US Route 82 w Alabamie - U.S. Route 82 in Alabama
Trasa USA 82 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Droga stanowa 6 (SR 6) | |||||||
Informacje o trasie | |||||||
Utrzymywane przez ALDOT | |||||||
Długość | 240,080 mil (386,371 km) | ||||||
Istniejące | 1934-obecnie | ||||||
Główne skrzyżowania | |||||||
West End | US 82 w pobliżu Columbus, MS | ||||||
Wschodni kraniec | US 82 / SR 50 w Georgetown, GA | ||||||
Lokalizacja | |||||||
Powiaty | Pickens , Tuscaloosa , Bibb , Chilton , Autauga , Montgomery , Bullock , Barbour | ||||||
System autostrad | |||||||
|
US Route 82 w Alabamie biegnie z północnego zachodu na południowy wschód przez północno-zachodnią i centralną Alabamę przez 240.080 mil (386.371 km). Trasa wchodzi z Mississippi na wschód od Columbus, Mississippi i wychodzi do Gruzji przez rzekę Chattahoochee w Eufaula .
Opis trasy
W całej Alabamie, US 82 jest sparowany z niepodpisaną State Route 6 ( SR 6 ). Autostrada wjeżdża do stanu na wschód od Columbus w stanie Mississippi i prowadzi na południowy wschód w kierunku Northport i Tuscaloosa , gdzie przecina I-20 i I-59 na południe od miasta. Jest znany w Zachodniej Alabamie jako McFarland Boulevard, ku pamięci Warda Whartona McFarlanda, przywódcy politycznego, biznesowego i obywatelskiego, który zmarł w 1979 roku. Po opuszczeniu Tuscaloosa trasa biegnie na południowy wschód, przechodząc przez miasta Brent , Centerville i Maplesville w drodze do Prattville , na północnym krańcu obszaru metropolitalnego Montgomery . Ten około 92-milowy (148 km) przejazd prowadzi przez niektóre z najbardziej wiejskich obszarów stanu, w większości dwa pasy, z wyjątkiem odcinka z Tuscaloosa do Centreville. Po przybyciu do Prattville, biegnie równolegle z I-65 , z którą przechodzi przez centrum Montgomery (również łącząc się z obecnym południowym końcem I-85 ) i rozdziela się na wschód i południe od centrum. Po opuszczeniu Montgomery trasa biegnie na południowy wschód przez Union Springs i Midway w drodze do Eufaula , na linii stanu Alabama-Georgia, gdzie łączy się z US 431 . Następnie trasa przecina rzekę Chattahoochee do Georgetown w stanie Georgia , nad jeziorem Eufaula .
Historia
US Route 82 została po raz pierwszy wyznaczona w stanie Alabama w czerwcu 1934 roku. W tym czasie biegła od granicy z Missisipi do US Route 11 w Tuscaloosa . Latem 1948 r. US 82 została rozszerzona przez cały stan wzdłuż obecnej trasy do Gruzji .
Główne skrzyżowania
Hrabstwo | Lokalizacja | mi | km | Cele podróży | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
Pickens | | 0,000 | 0,000 | USA 82 na zachód | Kontynuacja w Missisipi |
Reforma | 17,642 | 28,392 | SR 17 południe (Fourth Street SW) / Fourth Street NW – Carrollton | Zachodni koniec SR 17 nakładają się | |
17,784 | 28.621 | SR 17 północ (First Street North) / First Street South – Millport | Wschodni koniec SR 17 nakładają się | ||
Gordo | 25.845 | 41,593 | SR 159 północ (South Main Street) - Fayette | Południowy koniec SR 159 | |
| 27,358 | 44.028 | SR 86 zachód – Carrollton , Aliceville | Wschodni koniec SR 86 | |
Tuscaloosa | Northport | 42,6 | 68,6 |
Do I-20 / I-59 / Boone Boulevard / Rose Boulevard |
Płatny most na Boone Boulevard na południe do I-20 / 59 |
45,438 | 73,125 | US 43 północ ( SR 13 północ) / Main Avenue - Fayette | Zachodni koniec US 43 / SR 13 nakładają się | ||
46,392 | 74,661 |
US 43 południe / SR 69 ( SR 13 południe / Lurleen B. Wallace Boulevard) do I-20 / I-59 / I-359 – Tuscaloosa , Jasper |
Wschodni koniec US 43 / SR 13 nakładają się | ||
Tuscaloosa | 49.3- 49.5 |
79.3- 79.7 |
Most Woolsey Finnell nad rzeką Black Warrior | ||
49.5- 49.7 |
79.7- 80.0 |
Jack Warner Parkway | Wymieniać | ||
50,2 | 80,8 | Dysk kampusowy | Wymieniać | ||
50.5- 50.6 |
81.3- 81.4 |
Bulwar Uniwersytecki – Uniwersytet Alabama | Wymieniać | ||
