Republika Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 - South Africa at the 1996 Summer Olympics
Republika Południowej Afryki na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1996 | |
---|---|
Kod IOC | RSA |
NOC | Południowoafrykańska Konfederacja Sportu i Komitet Olimpijski |
Stronie internetowej | www |
w Atlancie | |
Konkurenci | 84 (64 mężczyzn i 20 kobiet) w 14 dyscyplinach sportowych |
Nosiciel flagi | Masibulele Makepula |
Medale na 27 miejscu |
|
Występy na letnich igrzyskach olimpijskich ( przegląd ) | |
RPA startował na Letnie Igrzyska Olimpijskie 1996 w Atlancie , USA . 84 zawodników, 64 mężczyzn i 20 kobiet, i była to pierwsza południowoafrykańska drużyna maszerująca pod nową flagą po apartheidzie .
Medaliści
Złoto
- Josia Thugwane - lekkoatletyka , maraton mężczyzn
- Penny Heyns - pływanie , 100 m stylem klasycznym kobiet
- Penny Heyns - pływanie , 200 m stylem klasycznym kobiet
Srebro
- Hezekiél Sepeng - lekkoatletyka , mężczyźni na 800 metrów
Brązowy
- Marianne Kriel - pływanie , 100 m stylem grzbietowym kobiet
Łucznictwo
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Runda rankingowa | Okrągły 64 | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Nasionko | Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Wynik za sprzeciw |
Ranga | ||
Jill Börresen | Indywidualny | 567 | 62 |
Natalia Nasaridze ( TUR ) L 140 -168 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Leanda Hendricks | 600 | 56 |
Yoon Hye-Young ( KOR ) L 138 -165 |
Nie posunął się naprzód | ||||||
Kirstin Lewis | 639 | 26 |
Judit Kovacs ( HUN ) W 150 -150 |
Natalia Valeeva ( MDA ), L 143 -160 |
Nie posunął się naprzód | |||||
Jill Börresen Leanda Hendricks Kirstin Lewis |
Zespół | 1806 | 15 |
Turcja L 228 -240 |
Nie posunął się naprzód |
lekkoatletyka
Mężczyźni
- Wydarzenia torowe i drogowe
Sportowcy | Wydarzenia | Bieg rundy 1 | Bieg rundy 2 | Półfinał | Finał | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||||
Alfred Visagie | 200 metrów | 21.10 | 68 | Nie posunął się naprzód | |||||||
Arnau Malherbe | 400 metrów | 45.75 | 16 Q | 45,26 | 18 | Nie posunął się naprzód | |||||
Hendrik Mokganyetsi | 400 metrów | 45.89 | 22 q | 46.48 | 30 | Nie posunął się naprzód | |||||
Bobang Phiri | 400 metrów | 45.94 | 26 q | 45.51 | 21 | Nie posunął się naprzód | |||||
Johan Botha | 800 metrów | 1: 45,63 | 5 q | Nie dotyczy | 1: 48,06 | 19 | Nie posunął się naprzód | ||||
Hezekiel Sepeng | 800 metrów | 1: 46,45 | 14 Q | Nie dotyczy | 1: 45,16 | 7 Q | 1: 42,72 | ||||
Marius van Heerden | 800 metrów | 1: 47,46 | 31 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | ||||||
Shadrack Hoff | 5000 metrów | 14: 05,97 | 26 Q | Nie dotyczy | 14: 16,14 | 25 | Nie posunął się naprzód | ||||
John Morapedi | 5000 metrów | 13: 54,30 | 11 Q | Nie dotyczy | 13: 54,43 | 19 | Nie posunął się naprzód | ||||
Hendrick Ramaala | 10000 metrów | 29: 07,81 | 29 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | ||||||
Lawrence Peu | Maraton | Nie dotyczy | 2:18:09 | 27 | |||||||
Josia Thugwane | Maraton | Nie dotyczy | 2:12:36 | ||||||||
Gert Thys | Maraton | Nie dotyczy | 2:18:55 | 33 | |||||||
Llewellyn Herbert | 400 metrów przez płotki | 51.13 | 45 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | ||||||
Shadrack Mogotsi | Bieg na 3000 metrów z przeszkodami | 8: 46,24 | 28 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód | ||||||
Arnaud Malherbe Hendrik Mokganyetsi Bobang Phiri Alfred Visagie |
