavi - Zürcher Hochschule der Künste, Fachrichtung Filmu , Zurych , Szwajcaria
- Brązowy Medal: Crossroads (Tweesprong), Wouter Bouvijn – RITS School of Arts, Erasmus University College , Belgia
41. doroczne studenckie nagrody filmowe – 6 czerwca 2014 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Osoba , Drew Brown – Instytut Sztuki w Jacksonville
- Srebrny Medal: Oscillate , Daniel Sierra – Szkoła Sztuk Wizualnych
-
Animacja :
- Złoty Medal: Właściciel , Daniel Clark i Wesley Tippetts – BYU Center for Animation
- Srebrny Medal: Higher Sky , Teng Cheng – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Brązowy Medal: Yamashita , Hayley Foster – Loyola Marymount University
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Aptekarz , Helen Hood Scheer – Uniwersytet Stanforda
- Srebrny Medal: Biała Ziemia , J. Christian Jensen – Uniwersytet Stanforda
- Brązowy Medal: Jedno Dziecko , Zijian Mu – New York University
-
Nagroda Filmu Zagranicznego :
- Złoty Medal: Nocebo , Lennart Ruff – Uniwersytet Telewizji i Filmu w Monachium , Niemcy
- Srebrny Medal: Paryż na wodzie , Hadas Ayalon – Uniwersytet Tel Awiwu , Izrael
- Brązowy Medal: Border Patrol , Peter Baumann – Northern Film School , Wielka Brytania
-
Narracja :
- Złoty Medal: Nad morzem , Keola Racela – Columbia University
- Srebrny Medal: Bóg Drzwi , Yulin Liu – New York University
- Brązowy Medal: Interstate , Camille Stochitch – Amerykański Instytut Filmowy
42. doroczne studenckie nagrody filmowe – 17 września 2015 r.
-
Alternatywa :
- Złoty Medal: Światłocień , Daniel Drummond – Chapman University
- Srebrny Medal: Zoe , ChiHyun Lee – Szkoła Sztuk Wizualnych
-
Animacja :
- Złoty Medal: Soar , Alyce Tzue – Akademia Sztuk Pięknych
- Srebrny medal: obiekt w spoczynku , Seth Boyden – California Institute of the Arts
- Brązowy Medal: Taking the Plunge , Nicholas Manfredi i Elizabeth Ku-Herrero – School of Visual Arts
-
Dokumentalny :
- Złoty Medal: Patrząc na Gwiazdy , Alexandre Peralta – Uniwersytet Południowej Kalifornii
- Srebrny Medal: Ożeniłem się z zabójcą mojej rodziny , Emily Kassie – Brown University
- Brązowy Medal: Boxeadora , Meg Smaker – Uniwersytet Stanforda
-
Nagroda Filmu Zagranicznego :
- Złoty Medal: Fidelity , Ilker Çatak – Hamburg Media School, Niemcy
- Srebrny Medal: Ostatnia wola , Dustin Loose – Filmakademie Baden-Wuerttemberg , Niemcy
- Brązowy Medal: Wszystko będzie dobrze , Patrick Vollrath – Filmakademie Wien, Austria
-
Narracja :
- Złoty Medal: Dzień pierwszy , Henry Hughes, pod redakcją Anisha Acharya – Amerykański Instytut Filmowy
- Srebrny Medal: This Way Up , Jeremy Cloe – Amerykański Instytut Filmowy
- Brązowy Medal: Stealth , Bennett Lasseter – Amerykański Instytut Filmowy
43. doroczne studenckie nagrody filmowe – 22 września 2016 r.
Rok | Nagroda | Zwycięzcy | Nominowani | Nr ref. |
---|---|---|---|---|
2016 | ||||
Alternatywny |
|
|
||
Animacja |
|
|
||
film dokumentalny |
|
|
||
Narracja |
|
|
||
Obca narracja |
|
|
||
Animacja zagraniczna |
|
|
||
Zagraniczne Dokumenty |
|
|
44. doroczne studenckie nagrody filmowe – 12 października 2017 r.
Rok | Kategoria | Nagroda | Zwycięzcy | Nominowani | Nr ref. |
---|---|---|---|---|---|
2017 | |||||
Krajowe Szkoły Filmowe | Alternatywny |
|
|
||
Animacja |
|
|
|||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
|||
Międzynarodowe Szkoły Filmowe | Animacja |
|
|
||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
45. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 11 października 2018 r.
Rok | Kategoria | Nagroda | Zwycięzcy | Nominowani | Nr ref. |
---|---|---|---|---|---|
2018 | |||||
Krajowe Szkoły Filmowe | Alternatywny |
|
|
||
Animacja |
|
|
|||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
|||
Międzynarodowe Szkoły Filmowe | Animacja |
|
|
||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
46. doroczne studenckie nagrody filmowe – 17 października 2019 r.
Rok | Kategoria | Nagroda | Zwycięzcy | Nominowani | Nr ref. |
---|---|---|---|---|---|
2019 | |||||
Krajowe Szkoły Filmowe | Alternatywny |
|
|
[14]
|
|
Animacja |
|
|
|||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
|||
Międzynarodowe Szkoły Filmowe | Animacja |
|
|
||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
47. Doroczne Studenckie Nagrody Filmowe – 21 października 2020 r.
Rok | Kategoria | Nagroda | Zwycięzcy | Nominowani | Nr ref. |
---|---|---|---|---|---|
2020 | |||||
Krajowe Szkoły Filmowe | Alternatywny |
|
|
|
|
Animacja |
|
|
|||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
|||
Międzynarodowe Szkoły Filmowe | Animacja |
|
|
||
film dokumentalny |
|
|
|||
Narracja |
|
|
Zobacz też
Bibliografia
Zewnętrzne linki
- Oficjalna strona rozdania nagród Akademii
- Student Academy Awards w The Internet Movie Database
- "Zdobywcy Studenckich Nagród Filmowych" (PDF) . Akademia Sztuki i Nauki Filmowej.