51,373 | 82.677 | SR 215 (Droga Pamięci Weteranów) | |||
53.168 | 85,566 | I-20 / I-59 – Meridian , Birmingham | I-20 / 59 wyjście 73 | ||
53.420 | 85,971 | US 11 (SR 7 / Skyland Boulevard East) | |||
54.823 | 88,229 | SR 215 północ (Stara autostrada Montgomery) | Południowy koniec SR 215 | ||
Bibb | Centerville | 81,547 | 131.237 | SR 5 – Brent , Zachodni Blocton | Wymieniać |
82.827 | 133,297 | SR 219 północ (Birmingham Road) / Birmingham Road | Zachodni koniec SR 219 nakładają się | ||
83,1 | 133,7 | Most Waltera Owensa nad rzeką Cahaba | |||
83.521 | 134.414 | SR 25 / SR 219 południe – Centerville | Wymieniać | ||
| 87,803 | 141.305 | SR 382 zachód (Autostrada Montgomery) / CR 20 wschód (Anitoch Road) – Antioch , Randolph | Wschodni koniec SR 382 | |
Chilton | | 101.044 | 162.615 | SR 183 południe – Marion | Północny koniec SR 183 |
Maplesville | 105.624 | 169,985 |
Do SR 22 – Maplesville , Selma |
||
Autauga | Prattville | 140.036 | 225.366 | SR 14 zachód (Autostrada Selma) / Autostrada Selma | Zachodni koniec SR 14 nakładają się |
142,852 | 229.898 | US 31 (SR 3 / South Memorial Drive) – Montgomery , Birmingham | |||
Elmore | 145.926 | 234.845 | I-65 północ / SR 14 wschód / Cobbs Ferry Road do Montgomery Toll Road | Wschodni koniec SR 14 pokrywają się; zachodni koniec nakładania się I-65; I-65 zjazd 179 | |
Elmore – linia hrabstwa Montgomery |
Montgomery | 145,926– 153,189 |
234.845- 246,534 |
patrz I-65 (mila 178.961–168.213) | |
Montgomery | Montgomery | 153.189 | 246,534 | I-65 południe / US 80 zachód (SR 8 zachód) / West South Boulevard ( SR 21 południe) do US 31 – Selma , Mobile | Wschodni koniec nakładania się I-65; zachodni koniec nakładania się US 80 / SR 8 / SR 21; I-65 zjazd 168 |
154,771 | 249,080 | US 331 południe ( SR 9 południe) / South Court Street (South Court Street) – Luverne | Północny koniec US 331; zachodni koniec SR 9 nakładają się | ||
158.668 | 255.351 |
US 80 wschód / US 231 północ / SR 21 północ (SR 8 wschód / SR 9 północ / SR 53 północ / Eastern Boulevard) do I-85 / McGehee Road |
Wschodni koniec US 80 / SR 8 / 9 / 21; zachodni koniec pokrywania się US 231/SR 53; Do I-85 podpisany tylko w kierunku zachodnim | ||
162.088 | 260,855 |
SR 271 północ (Taylor Road) do I-85 |
Południowy koniec SR 271 | ||
| 171.098 | 275.356 | US 231 południe ( SR 53 południe / Troy Highway) – Troy , Dothan | Wschodni koniec US 231/SR 53 pokrywają się | |
Byczek | | 195.624 | 314.826 | SR 110 zachód | Wschodni koniec SR 110 |
Sprężyny Unii | 198.094 | 318.801 | SR 223 południe (Baskin Street) / Montgomery Avenue | Północny koniec SR 223 | |
198.551 | 319.537 | US 29 południe (SR 15 południe / South Prairie Street) / North Prairie Street – Banks | Zachodni koniec USA 29 / SR 15 nakładają się | ||
198.708 | 319.790 |
US 29 Truck południe ( SR 197 południe / Martin Luther King Boulevard) / Blackmon Avenue |
Północny terminal US 29 Truck / SR 197 | ||
198.904 | 320.105 | US 29 północ (SR 15 północ / Martin Luther King Boulevard) / Conecuh Avenue – Auburn , Tuskegee | Wschodni koniec US 29 / SR 15 nakładają się | ||
| 205.712 | 331.061 | SR 51 północ – Hurtsboro | Zachodni koniec SR 51 nakładają się | |
W połowie drogi | 212.371 | 341.778 | SR 51 południe / CR 47 północ (Enon Road) – Clayton | Wschodni koniec SR 51 nakładają się | |
Barbour | Eufaula | 237,764 | 382.644 | US 431 północ (SR 1 północ / North Eufaula Avenue) - Phenix City | Zachodni koniec US 431/SR 1 pokrywają się |
239,248 | 385.032 | US 431 południe (SR 1 południe / South Eufaula Avenue) / West Barbour Street | Wschodni koniec nakładania się US 431 / SR 1 | ||
Linia miejska Eufaula - Georgetown GA | 239,895 | 386.074 | Ernest Vandiver Causeway nad jeziorem Eufaula / Chattahoochee River | ||
240.080 | 386.371 | US 82 wschód / SR 50 wschód | Kontynuacja w Gruzji | ||
1000 mil = 1,609 km; 1000 km = 0,621 mil
|