Przekaźnik 4 x 400 metrów | 3: 03,79 | 13 q | Nie dotyczy | 3: 02,96 | 10 | Nie posunął się naprzód |
- Wydarzenia terenowe
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacja | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Riaan Botha | Skok o tyczce | 5.70 | 1 Q | 5.60 | 14 |
Okkert Brits | Skok o tyczce | NM | Nie posunął się naprzód | ||
François Fouché | Długi skok | 7.44 | 38 | Nie posunął się naprzód |
Kobiety
- Wydarzenia torowe i drogowe
Sportowcy | Wydarzenia | Bieg rundy 1 | Bieg rundy 2 | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Gwen Griffiths | 1500 metrów | 4: 10,80 | 14 Q | Nie dotyczy | 4: 11.12 | 12 Q | 4: 06,33 | 9 | |
Colleen de Reuck | 10000 metrów | 32: 39,19 | 20 Q | Nie dotyczy | 32: 14,69 | 13 | |||
Elana Meyer | Maraton | Nie dotyczy | Nie skończyłem | ||||||
Karen van der Veen | 400 metrów przez płotki | 57,00 | 25 | Nie dotyczy | Nie posunął się naprzód |
Boks
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał |
---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
||
Masibulele Makepula | Lekka muszka |
Thapa ( IND ) W RSC |
Lozano ( ESP ) L 14- 3 |
Nie posunął się naprzód | ||
Phillip N'dou | Piórkowej |
Patton ( CAN ) W RSC |
Kamsing ( THA ) L 12- 7 |
Nie posunął się naprzód | ||
Irvin Buhlalu | Lekki |
Wiangwiset ( THA ) L 21- 5 |
Nie posunął się naprzód | |||
Victor Kunene | Lekki, średni |
Polakovič ( CZE ) L 8 1 |
Nie posunął się naprzód | |||
Sybrand Botes | Lekko ciężki |
Hernández ( DOM ) W 16 -11 |
Flores ( PUR ) L 16- 7 |
Nie posunął się naprzód |
Kajakarstwo
Sprint
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Ruth Nortje | K-1 500 m | 1: 54,695 | 2 Q | Nie dotyczy | 1: 53,611 | 5 | Nie posunął się naprzód |
Jazda rowerem
Droga
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Doug Ryder | Wyścig drogowy | 4:56:47 | 61 |
Blayne Wikner | Wyścig drogowy | 4:56:52 | 97 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Erica Green | Wyścig drogowy | 2:37:21 | 35 |
Jackie Martin | Wyścig drogowy | 2:53:12 | 43 |
Tor
- Sprinty
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacyjny | 1/32 finału (repasaże) |
1/16 finału (repasaże) |
1/8 finału (repasaże) |
Ćwierćfinały | Półfinały | Finały (od 5 do 8) | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas Prędkość (km / h) |
Ranga |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Sprzeciw Times Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Opozycja Czas Prędkość (km / h) |
Ranga | ||
Jean-Pierre van Zyl | Sprint mężczyzn | 10,695 67,321 |
17 Q |
Rousseau ( FRA ) L 11.296 63.739 Bazálik ( SVK ) L 11.222 64.159 |
Nie posunął się naprzód |
- Pościgi
Sportowiec | Zdarzenie | Kwalifikacyjny | 1 runda | Półfinały | Egzaminy końcowe | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga |
Czas sprzeciwu |
Ranga |
Czas sprzeciwu |
Ranga |
Czas sprzeciwu |
Ranga | ||
David George | Indywidualny pościg mężczyzn | 4: 39,531 | 15 | Nie posunął się naprzód |
- Próby czasowe
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Jean-Pierre van Zyl | Jazda na czas na 1000 m mężczyzn | 1: 04,214 | 5 |
- Wyścigi punktowe
Sportowiec | Zdarzenie | Egzaminy końcowe | |
---|---|---|---|
Zwrotnica | Ranga | ||
David George | Wyścig punktowy mężczyzn | Nie skończyłem |
Kolarstwo górskie
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Czas | Ranga |
---|---|---|---|
Erica Green | Bieg przełajowy | 2:03:06 | 17 |
Hokej na trawie
Turniej mężczyzn
- Grupa B.
Zespół | Zwrotnica | sol | W. | re | L | GF | GA | Zróżn | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Holandia | 9 | 5 | 4 | 1 | 0 | 14 | 6 | +8 |
2. | Australia | 7 | 5 | 3 | 1 | 1 | 13 | 7 | +6 |
3. | Wielka Brytania | 5 | 5 | 1 | 3 | 1 | 8 | 8 | 0 |
4. | Korea Południowa | 4 | 5 | 1 | 2 | 2 | 12 | 13 | −1 |
5. | Afryka Południowa | 3 | 5 | 0 | 3 | 2 | 7 | 12 | −5 |
6. | Malezja | 2 | 5 | 0 | 2 | 3 | 7 | 15 | −8 |
|
|
|
|
|
- Mecze klasyfikacyjne 9-12
|
- Mecz o 9. miejsce
|
- Skład drużyny :
Dżudo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Wstępny | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Repasaże 1 | Repasaże 2 | Repasaże 3 | Finał / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Wynik sprzeciwu |
Ranga | ||
Duncan MacKinnon | Mężczyźni 65 kg | Nie dotyczy |
Steffano ( URU ) W 1000–0000 |
Csák ( HUN ) L 0000–1000 |
Nie posunął się naprzód |
Pięciobój nowoczesny
- Mężczyźni
Sportowiec | Strzelanie | Pływanie | Ogrodzenie | Jazda konna | Bieganie | Suma punktów | Ranga | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Zwrotnica | Wynik | Zwrotnica | Wynik | Zwrotnica | Kary | Zwrotnica | Wynik | Zwrotnica | |||
Claud Cloete | 183 | 1132 | 3: 35,25 | 1152 | 10-22 | 780 | 30 | 1070 | 13: 17.358 | 1174 | 5308 | 15 |
Wioślarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec (cy) | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Greg Bayne John Callie |
Para bez sternika | 7: 01.05 | 6 | 7: 11,14 | 4 | Nie dotyczy | 7: 09,91 | 16 | |
Gareth Costa Mike Hasselbach Mark Rowand Roger Tobler |
Lekka czwórka bez sternika | 6: 19,98 | 1 Q | Nie dotyczy | 6: 16,65 | 4 | 6: 13.04 | 9 |
- Kobiety
Sportowiec (cy) | Zdarzenie | Ogrzewa | Repasaże | Półfinały | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Helen Fleming Colleen Orsmond |
Para bez sternika | 7: 48,69 | 4 | 8: 11,90 | 2 Q | 7: 56,41 | 6 | 7: 28,30 | 11 |
Żeglarstwo
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi | Wynik | Ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Martyn
Kość |
Mistral | (25) | 10 | 7 | 2 | 10 | 10 | 14 | 2 | (26) | 17 | MOGĄ | 72 | 8 |
- Mieszany
Sportowiec | Zdarzenie | Wyścigi | Wynik | Ranga | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
David Hibberd | Laser | 10 | 10 | 20 | 20 | 8 | 17 | (31) | 13 | (29) | 18 | 22 | 138 | 16 |
Rick Mayhew Bruce Savage Clynton Wade-Lehman |
Soling | 17 | 2 | 17 | 11 | 11 | (20) | 15 | (23) | 11 | 18 | Nie dotyczy | 102 | 17 |
Strzelanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Wydarzenia | Kwalifikacja | Finał | Całkowity | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | Wynik | Ranga | ||
Mel Hains | Skeet | 113 | = 45 | Nie posunął się naprzód | 113 | = 45 | |
Jaco Henn | Karabin 50-metrowy trzy pozycje | 1162 | = 22 | Nie posunął się naprzód | 1162 | = 22 | |
50-metrowy karabin leżący na brzuchu | 593 | = 26 | Nie posunął się naprzód | 593 | = 26 |
Pływanie
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Finał B | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Brendon Dedekind | 50 m stylem dowolnym | 22,60 | 4 QA | Nie posunął się naprzód | 22,59 | 5 | |
100 m stylem dowolnym | 50,95 | 26 | Nie posunął się naprzód | ||||
Ryk Neethling | 400 m stylem dowolnym | 3: 56,19 | 16 Q | 3: 54,34 | 11 | Nie posunął się naprzód | |
1500 m stylem dowolnym | 15: 19,98 | 6 QA | Nie posunął się naprzód | 15: 14,63 | 5 |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Ciepło | Finał B | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Ranga | Czas | Ranga | Czas | Ranga | ||
Marianne Kriel | 50 m stylem dowolnym | 26.42 | 24 | Nie posunął się naprzód | |||
100 m stylem grzbietowym | 1: 02,33 | 3 Q | Nie posunął się naprzód | 1: 02.12 | |||
200 m stylem grzbietowym | 2: 15,99 | 16 Q | 2: 18,41 | 16 | Nie posunął się naprzód | ||
Heleen Muller | 100 m stylem dowolnym | 57,98 | 33 | Nie posunął się naprzód | |||
200 m stylem dowolnym | 2: 05,59 | 30 | Nie posunął się naprzód | ||||
Penny Heyns | 100 m stylem klasycznym | 1: 07.02 | 1 Q | Nie posunął się naprzód | 1: 07,73 | ||
200 m stylem klasycznym | 2: 26,63 | 1 Q | Nie posunął się naprzód | 2: 25,41 | |||
Julia Russell | 100 m stylem klasycznym | 1: 10,87 | 18 | Nie posunął się naprzód | |||
200 m stylem klasycznym | 2: 32,44 | 17 Q | 2: 30,38 | 12 | Nie posunął się naprzód | ||
200 m indywidualnej stylizacji | 2: 20,40 | 27 | Nie posunął się naprzód | ||||
Mandy ograbia Taryn Ashton | 100 m motyl | 1: 03,53 | 30 | Nie posunął się naprzód | |||
200 m motyl | 2: 20,73 | 30 | Nie posunął się naprzód | ||||
Marianne Kriel Penny Heyns Mandy ograbia Heleen Muller |
4 × 100 m sztafeta zmienna | 4: 09.47 | 5 Q | Nie dotyczy | 4: 08.16 | 4 |
Tenis
- Mężczyźni
Sportowiec | Zdarzenie | Okrągły 64 | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Ranga | ||
Wayne Ferreira | Syngiel | Etlis ( ARG ) | W 6 -4 6 -3 | Czarny ( ZIM ) | W 6 -3 3 -6 6 -2 | Woodbridge ( AUS ) | W 7 7 -6 3 7 7 -6 5 | Agassi ( Stany Zjednoczone ) | L 7 5 6 -4 7 5 | Nie posunął się naprzód | ||||
Marcos Ondruska | Syngiel | Ivanišević ( CRO ) | W 6 -2 6 -4 | Ruud ( NOR ) | L 7 8 - 6 6 7 7 - 6 1 | Nie posunął się naprzód | ||||||||
Ellis Ferreira Wayne Ferreira |
Debel | Nie dotyczy | Köves , Markovits ( HUN ) | W 6 -1 6 -1 | Agassi , Waszyngton ( USA ) | W 7 -5 7 7 - 6 2 6 -0 | Eltingh , Haarhuis ( NED ) | L 7 7 - 6 4 7 7 - 6 4 | Nie posunął się naprzód |
- Kobiety
Sportowiec | Zdarzenie | Okrągły 64 | 1/32 finału | 1/8 finału | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Sprzeciw | Wynik | Ranga | ||
Amanda Coetzer | Syngiel | McQuillan ( AUS ) | W 6 -4 7 7 -6 5 | Zvereva ( BLR ) | L 1 -6 6 4 ' 2 6 | Nie posunął się naprzód | ||||||||
Mariaan de Swardt | Syngiel | Suková ( CZE ) | W 7 7 -6 4 3 -6 7 -5 | Huber ( GER ) | L 6 -3 1 6 4 6 | Nie posunął się naprzód | ||||||||
Joannette Kruger | Syngiel | Choi ( KOR ) | L 7 7 -6 5 2 6 1 6 | Nie posunął się naprzód | ||||||||||
Amanda Coetzer Mariaan de Swardt |
Debel | Nie dotyczy | Kim , Park ( KOR ) | W 6 -1 6 -3 | Lake , Wood ( GBR ) | L 5- 7 5- 7 | Nie posunął się naprzód |
Zapasy
- Styl wolny mężczyzn
Sportowiec | Zdarzenie | Pula eliminacyjna | Runda finałowa | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik rundy 1 |
Wynik rundy 2 |
Wynik rundy 3 |
Wynik 4 rundy |
Wynik rundy 5 |
Wynik rundy 6 |
Ranga | Wynik rundy finałowej |
Ranga | ||
Tjaart du Plessis | −62 kg |
Tedieiev ( UKR ) L 1-5 |
Parsek ( CYP ) L 1-3 |
Nie posunął się naprzód | 18 | Nie posunął się naprzód |
Bibliografia
- odniesienie sportowe
- (red.) Watkins, Ginger T. (1997). Oficjalny raport z setnych igrzysk olimpijskich, tom III Wyniki konkursu (PDF) . Atlanta: Peachtree Publishers. ISBN 1-56145-150-9 . Źródło 2008-02-13 . CS1 maint: dodatkowy tekst: lista autorów ( link )
- „Zdobywcy medali olimpijskich” . Międzynarodowy Komitet Olimpijski . Źródło 2008-02-13 .